Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Gaz i zagazowane Foczki

Komunikaty

Gaz i zagazowane Foczki Gaz to zło ale są tacy co z niego korzystają

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 27-05-11, 15:27   #61
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie

W 90% masz racje, szczególnie ostatnie zdanie to najprawdziwsza prawda jednak to nie man a celu chłodzenia, a utworzenia pewnej zawiesiny, która obrywa jako pierwsza, a nie 'omywa' w celu chłodzenia - za mało czynnika na 'omywanie'. To jest na bazie oleju lub wody - zgadnij co pierwsze się spali, gaz czy lubrykant?

Kolejna kwestia to zasysanie tego dziadostwa. Ostatnio akurat sprawdzałem sobie wskazania MAP BAR. Do dziś mój język cierpi bo chciałem sprawdzić, jak silnik mocno zasysa powietrze z wężyków od dolotu - ała. Polecam spróbować na sobie. ;D

Wypowiedź nie została napisana w celu obrony lubrykantów i tym podobnych, napisałem jedynie własne spostrzeżenia, które między innymi znalazłem na znanym forum gazowym no i z własnego doświadczenia.
I nikt mnie nie przekona, żeby za 250 zł kupić 5 L lubrykantu. Taką kase wolałbym wydać na np. sprawdzenie luzów i przygotowanie się do ew. regulacji, bo lubra na pewno ich nie wyreguluje. : - )

Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez drake ; 27-05-11 o 15:29
drake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-05-11, 17:30   #62
lester84
Turysta
 
Avatar lester84
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Skąd: Łódzkie
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
październik
2000
Postów: 143
Domyślnie

Szanowny Panie,

Uprzejmie dziękujemy za skontaktowanie się z Centrum Kontaktu z Klientami Ford Polska Sp. z o.o. W odpowiedzi na Pana zapytanei informujemy, że samochód nei posiada ceramicznych gniazd zaworowych. Jednoczesnie informujemy, że nie zalecamy montażu instalacji gazowych w samochodach marki Ford. Gniazda zaworowe w fordowskich silnikach nie są przystosowane do pracy z suchymi mieszankami gazu i powietrza przez co następuje ich przyśpieszone zużycie, prowadzace aż do zniszczenia głowicy.
Mamy nadzieję, że powyższe wyjaśnienia będą dla Pana wystarczające.

--
Jakieś komentarze?
__________________
Pozdrawiam

Łukasz
lester84 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-05-11, 22:10   #63
BOGUS
Turysta
Grupa: Brak
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Inny
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2002
Postów: 164
Domyślnie

mi też doradca serwisowy powiedział: "ford nie rekomenduje do swoich silników instalacji lpg"

zresztą nie tylko w tym temacie są "poprawni politycznie"- a magicy z aso swoje wiedzą.
BOGUS jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-06-11, 10:54   #64
maniekx
Turysta
 
Avatar maniekx
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Skąd: Białystok/Warszawa
Ford Focus II
HB 5D
2.0 Duratec 145KM manual
2005
Postów: 101
Domyślnie

W ASO mogą mówić różne rzeczy, sami dobrze nie wiedzą co siedzi w tych samochodach. Dobrze by było żeby wypowiedział sie ktoś kto widział te silniki. Problemem nie są gniazda zaworowe, suche mieszanki i inne bzdety. Inne samochody mają gniazda wykonane z podobnych materiałów. Problemem jest brak hydraulicznej regulacji luzu zaworowego, co wydaje mi się kompletna porażką. Co nie zmienia faktu, że silniki przejeżdżają sporo na gazie. Osobiście nie znam ani jednej awarii głowicy wywołanej gazem mimo że prawdopodobieństwo jej wystąpienia jest bardzo duże.
maniekx jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-06-11, 11:49   #65
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie

Ktoś tam z forum robił głowice, ale nicka nie pamiętam.
Ford jako jeden z nielicznych po prostu jedzie na płytkach. Kumpel ma wieśniacką honde civic, 240k przebiegu, gaz założony od kiedy pamięta druga generacja bodajże (tą z silniczkiem krokowym na wężu do kolektora dolotowego) 1.4, jeździ i leje na wszystkie lubryfikacje, luzy zaworowe i całą reszte.

Byłem kiedyś u mechanika aut japońskich (robiłem u niego zawieszenie) i pogadaliśmy trochę o silnikach, to złapał się za głowe jak mu powiedziałem że ford dalej zaleca regulacje co ileś tam kkm bo ma płytki.

Ale w praktyce... jakoś zlewam na to, może nie zlewałbym gdyby nie wcześniejsze mondeo z zeteciem 1,6 w którym ojciec miał przykręcony kurek, żeby mniej spalało i podłączony emulator sondy lambda. Przejeździliśmy 70 kkm bez regulacji i śmigało bez problemów, zapalało na lajcie. Tam w silniku z pełnym wtryskiem była zamontowana pierwsza generacja - to był dopiero hardkor. Auto w ogóle praktycznie nie jeździło na benzynie bo coś było spie***one, przełączało się na gaz za każdym razem po kilkunastu sekundach bo się na benie ledwo dało z parkingu ruszyć. Mapa silnika pewnie wyglądała jak alfabet morsa, i co? Gość który je kupił był kilka miesięcy temu u mnie po pasek wielorowkowy bo zapomniałem dodać do auta i powiedział, że podjedzie jak będzie planował wymienić. Dalej nic nie zrobił z autem, tylko wspawał progi i reperaturki bo były zjedzone i coś tam z tylnym zawiasem. Tymbardziej uważam, że na sekwencji nie powinno być problemu.

Nie srać, jeździć.

Ostatnio edytowane przez drake ; 01-06-11 o 11:56
drake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-06-11, 20:39   #66
lester84
Turysta
 
Avatar lester84
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Skąd: Łódzkie
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
październik
2000
Postów: 143
Domyślnie

no ja też sram na oficjalne stanowisko forda. kiedyś mi odpisali coś w stylu, że powinno się lać tylko olej formulę do silnika. już wstedy dałem sobie spokój.
__________________
Pozdrawiam

Łukasz
lester84 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-06-11, 22:05   #67
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie

Tia, tak jak mój dziadek buli tyle samo za 5 litrów oleju Selenia do Fiata Punto w ASO Fiata, co ja za 5l Motula u gościa który sprowadza na Krakowskiej. Złapałem się za głowę jak usłyszałem cene oleju.

Wiele było przypadków na forum, gdzie ASO dało d**y nawet z weryfikacją własnych aut, kilku ludzi jeśli chodzi o regulacje zaworów podawało VIN auta i pytało, czy szklanki do wymiany w silniku, czy płytki regulacyjne.

Czasem odpowiadali tak, było na odwrót, a czasem siak i też było na odwrót. Oczywiście zawsze wielkie zdziwienie jak mechanik ściąga pokrywe zaworów, hehe. Nie chce mi się szukać ale były takie przypadki tutaj na forum.

Ostatnio edytowane przez drake ; 01-06-11 o 22:08
drake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-06-11, 15:58   #68
rafal.m
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Skąd: Mokotów
Ford Focus I FL
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
październik
2003
WB Warszawa Bemowo
Postów: 211
Domyślnie

U mnie głowica byla tak wyj...... ana że zawory powpadały w gniazda (sam żem oglądał u Zbycha) i chodził już tylko na trzech cylindrach . Telepało autem jakby ktoś po nim skakał . Miszczu wrzucił głowice od 2.0 i foka zapierthala jak 120 tyś temu tzn. przed wsadzeniem lpg-a. Biorąc pod uwage to że foka na początku była katowana na maxa co na pewno skróciło żywotność głowicy i koszt aktualnej naprawy i tak jestem sporo do przodu .[pepe]
__________________
kutapiaski
rafal.m jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-08-11, 10:39   #69
boss72
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
1998
Postów: 7
Garaż
Domyślnie

jak znosi gaz 1,6 16v zetec ?pozdrawiam
boss72 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-08-11, 10:48   #70
lester84
Turysta
 
Avatar lester84
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Skąd: Łódzkie
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
październik
2000
Postów: 143
Domyślnie

moim zdaniem bardzo dobrze. nie widzę żadnej różnicy między beną. I po upływie czasu dochodzę do wniosku, że brak lubryfikacji był bardzo dobrym wyborem.
__________________
Pozdrawiam

Łukasz
lester84 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-08-11, 21:43   #71
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie

Kolego, Ty założyłeś gaz kilka miesięcy temu, więc jak możesz wiedzieć, jak ten silnik go znosi? Chodzi o żywotność, a nie wydajność i komfort podczas zasilania LPG.
drake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-08-11, 21:50   #72
lester84
Turysta
 
Avatar lester84
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Skąd: Łódzkie
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
październik
2000
Postów: 143
Domyślnie

Cytat:
Napisał drake Zobacz post
Kolego, Ty założyłeś gaz kilka miesięcy temu, więc jak możesz wiedzieć, jak ten silnik go znosi? Chodzi o żywotność, a nie wydajność i komfort podczas zasilania LPG.
ok kolego. ale zrobiłem już 20 tys. km. i jak na razie zero problemów. silnik chodzi idealnie czysto i cicho, więc z luzami jest wszystko ok. temperatura silnika około 3 stopnie wyższa. więc to żaden problem dla silnika. w tym czasie 2 razy tankowałem qgaz i instalka się przeczyściła.

---------- Post dodany o 21:50 ---------- Poprzedni post był z 21:48 ----------

żywotność oceniam po kulturze, hałasie, reakcji na wciśnięcie pedału, odpaleniu, spalaniu, wciąganiu oleju. Nie potrzeba rozbierać silnika na części pierwsze by móc to ustalić
__________________
Pozdrawiam

Łukasz
lester84 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-08-11, 14:16   #73
konrad_b
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Ford Focus C-Max
kombi
1.8 Duratec 120KM manual
2004
Postów: 30
Domyślnie

Cytat:
Napisał maniekx Zobacz post
Co do lubryfikacji, nie wiem jak miałoby to chłodzić cokolwiek.
bo nie ma chłodzić

Cytat:
Poza tym trzeba jakoś dostarczyć ten olej do cylindra, a nikt mi nie wmówi że ciąg powietrza w kolektorze może ponieść krople lepkiego oleju,
weź puść kroplę w ciągu powietrza, np w rurze
nigdy nie zassałeś wody do odkurzacza ?
Cytat:
Jeśli ktoś wie jak to faktycznie jest i jak ma działać to bardzo chętnie dowiem sie czegoś nowego.
nie jestem specem od mechaniki i takicj tam, ale z tego co czytałem przed założeniem LPG to:
olej, a raczej płyn (jest zbliżony do ON a nie oleju silnikowego - rzadki), dostaje się do kolektora, jest zasysany do cylindra gdzie się spala, efektem spalania jest jakiś tam związek* który osadza się na zaworach i gniazdach
to ma niby chronić przed zniszczeniem ... tyle
nie ma tu żadnych czarów, cudów chłodzenia itd

* związek to tajemnica handlowa, ale kiedyś tak działał "ołów" w benzynie, potem związki potasu dolewane do silników na paliwo ołowiowe

środki te mają już dość długą historię, dzisiaj zostały tylko zaadoptowane do LPG
jeśli kiedyś działało w maluchu, czy 125p to czemu ma nie działać w fordzie ?
Flachlube pochodzi a AU, więc to nie wymysł PL gazowników, jest jeszcze np Tunap ...

Cytat:
W tej chwili jestem zdania że podstawa to dobre ustawienie sekwencji i rozrządu. Jeśli to nie jest sprawne to żadna ilość oleju nie pomoże
Pozdrawiam
a to oczywista oczywistość, ale jednak 100% pewności nie masz, że instalacja jest idealnie wyregulowana ?
i wtedy być może lubra coś pomoże

w każdym razie jestem daleki od jednoznacznej odpowiedzi że to działa/nie działa

np Tunap powołuje się na współpracę z oplem i że stosowanie ich środków jest wymagana w gwarancji aut z LPG
konrad_b jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-08-11, 22:27   #74
lester84
Turysta
 
Avatar lester84
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Skąd: Łódzkie
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
październik
2000
Postów: 143
Domyślnie

Cytat:
Napisał konrad_b Zobacz post
bo nie ma chłodzić

i wtedy być może lubra coś pomoże


nie gdybajmy. tak jak powiedział mój gazownik - póki naukowo to nie jest dowiedzione, to można to sobie w d... wsadzić i lać olej rzepakowy lub cokolwiek innego "magicznego"
__________________
Pozdrawiam

Łukasz
lester84 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
lubryfikacja


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] lubryfikacja (jaki to jest płyn - firma??) szymi Gaz i zagazowane Foczki 3 24-06-10 23:02

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u