Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 23-02-08, 12:21   #1
Emf
Turysta
 
Avatar Emf
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Skąd: Piotrków Tryb.
Ford Focus I
HB 3D
1.8 Zetec 115KM manual
październik
1999
EP Piotrków Trybunalski
Postów: 550
Domyślnie [Benzyna] Wolno spadające obroty silnika

Nie wiem, czy ten typ (Ford) tak ma ale wolno schodzi mi z obrotów jak przełączam biegi.
Trzeba się do tego przyzwyczaić bo jakbym szybciej zmienił bieg np. przy 5tys. to mocno szarpnie bo prędkość obrotowa nie zdąży spaść nawet poniżej 4-ech tys.

Druga sprawa to na forum większość osób pisze, że praca silnika na wolnych obrotach to 800.
U mnie na wolnych, chodzi na jednej kresce przed 1000-cem.
Kreski są trzy (trzecia to tysiąc), następnie od tysiąca po cztery.
Czyli wychodzi mi, że moje auto ma max. 750 obrotów
Czy to nie za mało?

W poprzednim aucie nie miałem takiego objawu ale nie miałem tam też tyle elektroniki więc nie wiem, czy to nie jakiś krokowiec albo inne ustrojstwo.
Emf jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-02-08, 12:33   #2
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

z wolnymi obrotami masz idealnie...
a ze spadaniem obrotow to chyba tez w miare norma... a jak zmieniasz przy 5tys, to chyba zalezy ci na kopie tak czy inaczej
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-02-08, 20:56   #3
Emf
Turysta
 
Avatar Emf
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Skąd: Piotrków Tryb.
Ford Focus I
HB 3D
1.8 Zetec 115KM manual
październik
1999
EP Piotrków Trybunalski
Postów: 550
Domyślnie

A ile obrotów ma mieć auto jak jest zimne?
Na forum wyczytałem, że w granicach 1500.
Mój jak było zimno (w granicach zera stopni lub poniżej) tak mniej więcej miał ale teraz spada mi zaraz po odpaleniu do 1000.
Nawet jak go odpalę po kilku dniach
Nie wiem, czy to wpływ temperatury, czy jakiegoś cholernego czujnika, który wariuje
Emf jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-02-08, 01:06   #4
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emf
A ile obrotów ma mieć auto jak jest zimne?
1000-1100, ale to naprawde chwilowe...
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-04-11, 21:01   #5
edelman
Turysta
Grupa: Lubelskie
 
Zarejestrowany: Apr 2011
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
2007
Postów: 74
Domyślnie

No właśnie, ja mam po odpaleniu nawet teraz jak cieplo kolo 1500, ale po kilku minutach spada i jest juz na jalowym 800-900. to wsio ok?
edelman jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-04-11, 22:13   #6
K@mix
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

ja na jałowym mam 700 i żyje a wy chłopaki się martwicie że macie wyższe obroty? Przynajmniej silnik równiej pracuje:P A tak poza tym zobaczcie przepustnicę jak wam wolno obroty opadają bądź trzymają się na zbyt wysokim poziomie. Może motylek się blokuje i nie domyka...


PS ale temat odkopałeś...
  Odpowiedź z Cytatem
stare 25-04-11, 14:01   #7
Eko
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar Eko
 
Kamil
Zarejestrowany: Jun 2010
Skąd: WWL
Inny
HB 5D
1.4 Zetec 75KM manual
grudzień
2007
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 709
Garaż
Domyślnie

Kolego, jeśli podczas zmiany biegu czujesz szarpnięcie przy puszczeniu sprzęgła do przodu czyli tak jakby nadal silnik był zasilany zrową dawką paliwa hmm to sprawdź szczelność układu za przepustnicą. Bo co prawda obroty są podtrzymywane ale nie w takim zakresie.
__________________
Jeepać ekologię
Eko jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-06-11, 19:59   #8
johnnynoname
Turysta
Grupa: Małopolska
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: Małopolska
Ford Focus I FL
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2003
Postów: 22
Domyślnie

Witam,
A ja mam taki problem że wolno mi schodzi z obrotów na lpg, natomiast na benzynie jest w miarę poprawnie. Co może być przyczyną? Mapy i ustawienia teoretycznie poprawne, gdyż sprawdzałem na ac forum.
Proszę o poradę, gdyż jest to bardzo irytujące.
johnnynoname jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-06-11, 14:55   #9
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

dla problemow z/na lpg jest osobny dzial
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-06-11, 18:28   #10
kasa
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2010
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2003
Postów: 71
Domyślnie

Stawiam na czujnik prędkości obrotowej silnika...
kasa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-06-11, 18:45   #11
Radek89
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Skąd: Środa Śląska
Ford Focus I
HB 3D
2.0 Zetec 130KM manual
2000
Postów: 886
Garaż
Domyślnie

pupa tam .... wymień krokowy i po sprawie. u mnie pomogło. A jak dawałem ognia to obroty potrafiły się zatrzymać na 5 tys. Jak chciałem dynamicznie sobie ruszać tak kręcąc do 3 tys. i szybko zmieniać biegi to też nie dało się nie szarpać ... teraz jets wszystko spoko
Radek89 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-06-11, 21:05   #12
johnnynoname
Turysta
Grupa: Małopolska
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: Małopolska
Ford Focus I FL
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2003
Postów: 22
Domyślnie

Ale dla mnie to dziwne, bo czemu krokowy miałby działać poprawnie na benzynie a na lpg powodować wolne spadanie obrotów?

Dziś dla potestowania pojeździłem tak z 50km na benzynie i obroty zachowywały się normalnie, więc ewidentnie występuje to tylko na lpg.
johnnynoname jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-06-11, 13:26   #13
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

przyczyn moze byc wiele zarowno elektrozawor wolnych obrotow (nie krokowy bo akurat ford ma elektrozawor) jak i wszelkie nieszczelnosci wlacznie z sondami i przeplywomierzami itp.
.To ze silnik wolno schodzi z obrotow nie jest oczywiscie normalne i przez to tez moze niebyc wlasciwego hamowania silnikiem jesli np. jedziemy z gorki

I cos mi sie zdaje choc moge nie pamietac ze silnik niema czujnika predkosci obrotowej jest czujnik polozenia walu korbowego i to on mowi o predkosci obrotowej silnika.

trudno jednoznacznie ustalic co jest przyczyną bo kazdy moze miec co innego.
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-06-11, 16:08   #14
johnnynoname
Turysta
Grupa: Małopolska
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: Małopolska
Ford Focus I FL
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2003
Postów: 22
Domyślnie

Na benzynie wszystko ok, na pewno nie ma czujnika prędkości silnika ani przepływomierza.

Jeżeli byłaby to wina krokowca, czujnika położenia przepustnicy, czy czujnika VSS to wydaje mi sie, że problem by występował zarówno na benzynie jak i LPG.

Nie jestem fachowcem w tej dziedzinie, ale myślę, że może to mieć związek z mieszanką, czy sondami inaczej mówiąc dostarczanym paliwem.

Przez moment od przełączenia na gaz obroty fajnie szybko spadają, dopiero po chwili zaczynają coraz wolniej, więc ja to widzę tak, że komputer się adaptuje i to zmienia.

Jeżeli się mylę proszę mnie poprawić?
johnnynoname jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-06-11, 22:11   #15
woj_kato
Turysta
Grupa: Brak
 
Zarejestrowany: May 2011
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2003
Postów: 20
Domyślnie

Cytat:
Napisał Radek89 Zobacz post
pupa tam .... wymień krokowy i po sprawie. u mnie pomogło. A jak dawałem ognia to obroty potrafiły się zatrzymać na 5 tys. Jak chciałem dynamicznie sobie ruszać tak kręcąc do 3 tys. i szybko zmieniać biegi to też nie dało się nie szarpać ... teraz jets wszystko spoko
ja mam podobnie, ale przy zmianie biegów najpierw obroty rosną (na 1-1,5 sekundy), a za chwile spadają . Czasami przy szybkiej zmianie biegów również coś tam piszczy. Gdy jade pod górke, to trudno zmienić bieg dynamicznie. Krokowca przeczyściłem. Komputer nie wykazał żadnych błędów. Ma ktoś jakiś pomysł przed wizytą w warsztacie?
woj_kato jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-06-11, 18:02   #16
Radek89
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Skąd: Środa Śląska
Ford Focus I
HB 3D
2.0 Zetec 130KM manual
2000
Postów: 886
Garaż
Domyślnie

czyszczenie krokowca u mnie też absolutnie nic nie dało. Kub zamiennik getza za 60 zł ... jak pomoże to poznasz przyczynę i zastanowisz się nad ori ... a jak nie to 60 zł w plecy jakoś weźmiesz na klatę
Przed wymianą u mnie foka potrafiła przyspieszać jak chciałem hamować biegami


EMF , nie doczytałem że masz LPG ... ;/
Radek89 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-06-11, 19:53   #17
woj_kato
Turysta
Grupa: Brak
 
Zarejestrowany: May 2011
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2003
Postów: 20
Domyślnie

Cytat:
Napisał Radek89 Zobacz post
czyszczenie krokowca u mnie też absolutnie nic nie dało. Kub zamiennik getza za 60 zł ... jak pomoże to poznasz przyczynę i zastanowisz się nad ori ... a jak nie to 60 zł w plecy jakoś weźmiesz na klatę
Przed wymianą u mnie foka potrafiła przyspieszać jak chciałem hamować biegami


EMF , nie doczytałem że masz LPG ... ;/
zrobiłem jak pisało w książce - sam naprawiam. Odłączyć silnik krokowy podczas pracy silnika - tak zrobiłem, auto zgasło, więc krokowy w porządku
woj_kato jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-06-11, 23:55   #18
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

Cytat:
Napisał woj_kato Zobacz post
zrobiłem jak pisało w książce - sam naprawiam. Odłączyć silnik krokowy podczas pracy silnika - tak zrobiłem, auto zgasło, więc krokowy w porządku
nie.. to nic nie znaczy... napisze jeszcze raz... to jest elektrowzawor-cewka i zaworek a nie silnik krokowy ale to ze jak go odlaczymy to samochod zgasnie nic nie znaczy.

moze rownie dobrze zaworek sie przycinac i cewka go nie bedzie mogla precyzyjnie ustawiac...wiec prosze sie nie sugerowac tym ze jak odlaczymy elektrozawor wolnych obrotow i silnik zgasnie to wszystko musi byc ok. bo moze on roznie pracowac.
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-08-11, 23:29   #19
dan311
Turysta
 
Avatar dan311
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Świdnica
Ford Focus I
HB 3D
2.0 Zetec 130KM manual
1999
Postów: 43
Garaż
Domyślnie

Witam
Moja Foczka 2.0 ma tę samą przypadłość. Przy zmianie biegów obroty od razu nie opadają tylko przywieszają się na chwilkę. Jakieś pomysły co to może być?
Wymiana potęcjometru położenia przepustnicy (oryginał) trochę pomogła.
__________________
focus MK1 2.0 Zetec 3d
focus MK1 1.8 TDDi kombi
dan311 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-08-11, 11:27   #20
mlz
Turysta
 
Avatar mlz
 
Zarejestrowany: May 2009
Skąd: śląskie
Ford Focus I
sedan
2.0 Zetec 130KM manual
Postów: 119
Domyślnie

Mam podobnie, ale...
Namacalem, ze wąż odpowietrzenia skrzyni korbowej zapada sie pod wplywem podcisnienia i tam chyba syczy. Jest dosc sparcialy i najprawdopodobniej ciagnie lewe powietrze. Czy to moze byc bezposrednia przyczyna zawieszania sie obrotow? Jak czytalem to przy sparcialym wezu raczej nie trzyma wolnych i gasnie, a u mnie jest tak, ze:
- jak sie ustabilizuje na 800 rpm to chodzi ladnie rowno.
- im wiecej mu dam gazu tym dluzej sie zawiesza i wolniej z tych obrotow schodzi.

Przepustnica - Patrzalem czy sie nie blokuje, ale chodzi ladnie.
Czujnik polożenia przepustnicy - odpinalem , czyscilem, mierzylem miernikiem i bez zmian.
Przepływomierz - jak odepne to gaśnie.
Sonda lambda - jak odpne to bez zmian.
Błędy w trybie serwisowym licznika - brak.
Podpięcie pod ELM327 v1.4a - nie łączy się, właśnie przerabiam i będę podpinał jeszcze raz.
__________________
###############################################
pozycjonowanie stron sosnowiec
mlz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-08-11, 23:47   #21
mlz
Turysta
 
Avatar mlz
 
Zarejestrowany: May 2009
Skąd: śląskie
Ford Focus I
sedan
2.0 Zetec 130KM manual
Postów: 119
Domyślnie

Wywaliłem wąż odpowietrzenia skrzyni korbowej, bez niego silnik gasnie. Po zatkaniu reka obroty dalej szaleja, wiec przyczyna gdzie indziej...

Pytanie1: od kolektora ida jeszcze 3 wezyki w tym 2 w okolice plastikowej puszki w poblizy podszybia... co to?

Pytanie2: jak sie dobrać do krokowego w 2.0B? bo ja go tam nie widze... idzie wlot bokiem z prawej strony w przepustnicy, ale krokowego nie widze... :/ ... tam dochodzi kostka? gleboko to jest? wykrece od gory?
__________________
###############################################
pozycjonowanie stron sosnowiec
mlz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-08-11, 08:52   #22
Dzior
Sympatyk
 
Avatar Dzior
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Skąd: NTomyśl
Ford Focus II
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
październik
2007
PNT powiat nowotomyski (Nowy Tomyśl)
Postów: 302
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał mlz Zobacz post
Wywaliłem wąż odpowietrzenia skrzyni korbowej, bez niego silnik gasnie. Po zatkaniu reka obroty dalej szaleja, wiec przyczyna gdzie indziej...

Pytanie1: od kolektora ida jeszcze 3 wezyki w tym 2 w okolice plastikowej puszki w poblizy podszybia... co to?

Pytanie2: jak sie dobrać do krokowego w 2.0B? bo ja go tam nie widze... idzie wlot bokiem z prawej strony w przepustnicy, ale krokowego nie widze... :/ ... tam dochodzi kostka? gleboko to jest? wykrece od gory?
Jeszcze mozesz przeczyscic zawor odpowietrzenia skrzyni. w kazdym razie po wyjeciu odmy silnik gaśnie.

Oprócz tych wezykow sa jeszcze zaślepki na kolektorze (takie kremowe) sprawdz czy sie nie wykruszyły.

widac i zaslepki i krokowca
http://img8.imageshack.us/img8/4161/krokowy.jpg
Dzior jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-08-11, 11:07   #23
mlz
Turysta
 
Avatar mlz
 
Zarejestrowany: May 2009
Skąd: śląskie
Ford Focus I
sedan
2.0 Zetec 130KM manual
Postów: 119
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dzior Zobacz post
Jeszcze mozesz przeczyscic zawor odpowietrzenia skrzyni. w kazdym razie po wyjeciu odmy silnik gaśnie.
OK, ale jak tam nie mam dostepu, ale jak zdjalem weza, to przy gaszeniu leca tam spaliny, wiec drozna?

Pytanie dodatkowe: jezeli odma nie byla drozna przez weza, to prawdopodbnie zazygalo kolektor i krokowca?

Cytat:
Napisał Dzior Zobacz post
Oprócz tych wezykow sa jeszcze zaślepki na kolektorze (takie kremowe) sprawdz czy sie nie wykruszyły.
Sa te zaslepki, wyczuwam je reka i siedza, chyba ze mam jakos dokladniej sprawdzic?


Cytat:
Napisał Dzior Zobacz post
Krokowca musze przeczyscic, mam nadzieje ze to bedzie to, bo dzis gosc w sklepie forda mi powiedzial, ze jeszcze mu sie nie zdarzylo, zeby do 2.0 ktos krokowca kupowal, a do 1.6 to nagminnie.
__________________
###############################################
pozycjonowanie stron sosnowiec
mlz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-08-11, 11:42   #24
Dzior
Sympatyk
 
Avatar Dzior
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Skąd: NTomyśl
Ford Focus II
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
październik
2007
PNT powiat nowotomyski (Nowy Tomyśl)
Postów: 302
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał mlz Zobacz post
OK, ale jak tam nie mam dostepu, ale jak zdjalem weza, to przy gaszeniu leca tam spaliny, wiec drozna?
Tak

Cytat:
Napisał mlz Zobacz post
Pytanie dodatkowe: jezeli odma nie byla drozna przez weza, to prawdopodbnie zazygalo kolektor i krokowca?
Odp. na pytanie dodatkowe. Nie. Przez zapchany wąż nic sie nie przedostaje.

Cytat:
Napisał mlz Zobacz post
Sa te zaslepki, wyczuwam je reka i siedza, chyba ze mam jakos dokladniej sprawdzic?
u mnie od czoła wyleciała dziura i było słychać syczenie. mozesz palcem pomacać jak nigdzie nie przyssie to jest ok. ew zdjąć tylko trzeba go podwazyc srubokretem od strony kolektora bo jak pociągniez za "czapke" moze sie ulamac.

Cytat:
Napisał mlz Zobacz post
Krokowca musze przeczyscic, mam nadzieje ze to bedzie to, bo dzis gosc w sklepie forda mi powiedzial, ze jeszcze mu sie nie zdarzylo, zeby do 2.0 ktos krokowca kupowal, a do 1.6 to nagminnie.
No ale ile jeździ focusów 1.6 a ile 2.0 U mnie czyszczenie nic nie dało. kupiłem na podmianę ze szrotu za 30 i jest ok do dziś
Dzior jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-08-11, 12:05   #25
mlz
Turysta
 
Avatar mlz
 
Zarejestrowany: May 2009
Skąd: śląskie
Ford Focus I
sedan
2.0 Zetec 130KM manual
Postów: 119
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dzior Zobacz post
Odp. na pytanie dodatkowe. Nie. Przez zapchany wąż nic sie nie przedostaje.
No tak... i dlatego wywala wszystkimi innymi dziurami. Jak zatkam odme to dudni od dolu... jak sie domyslam robi sie nadcisnienie.

Cytat:
Napisał Dzior Zobacz post
u mnie od czoła wyleciała dziura i było słychać syczenie. mozesz palcem pomacać jak nigdzie nie przyssie to jest ok. ew zdjąć tylko trzeba go podwazyc srubokretem od strony kolektora bo jak pociągniez za "czapke" moze sie ulamac.
Aha... zaslepki macalem, ale pomacam jeszcze.
Waz odmy juz mam zdjety, od kolektora zatykalem reka i juz tak nie syczy, ale jeszcze cos syczy :]


Odkrecilem przepustnice i tam jest naookolo nagar spory, wiec w krokowcu pewnie tez niezly syf, chociaz kanal boczny nie jest zabrudzony od gory.
__________________
###############################################
pozycjonowanie stron sosnowiec

Ostatnio edytowane przez mlz ; 12-08-11 o 12:11
mlz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-08-11, 12:19   #26
Dzior
Sympatyk
 
Avatar Dzior
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Skąd: NTomyśl
Ford Focus II
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
październik
2007
PNT powiat nowotomyski (Nowy Tomyśl)
Postów: 302
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał mlz Zobacz post
Odkrecilem przepustnice i tam jest naookolo nagar spory, wiec w krokowcu pewnie tez niezly syf, chociaz kanal boczny nie jest zabrudzony od gory.
Jeżeli chodzi Ci o taką czarną maź na ściankach to jest tam celowo od nowosci i jej nie ruszaj. Jak motylek chodzi lekko i sie nie przycina to nie ma co czyscic. Maź ma uszczelnić klapke. Jak ja wyczyścić powstaną prześwity i dopiero będzie jazda z obrotami - falowanie.
Dzior jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-08-11, 21:46   #27
gitara007
Turysta
 
Avatar gitara007
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Skąd: Wałbrzych
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
1999
Postów: 16
Domyślnie

Aha... zaslepki macalem, ale pomacam jeszcze.
Waz odmy juz mam zdjety, od kolektora zatykalem reka i juz tak nie syczy, ale jeszcze cos syczy :]

Miałem podobny problem i dziś się okazało, że jednak zaślepki (które na pierwszy rzut oka były oki) już się rozpadały i silnik łapał lewe powietrze. Przy próbie ich zdjęcia rozpadły się na kawałki. Jutro będę coś rzeźbił żeby je jakoś zakryć bo nie wiem skąd wykombinować na biegu oryginalne zaślepki. W serwisie w Wałbrzychu tylko na zamówienie Wymieniał już to ktoś z was ? Jakiś pomysł jak to uszczelnić na dłużej domowym sposobem?
gitara007 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-08-11, 17:48   #28
mlz
Turysta
 
Avatar mlz
 
Zarejestrowany: May 2009
Skąd: śląskie
Ford Focus I
sedan
2.0 Zetec 130KM manual
Postów: 119
Domyślnie

Nie wiem... ale oddam to fachowcowi. Po podpieciu pod kompa bledow brak, kopci na czarno, swiszczy wszedzie. Gdy odpinalem TPS, MAF, MAP, sonda to komp rzucal bledami, ale na silniku nie robilo to wrazenia :] dobry sprzet... tylko nie dziala. Krokowca jedynie nie odpinalem i klem z akumulatora celem resetu.

OK, odpialem krokowca i... to jedyna rzecz ktora robi na nim wrazenie. No jest lepiej: po dodaniu gazu, opada ladnie, probuje gasnac, ale chyba nieskrecona przepustnica mu nie pozwala i wychodzi z tego i trzyma 700, nie szaleje, nic sie nie dzieje :]

OK, wykrecilem, przemylem benzyna, nasmarowalem (uwaga wazne!) olejem wazelinowym i dziala! SUKCES!
__________________
###############################################
pozycjonowanie stron sosnowiec

Ostatnio edytowane przez mlz ; 20-08-11 o 22:26
mlz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-08-11, 22:41   #29
mlz
Turysta
 
Avatar mlz
 
Zarejestrowany: May 2009
Skąd: śląskie
Ford Focus I
sedan
2.0 Zetec 130KM manual
Postów: 119
Domyślnie

Olej wazelinowy do maszyn do szycia = 5pln
__________________
###############################################
pozycjonowanie stron sosnowiec
mlz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-07-12, 19:56   #30
dan311
Turysta
 
Avatar dan311
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Świdnica
Ford Focus I
HB 3D
2.0 Zetec 130KM manual
1999
Postów: 43
Garaż
Domyślnie

!!!!!!!!!!!!!! AWARIA USUNIĘTA !!!!!!!!!!!!!!!!!

wszystkie problemy usunęła część za 60zł. Winowajcą był przewód odpowietrzania skrzyni korbowej. Na "kolanku" przy kolektorze przewód zrobił się miekki i zasysał się przy dodawaniu gazu, a dodatkowo były w nim 2 małe dziurki. Teraz obroty pięknie spadają przy zmianie biegów. Na postoju trzeba patrzeć się na obrotomierz żeby zobaczyć czy silnik pracuje. Do testu można ten przewód owinąć 2 warstwami taśmy izoalcyjnej. Uśmiech wrócił na moją twarz podczas jazdy Foczką. Pozdrawiam i życzę powodzenia.
__________________
focus MK1 2.0 Zetec 3d
focus MK1 1.8 TDDi kombi
dan311 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
obroty


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[C-MAX] 1.8 B 125KM Spadające obroty silnika Focusa bbocian Silnik i skrzynia 0 20-03-11 15:04
[MK1] Wolno się wkręca na obroty i wolno schodzi lukasz_gos Silnik i skrzynia 0 14-07-10 17:57
[MK1] spadają obroty... tommy-ky Silnik i skrzynia 16 29-06-10 20:23
[FFI] spadające obroty ASD Silnik i skrzynia 17 19-03-09 23:10
Spadające obroty silnika Marioosz Silnik i skrzynia 15 09-06-08 15:53

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u