Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 11-10-10, 12:41   #1
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie Coraz zimniejsze dni - falowanie obrotów i dym

Witam,
ogólnie mówię, że używałem szukajki, jednak nie mogłem powiązać kilku informacji na temat porannego odpalania autka.
Wolę zapobiegać, niż leczyć, a objawy powoli zaczynają się pojawiać, jednak nieznacznie.

Jak wiemy, jest coraz zimniej na dworze. Zaczęło się od tego, że zauważyłem iż autko dymi dość mocno na biało, aż do rozgrzania. W lusterku podczas stania białe smugi za autkiem.

A teraz przy odpaleniu samochodu na zimnym rano jest tak, że obroty przez pierwsze kilkanaście sekund falują w granicach 1100-1350, następnie przez kolejne kilkanaście się to uspokaja, lecz drgania w kabinie są zwiększone i silnik nie chodzi tak super równomiernie jak na ciepłym, potem już jest lepiej, cyk na LPG i na LPG chodzi już super.
Zauważyłem jeszcze, że na zimnym na PB w niskim zakresie obrotów jest dość mułowaty, tak jakby do 2800 rpm. Potem już leci. Jak się rozgrzeje to ma zryw w każdym zakresie obrotów, a na zimnym jak mocno chce się ruszyć z niskich, to czasem nawet potrafi go zdławić. Jak temperatura oleju nabierze około 1/3 wskazówki to auto już skacze od 2000 rpm, wcześniej trzeba go bujać wyżej żeby szybciej jechać.
Wiadomo... nie daję mu w dupę na zimnym, ale jakiejś jako takiej dynamiki trzeba, żeby się gdzieś wbić w korku, itd.

OBD wykazuje to co zawsze na LPG czyli P0190, było to od początku kupna foki. Czasem się pojawia, czasem znika. Tak czy inaczej pojawienie się tego ustrojstwa nie zmienia parametrów jazdy i jak pojeżdżę więcej na PB to nie wyskakuje, czasem na LPG wypluje, potem za kilka dni zniknie i tak w kółko.

Skłaniałem się ku lambdzie (wolne nagrzewanie)? Ale również jedna teoria to świece i przewody WN. W co iść, by nie narazić się na niepotrzebne koszta?

Olej z filtrem, olej powietrza wymieniane 2000 km temu na ELF 5w30. Świece zdejmowałem w lato i sprawdzałem elektrody, trochę 'wyedytowałęm', ale nie wyglądały na najnowsze. Zaryzykuję stwierdzenie, że mogą być one od kupna auta. Aku również nie jest pierwszej świeżości, kręcić kręci na zimnym, ale jakoś super zapału to on nie ma. Autko odpala z rana może nie na dotyk, ale po około 3 machnięciach zawsze. Nie gaśnie.

PS. Focz wypluła P1132 więc coś z lambdą, podziałam w tym kierunku.

Ostatnio edytowane przez drake ; 11-10-10 o 18:36
drake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] zpach spalin i falowanie obrotów cartmanpl Silnik i skrzynia 2 05-10-10 11:34
[MK1] Falowanie obrotów a pedał sprzęgła UnclePete Silnik i skrzynia 1 11-03-10 23:12
[FFI] dziwne stuki dławienie i falowanie obrotow w TDCi jkb^^ Silnik i skrzynia 0 13-09-08 18:03
[FFI] Falowanie obrotów silnika CAr Silnik i skrzynia 8 21-07-07 10:32
Foka 1 - przerywanie silnika i falowanie obrotów Berger Silnik i skrzynia 0 09-02-07 17:44

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u