Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne

Komunikaty

Inne techniczne Problemy, usterki, naprawy...

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 29-04-07, 09:58   #1
Yerzo
Żyrandol
Zlotowicz
Grupa: Warszawa
 
Artur
Zarejestrowany: Aug 2006
Skąd: Sokołów Podlaski
Ford Focus II
HB 3D
listopad
2006
Postów: 8 706
Garaż
Domyślnie [FFI] Klimatyzacja

Witam !
Przejrzalem forum i nie znalazlem nikogo kto by miał juz taki problem jak u mnie (jesli bylo to sorry).
Mianowicie... po wciśnięciu przycisku klimatyzacji (ręczna) kontrolka przez ok. 10 sekund świeci się a później zaczyna pulsacyjnie migać. Słychać pod maską, ze klima się załacza ale niestety nie chłodzi.

Cudaki w ASO powiedziały, że można samochód podpiąć pod komputer ale nie wiedzą czy to coś da. Koszt 150zł :/ Raz już to robiłem rok temu gdy klimatyzacja się sama załaczala na każdym ustawieniu. Koszt 150zł i nic nie pomogło. Znaleźli kabelek od klimatyzacji, który przy uruchomieniu samochodu dotykał obudowy silnika i niby powodował spięcie, które załaczało klimatyzacje. Opaską samozaciskową złapali ten kabelek zeby sobie nie fruwal..i co ? NIC

Może Wy znacie środek na tą migającą kontrolkę i brak chłodku ?
__________________

Tiguan R-line - Ateca FR
Yerzo jest nieaktywny  
stare 29-04-07, 10:15   #2
cisza
Dukacz
 
Avatar cisza
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: 127.0.0.1
Postów: 1 388
Domyślnie

Cytat:
Napisał PantherBlack
po wciśnięciu przycisku klimatyzacji (ręczna) kontrolka przez ok. 10 sekund świeci się a później zaczyna pulsacyjnie migać. Słychać pod maską, ze klima się załacza ale niestety nie chłodzi.
najprawdopodobniej "brak czynnika chłodzącego" lub - odpukać - kompresor się popsuł.
Jak byłeś w ASO napełniali ci klimatyzację czynnikiem chłodzącym
__________________
pozdrawiam, cisza

FFII 1.8TDCi 144KM@3130 / 361Nm@2020 powered by MT
cisza jest nieaktywny  
stare 29-04-07, 10:31   #3
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

hmmm, ja mialem "brak czynnika chlodzacego" po zakupie autka i kontrolka klimy swiecila sie normalnie - po prostu nie chlodzila... tak wiec jezeli tobie dodatkowo miga, obstawialbym niestety co innego...
musisz sie wybrac na szczegolowa kontrole klimy do jakiegos porzadnego serwisu od klimatyzacji IMO
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny  
stare 29-04-07, 12:27   #4
Tek
Turysta
 
Avatar Tek
 
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Płock/Warszawa
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
czerwiec
2006
WP Płock
Postów: 48
Domyślnie

U mnie jak bylo za malo czynnika kontrolka sie swiecila, a klima po prostu nie chlodzila-czyli podobnie jak u Miska, wiec to chyba jednak co innego.

Chociaz sprawdzenie poziomu czynnika i ewentualne nabicie na pewno nie zaszkodzi.

A to czytales?

http://forum.focusklubpolska.pl/view...t=klimatyzacja
__________________
Pzdr!
Tek jest nieaktywny  
stare 29-04-07, 12:54   #5
Yerzo
Żyrandol
Zlotowicz
Grupa: Warszawa
 
Artur
Zarejestrowany: Aug 2006
Skąd: Sokołów Podlaski
Ford Focus II
HB 3D
listopad
2006
Postów: 8 706
Garaż
Domyślnie

Tek, u mnie to coś innego ponieważ lampka miga jednostajnie. Co sekundke i na postoju czyli nic niczym nie trzęsie aby styki mialy sie luzować. Chyba po majówce podjade i sprawdze poziom czynnika.
__________________

Tiguan R-line - Ateca FR
Yerzo jest nieaktywny  
stare 13-06-07, 11:29   #6
Kryst
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Gdańsk
Postów: 33
Domyślnie

Gdzies na forum byla o tym mowa. Ale pamietam ze chodzilo o taki sam problem i pomogla wymiana bezpiecznika nr 11 (chyba dobrze pamietam)

[ Dodano: Sro 13 Cze, 2007 11:45 ]
Znalazlem odpowiedz na temat klimy. Po problemach z zalaczajaca sie klima PantherBlack tak mi odpowiedzial:
Kryst, ja dopiero wrócilem z naprawy klimatyzacji. U mnie powodem nie załączającej sie klimatyzacji był "reduktor/przekaźnik" w skrzynce bezpieczników pod numerem bodajże 11. Wciskalem przycisk klimatyzacji i dioda sygnalizująca załączenie migała sobie równo co sekunde. Elektryk doszedł, ze w skrzynce bezpieczników cos regularnie cyka...wymienił i jest OK

mam nadzieje, ze moje 2 slowa cos pomoga w tym temacie
Kryst jest nieaktywny  
stare 13-06-07, 13:27   #7
Yerzo
Żyrandol
Zlotowicz
Grupa: Warszawa
 
Artur
Zarejestrowany: Aug 2006
Skąd: Sokołów Podlaski
Ford Focus II
HB 3D
listopad
2006
Postów: 8 706
Garaż
Domyślnie

Właśnie tak było
__________________

Tiguan R-line - Ateca FR
Yerzo jest nieaktywny  
stare 28-02-08, 00:27   #8
cichy242
Turysta
 
Avatar cichy242
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Skąd: Opolskie
Postów: 15
Domyślnie

wtrącę w temat czy poziom czynnika chłodzącego można samemu skontrolować ? czy trzeb udać sie do serwisu?
cichy242 jest nieaktywny  
stare 28-02-08, 08:37   #9
ppgor
Turysta
 
Avatar ppgor
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Skąd: Gorlice i Beskid Niski
Ford Focus C-Max
HB 5D
1.6 DuraTorq 90KM manual
2010
KGR powiat gorlicki (Gorlice)
Postów: 934
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał cichy242
czy trzeb udać sie do serwisu?
do ASO niekoniecznie, wystarczy do zakładu, gdzie mają zestaw do nabijania.
__________________
POLSKA

ppgor jest nieaktywny  
stare 29-02-08, 23:28   #10
V_Diesel
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

pojemnosc czynnika chlodzacego mozna sprawdzic tylko w taki sposob:
1.podlanczamy maszyne (niskie cisnienie i wysokie)
2.uruchamiamy program na automat lub reczny jak kto woli
3.wbijamy w maszyne ile freonu ma nabic i czekamy.
Po bodajze pierwszych 10 min maszyna wysysa caly czynnik chlodzacy i wtedy widzimy ile go tam bylo.
Nastepnie robi proznie w ukladzie po czym nabija olej do sprezarki oraz tyle czynnika ile ustawilismy na poczatku(czyli tyle ile jest na nalepce pod maska)
 
stare 01-03-08, 18:51   #11
Hultay WRC
Turysta
 
Avatar Hultay WRC
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Inny
HB 3D
2005
WSI powiat siedlecki (Siedlce)
Postów: 55
Domyślnie

Witam ja też mam pytanie ws. manualnej klimy. Niedawno kupiony samochód więc nie wiem co i jak. Po włączeniu klimy lampka świeci sie normalnie, natomiast nie słyszę pracy sprężarki, nic nie chłodzi, nie ogrzewa(leci pewnie zwykły nawiew). Czy oznacza to że padła sprężarka?(brrrr) Czy może tylko brak czynnika chłodniczego, albo sprężarka nie musi być jakoś specjalnie słyszalna(np.zagłuszana przez silnik)? Obawiam się właśnie o sprężarkę, bo samochód prawdopodobnie był bity. Orientujecie się jak daleko od kabiny jest mechanizm klimy?
__________________
VTEC JUST KICKED IN YO!
Civic Type R EP3
Hultay WRC jest nieaktywny  
stare 01-03-08, 19:23   #12
V_Diesel
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

jak otworzysz maske to po prawej stronie chlodnicy masz taki czarny korek, odkrec go i wcisnij czyms zaworek. Jak przez zawor bedzie wydostawal sie gaz (bedzie tak samo jak bys wcisnal wentyl w kole) to bedzie wiadomo ze masz gaz.
Nastepnie odpal samochod posadz kogos do auta a ty idz do przodu pojazdu i przy otworzonej masce spojrz sie na kompresor do klimy(taki owalny przyrzad na pasku wieloklinowym). Napedzane kolo ma sprzegielko czyli jak klima jest wylaczona to czesc w srodku kola nie bedzie sie krecic.
A teraz przyda sie znajomy w aucie. Po tym jak wcisnie przycisk klimatyzacji ta nieruchoma wczesniej czesc powinna zaczac sie obracac w rowni z pozostaloscia. Jak sie nie obraca to znaczy ze masz problem ze sprzegielkiem albo z instalacja elektryczna natomiast jka bedzie sie obracac i klima nie bedzie chlodzic to jest problem z kompresorem lub malo czynnika chlodzacego(malo prawdopodobne z tym czynnikiem-sporadycznie sie tak dzieje-z reguly jak jest malo czynnika to kompresor nie zalaczy sie).




Inna s[rawa to taka ze po nizej 5 stopni celcjusza klima nie zalaczy sie bo gaz traci swoje wlasciwosci.
 
stare 02-03-08, 14:41   #13
Hultay WRC
Turysta
 
Avatar Hultay WRC
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Inny
HB 3D
2005
WSI powiat siedlecki (Siedlce)
Postów: 55
Domyślnie

Dzięki za informacje. Niedługo sprawdzę.
__________________
VTEC JUST KICKED IN YO!
Civic Type R EP3
Hultay WRC jest nieaktywny  
stare 06-03-08, 18:01   #14
grzeg221
Turysta
 
Avatar grzeg221
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Skąd: okolice Bydgoszczy
Postów: 9
Domyślnie

Witam
Mam podobny problem z klimą. Uzupełniłem obieg płynu chłodzącego, sprawdzona szczelność, wszystko OK. Po załączeniu kontrolka świeci, ale agregat się nie załącza. Po podłączeniu do komputera A/C nie widać. Aby było ciekawiej po wymontowaniu przekaźnika ze skrzynki sterowania i podłączeniu na"krótko" agregat odpala, i działa. Czy ktoś miał podobny przypadek i może służyć poradą?
Pozdrawiam
grzeg221 jest nieaktywny  
stare 31-03-08, 11:57   #15
Vandroiy
Turysta
 
Avatar Vandroiy
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Skąd: Wawa
Postów: 71
Domyślnie

No to ja też się podłączę pod temat, bo mi też się agregat nie załącza. Po włączeniu przycisku włączają się wiatraki, ale zewnętrzne kółko na agregatorze (mam nadzieję że dobrze je namierzyłem - na pasku wieloklinowym najbardziej wysunięte na przód, na dole?) pozostaje nieruchome.
Skoro II wiatrak działa, to chyba nie jest raczej problem elektryki?
A może wiecie jaki orientacyjnie to byłby wydatek - naprawa+części?
Vandroiy jest nieaktywny  
stare 20-07-08, 16:54   #16
Nico
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Skąd: Legnica
Ford Focus I
kombi
2.0 Zetec 130KM manual
1999
DL Legnica
Postów: 134
Domyślnie

Czy ktoś wie jaki jest koszt wymiany reduktora/przekaźnika o którym pisał Kryst? Mam taki sam problem jak Panther. Po włączeniu klimy miga kontrolka, a dodatkowo gdy napierw włączę obieg wewn. to po włączeniu klimy wyłącza się kontrolka obiegu i także nie mogę włączyć grzania tylnej szyby. W skrzynce przekaźników też coś regularnie cyka więc mam nadzieje, że to jest to.

[ Dodano: Wto 05 Sie, 2008 10:35 ]
I Auto było u jednego mechanika, który nie potrafił znaleźć przyczyny, aż drugi stwierdził, że olej z nieszczelnej pompy wspomagania kapał na elektromagnes (cewkę) od sprężarki i spowodowało to zwarcie. Radzi mi wymianę cewki oraz pompy wspomagania. Czy możliwe żeby pompa była nieszczelna skoro nie uzupełniałem stanu od grudnia, kiedy olej był uzupełniony? Czy ktoś spotkał się już z podobną historią?

[ Dodano: Pią 05 Wrz, 2008 23:15 ]
Wreszcie klima naprawiona. Wymieniłem pompę wspomagania oraz cewkę sprężarki klimatyzacji.
Nico jest nieaktywny  
stare 22-06-13, 12:40   #17
Kurczak
Sympatyk
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Avatar Kurczak
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Skąd: Białogard
Ford Focus I
HB 3D
1.8 Zetec 115KM manual
luty
2000
ZBI powiat białogardzki (Białogard)
Postów: 682
Garaż
Domyślnie

Klima napełniona.
I to samo co parę sekund miga dioda. Te same przekaźniki są od świateł drogowych/mijania, więc podmieniłem i dalej cyka. Więc to chyba nie to.


Ok działa - bezpiecznik nr. 58
__________________

Ostatnio edytowane przez Kurczak ; 22-06-13 o 12:57
Kurczak jest nieaktywny  
Zamknięty Temat


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
klimatyzacja wielki30 Inne techniczne 16 11-04-09 15:52
[FF I] Klimatyzacja SzQudi Inne techniczne 38 14-08-08 10:48
[FFI] KLIMATYZACJA - ŁÓDŹ BoYan Inne techniczne 2 22-05-07 20:09
klimatyzacja ogór-1 Elektryka, audio i alarmy 14 09-11-06 16:24
Klimatyzacja robertno Inne techniczne 6 07-03-05 19:41

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u