Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Gaz i zagazowane Foczki

Komunikaty

Gaz i zagazowane Foczki Gaz to zło ale są tacy co z niego korzystają

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 16-01-11, 23:55   #1
Sebastian_TM
Turysta
 
Avatar Sebastian_TM
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
grudzień
1999
ETM powiat tomaszowski (Tomaszów Mazowiecki)
Postów: 164
Domyślnie Powyżej 100 tys km na gazie

Przeszukałem forum i nie znalazłem odpowiedzi w tej kwesti... Wiem, że jestem męczący z tym tematem ale codziennie ciągnie się za mną dylemat instalacji gazowej... I ostatnie moje takie pytanie: Czy jest tu ktoś kto z radością i pieśnią na ustach przejechał na gazie conajmniej 100 tys km? Bo przecież tak naprawde 20,30...50 tys...to zbyt znikome przebiegi by móc stwierdzić, że Foka nie padnie...
Sebastian_TM jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-01-11, 09:08   #2
piterr130886
Turysta
 
Avatar piterr130886
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Skąd: Konin
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
1999
Postów: 131
Domyślnie

tak ja jestem miałem hyundaia 1.5 przejechałem na gazie 90 tyś i laguną I 2.0 przejechałem około 140 tyś. Hyundaiem bez problemu śmigałem 0 problemu z instalacją, z kolei lagune miałem 2.0 bez sekwencji troche problemów miałem z reduktorem (wymieniłem na nowy) troche mi strzelała laguna przez co wymieniałem 2 razy obudowę filtra powietrza, ale ogólnie jestem na TAK jeśli chodzi o LPG. Od tygodnia mam sekwencje STAG-4 w swojej foczce narazie śmiga jak złoto, zobaczymy co będzie dalej
piterr130886 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-01-11, 11:04   #3
konrad_b
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Ford Focus C-Max
kombi
1.8 Duratec 120KM manual
2004
Postów: 30
Domyślnie

koledze chodziło chyba o przebiegi fordów

też zrobiłem oplem 200kkm na LPG, ale to zupełnie inna historia
jeśli chodzi o forda, to rozmawiałem z kolegą który ma focusa 1.6 i zrobił na gazie coś koło 200kkm, jak na razie problemów nie było
ale jaki ma silnik to nie pytałem, bo i tak inny niż mój
konrad_b jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-01-11, 17:12   #4
Sebastian_TM
Turysta
 
Avatar Sebastian_TM
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
grudzień
1999
ETM powiat tomaszowski (Tomaszów Mazowiecki)
Postów: 164
Domyślnie

Dokładnie chodzi mi o focusa... Tak to to ja wiem, że auta śmigają setki km na gazie, chociażby nasza Kia Rio...Od nowości na gazie: 142 tys km... Interesuje mnie konkretnie 1.6 Zetec... Bo 30 tys to ja zrobie za 8 miesięcy, więc nie bardzo mnie to jednak przekonuje... [wielebny2]
Sebastian_TM jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-01-11, 22:52   #5
SOURCE
Turysta
 
Avatar SOURCE
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Białystok
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
1999
BI Białystok
Postów: 44
Domyślnie

ja mam gaz od 2003 roku i mam 1.6 zetec a co do kilometrów to ponad 100tyś na gazie i obecnie mam taki problem że jest falowanie obrotów na luzie co nie występuje zawsze ale dość często. Będę musiał się wybrać do jakiegoś gaziarza aby coś z tym zrobić bo niekiedy jest to dość denerwujące
__________________
Był: VW Polo 1.4 - 1997r.
Jest: Ford Focus 1.6 - 1999r.
SOURCE jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-01-11, 23:01   #6
panstwoGestwiccy
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Skąd: Olsztyn
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
listopad
1999
NOL powiat olsztyński (Olsztyn)
Postów: 131
Domyślnie

Cytat:
Napisał SOURCE Zobacz post
ja mam gaz od 2003 roku i mam 1.6 zetec a co do kilometrów to ponad 100tyś na gazie i obecnie mam taki problem że jest falowanie obrotów na luzie co nie występuje zawsze ale dość często. Będę musiał się wybrać do jakiegoś gaziarza aby coś z tym zrobić bo niekiedy jest to dość denerwujące
No to przed Tobą kupa lektury na forum, bo falowanie obrotów to problem powszechnie znany i z reguły niezależny od tego czy się ma instalację czy nie. Sporo o tym na forum, bo to plaga fordowska jest.
__________________
NOL - Niezidentyfikowany Obiekt Latający

Łatwiej jest skonstruować myślącą maszynę niż skłonić ludzi do myślenia.
panstwoGestwiccy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-01-11, 13:22   #7
grzesiu88
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2000
WL powiat legionowski (Legionowo)
Postów: 8
Domyślnie ponad 100 000

Przejechałem na LPG 120 000 km.
Wnioski: foka spisuje się bez zarzutu. Dobrze dobrana instalacja daje gwarancję niezawodnej eksploatacji.
To co musiałem wymienić:
- listwa wtryskowa po 75 000 km
- świece co 30 000 km (Uwaga stosuję Motorcrafta które wymagają zmniejszenia przerwy między elektrodami a w przypadku niewchodzenia płynnego na wysokie obroty regulację odstępu).
Nie wymieniałem kabli wysokiego bo nie było potrzeby. Komputer nie pokazuje żadnych błędów. Regulacja po 10 000 km (gwarancyjna) i 100 000 km przy okazji wymiany listwy. Jazda na dobrym (sprawdzonym) LPG powoduje konieczność wymiany filtrów dopiero razem ze świecami. Pływanie obrotów miałem ale było spowodowane właśnie zużyciem listwy (słychać głośne "cykanie" i nie wchodzi płynnie na obroty). Czasami przy przekraczaniu 120 km/h na odcinku co najmniej 10 km przełączam na benzynę. Mam zamiar odmłodzić sobie fokę i tez ja zagazować.
grzesiu88 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-01-11, 15:07   #8
SUCOF33
Sympatyk
Grupa: Małopolska
 
Avatar SUCOF33
 
Artur
Zarejestrowany: Apr 2007
Skąd: Kraków
Ford Focus II ST FL
HB 5D
2.5 DuratecST 225KM manual
styczeń
2009
KRA powiat krakowski (Kraków)
Postów: 1 094
Domyślnie

U mnie w pracy foka w zeszłym roku miała nalatane 430tysz i z tego ok 300tys na lpg i tylko wymiana części eksploatacyjnych. Obecnie spala dość spore ilości oleju ale przy tym przebiegu to chyba dopuszczalne i raczej nie ma to związku z lpg. Silnik 1.6 S
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...5e1ea2e7b.html
SUCOF33 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-01-11, 17:49   #9
DAFIT
Turysta
 
Avatar DAFIT
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Skąd: Rzeszów
Postów: 107
Domyślnie

witam

ja na gazie mam przejechane 117 tys km i wszystko jest ok, swiece i kable wn wymieniam co 30 tys, serwisuje wszystko co 15 tys km i jest ok, zadne bledy sie nie pokazuja, pol roku temu robilem regeneracje reduktora, listwa jest ok, chcialem i ja wymienic ale gazownik powiedzial ze nie ma potrzeby bo jest wszystko ok,

pozdrawiam
DAFIT
DAFIT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-01-11, 19:14   #10
SOURCE
Turysta
 
Avatar SOURCE
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Białystok
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
1999
BI Białystok
Postów: 44
Domyślnie

Cytat:
Napisał grzesiu88 Zobacz post
Przejechałem na LPG 120 000 km.
Wnioski: foka spisuje się bez zarzutu. Dobrze dobrana instalacja daje gwarancję niezawodnej eksploatacji.
To co musiałem wymienić:
- listwa wtryskowa po 75 000 km
- świece co 30 000 km (Uwaga stosuję Motorcrafta które wymagają zmniejszenia przerwy między elektrodami a w przypadku niewchodzenia płynnego na wysokie obroty regulację odstępu).
Nie wymieniałem kabli wysokiego bo nie było potrzeby. Komputer nie pokazuje żadnych błędów. Regulacja po 10 000 km (gwarancyjna) i 100 000 km przy okazji wymiany listwy. Jazda na dobrym (sprawdzonym) LPG powoduje konieczność wymiany filtrów dopiero razem ze świecami. Pływanie obrotów miałem ale było spowodowane właśnie zużyciem listwy (słychać głośne "cykanie" i nie wchodzi płynnie na obroty). Czasami przy przekraczaniu 120 km/h na odcinku co najmniej 10 km przełączam na benzynę. Mam zamiar odmłodzić sobie fokę i tez ja zagazować.
Mam takie pytanie jaki był koszt wymiany listwy wtryskowej? Bo u mnie chyba przez to jest falowanie obrotów

Cytat:
Napisał panstwoGestwiccy Zobacz post
No to przed Tobą kupa lektury na forum, bo falowanie obrotów to problem powszechnie znany i z reguły niezależny od tego czy się ma instalację czy nie. Sporo o tym na forum, bo to plaga fordowska jest.
Muszę powiedzieć że przy jeździe na banzynce obroty są stabilne a tylko na gazie zdarza się falowanie
__________________
Był: VW Polo 1.4 - 1997r.
Jest: Ford Focus 1.6 - 1999r.
SOURCE jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-01-11, 20:10   #11
Michał
Turysta
 
Avatar Michał
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Lublin/Fajsławice
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
październik
1999
LKS powiat krasnostawski (Krasnystaw)
Postów: 550
Domyślnie

Ja do tej chwil przejechałem 115 tyś km na LPG. Mam nadzieję że przejadę 2 tyle.
Michał jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-01-11, 23:15   #12
Sebastian_TM
Turysta
 
Avatar Sebastian_TM
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
grudzień
1999
ETM powiat tomaszowski (Tomaszów Mazowiecki)
Postów: 164
Domyślnie

W gaspolu w Wawie powiedziano mi, że żeby było wszystko ok to należy regulować zawory co 30 tys... Czyli nikt z Was nie zna osobiście przypadku rozlatującej się głowicy z powodu lpg? Hmmm jestem coraz bliżej odpowiedzi... Może są jeszcze jacyś zadowoleni uzytkownicy bo mają ponad stówke z lpg-iem na pokładzie...

---------- Post dodany o 22:21 ---------- Poprzedni post był z 22:17 ----------

Cytat:
Napisał grzesiu88 Zobacz post
Przejechałem na LPG 120 000 km.
Wnioski: foka spisuje się bez zarzutu. Dobrze dobrana instalacja daje gwarancję niezawodnej eksploatacji.
To co musiałem wymienić:
- listwa wtryskowa po 75 000 km
- świece co 30 000 km (Uwaga stosuję Motorcrafta które wymagają zmniejszenia przerwy między elektrodami a w przypadku niewchodzenia płynnego na wysokie obroty regulację odstępu).
Nie wymieniałem kabli wysokiego bo nie było potrzeby. Komputer nie pokazuje żadnych błędów. Regulacja po 10 000 km (gwarancyjna) i 100 000 km przy okazji wymiany listwy. Jazda na dobrym (sprawdzonym) LPG powoduje konieczność wymiany filtrów dopiero razem ze świecami. Pływanie obrotów miałem ale było spowodowane właśnie zużyciem listwy (słychać głośne "cykanie" i nie wchodzi płynnie na obroty). Czasami przy przekraczaniu 120 km/h na odcinku co najmniej 10 km przełączam na benzynę. Mam zamiar odmłodzić sobie fokę i tez ja zagazować.
Jaką masz instalkę...gdzie montowałeś?

---------- Post dodany o 23:15 ---------- Poprzedni post był z 22:21 ----------

Kolejną kwestią jest, że po zagazowaniu należało by z 2 lata jeszcze pośmigać Focusem i tu mam dodatkowo dylemat czy nie lepiej kupić czegoś świeższego za np pół roku... Tylko kwestia, że mój Focus jest w świetnym stanie technicznym, od nowości w rodzinie... A niestety dzisiaj kupić pewne auto w przedziale cenowym od 15 do 20 tys raczej trudno... Ja chyba nie podejme decyzji...
Sebastian_TM jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-01-11, 00:10   #13
panstwoGestwiccy
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Skąd: Olsztyn
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
listopad
1999
NOL powiat olsztyński (Olsztyn)
Postów: 131
Domyślnie

Jeżeli masz autko w świetnym stanie technicznym, to po co go zmieniać? No chyba, że masz nadmiar kasy, ale wtedy nie myślałbyś o gazie... Przemyśl ile robisz kkm rocznie i kiedy Ci się to zwróci. http://www.gazeo.pl/kalku...FZgA3godNUPqoA tu możesz sobie policzyć. W tym przedziale cenowym to możesz znaleźć coś pewnego, tylko w jakim roczniku?
__________________
NOL - Niezidentyfikowany Obiekt Latający

Łatwiej jest skonstruować myślącą maszynę niż skłonić ludzi do myślenia.
panstwoGestwiccy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-01-11, 00:39   #14
Sebastian_TM
Turysta
 
Avatar Sebastian_TM
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
grudzień
1999
ETM powiat tomaszowski (Tomaszów Mazowiecki)
Postów: 164
Domyślnie

Na nadmiar kasy nie cierpie...zakup auta powiedzmy droższego o 7 tys od obecnej wartości mojej Foki byłby w jakiś sposób odczuwalny... Stan techniczny jest świetny, 175 tys przelotu... Ale...1X airback, el.szyby, wsp.kierownicy, centralny zamek z pilotem, halogeny...hmmm nic po za tym... stąd też moje samochodowe dylematy

PS. Link mi nie działa
Sebastian_TM jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-01-11, 07:05   #15
SOURCE
Turysta
 
Avatar SOURCE
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Białystok
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
1999
BI Białystok
Postów: 44
Domyślnie

http://www.gazeo.pl/kalkulator.php
__________________
Był: VW Polo 1.4 - 1997r.
Jest: Ford Focus 1.6 - 1999r.
SOURCE jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-01-11, 12:58   #16
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

Sebastian_TM niesluchaj jak ktos ci jakies glupoty gada ze nalezy co 30kkm cos tam robi z zaworami.

Aby cie bardziej przekonac dodam iz:
"Producent przewidywal instalacje gazowe w fokach w formie
wtrysku-paliwa w stanie cieklym do kolektora"-czyli najlepsza z mozliwych opcja

jesli instalacja jest poprawna i niebedzie dochodzic do niekontrolowanych zaplonow w kolektorze jak i silniku (mam tez na mysli spalanie stukowe) to z silnikiem i zaworami nic specjalnego sie niebedzie dzialo jakies dodatkowe smarowania tupu olej do kolektora aby smarowac zawory to tylko bzdura w dodatku mogaca zapychac katalizator.
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-01-11, 16:44   #17
Czaszka
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Skąd: mazowieckie
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
maj
2001
Postów: 36
Domyślnie

Moja foka z silnikiem 1,6 se w wersji kombi ma przejechane 117 tys. na lpg (przebieg całkowity 182 tys.)
Wymienione wtryskiwacze gazowe na szybsze (Matrix 344 - koszt 350pln i regeneracja reduktora 58pln). Świece wymieniam razem z olejem co 15 tys. (może trochę czesto, ale koszt niewielki motorcrafty -28 pln)
Silnik spisuje sie bez zarzutów, ładnie wkręca sie na obroty i nie traci mocy.
Czaszka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-01-11, 16:54   #18
Sebastian_TM
Turysta
 
Avatar Sebastian_TM
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
grudzień
1999
ETM powiat tomaszowski (Tomaszów Mazowiecki)
Postów: 164
Domyślnie

SE? A co zawiera to oznaczenie?
Sebastian_TM jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-01-11, 17:41   #19
domelotdci2.0
Turysta
Grupa: WLKP
 
Avatar domelotdci2.0
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Ford Focus II
HB 5D
1.6 DuraTorq 90KM manual
2007
POS powiat ostrowski (Ostrów Wielkopolski)
Postów: 272
Domyślnie

Cytat:
Napisał konrad_b Zobacz post
jeśli chodzi o forda, to rozmawiałem z kolegą który ma focusa 1.6 i zrobił na gazie coś koło 200kkm, jak na razie problemów nie było
ale jaki ma silnik to nie pytałem, bo i tak inny niż mój


W foce trzeba zadbać o to aby gaz nie był z najniższej półki. Przedewszyskim sekwencja a co za tym idzie koszty są już dość duże. Jednak gdy nie oszczędzi się na instalacji ani też na przeglądach auta z instalacją, to furka powinna śmigać tysiące kilometrów bezawaryjnie
domelotdci2.0 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-01-11, 17:42   #20
Czaszka
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Skąd: mazowieckie
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
maj
2001
Postów: 36
Domyślnie

SE to ten sam silnik co S tylko z czarną (magnezową) pokrywa zaworów.
Czaszka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-01-11, 23:58   #21
Sebastian_TM
Turysta
 
Avatar Sebastian_TM
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
grudzień
1999
ETM powiat tomaszowski (Tomaszów Mazowiecki)
Postów: 164
Domyślnie

Więc ok...chyba założe instalke... Choć nadal mam wątpliwości... i 100 przemyśleń... A Panowie od dużych przebiegów na LPG...Jakie macie instalki i gdzie montowaliście?
Sebastian_TM jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-01-11, 11:01   #22
Sylwekgsxf
Turysta
 
Avatar Sylwekgsxf
 
Zarejestrowany: Mar 2005
Skąd: Bełchatów
Postów: 207
Garaż
Domyślnie

około 137 tyś km na LPG,
nie było większych problemów.

poczytaj moje posty, kiedyś się rozpisywałem na ten temat.
__________________
FF 99r 1.6 16V + BRC SEQUENT
Sylwekgsxf jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-01-11, 16:11   #23
Sebastian_TM
Turysta
 
Avatar Sebastian_TM
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
grudzień
1999
ETM powiat tomaszowski (Tomaszów Mazowiecki)
Postów: 164
Domyślnie

Rozmawiałem dzisiaj z moim mechanikiem... On stwierdził, że Foka ma za delikatne gniazda do gazu, że albo się przyjmie albo nie... Opinie są tak podzielone jak chyba przy żadnym innym aucie w któym chce się montować LPG...
Sebastian_TM jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-01-11, 16:58   #24
marcin/anka
Turysta
Grupa: Cujawy
 
Avatar marcin/anka
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Skąd: bydgoszcz
Ford Focus II
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
grudzień
2007
CB Bydgoszcz
Postów: 93
Domyślnie

Cytat:
Napisał Sebastian_TM Zobacz post
Rozmawiałem dzisiaj z moim mechanikiem... On stwierdził, że Foka ma za delikatne gniazda do gazu, że albo się przyjmie albo nie... Opinie są tak podzielone jak chyba przy żadnym innym aucie w któym chce się montować LPG...
silnik to nie roślinka,że albo się przyjmie albo nie.albo nadaje się,albo nie, a że nadaje się to masz potwierdzenie od prawie wszystkich forumowiczów. temat niby delikatnych gniazd zaworowych jest dość rozwinięty na forum i mnie jakoś to nie odstraszyło przed założeniem LPG
__________________
licz zawsze na siebie albo na cud,ale pamiętaj co mówił towarzysz stalin,że cudów nie ma
marcin/anka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-01-11, 12:01   #25
B_E_R_E_K
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
1999
Postów: 84
Domyślnie

Ja w primerze nabilem 400 tys na gazie bez problemow. Kolega ma foke 1.6 nabil 80 tys i tez bez problemu. Jak znajdziesz dobrego gazownika to bedziesz zadowolony a jak zalozy Ci Zenek pod blokiem to niestety nie.
B_E_R_E_K jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-01-11, 07:54   #26
kempus
Turysta
 
Avatar kempus
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Ford Focus II
HB 5D
2.0 Duratec 145KM manual
2005
Postów: 945
Domyślnie

A panowie jak odnosicie się do przebiegu przy którym można założyć instalację? Czy jest to niezależny czynnik? Powiedzmy, że mam 170 000km zrobione na benzynie, nie zaszkodziło by silnikowi założenie gazu np przy 180-190kkm? Dodam, że silnik jest w świetnym stanie, nie przerywa, nie faluje, nie dusi się. Pobór oleju bardzo skromny, w dużej mierze zależący od jakości wlewanego oleju.
kempus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-01-11, 09:47   #27
Marek-B
Turysta
Grupa: Brak
 
Avatar Marek-B
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Skąd: Łochów WWE
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
sierpień
2000
WWE powiat węgrowski (Węgrów)
Postów: 325
Domyślnie

Mój miał załozony gaz przy 185tys. Teraz ma 245tys. Jak na razie nic się nie dzieje.
__________________
Marek-B jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-01-11, 19:41   #28
Sebastian_TM
Turysta
 
Avatar Sebastian_TM
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
grudzień
1999
ETM powiat tomaszowski (Tomaszów Mazowiecki)
Postów: 164
Domyślnie

I dalej mam wahania... Dokladać do mojej gaz czy Foka TDCi na wiosne... egrrr
Sebastian_TM jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-01-11, 09:23   #29
pawelur22
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Poznań
Postów: 5
Domyślnie 114 na gazie

Witam,
104tys zainstalowano zenitha i mam teraz 220 i z instalacja oraz jazda na gaz nie ma problemu. Z powazniejszych: strzelił mi alternator (ale to nie przez gaz), i cewka mi zgłupiała. Wyprzedzała albo nie dawala napiecia i strzelało w kolektorze (benzyna sie nie rozpreza - gaz niestety tak) i rozwaliło mi kolektor (spawanie 100zł), nie znam dokladnie instalacji gazowej ale gdzies tam jest wpiety jakis parownik do ukladu chłodzenia i od tego rurki mi "skorodowały" (wymiana cos okolo 30zł), i jeszcze najlepsze: wybierajac sie w długa trase za granice mysle sobie - fundne sobie przeglad i diagnostyke w "autoryzowanym fordzie": wynalezli błąd w czujniku temperatury silnika (taki z góry - 90zł)- podczas wymiany tymi swoimi śrubokretami "rozcieli mi przewód" doprowadzający gaz do listwy wtryskowej - mialem zaplon(od razu powiem ze w instalacji jest takie małe cisnienie ze w ogole przestałem sie "bac" instalacji) - plmoen od "rozcieci" stopil przewody wysokiego napiecia (po gaszeniu - ochłonołem, obejzałem, przełączyłem na benzyne, kupilem 2 zaciski w castoramia, kawalek (20cm) weza od przypadkowego gazownika (na "piwko" 5zł) i sam na parkingu wymienilem. Co do autoryzowanego to jeszcze mi nie dokrecili kurka od plynu chłodzącego (bo sprawdzali ile jest płynu w płynie) wiec zgubilem cały plyn. (w trasie zalałem wodą zdemiralizowana...). Ach i jeszcze elektrozawor przy reduktorze mi sie spalił (od instalacji elektrycznej) wiec przepalił mi bezpiecznik od instalacji gazowej (czyli instalaka LPG sie wylaczyła) instalator mnie uspokoil ze jeszcze drugi jest przy butli ,ale nalegalem i wymienili (80zł). Teraz natomias mam problem odwrotny: na benzynie chodzi mi do "dupy" i czekam tylko az sie rozgrzeje i wsoczy na LPG -bo na lpg bez problemu. Po wszystkim co przeszedłem z mk1 1.6 zetec se i z moim stylem jazdy uwazam ze ten silnik jest niedozarzniecia a na gazie sprawuje sie świetnie!. Acha - mam zalozony ten jakis tam kroplowy wtryskiwacz "co jakis tam czas" kropeli "jakiegos tam" oleju - niby krytykowane ale ja mam i nie przeszkadza. Poniewaz zakladałem instalke w Bydgoszczy a obecnie mieszkam w Poznaniu to i gazownika odwedzam dość rzadko.
pawelur22 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-02-11, 14:39   #30
grzesiu88
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2000
WL powiat legionowski (Legionowo)
Postów: 8
Domyślnie

Koszt wymiany listwy 200zł z wymianą filtrów oraz regulacją.
grzesiu88 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] 1.8B dziwna praca silnika na gazie gargamel Gaz i zagazowane Foczki 131 06-10-12 22:53
Wskazania komputera pokładowego na gazie ?? akdf Gaz i zagazowane Foczki 14 28-10-09 20:39
[Ogólne] Jak zachowuje się przy gazie 1.6 duratec 100 KM??? REMI Gaz i zagazowane Foczki 3 14-10-09 15:11
FFII 1.6 na gazie (lub FFI z silnikiem zetec SE) Vadero Gaz i zagazowane Foczki 4 21-10-08 11:22

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u