Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 08-04-09, 11:59   #1
Kidy
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2005
Skąd: Myszków
Ford Focus C-Max
1.8 Duratec 125KM manual
2005
Postów: 55
Domyślnie Prosze o Porade TDCI. . .

Witam,

Na początku chciałem prosić o wyrozumiałość gdyż zawitałem na forum po "niewielkiej" przerwie i nie do końca byłem pewien gdzie umieścić mój post. Proszę mi ewentualnie wybaczyć jesli temat już był wałkowany
Co by nie tracić miejsca od razu przechodzę do rzeczy.
Planuje ponowny zakup foczki. ( Wcześniejsza była pechowa )
Rozglądam się za autem od roku 2003 w górę z silnikiem TDCi i przebiegiem do 140tyś.
I tu pojawiają się niepewności, które mam nadzieje pomożecie rozwiać albo je potwierdzicie
Słyszałem o awaryjności wtrysków w tych silnikach. A jak jest z nimi na prawdę ? Jakie macie swoje doświadczenia ? Warto inwestować kasę w auto z tym właśnie silnikiem czy lepiej kupić TDDi. Na co zwracać największą uwagę przy zakupie ? Nie chciałbym kupić bubla którym po tygodniu musiałbym jechać na wymianę wtrysków gdyż mnie na to najprościej w świecie nie stać. Rozglądam się raczej za autem z niemiec które sam bym sprowadził.

Proszę o pomoc... Pozdrawiam serdecznie całą ekipę FKP
Kidy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-04-09, 12:07   #2
fazis
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: wlkp
Inny
Postów: 88
Domyślnie

Niestety z tym jest różnie, możesz kupisz sztukę w której ktoś lał dobre paliwko, wymieniał częściej niż producent zaleca filtry paliwa i będziesz miał przez kilkadziesiąt tysięcy km spokój z wtryskami, a możesz kupić taką sztukę w której wtryski upomną się chwilkę o naprawę. Z TDDi możesz mieć podobnie w temacie pompy. Moim zdaniem poszukaj w miarę pewnego i zadbanego TDCi i profilaktycznie miej odłożone 3kzł jak by tak coś wyskoczyło.

Sam mam TDCi 163k km i z wtryskami odpukać narazie spokój, ale ja stosuje wcześniej wspomniane zasady - tylko pewne paliwo i filtr paliwa wymieniam co 15k km (tak jak olej) wole dać te parę zł więcej i mieć spokój.
__________________
http://fazis.mybrute.com
fazis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-04-09, 12:18   #3
Kidy
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2005
Skąd: Myszków
Ford Focus C-Max
1.8 Duratec 125KM manual
2005
Postów: 55
Domyślnie

Cytat:
Napisał fazis
Niestety z tym jest różnie, możesz kupisz sztukę w której ktoś lał dobre paliwko, wymieniał częściej niż producent zaleca filtry paliwa i będziesz miał przez kilkadziesiąt tysięcy km spokój z wtryskami, a możesz kupić taką sztukę w której wtryski upomną się chwilkę o naprawę. Z TDDi możesz mieć podobnie w temacie pompy. Moim zdaniem poszukaj w miarę pewnego i zadbanego TDCi i profilaktycznie miej odłożone 3kzł jak by tak coś wyskoczyło.

Sam mam TDCi 163k km i z wtryskami odpukać narazie spokój, ale ja stosuje wcześniej wspomniane zasady - tylko pewne paliwo i filtr paliwa wymieniam co 15k km (tak jak olej) wole dać te parę zł więcej i mieć spokój.
Dziękuję Fazis za odp.
Istnieje jakiś w miarę skuteczny sposób sprawdzenia tych wtrysków przed zakupem ? Nie wiem jakieś podłączenie pod kompa w serwisie forda coś wykryje ?
Kidy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-04-09, 12:50   #4
kleofas
Administrator
Grupa: Warszawa
 
Avatar kleofas
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: wawa
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
październik
2004
WPL powiat płocki (Płock)
Postów: 2 425
Domyślnie

wykryje zupełnie padnięty
ale to zauważysz sam, bo nie będzie palić jak trzeba

generalnie sprawdzenie na kompie to lipa
lepiej obejrzeć ze znajomym mechanikiem
__________________



schemat przyjmowania petentów przez admina:

1. ,
2. admin ma zawsze rację, jeśli uważasz inaczej, to patrz punkt 1
kleofas jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-04-09, 13:09   #5
gregK
Turysta
Grupa: Pomorskie
 
Avatar gregK
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: Słupsk
Inny
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2003
Postów: 543
Domyślnie

Na miejscu to można zrobić próbe przelewową,kupujesz przezroczyste wężyki albo koszulki termokurczliwe przekroju 3mm i sprawdzasz wtryski na przelewach,prosta metoda koszt 5-10zl.Ja bym brał TDci wiekszy fan z jazdy,lepsza kultura pracy,a spalanie moze z 0,5l wieksze od TDDi.
gregK jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-04-09, 13:22   #6
Kidy
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2005
Skąd: Myszków
Ford Focus C-Max
1.8 Duratec 125KM manual
2005
Postów: 55
Domyślnie

Cytat:
Napisał gregK
Na miejscu to można zrobić próbe przelewową,kupujesz przezroczyste wężyki albo koszulki termokurczliwe przekroju 3mm i sprawdzasz wtryski na przelewach,prosta metoda koszt 5-10zl.Ja bym brał TDci wiekszy fan z jazdy,lepsza kultura pracy,a spalanie moze z 0,5l wieksze od TDDi.
Gregk mógłbyś napisać coś więcej o tej metodzie ?
Taki mini poradnik krok po kroku jasny dla laika.
Kidy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-04-09, 13:27   #7
gregK
Turysta
Grupa: Pomorskie
 
Avatar gregK
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: Słupsk
Inny
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2003
Postów: 543
Domyślnie

Tutaj opisywałem.
gregK jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-04-09, 13:43   #8
Kidy
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2005
Skąd: Myszków
Ford Focus C-Max
1.8 Duratec 125KM manual
2005
Postów: 55
Domyślnie

Dzieki Gregk Metoda faktycznie prosta. Ale nie sądzę żeby jakiś Niemiec pozwolił mi grzebać przy wtryskach zanim kupie auto Prędzej by mi wybił oczy tym wężykiem
Kidy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-04-09, 08:24   #9
piotrek74
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Skąd: łudzkie
Postów: 33
Domyślnie

ja zdecydowałem się na mniej kulturalny silnik z prostej przyczyny mniejsze koszta ewentualnych napraw i niewiedza odnośnie jakości lanego paliwa .
Ps jak kupisz padło to każdy będzie drogi w utrzymaniu .Jak kupowałem Hondę dałem 2tys więcej niż na giełdzie ale jeżdzi 4latka a wydatki sprowadzają się do lania paliwka i wymian serwisowych
piotrek74 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-04-09, 16:47   #10
fazis
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: wlkp
Inny
Postów: 88
Domyślnie

Jak będziesz brał od niemca to chyba się o wtryski nie ma co specjalnie martwić, chyba że bedziesz brał w niemczech od turasa albo polaka to wtedy lepiej kup sobie ... piwo
__________________
http://fazis.mybrute.com
fazis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-04-09, 19:06   #11
Marok
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2006
Skąd: Kraków
Postów: 32
Domyślnie

Cytat:
Napisał fazis
Niestety z tym jest różnie, możesz kupisz sztukę w której ktoś lał dobre paliwko, wymieniał częściej niż producent zaleca filtry paliwa i będziesz miał przez kilkadziesiąt tysięcy km spokój z wtryskami
Ja swoją fokę brałem jak miała 22 tys przebiegu i była lekko bita z tyłu. Od tamtego czasu staram się tankować paliwo na jednej stacji (Orlen), wymieniam filtr paliwa tak jak fazis wraz z wymiana oleju i tylko na Motorcrafta. Jak narazie "odpukać" nie ma problemu z wtryskami, ale:
Cytat:
Napisał kleofas
ale to zauważysz sam, bo nie będzie palić jak trzeba
nigdy nie wiesz jakiego kota kupisz w worku. Moja skromna porada to przynajmniej zminimalizować ryzyko poprzez sprawdzenie, czy auto było serwisowane zgodnie z planem (wymiana filtru paliwa) bo o jakość paliwa na zachodzie to bym sie nie martwił.
__________________
Mam 118 koni zaletą ich jest duża wytrzymałość
Marok jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-04-09, 20:52   #12
Kidy
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2005
Skąd: Myszków
Ford Focus C-Max
1.8 Duratec 125KM manual
2005
Postów: 55
Domyślnie

Cytat:
Napisał fazis
Jak będziesz brał od niemca to chyba się o wtryski nie ma co specjalnie martwić, chyba że bedziesz brał w niemczech od turasa albo polaka to wtedy lepiej kup sobie ... piwo
Piwo ? Chyba 0,7 Po przejechaniu 800km raczej nie uśmiechałoby mi się wrócić z pustymi rękoma

Ogólnie wybór już padł na TDCI. Co ma być to będzie Odwiedzam Mobile.de ale kulawy to raczej czas na szukanie auta (święta. . . )
Pozdro i wesołych świąt wszystkim jak już jestem przy temacie.
Kidy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-04-09, 21:25   #13
Jackiller
Gaduła
 
Avatar Jackiller
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Pruszków
Inny
Postów: 1 531
Domyślnie

Kidy - co ??!! Święta ??!!
A widział ty po ile teraz juro ??!!

ale...
szukaj tez tu

Kod:
http://www.autohus.de
Focusy tutaj
__________________
Szukasz palet drewnianych - zapraszamy
Kiedyś TDCI teraz US - VTEC
SZYBCIEJ mocą, FAJNIEJ momentem
Jackiller jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-04-09, 22:07   #14
Kidy
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2005
Skąd: Myszków
Ford Focus C-Max
1.8 Duratec 125KM manual
2005
Postów: 55
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jackiller
Kidy - co ??!! Święta ??!!
A widział ty po ile teraz juro ??!!

ale...
szukaj tez tu

Kod:
http://www.autohus.de
Focusy tutaj
Wielkanoc Jackiller, chyba że nie obchodzisz
Widział widział ale wole dać parę złotych więcej i mieć pewne auto niż kupić w Polsce sprowadzone z Niemiec "nie bite" Z przebiegiem 60 tyś. . .
Dzięx za strone bo o niej nie wiedziałem.
Kidy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-04-09, 06:01   #15
KASZUB
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: wrocław
Ford Focus II FL
HB 3D
1.6 DuraTorq TDCi 109KM manual
kwiecień
2005
Postów: 107
Domyślnie

podpinam się z pytaniem do tematu ta wymiana filtra paliwa w TDCi 1,6 109KM to raczej nie jest tania i skoro trzymamy się trybu serwisowego to co trzeba zrobić to wątpię że serwisówka przewiduje wymianę filtra paliwa co 15000km chyba że profilaktyka ale skoro lejemy na dobrych stacjach to czy nie jest to przesada może rozszerzyć temat z tym filtrem jak inni to robią pozdrowienia dla wszystkich KASZUB
__________________
rafalinio
KASZUB jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-04-09, 23:30   #16
egon111
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2005
Skąd: Miechów
Postów: 39
Domyślnie

nie ma takiego czegoś w naszym pięknym kraju jak "dobre stacje". Moja sztuka przyjechała z "dojczlandu" przy 90kkm, przy 180kkm, które są teraz poleciały wszystkie wtryski (a już ze 20kkm temu dawały oznaki agonii). Nigdy nie lałem na "stacjach krzakach" tylko Orlen, BP i niestety to pseudo paliwo potrafi zabić wszystko.
Ale gdybym miał kupować jeszcze raz to chyba bym sie zdecydował. Fajnie sie jezdzi i tyle.
__________________
Andrzej
egon111 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-04-09, 16:27   #17
Kidy
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2005
Skąd: Myszków
Ford Focus C-Max
1.8 Duratec 125KM manual
2005
Postów: 55
Domyślnie

A że tak zapytam z ciekawości dużo wyniosły Cie koszty reanimacji silnika ? Wtryski i co tam się jeszcze wymienia ?
Kidy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-04-09, 10:56   #18
fazis
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: wlkp
Inny
Postów: 88
Domyślnie

Cytat:
Napisał egon111
nie ma takiego czegoś w naszym pięknym kraju jak "dobre stacje". Moja sztuka przyjechała z "dojczlandu" przy 90kkm, przy 180kkm, które są teraz poleciały wszystkie wtryski (a już ze 20kkm temu dawały oznaki agonii). Nigdy nie lałem na "stacjach krzakach" tylko Orlen, BP i niestety to pseudo paliwo potrafi zabić wszystko.
Ale gdybym miał kupować jeszcze raz to chyba bym sie zdecydował. Fajnie sie jezdzi i tyle.
A ja taką prośbę mam, opisz jakie miałeś objawy agonii wtrysków.
__________________
http://fazis.mybrute.com
fazis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-04-09, 21:14   #19
krutoj
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Skąd: WF
Ford Focus II
kombi
1.6 DuraTorq TDCi 109KM manual
maj
2007
Postów: 143
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jackiller
Kod:
http://www.autohus.de
Focusy tutaj
Z tą firmą AUTOHUS to uważajcie, bo ceny auto na papierze są niby ok, ale auta w strasznym stanie - zupełnie nieobrobione poleasingowe fury, a więc rysy na lakierze, jakiś wgniecenia, brud w kabinie, przepalone tapicerki itp., itd. Byłem tam i widziałem na własne oczy, więc wiem o czym piszę.

Jaja zaczynają się na prawdę jak już coś wybierzesz - wtedy zaczynają się dopłaty: za jakieś wirtualne "przygotowanie samochodu do wydania", udział w kosztach transportu auta do dealera, serwis przedsprzedażowy, serwis jakiś-tam-coś-tam, itd. itp. Oczywiście na auta - przynajmniej jak dla niemieckiego klienta detalicznego - dorzucają koszt gwarancji.
krutoj jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
prosba o porade dzierzbiniak Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 4 08-08-09 20:07
Focus z 250kkm (faktyczne!) - proszę o poradę przed zakupem. Mr_Hide Szkody, Naprawy, Porównania 29 18-05-09 12:35
Więcej MOCY w 1.8 TDCi Proszę o pomoc krou Tuning mechaniczny 1 24-01-09 15:33
TDDI - proszę o poradę mikomission Silnik i skrzynia 33 15-12-07 15:11
Focus 1.4 2003 rok - proszę Was o poradę kamila.nsacz Inne techniczne 10 08-07-07 23:55

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u