Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 07-08-06, 13:57   #1
waflos
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Skąd: Gdańsk
Postów: 29
Domyślnie 1,8 TDDI Kopci strasznie: EGR czy wtryski...???

Witam!

Byłem dzis u mechanika zaslepić EGR a on na to ze to prawdopodobnie wtryski leją. Co o tym sądzicie? Nadmienię że foka kopci przy depnięciu. Trochę się wystraszylem bo nowy wtrysk to 460PLN. Jadę w srodę na test do firmy co się zajmuja dieslami - zobaczę co powiedzą i wam napiszę. (Kurde jak bym miał wymieniać wtryski to 2tyś nie moje - chyba fokę komuś oddam )
__________________
Foka z chipem 120KM 290Nm
waflos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-08-06, 14:26   #2
Jackiller
Gaduła
 
Avatar Jackiller
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Pruszków
Inny
Postów: 1 531
Domyślnie

Piz...a z niego a nie mechanik... no chyba ze się myle.
Zaślep egr-a i dopiero wytryski sprawdzaj.
Poza tym - TDDI jest na pompowtryskiwaczach z tego co wiem, albo ze mnie piz...a jest jak się mylę.
Zacznij od egr-a (gorszowa sprawa)... mechanior chce cię naciągnąc na kasę zapewne... na urlop potrzebuje.
Pozdrawiam
__________________
Szukasz palet drewnianych - zapraszamy
Kiedyś TDCI teraz US - VTEC
SZYBCIEJ mocą, FAJNIEJ momentem
Jackiller jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-08-06, 17:52   #3
pinio_tdci
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Poznan
Postów: 545
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jackiller
Piz...a z niego a nie mechanik... no chyba ze się myle.
Zaślep egr-a i dopiero wytryski sprawdzaj.
Poza tym - TDDI jest na pompowtryskiwaczach z tego co wiem, albo ze mnie piz...a jest jak się mylę.
Zacznij od egr-a (gorszowa sprawa)... mechanior chce cię naciągnąc na kasę zapewne... na urlop potrzebuje.
Pozdrawiam
Na pompowtryskiwaczach jezdza tylko hitlerwagony

To jest zwykla pompa rotacyjna

I przy okazji, w przypadku pompowtryskiwaczy, tez moga padac koncowki wtryskow :P

A w przypadku kolegi, moga byc tez problemy z cisnieniem doladowania, wiec najpierw zaslepic EGR, potem sprawdzic cisnienie w dolocie, a na koniec wtryskiwacze do sprawdzenia i ewentualnej wymiany - i nie trzeba zmieniac kompletow, jak jeden leje, to mozna jeden wymienic
__________________
FF sedanik, dieselek w kolorze zwanym 'pepper red' (oramkowany )
pinio_tdci jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-08-06, 11:21   #4
waflos
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Skąd: Gdańsk
Postów: 29
Domyślnie

Cytat:
Napisał pinio_tdci
Cytat:
Napisał Jackiller
Piz...a z niego a nie mechanik... no chyba ze się myle.
Zaślep egr-a i dopiero wytryski sprawdzaj.
Poza tym - TDDI jest na pompowtryskiwaczach z tego co wiem, albo ze mnie piz...a jest jak się mylę.
Zacznij od egr-a (gorszowa sprawa)... mechanior chce cię naciągnąc na kasę zapewne... na urlop potrzebuje.
Pozdrawiam
Na pompowtryskiwaczach jezdza tylko hitlerwagony

To jest zwykla pompa rotacyjna

I przy okazji, w przypadku pompowtryskiwaczy, tez moga padac koncowki wtryskow :P

A w przypadku kolegi, moga byc tez problemy z cisnieniem doladowania, wiec najpierw zaslepic EGR, potem sprawdzic cisnienie w dolocie, a na koniec wtryskiwacze do sprawdzenia i ewentualnej wymiany - i nie trzeba zmieniac kompletow, jak jeden leje, to mozna jeden wymienic
Swoją drogą jaki to koszt - ile kosztuje jeden wtryskiwacz? Jeśli leje to czy może mieć to wpływ na wieksze spalanie? (u mnie w mieście 6,5l w trasie 5,2l) czy tylko na "kopcenie"?
Czy przy przebiegu 155000km już by padły?-poprzedni właściciel zapewniał ze lał tylko Shella v-powera.

[ Dodano: Wto 08 Sie, 2006 11:24 ]
Właśnie wróciłem od mechaniora - zaslepił mi EGR ale chyba nic nie pomogło bo dalej kopci jak dam mu w p...ę. Może wiecie gdzie sprawdzić te wtryski w trójmiescie? (W Pezalu w Gdańsku zażyczyli sobie 200zł).

Tak sobie myslę że jak to nie będzie mialo wpływu na zwiększone spalanie to chyba to zostawię w spokoju.... Co myślicie?
__________________
Foka z chipem 120KM 290Nm
waflos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-08-06, 12:23   #5
pinio_tdci
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Poznan
Postów: 545
Domyślnie

A sprawdziles czy turbo dmucha i czy cisnienie gdzies nie 'ucieka'

Co prawda to by sie objawialo tez zmniejszona moca, ale to nie kazdy jest w stanie zauwazyc

A co do wtryskiwaczy, to kazdy porzadny warsztat zajmujacy sie klekotami powinien je spokojnie sprawdzic, ale kosztuje to troche, bo jest troche babraniny przy tym (trzeba je powyciagac), troche pracy i sprzetu jest tez potrzebne - trzeba miec odpowienie stanowisko z pompa, co by wydatek pomierzyc

A co do spalania, to w przypadku lejacych wtryskiwaczy sie 'ciutke' zwiekszy, ale to sa naprawde niewielkie ilosci, wiec jak komus chmura za samochodem nie przeszkadza (jak sie rozejrzec po ulicach, to wielu nie przeszkadza ), to moze sobie odpuscic, do momentu az zaczna naprawde lac/sie nie zamykac - ale wtedy to i tak sie nie da jezdzic, wiec nie bedzie wyjscia, tylko wymiana

Przy okazji, troche obrywa katalizator, ale w RP i tak ludzie je nagminnie wywalaja, wiec jak ktos z tego gatunku, to tez sie nie musi przejmowac
__________________
FF sedanik, dieselek w kolorze zwanym 'pepper red' (oramkowany )
pinio_tdci jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-08-06, 13:14   #6
Jackiller
Gaduła
 
Avatar Jackiller
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Pruszków
Inny
Postów: 1 531
Domyślnie

Cytat:
Napisał pinio_tdci
Na pompowtryskiwaczach jezdza tylko hitlerwagony
... dobra dobra... nie bądź fąfi :P

Chodzi mi o to, że to nie jest CR - ot co. Wiem że VAGi tylko mają pompo...
Pozdro
__________________
Szukasz palet drewnianych - zapraszamy
Kiedyś TDCI teraz US - VTEC
SZYBCIEJ mocą, FAJNIEJ momentem
Jackiller jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-08-06, 15:40   #7
waflos
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Skąd: Gdańsk
Postów: 29
Domyślnie

Zwycięstwo! Foka juz nie puszcza brzydkich bąków!!!
Przegoniłem ją po obwodnicy po oporach no i wypluła tą sadzę której się widać nazbierało w wydechu - no i teraz tylko przy ostrym bucie coś tam z rury wyleci!!!!!

Jestem cały happy!!! - bo juz sie martwiłem że czeka mnie przygoda z wtryskami

Może teraz i spalanie deko sie zmniejszy - zaleje foczkę pod koniec tygodnia ultimatem i jak wyjeżdżę to napiszę ile wychlała.
__________________
Foka z chipem 120KM 290Nm
waflos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-08-06, 09:12   #8
Jackiller
Gaduła
 
Avatar Jackiller
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Pruszków
Inny
Postów: 1 531
Domyślnie

Cytat:
Napisał waflos
Przegoniłem ją po obwodnicy po oporach no i wypluła tą sadzę której się widać nazbierało w wydechu
czyli na 90% EGR - u mnie ja jadę na urlop po całym roku w Warszawie, to mam elastyczność Matiza... ale wystarczy 20-50km z V-maxem i wsjo wraca do normy.
__________________
Szukasz palet drewnianych - zapraszamy
Kiedyś TDCI teraz US - VTEC
SZYBCIEJ mocą, FAJNIEJ momentem
Jackiller jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-08-06, 11:28   #9
waflos
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Skąd: Gdańsk
Postów: 29
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jackiller
Cytat:
Napisał waflos
Przegoniłem ją po obwodnicy po oporach no i wypluła tą sadzę której się widać nazbierało w wydechu
czyli na 90% EGR - u mnie ja jadę na urlop po całym roku w Warszawie, to mam elastyczność Matiza... ale wystarczy 20-50km z V-maxem i wsjo wraca do normy.
Na 100% Egr!!!! Nie wspomniałem tylko że go zaslepiłem - i to pomogło! Jesli macie podobne problemy to go śmiało zaślepiajcie - trochę świeżego oddechu silniczek złapie!!!
__________________
Foka z chipem 120KM 290Nm
waflos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-08-06, 14:14   #10
Jackiller
Gaduła
 
Avatar Jackiller
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Pruszków
Inny
Postów: 1 531
Domyślnie

Cytat:
Napisał waflos
Nie wspomniałem tylko że go zaslepiłem
khem...
Taki tam szczegół
__________________
Szukasz palet drewnianych - zapraszamy
Kiedyś TDCI teraz US - VTEC
SZYBCIEJ mocą, FAJNIEJ momentem
Jackiller jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-08-06, 15:21   #11
waflos
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Skąd: Gdańsk
Postów: 29
Domyślnie

Niestety muj entuzjazm szybko minął - foka znów zaczęła kopcić!!!!
Chyba więc wtryski są padnięte. (mam nadzieję że nie wszystkie....) Może ma ktoś wymianę wtrysków za sobą i mógł by mi powiedzieć jaki to koszt? Gdzie można to zrobić w pomorskim - Trójmiasto -solidnie i niedrogo??? Czy może koszt jest ogromny i mam zacząć rozglądć się za nowym właścicielem???

pomóżcie...!!!
__________________
Foka z chipem 120KM 290Nm
waflos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-08-06, 16:14   #12
cisza
Dukacz
 
Avatar cisza
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: 127.0.0.1
Postów: 1 388
Domyślnie

waflos, może spróbuj zmienić program ... nie wiem skąd Twoja foka ma 115KM, ale zakładam, że po zmianie w ECU. Podjedź do dobrego tunera na diagnostykę, sprawdzą ci wszystko i jeśli wyjdzie, że to wtryski to zaczniesz się martwić.

ps. niektórzy pewnie zaczną mówić, że "tuning elektroniczny zepsuł foczkę" ...
__________________
pozdrawiam, cisza

FFII 1.8TDCi 144KM@3130 / 361Nm@2020 powered by MT
cisza jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-08-06, 20:42   #13
piotr
Turysta
 
Avatar piotr
 
Zarejestrowany: Apr 2006
Skąd: Radom
Postów: 281
Domyślnie

Nie wiem w jaki sposób "robi się" TDDI, ale może masz jakiegoś BOX-a wrzuconego a nie program i to on jest źródłem problemów.
piotr jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-08-06, 23:48   #14
dkrysmann
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Gouda - Holandia
Postów: 29
Domyślnie

[quote="pinio_tdci"]A sprawdziles czy turbo dmucha i czy cisnienie gdzies nie 'ucieka'

Co prawda to by sie objawialo tez zmniejszona moca, ale to nie kazdy jest w stanie zauwazyc

Czesc,
dawno nie pislaem ale wlasnie sam mam problemy z kopcacym 1.6 tdci w C-MAX. Po pierwszej wizycie w servisie powiedziano mi ze filtr powietrza byl bardzo zabrudzony po wymiani kopcenie powinno zniknac kiedy system sie sam troszke oczysci. Niestety po kolejnym tysiacu kmkopcenie bylo bez zmian, ale wtedy bylem juz na wakacjach (w polsce). I tu udalem sie do service w poznaniu przy ul. Obornickiej gszie bardzo mily pan otworzyl maske i odrazu mipokazal co sie stalo

(foto http://www.flickr.com/photos/dkrysmann/219387870/)

Niestety jak sie okzauje jest to czesc ktora bardzo czesto sie sypie w tych silnikach i czas oczekiwania trwa do miesiaca. Jedyna rade jaka mi pan mogl dac to zakleic to jakas tasma taka jak do rury wydechowej i na tym dojechac do wlasnego service (w holandii) i tam w koncu wymienic wadliwa czesc.

Owiniecie tasma nic nie daje poniewaz dodanie gazu powoduje ze tasma pekla po daniu gazu. W koncu obandazowalem to jak dobrze moglem bo dojscie jest beznadziejne i tak dojechalem do holandii i jutro jade do mojegoservice gdzie mi wymieniono filtr powietrza. Przy okazji slowa uznania dla pana z serviceForada w Poznaniu przy ulicy obornickiej.

Pozdrawiam Darek
__________________
C-MAX 1.6tdci Ghia InkBlue
dkrysmann jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-08-06, 08:39   #15
Jackiller
Gaduła
 
Avatar Jackiller
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Pruszków
Inny
Postów: 1 531
Domyślnie

Cytat:
Napisał waflos
Niestety muj entuzjazm szybko minął - foka znów zaczęła kopcić!!!!
A czym zaślerpiłeś EGR-a ??
Bo jeśli blaszką od Coca-Coli, to prawdopodobnie się dziura wypaliła i dlatego tak jest. Sprawdź najpierw to, zanim zainwestujesz we wtryski. Czesto tak się dzieje. Jeśli wtedy pomogło, to na bank obstawiam że to dziura w blaszce.
__________________
Szukasz palet drewnianych - zapraszamy
Kiedyś TDCI teraz US - VTEC
SZYBCIEJ mocą, FAJNIEJ momentem
Jackiller jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-08-06, 14:52   #16
waflos
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Skąd: Gdańsk
Postów: 29
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jackiller
Cytat:
Napisał waflos
Niestety muj entuzjazm szybko minął - foka znów zaczęła kopcić!!!!
A czym zaślerpiłeś EGR-a ??
Bo jeśli blaszką od Coca-Coli, to prawdopodobnie się dziura wypaliła i dlatego tak jest. Sprawdź najpierw to, zanim zainwestujesz we wtryski. Czesto tak się dzieje. Jeśli wtedy pomogło, to na bank obstawiam że to dziura w blaszce.
Mechanik u którego to robilem użył blachy mosiężnej - grubości tak ok. 1mm. Trochę mnie to zdziwiło że nie stalowa - ale on zapewniał że ona lepiej się "ułoży". Może blac mosiężna ma niższą temperaturę topnienia od stalowej i się przepaliła??? Zaraz po zaślepieniu problem dymienia zniknął no i po ok. tygodniu (ok 1000km) znów się pojawił - trochę mnie to zdziwiło....

Co o tym sądzicie???

PS. Najgorsze jest to: żeby się przekonać się czy blacha się przepaliła trzeba znów wszystko rozebrać - a to sporo roboty...
__________________
Foka z chipem 120KM 290Nm
waflos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-11-06, 07:44   #17
sylwek1980
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Skąd: Bydgoszcz
Postów: 65
Domyślnie

Ja ma pytanko o wymiary blaszki na zaślepkę. Ile cm jest między środkami otworów na śruby???
sylwek1980 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-11-06, 08:53   #18
Jackiller
Gaduła
 
Avatar Jackiller
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Pruszków
Inny
Postów: 1 531
Domyślnie

Cytat:
Napisał sylwek1980
Ja ma pytanko o wymiary blaszki na zaślepkę. Ile cm jest między środkami otworów na śruby???
Poczekaj do jutra... (ew.przypomnij misię na PW)
__________________
Szukasz palet drewnianych - zapraszamy
Kiedyś TDCI teraz US - VTEC
SZYBCIEJ mocą, FAJNIEJ momentem
Jackiller jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-11-06, 10:44   #19
sylwek1980
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Skąd: Bydgoszcz
Postów: 65
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jackiller
Cytat:
Napisał sylwek1980
Ja ma pytanko o wymiary blaszki na zaślepkę. Ile cm jest między środkami otworów na śruby???
Poczekaj do jutra... (ew.przypomnij misię na PW)
No ok! Może kojarzysz, w innym temacie opisuje moje problemy z lekki spadkiem mocy. Byłem w piątek serwisie, gdzie zajmują się dieslami. Opowiedziałem wszysko, opisałem objawy. Błędów w kompie nie było. Pokukał pod machą i tak często oko mu wędrowało w strone EGR-a. Po jakimś czasie powiedział, że wie co i bedzie ok 200 zł kosztować. Więc powiedziałem, że sie zastanowie i może przyjade. I własnie sam wymienie. Mam blache ocynkowaną z parapetu (ewentualnie pokrywka słoika jak juz ktos pisał), tylko wymiarów brak. Chce to pod blokiem zaślepić a blache w pracy zrobić.
sylwek1980 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[FFI] Wtryski 1.8 TDDI marco223 Silnik i skrzynia 6 24-07-09 16:11
Focus 1.8 TDDI troche ciezko odpalic i kopci krystian8814 Silnik i skrzynia 4 29-06-09 19:52
1.8 tddi dosyc kopci?? omgwtg Silnik i skrzynia 22 10-06-09 14:11
[FF1] Kopci... (TDDI) Vonter Silnik i skrzynia 4 14-11-06 19:00
Strasznie parują szyby!!! Desperadoss Inne techniczne 2 20-12-05 15:15

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u