Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 23-07-06, 10:37   #1
oskar7
Turysta
Grupa: Pomorskie
 
Zarejestrowany: Apr 2006
Skąd: Gdańsk
Ford Focus II
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
Postów: 213
Domyślnie EGR zaślepiony i co dalej

zaslepiłem EGR, i odczułem wyrażną poprawe mocy przy ruszaniu oraz silnik
zaczał fajnie pracować w całym zakresie obrotów, .....

ps. po przejechaniu kilkudziesieciu kilometrów auto przestało dymić, spalin nie widać, poprawa bardzo duża[/i]

1.Czy należy cos zrobić z "tym" węzykiem czarnym-gumowym co wchodzi od góry do zaworu, on cały czas chce coś zasysać, czy można go poprostu zdjąć (założyć mały filterek) i niech zasysa powietrze, czy niech sobie ciągnie z tego zaślepionego zaworu. A moze coś jeszce nalezy zmienić by spokojnie jeżdzić bez tego zaworku.

2. W serwiesie mi powiedzieli, że katalizator może paść od zaślepienia, czy to prawda??????
3. czy ma ktoś negatywne doświadczenia spowodowane zaślepionym zaworem EGR?
4. co zrobić aby nie zapaliła się kontrolką Błąd Silnika (dopisane 13-08-2006r)
oskar7 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-07-06, 12:09   #2
marcin9913
Turysta
 
Avatar marcin9913
 
Zarejestrowany: Oct 2005
Skąd: LN
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
kwiecień
2011
LU Lublin
Postów: 941
Domyślnie

Może ktos sie wypowie kto jeździ przez dłuższy czas z zaślepionym EGR-em.

Właśnie co z tym katalizatorem???
marcin9913 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-07-06, 13:35   #3
pepo
Turysta
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Skąd: borne sulinowo
Inny
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
kwiecień
2005
ZSZ powiat szczecinecki (Szczecinek)
Postów: 984
Domyślnie

przypuszczam że koszt wymiany zaworu EGR (bo nie jest on wieczny) nie jest większy w ogólnym rozrachunku niż koszt wymiany katalizatora (bo też nie jest on wieczny)
u mnie po 20 tyś zawór poszedł do wymiany więc jeśli zaślepienie skróci żywotność kata o 10 może 15 procent to i tak lepiej zaślepiać .Przynajmniej samochód spala czyste powietrze a nie sadze.
Oczywiście katalizator też trzeba umnieć użytkować ale to już na inny temat
pepo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-08-06, 01:44   #4
gRuHa
Kataryna
 
Avatar gRuHa
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 5 916
Domyślnie

Cytat:
Napisał oskar408
Czy należy cos zrobić z "tym" węzykiem czarnym-gumowym
o ile mnie pamięć nie myli jest to wężyk, który steruje EGRem, czyli dmuchająć i zasysając powietrze, zamyka lub otwiera zawór...

Cytat:
Napisał oskar408
W serwiesie mi powiedzieli, że katalizator może paść od zaślepienia, czy to prawda??????
niby dlaczego??? od bardziej czystych spalin???
moze i to prawda, ale dla mnie jakaś naciągana teoria...

Cytat:
Napisał oskar408
czy ma ktoś negatywne doświadczenia spowodowane zaślepionym zaworem EGR?
chyba nikt - w każdym razie ja nie mam :P
__________________


gRuHa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-08-06, 18:56   #5
mig_ff
Turysta
 
Avatar mig_ff
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: Płock
Postów: 6
Domyślnie

W tych serwisach to rózne głupoty potrafia wygadywać. Mi na przykład powiedzieli ze w TDCi 100KM nie można zaslepic EGR-a ponieważ jest on zintegrowany z kolektorem czy cos w tym rodzaju.... Ręce opadają. Sam chciałem sie do tego zabrać ale niestety nie mogłem dac rady odkręcić śrub i muszę chyba do jakiegoś mechanika podjechać
mig_ff jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-08-06, 10:16   #6
oskar7
Turysta
Grupa: Pomorskie
 
Zarejestrowany: Apr 2006
Skąd: Gdańsk
Ford Focus II
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
Postów: 213
Domyślnie

po zaślepieniu EGR po przejechaniu ok 700 km, zapaliła sie w trakcie jazdy Kontrolka silnika, reset kompa przez zdjecie klemy Błedu śilnika nie skasował. POdpiecie auta do kompa w ASO, wykazało bład zaworu EGR, bład skasowali, ale powiedzieli ze jesli nie wymienie zaworu to błąd sie pojawi to tylko kwesta czasu

1. Co zrobić aby ten bład silnika nie pojawiał sie (przy zaslepionym EGR)??
2. Czy ktoś z TDCI też miał taki problem ??
oskar7 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-01-11, 20:05   #7
iAntonio
Turysta
 
Avatar iAntonio
 
Antoni
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Czechy, po drugiej stronie Czantorii
Ford Focus II
kombi
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
listopad
2004
Postów: 202
Garaż
Domyślnie

Wybrałem ten temat z kilku "równoległych", mam nadzieję, że odpowiedni.

Mam zamiar zaślepić EGR nie z powodu, że nie działa ale jak przeczytałem w innym temacie
Cytat:
Napisał mistrz Zobacz post
NIE PYTAJCIE TYLKO ZAŚLEPIAJCIE NIC SIĘ NIE STANIE Z SILNIKIEM JAK JUZ TO TYLKO POLEPSZY OSIĄGI I PRZESTANIE KOPCIĆ
ale zanim to zrobię chcę zrobić małe podsumowanie, żeby rozwiać wątpliwości.
Na pytanie
Cytat:
Napisał marcin9913 Zobacz post
Czy na dłuższą mete nie jest to niebiezpieczne w jakiś sposób dla silnika??? Jak długo można tak jeżdzić?
chyba wyczytałem już wystarczająco, że polecacie zaślepiać.
Najbardziej interesuje mnie kwestia zgłaszania błędu jak np. tu

Cytat:
Napisał oskar7 Zobacz post
po zaślepieniu EGR (...) zapaliła sie w trakcie jazdy Kontrolka silnika, reset kompa przez zdjecie klemy Błedu śilnika nie skasował. POdpiecie auta do kompa w ASO, wykazało bład zaworu EGR, bład skasowali, ale powiedzieli ze jesli nie wymienie zaworu to błąd sie pojawi to tylko kwesta czasu
Kolega (v Octavii) zaślepił rurkę kulką (chyba taką z łożyska) i zaledwie za parę dni zapaliła się mu ta kontrolka, ale po 1wsze skasował błąd sam ponieważ ma kabel i program do swojego auta, a po 2gie można jakimś sposobem "okłamać" komp zmieniając jakieś parametry.

I oto moje pytanie: Czy ktoś już bawił się w to?
Mam zamiar zaopatrzyć się w kabelek i odpowiedni program zanim zaślepię EGR, bo zapalenie się tej kontrolki błędu mogłoby mnie niepotrzebnie stresować.
Czy ktoś może konkretnie powiedzieć jakiego kabla i jakiego programu (ewent. programów)poszukiwać? Wiem, że na pewno jest tu gdzieś na forum, ale myślę, że całkiem na miejscu jest moje zapytanie, ponieważ bezpośrednio dotyczy tego tematu.

Drugie pytanie: Może być kulka do zaślepienia, czy raczej polecacie wspomnianą blaszkę?

I kolejny zapożyczony cytat z "równoległego" tematu
Cytat:
Napisał oskar7 Zobacz post
prawdopodobnie zaslepiony EGR jest przysłowiowym "gwoździem do trumny" przy zapiekaniu ciegna sterującego kątem ustawienia geometrii łapatek w turbinie
Co z ryzykiem uszkodzenia turbiny?

I ostatnia kwestia: Czyszczenie syfu w kolektorze?
Czyścić czy nie? Będzie u mnie syf skoro teoretycznie u nie EGR jeszcze działa?

Proszę o zaspokojenie mojej ciekawości
iAntonio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-08-06, 11:25   #8
Jackiller
Gaduła
 
Avatar Jackiller
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Pruszków
Inny
Postów: 1 531
Domyślnie

Zadaj TECMANOWI na priva lub tu - może się wypowie. On ma juz Zaslepkę dłuższy czas.
Cytat:
Napisał oskar408
wykazało bład zaworu EGR
że co ??? - a niby dlaczego ??
W każdym razie po zaślepieniu (odpowiedznim) czyli bez ingerencji w sam zawór - wężyk sobie go otwiera, zamyka w zależności od obrotów, czy czego tam jeszcze... natomiast bez wzglęgu na stan zaworu - i tak nic nie wlatuje do komory spalania...

Pieprzą, że to ten bład - niech wydruk dadzą.
__________________
Szukasz palet drewnianych - zapraszamy
Kiedyś TDCI teraz US - VTEC
SZYBCIEJ mocą, FAJNIEJ momentem
Jackiller jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-08-06, 11:17   #9
oskar7
Turysta
Grupa: Pomorskie
 
Zarejestrowany: Apr 2006
Skąd: Gdańsk
Ford Focus II
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
Postów: 213
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jackiller
....
.. - niech wydruk dadzą.
wydruk dostałem, i osobiście widziałem na kompie: bład zaworu EGR. bląd tłumaczyli ze "silnik w niektórych momentach chce dostać spaliny zamiast powietrza" -wg mnie to dziwne. a z błedem silnika nie powinno sie jeżdzić, bo komp może odciać turbine, a pozatym można przegabić coś powaznego,
Cały czas czekam aby wypowiedział sie ktoś kto dłuzej jeżdzi z zaslepionym zaworem EGR, i jak na stałe pozbyć sie tego błedu EGR-a z silnika, bo w ASO w Nowym Targu za skasowanie błedu policzyli sobie 158 zł,
oskar7 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-08-06, 13:56   #10
burton3
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2006
Skąd: Poznań
Postów: 19
Domyślnie

Cytat:
Napisał gRuHa
niby dlaczego??? od bardziej czystych spalin???
moze i to prawda, ale dla mnie jakaś naciągana teoria...
Zastosowanie zaworu EGR jest jedno, obniżenie stężenia tlenków azotu (NOx) w spalinach. Ponieważ silniki o zapłonie samoczynnym pracują stale ze współczynnikiem nadmiaru powietrza powyżej jedynki, klasyczne reaktory katalityczne nie mogą redukować NOx-ów i tak naprawdę jedyną prostą metodą na ich ograniczenie jest właśnie wprowadzenie recyrkulacji spalin, które prowadzi do obniżenia maksymalnych temperatur spalania. Zaślepiając zawór EGR czy w jakikolwiek inny sposób go wyłączając rzeczywiście można się spodziewać niewielkiej poprawy osiągów w średnim zakresie obciążeń, jednak związane to jest z wyższą temperaturą spalin, która umożliwia na zwiększenie ciśnienia doładowania przez turbosprężarkę, przynajmniej do momentu kiedy nie osiągnie ono maksymalnego poziomu ustalonego przez zawór upustowy. Wyższa temperatura może prowadzić do przegrzania turbosprężarki, a to w oczywisty sposób do jej szybszego zużycia. Co to reaktora katalitycznego, hmmm sam nie wiem, byłbym skłonny się do opini że może ulec szybszemu zużyciu przychylić, choć do końca nie jestem przekonany. Komputer rzeczywiście w pewnym momencie moze się przełączyć w tryb awaryjny, jesli ten sam błąd będzie się długo utrzymywać, zwłaszcza że EGR jest odpowiedzialny za emisję szkodliwych NOx-ów, a więc z ekologicznością silnika, a to jest główny kierunek działań czyli ograniczenie szkodliwości silników.
burton3 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-01-11, 15:05   #11
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

Cytat:
Napisał burton3 Zobacz post
Zastosowanie zaworu EGR jest jedno, obniżenie stężenia tlenków azotu (NOx) w spalinach. Ponieważ silniki o zapłonie samoczynnym pracują stale ze współczynnikiem nadmiaru powietrza powyżej jedynki, klasyczne reaktory katalityczne nie mogą redukować NOx-ów i tak naprawdę jedyną prostą metodą na ich ograniczenie jest właśnie wprowadzenie recyrkulacji spalin, które prowadzi do obniżenia maksymalnych temperatur spalania. Zaślepiając zawór EGR czy w jakikolwiek inny sposób go wyłączając rzeczywiście można się spodziewać niewielkiej poprawy osiągów w średnim zakresie obciążeń, jednak związane to jest z wyższą temperaturą spalin, która umożliwia na zwiększenie ciśnienia doładowania przez turbosprężarkę, przynajmniej do momentu kiedy nie osiągnie ono maksymalnego poziomu ustalonego przez zawór upustowy. Wyższa temperatura może prowadzić do przegrzania turbosprężarki, a to w oczywisty sposób do jej szybszego zużycia. Co to reaktora katalitycznego, hmmm sam nie wiem, byłbym skłonny się do opini że może ulec szybszemu zużyciu przychylić, choć do końca nie jestem przekonany. Komputer rzeczywiście w pewnym momencie moze się przełączyć w tryb awaryjny, jesli ten sam błąd będzie się długo utrzymywać, zwłaszcza że EGR jest odpowiedzialny za emisję szkodliwych NOx-ów, a więc z ekologicznością silnika, a to jest główny kierunek działań czyli ograniczenie szkodliwości silników.
Dlaczego nikt niezwrocil uwagi kiedy kolega napisal glupoty ze zaslepienie egr moze przegrzac turbine...skoro zasada dzialania EGRa jest taka ze tylko w pewnym zakresie obrotow i przy lekkim obciazeniu przepuszcza spaliny..w ktorym to momencie akurat turbina niejest obciazana
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-08-06, 14:05   #12
Piotr_78
Turysta
 
Avatar Piotr_78
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Skąd: Poznań/Podolany
Postów: 375
Domyślnie

a ile kosztuje ten EGR ze się opłaca kasować błędy za prawie 160zł
Piotr_78 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-08-06, 15:20   #13
Jackiller
Gaduła
 
Avatar Jackiller
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Pruszków
Inny
Postów: 1 531
Domyślnie

Cytat:
Napisał Piotr_78
a ile kosztuje ten EGR ze się opłaca kasować błędy za prawie 160zł
... ale to pierwszy przypadek błędy o jakim słysze... to nie wina zaslepienia na 1000000%%%%%%

Co to ma wspólnego... ??
A skąd silnimk wie, że spalin nie dostał.
Wiem, że z EGR-em jakas ryfa jest w FFII - ale w jedynkacvh ??
__________________
Szukasz palet drewnianych - zapraszamy
Kiedyś TDCI teraz US - VTEC
SZYBCIEJ mocą, FAJNIEJ momentem
Jackiller jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-08-06, 10:28   #14
zis
Turysta
 
Avatar zis
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: W-wa
Postów: 258
Domyślnie

Cytat:
Napisał oskar408
po zaślepieniu EGR po przejechaniu ok 700 km, zapaliła sie w trakcie jazdy Kontrolka silnika, reset kompa przez zdjecie klemy Błedu śilnika nie skasował. POdpiecie auta do kompa w ASO, wykazało bład zaworu EGR, bład skasowali, ale powiedzieli ze jesli nie wymienie zaworu to błąd sie pojawi to tylko kwesta czasu

1. Co zrobić aby ten bład silnika nie pojawiał sie (przy zaslepionym EGR)??
2. Czy ktoś z TDCI też miał taki problem ??
Wlasnie zrobilem jakies 1400km z zaslepionym EGRem (prowizorycznie) i nie zanotowalem zadnych bledow. Zreszta to jakis ewenement bo nigdy nie slyszalem o tym zeby pojawialy sie bledy po takim zabiegu. Co do samego zas zalepienia to teraz widze jak bardzo EGR mi zmulal samochod a w dodatku powiekszal spalanie bo zeby normalnie jechac musialem wiecej deptac. Po zaslepieniu spalanie spadlo o okolo 0,6l na 100km
__________________
MeganZIS
zis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-08-06, 10:36   #15
pepo
Turysta
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Skąd: borne sulinowo
Inny
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
kwiecień
2005
ZSZ powiat szczecinecki (Szczecinek)
Postów: 984
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jackiller
Wiem, że z EGR-em jakas ryfa jest w FFII - ale w jedynkacvh ??
u mnie po jeździe z zaślepionym EGR kontrolka się to zapalała to gasła niew wiem na ile jest słuszna moja teoria ale zależało to od jakości zalanego paliwa przejechałem tak 1800 km vczyli 3 tankowania i mi go wymienili i wróciły drgawki i takie tam pierdoły
pepo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-08-06, 11:00   #16
Stasheck
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Skąd: Kraków
Postów: 5
Domyślnie

Tak z ciekawości - czy do pomiaru spalin przy przeglądzie trzeba z powrotem EGR podłącząć? Czy mimo odłączenia wszystko jest w normie?
__________________
Na zakupie

Foka ok. 2002 r, 5d, diesel, klima - nie słyszał ktoś o jakiejś milutkiej?
Stasheck jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-08-06, 13:02   #17
Jackiller
Gaduła
 
Avatar Jackiller
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Pruszków
Inny
Postów: 1 531
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stasheck
Tak z ciekawości - czy do pomiaru spalin przy przeglądzie trzeba z powrotem EGR podłącząć? Czy mimo odłączenia wszystko jest w normie?
Z zaślepionym przechodzi i jest ponoć dużo poniżej normy.
Przecie by im łeb w serwisach pourywali, gdyby 90% TDCI przyjechało na wymianę EGR-a bo przegląd nie przeszedł... i za rok jeszcze i jeszcze... )

Cytat:
Napisał pepo
u mnie po jeździe z zaślepionym EGR kontrolka się to zapalała to gasła niew wiem na ile jest słuszna moja teoria ale zależało to od jakości zalanego paliwa
Bo w FF-II jak się zaślepi tuż pod EGR-em, to coś go ponoć ta blacha blokuje mechanicznie i błąd wywala... trzeba jakąś technika go zaślepić.
__________________
Szukasz palet drewnianych - zapraszamy
Kiedyś TDCI teraz US - VTEC
SZYBCIEJ mocą, FAJNIEJ momentem
Jackiller jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-08-06, 20:24   #18
pepo
Turysta
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Skąd: borne sulinowo
Inny
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
kwiecień
2005
ZSZ powiat szczecinecki (Szczecinek)
Postów: 984
Domyślnie

Cytat:
Napisał Piotr_78
a ile kosztuje ten EGR ze się opłaca kasować błędy za prawie 160zł
w FF II około 800 zł
pepo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-08-06, 15:21   #19
oskar7
Turysta
Grupa: Pomorskie
 
Zarejestrowany: Apr 2006
Skąd: Gdańsk
Ford Focus II
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
Postów: 213
Domyślnie

Cytat:
Napisał pepo
Cytat:
Napisał Piotr_78
a ile kosztuje ten EGR ze się opłaca kasować błędy za prawie 160zł
w FF II około 800 zł
nie opłaca sie kasować błedu za tyle kasy !!!!!!!!! -co za pomysły!!!!!!!!! ,
poprostu byłem w podróży 700 km od domu i musiałem sprawdzić co to za alarm mi wyskoczył a do przyjechania miałam jeszcze ok 1500 km, a jak już byłem w serwisie to mi go skasowali,
-teraz jestem w domu, zrobiłem prawie 2000 km i drugi raz bład silnika nie wyskoczył,- ale juz nie mam zauwfania i co chwile spogladam na kontrolke silnika,
oskar7 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-08-06, 16:12   #20
Piotr_78
Turysta
 
Avatar Piotr_78
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Skąd: Poznań/Podolany
Postów: 375
Domyślnie

oskar408 chyba nie załapałeś że to było pytanie czy się opłaca a nie zdanie twierdzące
Piotr_78 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-08-06, 09:35   #21
pepo
Turysta
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Skąd: borne sulinowo
Inny
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
kwiecień
2005
ZSZ powiat szczecinecki (Szczecinek)
Postów: 984
Domyślnie

cena to zaworu a nie kasowania
pepo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-08-06, 08:55   #22
Jackiller
Gaduła
 
Avatar Jackiller
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Pruszków
Inny
Postów: 1 531
Domyślnie

Więc siem w sobotę zabrałem i zaślepiłem po ZIS-owemu...
Czyli, zdjąłem węzyk podciśnienia... i doooopa

jak my spadała moc między 3000-a 3500 obr... tak spada.

Blacha mnie leczy.

Z ciekawości... nie jestem pewien, a gdzies tak przeczytałem, ze zawór przy wyłączonym silniku jest zamknięty. Jak założyłem WŁASNY wężyk na zawór - zamiast tego od podciśnienia, i dmuchnąłem, to dało się wyczyć taki jakby ruch zaworu do dołu. Jak przestawałem dmuchac, to on jakby wracał... do góry... ni kuta nie czaję jak to jest.
Pozdro
__________________
Szukasz palet drewnianych - zapraszamy
Kiedyś TDCI teraz US - VTEC
SZYBCIEJ mocą, FAJNIEJ momentem
Jackiller jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-08-06, 17:59   #23
oskar7
Turysta
Grupa: Pomorskie
 
Zarejestrowany: Apr 2006
Skąd: Gdańsk
Ford Focus II
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
Postów: 213
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jackiller
Więc siem w sobotę zabrałem i zaślepiłem po ZIS-owemu...
Czyli, zdjąłem węzyk podciśnienia... i doooopa
przed tym patentem wszyscy przestrzegają -jest o tym sporo na forum, jak również w serwisach mówią że jest to najgorsze rozwiązania......

dowiedziałem sie:
Błąd silnika "niesprawny zawór EGR" jest zwiazany z elektryką i ze sterowaniem zaworu, a nie z mechanicznym zaslepieniem (wstawienie blachy nie wywołuje tego bledu).

[ Dodano: Pon 21 Sie, 2006 22:20 ]
Cytat:
Napisał Jackiller
a gdzies tak przeczytałem, ze zawór przy wyłączonym silniku jest zamknięty. Jak założyłem WŁASNY wężyk na zawór
chodzi o to za jak jest uszkodzony(nie domyka sie) to przy wył. silniku nie jest w stanie zamknietym, czyli jest otwarty , wiec pozostaje ci tylko blacha, polecem wstawić przy turbinie gereta łatwy dostep.
oskar7 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-08-06, 08:38   #24
Jackiller
Gaduła
 
Avatar Jackiller
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Pruszków
Inny
Postów: 1 531
Domyślnie

Cytat:
Napisał oskar408
przy turbinie gereta łatwy dostep.
Umówmy się... łatwiejszy... ale u mnie jest jakiś problem. Zrobię foto i wam pokażę.

Przy turbinie Garetta nie idzie wężyk do EGR-a, tylko jakaś rura (jak na moim estetycznym rysunku) i dopiero wężyk do EGR-a.
Byłoby fajnie, ale niestety po środku rej rumły jest jakiś jeszcze jeden wężyk, który gdzieś tam idzie i nie wiem, czy to jakie sterowanie czy HGW...



Muszę kuknąc w jakimś innym 115 TDCI

[ Dodano: Sob 09 Wrz, 2006 20:30 ]
... DOBRA

Zaślepiłem dzisiaj EGR-a. Użyłem do tego celu blache miedzianą 0,7mm.
Alu... po redbulu ma za niską temp, topnienia (680st) a miedź ok 1150st. Powinno wytrzymać.
Myślałem nad stalową... ale myśle, ze nie jest szczelna, dlatego użyłem miedziana.
__________________
Szukasz palet drewnianych - zapraszamy
Kiedyś TDCI teraz US - VTEC
SZYBCIEJ mocą, FAJNIEJ momentem
Jackiller jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-09-06, 21:58   #25
oskar7
Turysta
Grupa: Pomorskie
 
Zarejestrowany: Apr 2006
Skąd: Gdańsk
Ford Focus II
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
Postów: 213
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jackiller
Zaślepiłem dzisiaj EGR-a. Użyłem do tego celu blache miedzianą 0,7mm.
Alu... po redbulu ma za niską temp, topnienia (680st) a miedź ok 1150st. Powinno wytrzymać.
Myślałem nad stalową... ale myśle, ze nie jest szczelna, dlatego użyłem miedziana.
ja zrobiłem zaślepke z blachy -kwasówki 1.5 mm a dla pewności o uszczelniłem "czerwonym" silikonem :razz:
oskar7 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-11-06, 21:41   #26
maly440
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Kraków
Postów: 34
Domyślnie

to powiedzcie mi 2 rzeczy, bo czytając ja już się pogubiłem :P na kompie wyszedł mi błąd CZUJNIKA rec. spal. czyli czujnika erg. czy taki czujnik sam gdzies można kupić?? czy musze kupiś cały erg z kolektorem za 1280zł ?? a to zaślepianie to najlepiej robić w którym miejscu przy wejściu od spodu w kolektorze?? prosze pomóżcie !
maly440 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-11-06, 18:49   #27
Gwidon
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Skąd: Wejherowo
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
marzec
2000
GWE powiat wejherowski (Wejherowo)
Postów: 237
Domyślnie

Taki sam efekt jak zaślepienie daje odpięcie wtyczki od zaworu EGR
__________________
Gwidon
Gwidon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-11-06, 11:06   #28
maly440
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Kraków
Postów: 34
Domyślnie

Cytat:
Napisał Gwidon
Taki sam efekt jak zaślepienie daje odpięcie wtyczki od zaworu EGR
czy faktycznie odpięcie wtyczki daje taki sam efekt? to po co zaślepiać ??[/code]
maly440 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-04-07, 08:45   #29
oskar7
Turysta
Grupa: Pomorskie
 
Zarejestrowany: Apr 2006
Skąd: Gdańsk
Ford Focus II
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
Postów: 213
Domyślnie

prawdopodobnie zaslepiony EGR jest przysłowiowym "gwoździem do trumny" przy zapiekaniu ciegna sterującego kątem ustawienia geometrii łapatek w turbinie,
może to przypadek, ale tam gdzie są zaślepine EGR-y tam zapiekają sie ciegna sterujace geomertią turbiny (pisze na podstawie znajomości tylko 3 takich przypadków)
obecnie mam wyczyszczonego EGR (nie trzeba wymieniać na nowy można go czyścić ) oraz wyczyszczone w.w. cięgno.
oskar7 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-08-07, 13:01   #30
marekj
Dukacz
 
Avatar marekj
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Zabrze
Postów: 1 493
Domyślnie

Cytat:
Napisał oskar408
obecnie mam wyczyszczonego EGR
Sam to robiłeś? Jest to jakoś rozbieralne?

Pytam bo w wakacje przy okazji diagnozowania problemów z ładowaniem aku w ASO, wyszło na kompie że mam zwalonego EGR'a. Tak sobie myślę że może zamiast pakować od razu blachę to spróbuję go przeczyścić, auto ma ponad 150kkm nakręcone więc miał prawo się zasyfić.
Mam też takie objawy:
1) od jakiegoś czasu obserwuję zwiększone zużycie paliwa w cyklu miejskim, no i jakiś taki słabszy jest zwłaszcza przy ruszaniu, przyspieszaniu
2) na przeglądzie diagnosta depnął dwa razy tak ponad 4000 obr i za autem była czarna chmura, nic nie rzekł ale wydaje mi się to dziwne
Na mój rozum w obydwu powyższych przypadkach EGR powinien być domykany a skoro nie jest to może to skutkować zbyt małą ilością tlenu w mieszance czyli kopcenie, mała moc.
__________________
Pozdrawiam
MarekJ
marekj jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Przkęram kluczyk... i co dalej ? dar_o Silnik i skrzynia 4 23-07-08 21:42
[FFI] zlokalizowalem stukanie i co dalej? artax Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 9 01-10-07 20:02
[FFI] I co dalej???.... RuTo2 Elektryka, audio i alarmy 24 01-02-07 11:47

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u