Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne

Komunikaty

Inne techniczne Problemy, usterki, naprawy...

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 31-01-09, 14:51   #1
Puraqleen
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Gliwice
Ford Focus II
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2005
Postów: 2
Domyślnie Kontrolka silnika i akumulatora

Witam Wszystkich.
Jako, że jestem nowym użytkownikiem tego forum powiem kilka słów o sobie, żeby nie być anonimowym. Nazywam się Witek, mam 20 lat i mieszkam w Gliwicach. Focus to mój drugi samochód. Wcześniej posiadałem forda probe 2.0 i również należałem do klubu. Probka niestety musiałem sprzedać, bo potrzebowałem trochę większy samochód do celów firmowych. Będąc wiernym marce ford wybrałem focusa – nie ukrywam zrobiono mi dobrą ofertę leasingową, dlatego też się skusiłem. Stąd od 3 miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem Fosuca 1.8 TdCi z 2005r (pierwsza rej. sierpień 2006)

Ale do rzeczy…
Jadąc jakiś czas temu w trasie przy wyprzedzaniu pociągnąłem na czwartym biegu nieco dłużej i przerzucając na piątkę zobaczyłem, że zaświeciła mi się kontrolka „usterka silnika” (czerwony pierścień z wykrzyknikiem). Dojechałem do parkingu, po drodze nie było żadnych objawów czegokolwiek. Automatycznie zadzwoniłem do serwisu, ale przez tel. Nic mi nie chcieli powiedzieć tylko zapraszają do siebie. Zapytałem czy mogę jechać tak dalej… dowiedziałem się, że mam zgasić silnik i jeżeli kontrolka się już nie zaświeci to potraktować, jako jakiś zbieg okoliczności. Tak też zrobiłem ipojechałem dalej... Minął jakieś miesiąc i…
Jadąc w czwartek do stoLycy zaświeciła mi się ponownie ta sama kontrolka przy tych samych okolicznościach. Zrobiłem tak jak kiedyś żadnych objawów nie zauważyłem, więc zjechałem, odczekałem chwile, zgasiłem, odpaliłem i pojechałem dalej już nieco ostrożniej…
W drodze powrotnej nagle na wylocie z Warszawy zaświeciła mi się z kolei czerwona kontrolka z akumulatorem (tak jakby ładowanie akumulatora). Jako, że była to już praktycznie noc nie było szans gdzieś podjechać i wybadać, o co chodzi. Pasek od alternatora cały, ładowanie jakby było bo wróciłem na tej kontrolce do domu ponad 300km.

W piątek chciałem wybadać temat i pojechałem do 3 mechaników zajmujących się fordami. Żaden jednak nic nie chce powiedzieć dopóki nie podepnie się pod komputer, co w Gliwicach średnio kosztuje 150zł.
Stąd moja prośba do Was, czy moglibyście coś powiedzieć na temat takich objawów? Czy ktoś miał do czynienia z czymś takim lub podobnym bądź, co radzicie w tej sytuacji? Z góry dziękuję, za wszystkie podpowiedzi i sugestie.

Pozdrawiam
Witek
Puraqleen jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Kontrolka akumulatora rallyfahrer Elektryka, audio i alarmy 17 14-01-15 16:13
miga kontrolka akumulatora czyma Elektryka, audio i alarmy 1 29-07-09 17:50
Kontrolka ładowania akumulatora !!! elkbox Elektryka, audio i alarmy 3 14-08-05 11:13
Cos z kontrolka akumulatora Picia78 Inne techniczne 7 21-01-05 16:14

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u