Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Gaz i zagazowane Foczki

Komunikaty

Gaz i zagazowane Foczki Gaz to zło ale są tacy co z niego korzystają

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 27-07-12, 09:18   #61
czarny-daffy
Monter butli gazowych LPG
Zlotowicz
Grupa: Opolskie
 
Avatar czarny-daffy
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: Wrocław
Ford Focus I
HB 3D
2.0 Zetec 215KM manual
2003
OP Opole
Postów: 4 681
Domyślnie

Kamień kotłowy osadza się na powierzchni gumowych węży, nagrzewnicy i wewnątrz głowicy. Fakt jego obecności powoduje słabszą wymianę ciepła stąd większość problemów. Wszelkie ''płukacze'' do chłodnic są bezsilne w tym momencie. Polecam zmianę płynu na lekką mieszaninę wody destylowanej z glikolem na lato np: w stosunku 30 do 70. Dzięki temu można zejść nawet o te 5C w cyklu miejskim a to już dużo. Na zimę wiadomo - porządny płyn.

Pzdr
__________________
dmucham 1.5bar, a ty..?
czarny-daffy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-07-12, 10:43   #62
bubu666
Turysta
 
Avatar bubu666
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Skąd: SGL
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
2000
Postów: 125
Domyślnie

Cytat:
Napisał Sebastian_Em Zobacz post
bubu666, odnośnie Twoich problemów z temperatura na lpg upewnij się czy centralka gazu zbiera wartości temperatury z niezależnego czujnika. Chodzi mi o to czy gazownik podpiął się z lenistwa pod czujnik w głowicy w wyniku czego centrala LPG może wnosić jakieś zakłócenia do ECU foki
Nie za bardzo rozumiem co sugerujesz.
A do jakiego innego czujnika miałby się podpiąć? I nie wiem za bardzo jak miałby się pod niego podpiąć extra czy osobno specjalnie dla LPG. Sterownik LPG i tak swoją pracę opiera na informacjach z ECU foki.
Rozwiń się w temacie, bo nie wiem co konkretnie masz na myśli.

P.S. Nowy termostat nic nie zmienił w sprawie grzania. Pora na czujnik temp.

Ostatnio edytowane przez bubu666 ; 28-07-12 o 18:33
bubu666 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-07-12, 14:00   #63
Sebastian_Em
Turysta
Grupa: Śląsk
 
Avatar Sebastian_Em
 
Sebastian
Zarejestrowany: Mar 2012
Skąd: Myslowitz City
Ford Focus I
kombi
2.0 Zetec 130KM manual
2000
Postów: 8
Garaż
Domyślnie

Cytat:
A do jakiego innego czujnika miałby się podpiąć?
instalacja LPG ma mieć niezależny czujnik temperatury cieczy umiejscowiony np w reduktorze.

Od zawsze mam problem z przekazaniem mojej ideologi myślenia
Sebastian_Em jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-07-12, 17:14   #64
bubu666
Turysta
 
Avatar bubu666
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Skąd: SGL
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
2000
Postów: 125
Domyślnie

Hm, zdaje się, że tak czy inaczej musi być jakiś czujnik temp. specjalnie dla lpg określający moment przełączenia się na zasilanie gazowe. U mnie zresztą ustawione na 40 st.C. Ale nie sądzę, żeby ten czujnik miał jakiś wpływ na fakt, że się foka grzeje przy wysokich prędkościach.

Na razie chyba jednak pora na nowy czujnik temp. głowicy CHT
bubu666 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-08-12, 18:33   #65
Virhlay
Turysta
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: May 2011
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
1999
Postów: 12
Garaż
Domyślnie

Witam. Nie bede zakladal kolejnego watku o gazie wiec postanowilem napisac tutaj o moim problemie. Mniej wiecej jakis rok temu zalozylem sobie do swojego focusa mk1 98r silnik 1.6 gazik instalacja staga + lublifikator niemal od samego poczatku borykam sie z problemem temperatury silnika. Temperatura silnika pod czas jazdy powyzej 100km/h waha sie wskakuje na maxa i po chwili spada na srodek gdy dodam gazu znowu temp rosnie i gdy jade jedna predkoscia jakis czas temp spada, jestem juz po wymianie termostatu i problem nie ustal gdy zajechalem do gazownika ktory mi zakladal gazik powiedzial on ze trzeba lekko rozwiercic termostat i wtedy problem ustanie lecz rozwiercenie termostatu jest dla mnie bledem bo nie bedzie spelnial swojej funkcji mial ktos juz podobny problem i moze go jakos rozwiazal?? Pozdrawiam

Pofatygowalem sie wlasnie z ciekawosci wykrecic pare srubek i zrobic zdjecia

tutaj powinny byc zdjecia jakie udalo mi sie zrobic http://imageshack.us/g/42/imag0101r.jpg/

Ostatnio edytowane przez Virhlay ; 01-08-12 o 20:46
Virhlay jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-10-12, 22:10   #66
bubu666
Turysta
 
Avatar bubu666
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Skąd: SGL
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
2000
Postów: 125
Domyślnie

Dobra, wymieniłem ten nieszczęsny czujnik temp. w głowicy i...
Poprawiło się
Ale na razie zrobiłem tylko 1 test temperaturowy na autostradzie przy pogodnej, przyjemnej, ale nie gorącej wczesnojesiennej aurze.
Pocieszające jest to, że do Vmax na gazie czyli 180 km/h osiągał temp. nie przekraczające 110 st.C, czyli wskazówka nie wychylała się. Zwykle było to 107-108 st.C na LPG co na PB było przy takich prędkościach niewiele mniej lub tak samo. Odpalenie klimy podniosło temp. do 113 st.C przy 180 km/h odchylając nieco wskazówkę w prawo, ale wyżej już nie poszło.
Także chwilowo jestem zadowolony, bo nie wykazał przegrzania przy temp podróżnych, a potrafił się zbuntować już przy 125-130 km/h, co zdarzyło się raz przy duchocie i upale, choć zwykle było to nieco później, bo powyżej 150 km/h, czasem od 140.
Po tym jednym teście napawa mnie optymizmem, aczkolwiek teraz już nie ma takich upałów co dodatkowo mogłyby dać w kość.
Mam nadzieję, że problem rozwiązany i już więcej do tego tematu nie będę musiał wracać.
Zresztą mechanik twierdził, że bardzo ciężko było ten czujnik wykręcić. Pokazał mi go, nawet było na czujniku widać jak mu klucz objeżdżał zanim udało się to cholerstwo ruszyć.

P.S. Trochę mnie wkurza, że na LPG leci tylko 180 km/h, podczas gdy na PB 200 km/h mimo różnicy w mocy zmierzonej na hamowni wynoszącej tylko 3,5 KM (LPG - 114,6 KM a PB - 118,2 KM)

P.S. 2. Tak się teraz zacząłem zastanawiać czy czasem to właśnie te pałowanie na LPG z prędkościami w okolicy max w ramach testowania temperaturowego nie spowodowało wzrostu zużycia gazu przy 'cywilnej' jeździe. O wzroście spalania wspomniałem w odpowiednim do tego wątku ---> http://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=58881

Ostatnio edytowane przez bubu666 ; 01-10-12 o 22:18
bubu666 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-10-12, 11:38   #67
BOGUS
Turysta
Grupa: Brak
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Inny
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2002
Postów: 164
Domyślnie

witam
jezeli masz jak ja to gnanie z max szybkością to żaden test.
u mnie jest tak, pisalem już o tym zresztą że nie mogę jeździć z prędkościami w zakresie: 110-120km/h. jeżeli będę gnał powyżej 120 km / h to wszystko oki, szaleje tylko w zakresie obrotów 2800-3100 tak mniej więcej.
pozdrawiam
BOGUS jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-10-12, 22:27   #68
slawek11
Sympatyk
Zlotowicz
Grupa: Małopolska
 
Avatar slawek11
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Inny
kombi
2.0 Zetec 130KM manual
2002
KOL powiat olkuski (Olkusz)
Postów: 3 272
Domyślnie

To zmien ten czujnik bo mialem podobny objaw okolo 120-130 km roslo w tempie blyskawicznym po odpuszczeniu nogi z gazu jeszcze szybciej spadala do normalnego ustawienia na wskazniku.

W 1.6 jest duzo latwiejszy dostep do niego bo =znajduje sie pomiedzy swiecami w glowicy , w 1.8 to nie taka prosta sprawa zwymiana tego czujnika
slawek11 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-10-12, 10:42   #69
bubu666
Turysta
 
Avatar bubu666
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Skąd: SGL
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
2000
Postów: 125
Domyślnie

Cytat:
Napisał slawek11 Zobacz post
w 1.8 to nie taka prosta sprawa zwymiana tego czujnika
Dokładnie. Trzeba alternator odkręcić żeby się do niego jakoś sensownie dobrać.
bubu666 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] Gaśniecie silnika podczas jazdy + długie odpalanie. Dj Nypel Silnik i skrzynia 7 13-05-12 21:01
[MK1] Gaśnie podczas jazdy. Adrian355 Silnik i skrzynia 3 09-12-11 07:59
[MK1] 1.8 TDCI Krztuszenie się silnika podczas jazdy na rezerwie TomeQ Inne techniczne 11 10-05-11 16:35
[MK1] hałas podczas jazdy zbyszekzibi Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 27 22-09-10 21:24
Gaśnie podczas jazdy dyntek Elektryka, audio i alarmy 3 04-02-09 18:48

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u