Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne > Serwis i gwarancja

Komunikaty

Serwis i gwarancja Relacje z wizyt w ASO i innych serwisach.

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 10-06-05, 12:44   #1
Tower
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2005
Skąd: Wrocław
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
2016
Postów: 140
Domyślnie ASO POL MOTORS Wroclaw

witam

tez chcialbym cos dorzucic na teamt ASO POL MOTORS we Wroclawiu

umowilem sie telefonicznie na wymiane oleju (na moja prosbe) w FF II po 3000 km - chodzi o pozbycie sie opilek metalu, ktore wytworzyly sie podczas docierania silnika, a ktore wedlug mnie i wielu innych nie powinny sie "paletac" po silniku przez 20 tys. kilometrow (pierwszy przeglad)

ustawilem sobie moj terminarz (a stety niestety jestem bardzo zabieganym czlowiekiem i czas w godzinach roboczych jest dla mnie zlotem), zeby wygospodarowac czas na wizyte w serwisie

po 2 dniach przyjechalem, spisano protokol przyjecia auta do serwisu, spisano protokol celu wizyty itp, itd - 15 minut, pozniej oddalem kluczyki i moje auto pojechalo na serwis
mnie poproszono abym usiadl na kanapie i poczekal 30 minut,

niestety po 15 minutach przyszedl serwisant i powiedzial, ze mi nie wymienia bo nie maja filtra !!!!!!!!!! Powiedzialem co o tym mysle i ze sobie ze mnie jaja robia, a takze marnuja moj cenny czas - po co te cale umawiania!

na szczescie obsluga wykonala to co powinna i w ramach przeprosin udzielila mi 10% rabatu na wymiane, na ktora zostalem zaproszony na za tydzien - niesmak pozostal, ale tym rabatem troche go podreperowali TYLE TYLKO ZE

przyjechalem za tydzien i powiedzialem na wstepie, ze bylem umowiony na 10% znizki z powodu "zonka" sprzed tygodnia. serwisant to potwierdzil, a Pan wystawiajacy fakture (czyli juz gajerkowiec) powiedzial cytuje: "To bedzie 5% za robocizne i 5% za olej wiec razem 10%" - wymieklem, sa swietni - szkoda tylko, ze nie kazdy klient to idiota - ja juz tam auta serwisowac napewno nie bede za takie traktowanie, i niech sobie te 5% w dupe wsadza bo stracili klienta na ktorym mieliby tych procentow o wiele wiecej w przyszlosci - ale to Polska wlasnie, zadna Francja elegancja

na cale szczescie przyszla do mnie wczoraj ankieta z LONDYNU wiec serwis obsmaruje na maxa i jeszcze zalacze ten artykul z interii, o tym jak gosciowi pomalowali auto

a szkoda bo dzial sprzedazy jest bardzo dobry

p.s.

jesli dla niektorych z was troche zagmatwany jest moj tekst to oczywiscie nie chodzi mi o to ze zaplacilem 13 zlotych (te 5%) wiecej, ale o to jak gosciu mi policzyl niby te 10% myslac ze rozmawia z idiota
__________________
Jest: FF III RS SG
Było: FF II ST Facelift Oranje / FF II Kombi 1.6 Ti-VCT
Tower jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[FFI] Lakiernik Wroclaw lub okolice lukibest Inne techniczne 0 12-12-08 13:29

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u