Forum Focus Klub Polska  
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Gaz i zagazowane Foczki

Komunikaty

Gaz i zagazowane Foczki Gaz to zło ale są tacy co z niego korzystają

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 24-11-05, 10:28   #1
daher
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: Rzeszów
Postów: 16
Domyślnie LPG w FF 1,6

Witam Wszystkich.

Wiem, że jest już sporo informacji na temat LPG w Fordach, ale nie udało mi się znaleźć czegoś co odpowiadałoby w pełni temu czego ja doświadczam z instalacją LPG.
Proszę Was o pomoc.

Otóż w sierpniu 2005 r., przy galopujących cenach PB postanowiłem zastosować inną dietę dla mojej Foki. Zainstalowałem (zainstalowano mi oczywiście bo ja się na tym nie znam) instalację sekwencyjną OMVL Dream XXI. Przez pierwsze 1,5 miesiąca było raczej w porządku. Potem zaczęły sie schody.

Mam ciągłe problemy z instalacją w momencie jej uruchomienia i przez kolejne 3-5 kilometrach jechanych na gazie. Obroty przy hamowaniu (i wrzuconym luzie) spadają do prawie zera i następnie albo odbijają albo i nie i silnik gaśnie. Wtedy też pracuje bardzo nierówno. Co to oznacza to wszyscy wiedzą, szczególnie jak jedzie się dość szybko.
Po przejechaniu paru kilometrów jak silnik jest gorący i przejedzie trochę na LPG - ten efekt ustaje, choć i potem czasem zdarzają się pojedyncze spadki obrotów. Takie "nurkowanie" silnika. Taki efekt wstrętu do gazu na paczątku.
Byłem u gazowaników już kilkukrotnie. Coś tam regulują, zmienili dysze na mniejsze i dalej problem istnieje. Wręcz stało się jeszcze ciekawiej bo silnik potrafi zgasnąć przy wrzuceniu na luz przy prędkości 120 km/h i większej. Zdaję sobie sprawę, że to zagrożenie już nie tylko dla mnie.
Pojechałem do nich, a nawet zostawiłem im Fokę na noc, żeby mogli rano na zimnym silniku to sprawdzić. Powiedzieli mi tylko tyle, że komputery były rozregulowane i dlatego tak się działo. Ja jednak zostałem z problemem.
Przełączanie na gaz mam ustawione na 30 st.C, przechodzenie po 15 sek i twierdzą że to jest ok. Chyba tak bo po którejś regulacji kazałem im ustawić na 45 st.C i i tak ten problem występował.

Fokę mam od nowości i gaz założony został po przebiegu 40 tys. (teraz jest 45 kkm) wiec zakładam że nic sie nie dzieje z zaworami lub kablami WN.

Mam wrażenie, że opisywany problem nasila się jak jest zimno na dworze. Być może dlatego w sierpniu-wrześniu nie było opisywanych objawów. Teraz silnik wręcz rzęzi po przełączeniu na gaz i żeby utrzymać go przy życiu muszę ciągle gazować na duże obroty, aż w końcu przełączam na benzynę - i problem znika. Silnik pracuje równo i spokojnie, nic nie dzwoni, żadnych przypadków nurkowania, ani przy hamowaniu, ani z włączoną klimą, ogrzewaniami itp.. Na gazie czuć w takich momentach spadki napięcia. Nawet światła przygasają.

Proszę Was o pomoc.
W internecie znalazłem takie wskazówki (różne), które cytuję:
- generalnie problem dotyczy doboru dysz wtryskiwaczy gazowych oraz samej kalibracji, którą należy dokonać na hamowni lub w trasie pod pełnym obciążeniem (moi gazownicy chyba nie mają laptopa ani hamowni i to raczej niemożliwe),
- zmiana dysz wtryskiwaczy na większe i regulacja , póki co nie narzekam na OMVL (moi zmienili mi dysze na mniejsze...),
- Rozwiązaniem będzie listwa matrix zamontowana bardzo blkisko głowicy (tu nie wiem o co chodzi ale ja mam zamontowaną listwę zaraz nad kablami WN),
- zle opinie o tej instalce wydaja partacze ktorzy nie potrafia jej poprawnie zalozyc (glownie chodzi o dobor dysz wtryskiwaczy tylko nie w kolektorze a w listwie wtryskiwaczy!!!) ,
- Witajcie użytkownicy samochodów z instalacją OMVL Dream XXI. Przeczytałem wasze problemy z tą instalacją w silnikach 16V z dwoma sondami lambda. Wszystkie wasze problemy znikną gdy zostanie zamontowany t.z.w Emulator systemu OBD II FIX 424. Po prostu Wasi instalatorzy są amatorami."

Co Wy o tym sądzicie? Ja jestem już bliski podziękowania za współpracę i wyjęcia sprzętu, choć to będzie mnie pewnie drogo kosztowało.

Pozdrawiam Wszystkich - i from mountain - dziękuję za pomoc.
daher jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u