Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Auto Detailing

Komunikaty

Auto Detailing Po co myć i tak będzie brudny :)

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 25-04-12, 20:07   #1
Bdm
Turysta
 
Avatar Bdm
 
Bartosz
Zarejestrowany: Jan 2012
Ford Focus I
HB 3D
1.6 Zetec 100KM manual
2000
Postów: 118
Domyślnie Mycie silnika

Myślę że dział odpowiedni, mój focus chyba od wyjścia z fabryki nie był sprzątany pod maską, na kielichach gruba warstwa brudu, cały silnik mocno zakurzony, wycieków nie widać, ale za to jest parę plam które przy wymianach różnych elementów się pojawiły stąd tez pomysł żeby co nie co wypucować pod maską, pytanie podstawowe czym i w jaki sposób?

Jak na razie widzę 2 opcje, specjalne środki + karsher efekt raczej bardzo dobry, tylko boję się o elektrykę, mył ktos auto w taki sposób, jakieś spostrzeżenia?
Druga opcja to szmata, środki i woda i tarcie do połysku, sposób chyba bardziej bezpieczny ale efekt słabszy, czekam na wasze opinie i porady. Pozdr.
Bdm jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-04-12, 20:20   #2
kowalewski92
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar kowalewski92
 
Damian
Zarejestrowany: Mar 2011
Skąd: Warszawa
Ford Focus II FL
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
maj
2010
WK Warszawa Ursus
Postów: 573
Garaż
Domyślnie

Ja też o czymś takim myślałem, ale bałbym się to robić karcherem dlatego odpuściłem. Nie chcę sobie narobić bez sensu problemów z samochodem.
kowalewski92 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-04-12, 20:22   #3
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie

żelazna zasada której trzymają się u mnie na śląsku: benzyniaka nie myjemy wodą pod ciśnieniem, diesla już prędzej
drake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-04-12, 20:51   #4
mjq
Zarząd FKP
Grupa: Śląsk
 
Avatar mjq
 
Marcin
Zarejestrowany: Mar 2011
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2004
GWE powiat wejherowski (Wejherowo)
Postów: 14 034
Garaż
Domyślnie

APC, degreaser, pędzelek, woda do spłukania i można zaczynać zabawę.
__________________
Pozdrawiam mjq


Nie pytaj czy twój Focus zardzewieje, tylko kiedy.
Moje czarne wozidło
mjq jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-04-12, 21:17   #5
siw-y
Sympatyk
Grupa: Śląsk
 
Avatar siw-y
 
Piotr
Zarejestrowany: Nov 2009
Skąd: Piekary Śl
Ford Focus I
HB 3D
2.0 Zetec 130KM manual
grudzień
1998
SPI Piekary Śląskie
Postów: 6 776
Garaż
Domyślnie

zakryj cewkę, syrenę, najlepiej gumową rękawiczką, i możesz myć kercherem, jak skończysz to wyjmij fajki z kabli do świec i wydmuchaj sprężonym powietrzem wokół nich, potem odpal auto niech się zagrzeje i nic ci się nie stanie, testowane na setkach aut
__________________
kliknij ----->
KARTY PAMIĘCI, MATERIAŁY EKSPLOATACYJNE DO DRUKAREK KOMPUTEROWYCH

siw-y jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-04-12, 00:50   #6
Mustang
Turysta
Grupa: Małopolska
 
Avatar Mustang
 
Sebastian
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: Kraków
Ford Focus I RS
HB 3D
2.0 Zetec 215KM manual
2003
KRA powiat krakowski (Kraków)
Postów: 465
Domyślnie

Cytat:
Napisał siw-y Zobacz post
zakryj cewkę, syrenę, najlepiej gumową rękawiczką, i możesz myć kercherem, jak skończysz to wyjmij fajki z kabli do świec i wydmuchaj sprężonym powietrzem wokół nich, potem odpal auto niech się zagrzeje i nic ci się nie stanie, testowane na setkach aut
potwierdzam
__________________

Był Focus 1.6
Była Fiesta 2.0 ST
Był Focus ST 2.5T
Jest Focus RS 2.0T
Mustang jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-04-12, 08:02   #7
inquinabor
Turysta
Grupa: Wrocław
 
Avatar inquinabor
 
Arek
Zarejestrowany: Apr 2012
Skąd: Wrocław
Ford Focus II
kombi
1.6 DuraTorq 90KM manual
grudzień
2007
DW Wrocław
Postów: 18
Garaż
Domyślnie

Mój mechanik mówił że newralgicznym punktem jest cewka która jak się ją zaleje to w 90% się przepala. reszta jak nie będziesz jakoś szczególnie mocno lał wodą nie powinna się uszkodzić. Wydmuchanie wody z każdego miejsca gdzie mogła zostać przy elektryce-PODSTAWA.
__________________

http://MILITARNIWROCLAW.PL
inquinabor jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-04-12, 22:21   #8
michmarmik
Sympatyk
 
Avatar michmarmik
 
Michał
Zarejestrowany: Sep 2009
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
listopad
1998
TSK powiat skarżyski (Skarżysko-Kamienna)
Postów: 1 220
Garaż
Domyślnie

ja tam myłem silnik wodą pod ciśnieniem i jakoś nic się nie działo dopiero po jakimś czasie i po kilku myciach silnika zauważyłem że świece rdzewieją, także przedmuchanie kompresorem na pewno nie zaszkodzi, a i z odpalaniem poczekał bym żeby trochę silnik się wysuszył.
__________________
Mój Focus
michmarmik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-05-12, 14:05   #9
Wolny32nt
Turysta
Grupa: WLKP
 
Zarejestrowany: May 2012
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2001
Postów: 23
Garaż
Domyślnie

Podobno przy myjce Ciśnieniowej wystarczy wyciągnąć akumulator z Auta i można lać wode ;d Tylko później zostawić na 1h z otwartą maską żeby wysechł ? Co o tym sądzicie?
Wolny32nt jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-05-12, 14:16   #10
maciobyk
Kataryna
Zlotowicz
Grupa: Małopolska
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Ford Focus II ST FL
HB 5D
2009
Postów: 3 434
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wolny32nt Zobacz post
Podobno przy myjce Ciśnieniowej wystarczy wyciągnąć akumulator z Auta i można lać wode ;d Tylko później zostawić na 1h z otwartą maską żeby wysechł ? Co o tym sądzicie?
Popatrz tu http://www.focusklubpolska.pl/showth...t=56241&page=2 w poście 47 i 49. Widać różnicę ??? Miałem pod ręką plaka do alu..psiknąłem nim całą komorę i dalej karcherem bez wyciągania aku i poźniej dmuchnąłem powietrzem i maska była otwarta prze ok 1,5 godziny
maciobyk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-05-12, 09:36   #11
Q-Naro
Turysta
Grupa: Małopolska
 
Avatar Q-Naro
 
Łukasz
Zarejestrowany: Mar 2011
Skąd: Kraków
Ford Focus I
HB 3D
1.8 Zetec 115KM manual
2002
KR Kraków
Postów: 427
Garaż
Domyślnie

A np. mycie silnika myjnia parowa? tam na umycie calego auta idzie 4L. wody
Q-Naro jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-05-12, 00:17   #12
mariost
Sympatyk
Grupa: Małopolska
 
Avatar mariost
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Skąd: Z Japonii
Inny
sedan
2007
Postów: 1 777
Domyślnie

Ludziska kombinujecie jak koń....itd.
Przecie wystarczy to APC czy jakiś degreaser w atomizerze - wypędzelkować, póżniej 2u litrowym opryskiwaczem lekko spłukuje sie to wodą, wyciera fibrą i nie trza nic wyjmować, zakrywać i dziwić ...dziś jest taka chemia, że wszystko załatwi
mariost jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-05-12, 09:04   #13
michmarmik
Sympatyk
 
Avatar michmarmik
 
Michał
Zarejestrowany: Sep 2009
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
listopad
1998
TSK powiat skarżyski (Skarżysko-Kamienna)
Postów: 1 220
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał mariost Zobacz post
Ludziska kombinujecie jak koń....itd.
co racja to racja. jak komputera nie zalejecie i wody do cylindrów nie nalejecie to przeżyje
__________________
Mój Focus
michmarmik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-08-14, 01:34   #14
loskamilos
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar loskamilos
 
Kamil
Zarejestrowany: Jul 2013
Skąd: Warszawa Wawer
Ford Focus II FL
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
lipiec
2008
WI Warszawa Śródmieście
Postów: 729
Garaż
Domyślnie

Odkopię trochę temat, ale myłem silnik kilka razy i mam kilka spostrzeżeń.

Zacznijmy od tego - myłem tylko benzynówki (1.6 100KM w MK1 i MK2 oraz 1.6 125KM w mundku MK4). Używałem do mycia zarówno opryskiwacza ciśnieniowego (konkretnie VENUS SUPER 360 KWAZAR jako jedynie źródło wody), szlaucha z pistoletem zraszającym oraz ostatnio myjki ciśnieniowej. Efekty każdego rozwiązania są porównywalne jeżeli chodzi o domycie, ale z każdym krokiem (zmiana z opryskiwacza na mycie niskociśnieniowe, a później z nisko na wysokociśnieniowe) jest po prostu łatwiej i szybciej.

Problemy - miałem, nie powiem. Za pierwszym razem miałem problem z chłodzeniem po myciu - wiatraki na maxa, wariująca wskazówka temperatury, w końcu check engine. Okazało się, że poluzowana była wtyczka od czujnika temperatury głowicy i przy myciu kompletnie wypadła. Problem rozwiązany.

Za drugim razem silnik zaczął się krztusić i palił na 3 cylindry. Okazało się, że kabel WN zapiekł się na świecy i przy zdejmowaniu kabli się ukruszył. Wymiana kabla i świecy.

Później już bez problemów. Czyli problemy nie były związane z samą wodą na silnik, a z pewną niedokładnością przy myciu i mogły wyniknąć nawet bez mycia (no może nie do końca z pierwszym - w innym wypadku bym nawet nie dotykał tego kabla).

Ja do mycia wyjmowałem akumulator, ale tylko po to, aby umyć jego podstawę. Zasłonięta cewka, zatkany dolot i osłonięta puszka filtra powietrza, skrzynka bezpieczników i alternator. Wszystkie te elementy były obmyte jedynie wilgotną szmatką.

Cały silnik umyty przy użyciu Tenzi Truck - roztwór dosyć mocny (chyba 1:5 czy też 1:7). Małe spostrzeżenie - lepiej mi się pracowało opryskiwaczem spieniającym niż pianownicą (mam przerobionego marolexa) - co prawda więcej trzeba było się nawachlować triggerem, ale efekt lepszy. W paru miejscach brud poruszyłem pędzelkiem, ale nie była to praca po całości, a bardziej miejsca, gdzie ta piana nie spływała (podstawa aku, kielichy, pokrywa zaworów).

Co do syreny alarmu - nie zasłaniałem jej. Alarm to cobra, kiedyś widziałem jak wygląda ona w środku gdy wymieniałem jej akumulator (w innym samochodzie). Robiłem też wtedy próbę szczelności zanużając samą puszkę w wodzie. Zero przecieków, jest naprawdę szczelna więc nie ma obaw.

Myjką ciśnieniową starałem się pracować z trochę większej odległości (50-60cm) wykonując dużo dosyć szybkich ruchów.

Po wszystkim zostawiłem samochód na słońcu na ok. godzinę z otwartą maską (czas na ogarnięcie wnętrza), osuszyłem kilka zakamarków i położyłem na wszystkie plastiki SG JetBlack. Akumulator przetarłem wilgotną szmatką (6letni z masą zapieczonego syfu), złożyłem wszystko do kupy i silnik zaskoczył od ręki.

Podsumowując - nie ma problemów, ale trzeba dokładnie wiedzieć co gdzie jest (czyli co osłonić) i nie śpieszyć się, bo to z tego wynikają problemy.

Poniżej kilka fotek
__________________
loskamilos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK2] Mycie silnika Liskiewicz Silnik i skrzynia 2 13-03-12 19:23
Mycie podwozia Tomi Inne techniczne 5 19-12-06 00:17
Mycie silnika - czy można??? jodler Silnik i skrzynia 11 29-05-05 11:13

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u