Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 25-02-08, 15:18   #8
amoeba
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Skąd: Małopolska
Ford Focus II FL
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
2008
Postów: 127
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał jkb^^
na chipe bylismy u mastersa w warszawie twierdzi inaczej, gosc zna sie na rzeczy a w aso to rozne rzeczy opowiadaja, cisza ma ff2 my rozmawiamy o ff1
Nie twierdzę, że się nie zna, ale nie wszystko przecież do końca musi znać Masters twierdzi również, że po wymianie wtrysków w TDCi silnik nie ma prawa zapalić (niedawny wątek Jackiller`a "Kodowanie wtryskiwaczy" ), a ja wiem (również z własnego doświadczenia) że silnik zapala i jeździ bez najmniejszych problemów, itd.
Co do:
Cytat:
cisza ma ff2 my rozmawiamy o ff1
toż przecież tam pisze, że:
Cytat:
TDCi w wersji 100KM miały sterownik Delphi - jkb^^ właśnie takiego ma, pewnie lada dzień wrzuci wykresik, a też wyszło ładnie
w wersji 115KM mamy Delphi w starszych modelach [cieply takiego posiada i też pewnie wklei wykres ] oraz Siemens w nowych modelach FF
Przeca jednoznacznie z tego wynika, że dopiero w FFII są nowe sterowniki :P No a my rozmawiamy chyba o FFI.

Załóżmy, że masz do wyboru takie opcje (nawiązuję do parametrów Twojej foki, no i reszta jest mocno orientacyjna):
1. przyrost mocy 24% - cena ca. 1500,- (Masters)
2. przyrost mocy 15% - cena 1/3 punktu 1 (soft standard 115ps)
Rożnica w przyroście to 9%, a w cenie 66% Czy to jest warte tego

Jasne, że Masters da Ci wydruk z hamowni, a po zwykłej zmianie softu go nie masz (ja go nie mam). Pytanie tylko, czy chodzi o liczby, czy o empiryczne odczucie lepszego działania motorka (pomijam tu subiektywne oddziaływanie efektu placebo :P )

Wydaje mi się jednak, że Masters doskonale o tym wszystkim wie, jednak klienta trzeba jakoś pozyskać, a niewiedza lub zaciemnianie sytuacji to....... od pradawnych czasów wiadomo, że to najlepszy sposób :P
Zaznaczam , że nie uważam, iż Masters robi coś złego, na pewno daje Ci trochę lepsze osiągi niż w standardzie (jednym czy drugim) ale czy to jest tego warte?
Każdy musi sobie odpowiedzieć sam

Ja skorzystałem z opcji 2 i jestem wystarczająco zadowolony, choć u mnie to był przypadek szczególny (wątek "dwumasa (chyba) rozwaliła... ).
Przeca Foka to nie rajdóóffffa , ino faaajniutkie aucisko

Pozdrawiam

PS
Coś mi się wydaje, że na tym forum to duuużo mitów, legend, a jeszcze więcej wiary w nie :P
Zainteresowanym podam namiary gdzie zrobić 100ps -> 115ps. Piszcie na PW[/b]
amoeba jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[FFI] 1.8 TDCi 100KM - chiptuning hiisi Tuning mechaniczny 1 15-03-09 21:20
Cut-off w TDCI 100KM wierzba Silnik i skrzynia 3 01-08-05 12:37

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u