Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 20-07-19, 21:48   #35
Kami
Turysta
Grupa: Małopolska
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
2001
Postów: 2
Domyślnie Problemy z pompą wtryskową

Cześć chciałem opowiedzieć coś na temat falujących obrotach biegu jałowego a że jestem elektromechanikiem z zamiłowania i z wykształcenia to chciałbym się podzielić z wami wszystkimi ponieważ sam miałem problem z falującymi obrotami na biegu jałowym, a więc napiszę co było problemem, po wymianie pompy wtryskowej na używaną oczywiście, postanowiłem zajrzeć do niej ponieważ kupiłem ją za 500 zł nie była to rewelacja i chciałem aby wszystko było ok, nie świadomie odkręciłem sterownik i czujnik położenia wałka co jest pod sterownikiem, wymieniłem wszystkie uszczelki w pompie oringi, simmering i tą najważniejszą pod sterownikiem rozkręciłem ją w drobny mak i poskręcałem pompę założyłem do samochodu samochód odpowietrzyłem gruszką do spuszczania paliwa, (NIGDY NIE PALĘ NA PLAKU TO JEST ZABÓJSTWO SILNIKA), samochód chodził nie równo na obrotach biegu jałowego, pomyślałem że coś w pompie źle skręciłem ale wszystko poznaczyłem wcześniej i natknąłem się na trop przeczytałem na forum o fasolkach na czujniku położenia wałka i trafiłem w dziesiątkę może ktoś przesadził nie ma tam fasolek są większe otworki, ustawiłem czujnik bliżej chłodnic skręciłem do kupy wszystko odpowietrzyłem i palę, chodził gorzej miał bardziej niestabilną pracę na jałowym i znowu odkręciłem sterownik i czujnik w drugą stronę, popuściłem śrubki na czujniku i delikatnie popchnąłem czujnik w stronę silnika odpowietrzyłem gruszką i odpalam, ku mojemu zdziwieniu samochód mruczy aż miło zrobiłem już ponad 2000 km i jest git na razie. jeśli ktoś ma takie problemy z focusem 1.8 tddi czyli po zapaleniu ok 1 min do 3 min chodzi równo puki się nie nagrzeje. później przerywa i faluje na wolnych obstawiam czujnik trzeba przestawić Pozdrawiam.

---------- Post dodany o 21:48 ---------- Poprzedni post był z 21:40 ----------

Cytat:
Napisał krzychu85PL Zobacz post
Witam, mechanik to d...l i nie zostawiłem mu samochodu , zaczął coś bredzić ,że on musi rozrząd zdjąć łańcuch wszystko rozebrać jakiś uszczelniacz za 150zł wymienić i będzie dobrze ,albo nie...mimo ,że nawet maski nie podnosił Rozkminiałem temat dalej i przypadkiem doszedłem do tego ,że obroty falują zawsze na rozgrzanym silniku na biegu jałowym i od razu po wyłączeniu nawiewu,po włączeniu jak pyknie wentylator wszystko wraca do normy.Dodam ,że nie załączam klimy tylko sam nawiew na 1 bieg czy to zimny czy ciepły.Może ktoś teraz coś doradzi Panowie??
Cześć dopnę się do Twojej odpowiedzi. Dlatego tak się dzieje ponieważ samochód jest pod obciążeniem i w tedy zmienia kąt wyprzedzenia zapłonu dlatego równo pracuje jak włączysz klimę światła mijania i wentylator nawiewu u mnie było to samo winny czujnik położenia wałka w pompie wtryskowej należy go przestawić w stronę silnika. Pozdrawiam
Kami jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] Nierowna praca silnika MaKa Silnik i skrzynia 10 05-07-17 12:12
[MK2] 1.6 TDCI - nierówna praca silnika Kamil26 Silnik i skrzynia 5 14-07-12 22:55
[Ogólne] nierowna praca silnika dommel Silnik i skrzynia 2 25-06-10 15:37
NIerówna praca silnika zmax Silnik i skrzynia 14 11-06-05 23:47
Nierowna praca silnika boonbell Silnik i skrzynia 4 16-05-05 16:13

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u