Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne

Komunikaty

Inne techniczne Problemy, usterki, naprawy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 31-07-08, 22:28   #1
SzQudi
Turysta
 
Avatar SzQudi
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Postów: 3
Domyślnie [FF I] Klimatyzacja

Szukałem na forum mam nadzieje ze czegoś nie przeoczyłem i nie było takiego tematu a zatem tak:
mam od niedawna Fokusa I 1.8 TDDi 90 KM manual 2002 i mam problem albo pytanie o klimatyzacje Czy to normalne gdy włączę klimatyzacje (klimatyzacja manualna nie posiadam klimatronika ani nic w tym stylu ) to chodzi tylko gdy wiatrak jest ustawiony na 1nce?? czy klimatyzacja powinna chodzic bez żadnych problemów na kazdym stopniu ustawienia wiatraka?? Ponieważ u mnie jest tak ze jeżeli włączę klimatyzacje to chodzi ona ale bardzo słabo jeśli przełączę wiatrak na szybsze obroty chocby na 2jkę to A/C odrazu gaśnie a z wylotów powietrza nie leci już chłodne powietrze
Proszę o pomoc lub wyjaśnienie czy to normalne czy klimatyzacja w tym modelu naprawde tak słabo chodzi??
SzQudi jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-07-08, 22:37   #2
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

nie, sprawna klima powinna mrozic i juz...
dosc czesto pojawia sie problem z rezystorem dmuchawy, ale wtedy chyba nawiew w ogole nie dziala na niektorych predkosciach...

powiedz lepiej kiedy wymieniales filtr przeciwpylkowy? ja ostatnio mialem tak zatkany, ze myslalem ze cos z nawiewami padlo...
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-07-08, 22:47   #3
SzQudi
Turysta
 
Avatar SzQudi
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Postów: 3
Domyślnie

Cytat:
Napisał MisiekT
powiedz lepiej kiedy wymieniales filtr przeciwpylkowy? ja ostatnio mialem tak zatkany, ze myslalem ze cos z nawiewami padlo...

właśnie tego nie wiem auto mam od 2 miesięcy zostało przywiezione z belgi
a ten filtr mozna wymienic samemu czy potrzeba juz jakiegos specjalisty ?? i ile to mniej więcej kosztuje?

aa i jeszcze jedno na początku po kupnie auta klimatyzacja działała i kolejne pytanie czy nie ma ona jakiś czujników bo auto było u mechanika i lakiernika
SzQudi jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-07-08, 22:57   #4
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

filtr kosztuje okolo 55zl, wymienic mozna spokojnie samemu - http://forum.focusklubpolska.pl/view...er=asc&start=0
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-07-08, 23:03   #5
Emf
Turysta
 
Avatar Emf
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Skąd: Piotrków Tryb.
Ford Focus I
HB 3D
1.8 Zetec 115KM manual
październik
1999
EP Piotrków Trybunalski
Postów: 550
Domyślnie

No z Twojego opisu wynika raczej uszkodzenie nawiewu.
Nawet przy zapchanym filtrze chłodzić będzie mocniej na wyższych pozycjach niż na I-ce.Sprawna klimatyzacja manualna (takową mam) nawet w upały jest używana przeze mnie max. na II pozycji.
Przy III już dmucha lekkim biegunem północnym
IV w ogóle nie testuję
Emf jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-07-08, 23:10   #6
SzQudi
Turysta
 
Avatar SzQudi
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Postów: 3
Domyślnie :/

może jakiś bezpiecznik nie wiem może mechanik albo lakiernik coś nagrzebał bo na początku chodziła tylko teraz jak włączę na inny stopień nawiewu niż 1wszy to nawiew chodzi szybciej tylko dioda z a/c gaśnie :/
SzQudi jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-07-08, 23:45   #7
QuikSilver
Turysta
 
Avatar QuikSilver
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Skąd: Sanok
Postów: 62
Domyślnie

a czy z manualnej klimy można ją przerobić na climatronic ? klimę powinno się uzywać cały rok a climatronic jest tego najlepszym rozwiązanie bo jednak ustawia się temperaturę i spokój.
__________________
nie mniej niż 150 KM
QuikSilver jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-08-08, 00:03   #8
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał QuikSilver
czy z manualnej klimy można ją przerobić na climatronic ?
mozna, ale wymaga to bardzo duzo przerobek...
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-08-08, 05:59   #9
tjmdm
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Olsztyn
Postów: 415
Domyślnie

Jeśli można podłączyć się do tematu...kiedy kupiłem foczkę ponad dwa latka temu okazało się po kilku dniach, że klima nie chłodzi...dałem sobie z nią spokój; były ważnejsze sprawy...teraz po dwóch latkach postanowiłem ją naprawić (sprawdzić)...dwa dni temu umówiłem się na serwis klimy; po przyjeżdzie sprawdzono szczelność; niby wszystko było oki...oczywiście czynnika chłodzącego brak; pan nabił klimę ale dla pewności dodał jakiś środek fluoryzujący i kazał przyjechać za tydzień na kontrolę...happy w chłodnym autku wróciłem do domku...wczoraj wracając z pracy znów włączyłem klimkę by się troszkę schłodzić a tu zonk ...klima nie chłodzi a z pod maski słychać dziwne pukanie...klimę wyłączyłem i z otwartymi oknami wróciłem do domku; na parkingu maska do góry i szukam na włączonej klimie co mi puka...okazało się że na kole pasowym sprężarki coś (nie wiem coś ala sprzegło) próbuje się załączyć ale nie może...i tylko tyka co kilka sekund...dziś jade z reklamacją ale może wiecie co to może być by w razie czego dać jakieś wskazówki do naprawy...a może spręzarka się nie chce załączyć bo czynnik wyparował przez noc ...plis o pomoc...dzięki
__________________
------"Bezpiecznie do przodu"-------
-----------#FEFK#341#---------------
----------#Turysta FKP#--------------
no14904->no 40487->#NO 67651#
tjmdm jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-08-08, 08:36   #10
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

ciagle tykanie sprezarki to czesto objaw braku, a wlasciwie za malej ilosci czynnika... pewnie masz gdzies niezla nieszczelnosc - pilnuj goscia zeby bardzo dokladnie wszystko postrawdzal, lacznie z chlodnica klimy kawalek po kawalku
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-08-08, 08:37   #11
ptasiekk
Sympatyk
 
Avatar ptasiekk
 
Bartosz
Zarejestrowany: Oct 2007
Skąd: Legionowo
Ford Focus II FL
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
lipiec
2008
WL powiat legionowski (Legionowo)
Postów: 1 304
Domyślnie

Jeżeli nie ma czynnika to będą właśnie takie objawy. Sprężarka będzie pykała co kilka sekund. Takie pykanie oznacza, że sprężarka próbuje się załączyć.
Jak coś takiego się dzieje to lepiej nie włączać klimy bo można załatwić sprzęgło sprężarki a przy najgorszym scenariuszu zatrzeć sprężarkę.
ptasiekk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-08-08, 08:49   #12
paolos
Sympatyk
Grupa: Małopolska
 
Avatar paolos
 
Paweł
Zarejestrowany: May 2005
Skąd: Kraków
Ford Focus I FL
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
maj
2003
KR Kraków
Postów: 1 937
Domyślnie

Cytat:
Napisał MisiekT
ciagle tykanie sprezarki to czesto objaw braku, a wlasciwie za malej ilosci czynnika... pewnie masz gdzies niezla nieszczelnosc - pilnuj goscia zeby bardzo dokladnie wszystko postrawdzal, lacznie z chlodnica klimy kawalek po kawalku
Można załadować podczas napełniania specjalny barwnik fluorescencyjny do czynnika.
W razie nieszczelności, felerne miejsce gdzie ona występuje jest upaprane i świetle lampy UV od razu jest widoczne. Cena dodatku ok. 15 zeta.
__________________
Pozdrawiam, paolos
paolos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-08-08, 08:55   #13
tjmdm
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Olsztyn
Postów: 415
Domyślnie

Cytat:
Napisał paolos
Cytat:
Napisał MisiekT
ciagle tykanie sprezarki to czesto objaw braku, a wlasciwie za malej ilosci czynnika... pewnie masz gdzies niezla nieszczelnosc - pilnuj goscia zeby bardzo dokladnie wszystko postrawdzal, lacznie z chlodnica klimy kawalek po kawalku
Można załadować podczas napełniania specjalny barwnik fluorescencyjny do czynnika.
W razie nieszczelności, felerne miejsce gdzie ona występuje jest upaprane i świetle lampy UV od razu jest widoczne. Cena dodatku ok. 15 zeta.
tak też przy napełnianiu zostało zrobione...dziwi mnie tylko to, że przy 20 min kontroli szczelności układu nic nie stwierdzono...przecież jeśli jest gdzieś duża nieszczelność (fakt, że czynnik uciekł przez noc o tym wskazuje) to chyba powinno to wykazać a tak się nie stało.
A powiedzcie mi czy można dokładnie sprawdzić szczelność układu przy samej otwartej masce czy wskazany byłby tu kanał.

[ Dodano: Pią 01 Sie, 2008 09:06 ]
A może sam zawór przez który uzupełnia się czynnik jest uszkodzony
__________________
------"Bezpiecznie do przodu"-------
-----------#FEFK#341#---------------
----------#Turysta FKP#--------------
no14904->no 40487->#NO 67651#
tjmdm jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-08-08, 09:19   #14
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

ciezko powiedziec tak naprawde - najlepiej znajdz specjaliste od klimatyzacji bo ten gosc to widze ze tylko maszyne umie podpiac i wlaczyc (jak zreszta wiekszosc)... nieszczelnosc to mam ja i czynnika starcza mi od wiosny do zimy spokojnie
jak tobie przez noc ucieklo to musisz miec dziure wielkosci dobrego palucha chyba
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-08-08, 09:35   #15
ptasiekk
Sympatyk
 
Avatar ptasiekk
 
Bartosz
Zarejestrowany: Oct 2007
Skąd: Legionowo
Ford Focus II FL
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
lipiec
2008
WL powiat legionowski (Legionowo)
Postów: 1 304
Domyślnie

Cytat:
Napisał MisiekT
ciezko powiedziec tak naprawde - najlepiej znajdz specjaliste od klimatyzacji bo ten gosc to widze ze tylko maszyne umie podpiac i wlaczyc (jak zreszta wiekszosc)... nieszczelnosc to mam ja i czynnika starcza mi od wiosny do zimy spokojnie
jak tobie przez noc ucieklo to musisz miec dziure wielkosci dobrego palucha chyba
Misiek ma rację. Musisz chyba zmienić "fachowca" :P
Jeżeli chodzi o twoją nieszczelność to ja obstawiam któryś oring przy parowniku. Prawdopodobnie cały czas uciekało a nie tylko przez noc. Z tego co wiem jest to najczęstsze miejsce występowania nieszczelności. Kilku fachowców tak powiedziało.
Jest gorsza możliwość czyli sprężarka. Gaz może uciekać przy chodzącej sprężarce. Wtedy koszty są duże.
Zresztą jeżeli barwnik był wrzucony to wyjdzie nieszczelność. Dopilnuj tylko, żeby zdjął nadkole od pasażera i sprawdził parownik i przewody od niego odchodzące.
ptasiekk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-08-08, 09:40   #16
tjmdm
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Olsztyn
Postów: 415
Domyślnie

Cytat:
Napisał ptasiekk
Dopilnuj tylko, żeby zdjął nadkole od pasażera i sprawdził parownik i przewody od niego odchodzące.
dwa dni temu jak ładowałem klimę autkiem zajmowali się dwaj panowie...jeden przy kontroli szczelności wspominał coś o zdemontowaniu nadkola...drugi stwierdził, że nie ma takiej potrzeby
__________________
------"Bezpiecznie do przodu"-------
-----------#FEFK#341#---------------
----------#Turysta FKP#--------------
no14904->no 40487->#NO 67651#
tjmdm jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-08-08, 09:46   #17
robercikk
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Skąd: Krotoszyn
2002
Postów: 189
Domyślnie

tjmdm nie chcę Cię martwić, ale jeżeli przez 2 lata nie używałeś klimy i do tego była jeszcze bez gazu to to raczej . Klima-spece zalecają używania klimy tak aby sobie pochodziła, nawet zimą - np. do odparowania szyb.
Problemem może być sprężarka i a dokładnie jej szczelność. Jeżeli ładowali Ci czynnik to było to bez włączonej klimy, potem ją załączyłeś pochodziła sprężarka, wszystko się rozszczelniło i czynnik poszedł w powietrze.

[ Dodano: Pią 01 Sie, 2008 09:50 ]
Gdy mi ładowali czynnik to odchylali nadkole, pooglądali i podłączyli tam jeden z węży, drugi wąż był podłączony do zaworu z przodu samochodu.
robercikk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-08-08, 10:26   #18
tjmdm
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Olsztyn
Postów: 415
Domyślnie

[quote="robercikk"]tjmdm nie chcę Cię martwić, ale jeżeli przez 2 lata nie używałeś klimy i do tego była jeszcze bez gazu to to raczej . Klima-spece zalecają używania klimy tak aby sobie pochodziła, nawet zimą - np. do odparowania szyb.
Problemem może być sprężarka i a dokładnie jej szczelność. Jeżeli ładowali Ci czynnik to było to bez włączonej klimy, potem ją załączyłeś pochodziła sprężarka, wszystko się rozszczelniło i czynnik poszedł w powietrze.

quote] nie strasz mnie proszę ...mam nadzieję, że dziś się coś wyjaśni...dam znać, jak już coś będe wiedział.
ps. szczelność układu sprawdzono w ten sposób, że do układu wpuszczono azot...po napełnieniu kazano mi na chwilkę odpalić autko i włączyć A/C...w tym momencie bardzo spadły obroty...stwierdzono, że spręzarka i wiatrak się załącza więc wszystko jest ok...autko postało jeszcze 20 min by na zegarkach sprawdzić ciśnienie w obiegu; potem wyzsano azot z układu i napełniono czynnikiem z barwnikiem fluo.
__________________
------"Bezpiecznie do przodu"-------
-----------#FEFK#341#---------------
----------#Turysta FKP#--------------
no14904->no 40487->#NO 67651#
tjmdm jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-08-08, 10:40   #19
robercikk
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Skąd: Krotoszyn
2002
Postów: 189
Domyślnie

W tamtym roku pytałem klima-speca ile kosztuje regeneracja sprężarki i było to 350 zł. Ale może u Ciebie jest jednak jakieś uszczelnienie o-ring i wszystko się obędzie za małe pieniądze.
Jak dzisiaj podjedziesz to spece zobaczą gdzie jest nieszczelność i będziesz wszystko widział dosłownie ten barwnik nieźle zostawia ślady.
robercikk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-08-08, 10:55   #20
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

na tym etapie wystarczy wziac dowolna zarowke UV (np. od testera banknotow) i szukac swiecacych plam
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-08-08, 10:55   #21
tjmdm
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Olsztyn
Postów: 415
Domyślnie

Cytat:
Napisał robercikk
W tamtym roku pytałem klima-speca ile kosztuje regeneracja sprężarki i było to 350 zł. Ale może u Ciebie jest jednak jakieś uszczelnienie o-ring i wszystko się obędzie za małe pieniądze.
Jak dzisiaj podjedziesz to spece zobaczą gdzie jest nieszczelność i będziesz wszystko widział dosłownie ten barwnik nieźle zostawia ślady.
tja, to może teraz skoczę na parking i sprawdzę co i jak...da się to zobaczyć bez lampy ultrafioletowej
__________________
------"Bezpiecznie do przodu"-------
-----------#FEFK#341#---------------
----------#Turysta FKP#--------------
no14904->no 40487->#NO 67651#
tjmdm jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-08-08, 11:02   #22
robercikk
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Skąd: Krotoszyn
2002
Postów: 189
Domyślnie

U speca widziałem ślady na rurkach i był to kolor taki jak od zakreślaczy zielonkowaty i był widoczny gołym okiem.
robercikk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-08-08, 11:14   #23
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał tjmdm
da się to zobaczyć bez lampy ultrafioletowej
nie powinno sie dac
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-08-08, 11:21   #24
tjmdm
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Olsztyn
Postów: 415
Domyślnie

Cytat:
Napisał MisiekT
Cytat:
Napisał tjmdm
da się to zobaczyć bez lampy ultrafioletowej
nie powinno sie dac
faktycznie, nic nie widać

[ Dodano: Sob 02 Sie, 2008 05:42 ]
Jestem po reklamacji ale nadal widzę to w czarnych barwach...ale po kolei; na dzień dobry stwierdzono, że czynnik wyparował ...pytanie gdzie i którędy bo nie znaleziono miejsca wycieku ; ponownie sprawdzono szczelność układu, rozebrano nadkole i sprawdzono parownik (podobno newralgiczne miejsce) ale i tam ani śladu aby było coś nie tak...po dobrych 40, 50 min po których nikt nic nie wiedział ponownie załadowano czynnik z
płynem fluorescencyjnym...no i teraz droga powrotna do domku w przyjemnym chłodzie; wieczorem po jakiś 3,4 godzinach od momentu napełnienia nadal klima działa...dziś rano w drodze do pracy ponowna kontrola i nadal chłodno...ostateczny test za 8 godzin w drodze powrotnej z pracy po 24 godz. od nabicia klimy.
ps. na temat kompetencji pana, który zajmuje się tym serwisem nie będe się wypowiadał...

[ Dodano: Sob 02 Sie, 2008 13:45 ]
No i minęła doba od momentu napełnienia klimy i znów sytuacją się powtórzyła ... miałem w poniedziałek jechać na kontrolę ale nie wiem czy jest sens skoro gość w dniu wczorajszym tylko marszczył czoło i nic to nie dało...wygląda na to, że kasa poszła w "powietrze"

[ Dodano: Pon 04 Sie, 2008 09:37 ]
Słyszał ktoś o skorodowanych przewodach w prawym nadkolu...podobno to jest newralgiczne miejsce i warto byłoby się mu przyjrzeć ...
__________________
------"Bezpiecznie do przodu"-------
-----------#FEFK#341#---------------
----------#Turysta FKP#--------------
no14904->no 40487->#NO 67651#
tjmdm jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-08-08, 08:44   #25
hors_e
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Skąd: Słupsk
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 157
Garaż
Domyślnie

u mnie jak przestała klima działać to okazało się że chłodnica klimatyzacji już odmówiła posłuszeństwa i tamtędy uciekał czynnik, 250zł nowa chłodnica i znów zapanował miły chłód
__________________
Nie ważne, czy jesteś starszy, czy młody,Ze mną wypłyniesz na głębokie wodý!
2006 - 2007 Ford Fiesta 1,25 zetec 75KM
2007- 2008 Ford Focus 1,8 TDDi HB
2008 - ???? Ford Focus 1,8 TDDi Kombi
hors_e jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-08-08, 10:29   #26
ptasiekk
Sympatyk
 
Avatar ptasiekk
 
Bartosz
Zarejestrowany: Oct 2007
Skąd: Legionowo
Ford Focus II FL
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
lipiec
2008
WL powiat legionowski (Legionowo)
Postów: 1 304
Domyślnie

Cytat:
Napisał tjmdm
Słyszał ktoś o skorodowanych przewodach w prawym nadkolu...podobno to jest newralgiczne miejsce i warto byłoby się mu przyjrzeć ...
No właśnie o tym ci pisałem. Parownik to jest najbardziej newralgiczne miejsce w Focusie. U Ciebie jednak jest to mało prawdopodobne, że tam akurat ucieka gaz. Za szybko go tracisz. Jedź do innego fachowca. Ten jakiś marny jest.
ptasiekk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-08-08, 11:00   #27
Paweł
Dukacz
 
Avatar Paweł
 
Witold
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Lublin
Ford Focus I
sedan
1.8 Zetec 115KM manual
luty
1999
LU Lublin
Postów: 1 010
Domyślnie

Cytat:
Napisał tjmdm
Słyszał ktoś o skorodowanych przewodach w prawym nadkolu...podobno to jest newralgiczne miejsce i warto byłoby się mu przyjrzeć
ja miałem troche inny przypadek ale też z prawej strony, klima padła nagle co sie okazało ,przewód ciśnieniowy idący do skraplacza był prawie na styk z osłoną paska wielorowkowego na dole silnika, w wyniku drgań silnika wreszcie przetarł się wąż i klima ,trzeba było wymienić wąż
__________________
FF 1.8 sedan Ghia
Paweł jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-08-08, 11:52   #28
kubek
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Skąd: Warszawa
Postów: 45
Domyślnie

A dajcie spokój. byłem wczoraj w serwisie , za nabicie klimy juz żądają po 200-250 zł.
__________________
!NO PASARAN!
kubek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-08-08, 11:54   #29
tjmdm
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Olsztyn
Postów: 415
Domyślnie

Cytat:
Napisał ptasiekk
Cytat:
Napisał tjmdm
Słyszał ktoś o skorodowanych przewodach w prawym nadkolu...podobno to jest newralgiczne miejsce i warto byłoby się mu przyjrzeć ...
No właśnie o tym ci pisałem. Parownik to jest najbardziej newralgiczne miejsce w Focusie. U Ciebie jednak jest to mało prawdopodobne, że tam akurat ucieka gaz. Za szybko go tracisz. Jedź do innego fachowca. Ten jakiś marny jest.
parownik był sprawdzany kiedy byłem na reklamacji; potem jeszcze raz ja sam go sprawdzałem...byłem u innego gościa to powiedział, że nie tyknie forda ale wspomniał coś abym sprawdził rurki w prawym nadkolu te schowane głeboko pod nadkolem; w następnym serwisie za diagnozę skąd jest wyciek chcą 50 zł
__________________
------"Bezpiecznie do przodu"-------
-----------#FEFK#341#---------------
----------#Turysta FKP#--------------
no14904->no 40487->#NO 67651#
tjmdm jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-08-08, 11:38   #30
p228
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Skąd: Sanok
Postów: 18
Domyślnie

panowie

niech ktos mi powie gdzie jest zawor przez ktory dobija sie uklad klimatyzacji. mam znajomego co zajmuje sie klimatyzacjami i powiedzial ze dobije tylko zebym mu znalazl punkt.
szukalismy wstepnie jakos nie znalezlismy.

silnik to 1.8 tddi 2001

bodek
p228 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[FFI] Klimatyzacja Yerzo Inne techniczne 16 22-06-13 12:40
klimatyzacja wielki30 Inne techniczne 16 11-04-09 15:52
[FFI] KLIMATYZACJA - ŁÓDŹ BoYan Inne techniczne 2 22-05-07 20:09
klimatyzacja ogór-1 Elektryka, audio i alarmy 14 09-11-06 16:24
Klimatyzacja robertno Inne techniczne 6 07-03-05 19:41

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u