Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne

Komunikaty

Inne techniczne Problemy, usterki, naprawy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 21-09-06, 15:14   #1
nazgules
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Skąd: Zabrze
Postów: 9
Domyślnie Foka 1,8tdci (help)

Witam wszystkich mam problem z foką 1,8 TDCi
a mianowicie zapali silnik i po chwili mruga kontrolka swiec żarowych a następnie gasnie motor po podpieciu do kompa wyswietliło ze za niskie cisnienie paliwa tzn nie ze odrazu jest niskie tylko po30-40 sekundach leci na dół skacze do góry a potem gasnie motor i mruga kontrolka swiec

Filtr paliwa wymieniony pozostało przypuszczenie ze padł elektrozawór na pompie
gdzie dostać lub moze ktoś miał podobną usterke?
nazgules jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-09-06, 23:38   #2
mark_TDDI
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Skąd: far far away
Inny
HB 5D
2.0 Duratec 145KM manual
2012
Postów: 400
Domyślnie

Oby to nie była słynna w TDCI usterka układu wtryskowego - ale z tego co pamiętam to typowe objawy . ASO jedynie.
mark_TDDI jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-09-06, 21:41   #3
Jackiller
Gaduła
 
Avatar Jackiller
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Pruszków
Inny
Postów: 1 531
Domyślnie

... poszukaj posta HERU

(nie straszę)
niestety - on wtryski wymieniał
Zobacz, czy nie masz opiłków metalowych w filtrze paliwa - jakmasz ten stary co wymieniałeś - to go rozkrój
... ch... to wygląda

BTW - co tankowałeś - jakie paliwa ??
__________________
Szukasz palet drewnianych - zapraszamy
Kiedyś TDCI teraz US - VTEC
SZYBCIEJ mocą, FAJNIEJ momentem
Jackiller jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-09-06, 17:20   #4
nazgules
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Skąd: Zabrze
Postów: 9
Domyślnie

po wymianie filtra i elktro zaworu dalej to samo na kompie wszysło ze spadek cisnienia paliwa ale to było przed wymiana zaworu a teraz niewiem juz co myslec może pompa ? albo go trzeba go od powietrzyć?
nazgules jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-09-06, 18:18   #5
Jackiller
Gaduła
 
Avatar Jackiller
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Pruszków
Inny
Postów: 1 531
Domyślnie

Cytat:
Napisał nazgules
juz co myslec może pompa ? albo go trzeba go od powietrzyć?
Wiesz... wydaje mi się że nie tędy droga. Myślę, że powinieneś jednak załatwić sprawę u "znawców" bo będziesz pakował się w koszty, będziesz dłubał (np: elektrozawór), a usterka może być poważna. Oczywiście nie mówie tu o serwisie, bo to porażka cenowa, ale poszukaj kogoś... Możesz mieć na prawdę problem doś poważny i prawdopodobny w TDCI z tymi wtryskami lub pompą.
Jeszcze raz mówię... nie strasze, nie to mam na mysli...
Ta naprawa nie musi wynieść kilkanaście tysięcy (bo pewnie pały z serwisu tyle ci powiedzieli, bo u nich nie można poprostu tanio naprawić samochodu. Jeszcze żebym miał gwarancję, że ci szkoleni przez 2 tygodnie pseudo mechanicy mi na 90% trafią w usterkę... eeeeh OT)

Regenerowane części też nadają się do użytku i nie trzeba płacić np: 7000 w serwisie za turbo (k...a - toć to ZŁODZIEJSTWO) tylko np; 1000-1500...
Z pompą też... poszukaj jesli to jest to na allegro. Weż jakiś Auto Świat, czy cokolwiek z ogłoszeniami MOTO... poszukaj na spokojnie w okolicy, regeneracji pomp, wtrysków (regeneruje się ultradźwiękami)
I będzie dobrze... ale nie kombinuj metodą Zdzicha - kowala
__________________
Szukasz palet drewnianych - zapraszamy
Kiedyś TDCI teraz US - VTEC
SZYBCIEJ mocą, FAJNIEJ momentem
Jackiller jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-09-06, 22:51   #6
nazgules
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Skąd: Zabrze
Postów: 9
Domyślnie

a co byś ty powiedział na to dziwne zachowanie bo komp nie wykazuje zadnych usterek oproćz tego ze jest za niski cisnienie paliwa w układzie wtrysku ale to dopiero po jakis 40 sekundach z 240 leci na 90 i gasnie
nazgules jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-09-06, 22:58   #7
kleofas
Administrator
Grupa: Warszawa
 
Avatar kleofas
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: wawa
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
październik
2004
WPL powiat płocki (Płock)
Postów: 2 425
Domyślnie

jak bylem w warsztacie na wymianę klocków, to fachman (Zbychu) opowiadał historię jak kolo sprowadził tdci z niemiec... jeb..ny turek wymienił przed sprzedażą pompę na zużytą, przypier..lił w nią młotkiem, żeby trzymała ciśnienie i po 20 km bryka padła... co pokazywał komp? nie mam pojęcia, ale jeśli jest za niskie ciśnienie, to niestety obstawiam pompę zapowietrzenie powinno działać w sposób losowy, tzn nie zawsze po 40 sekundach
kleofas jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-09-06, 09:49   #8
Jackiller
Gaduła
 
Avatar Jackiller
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Pruszków
Inny
Postów: 1 531
Domyślnie

Cytat:
Napisał kleofas
zapowietrzenie powinno działać w sposób losowy, tzn nie zawsze po 40 sekundach
A podstawa - to problem z uruchamianiem... długie kręcenie. Mechanikiem nie jestem, ale czytałem.
__________________
Szukasz palet drewnianych - zapraszamy
Kiedyś TDCI teraz US - VTEC
SZYBCIEJ mocą, FAJNIEJ momentem
Jackiller jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-09-06, 17:59   #9
nazgules
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Skąd: Zabrze
Postów: 9
Domyślnie

Jackiller poradziłeś zeby na warsztat ale z tego co dzwoniłem tu w okolicy to ponoć n ie da sie sparwdzić pompy delfi a jedyne mozna w nieskonczonosc wymieniać jeden mi nawte powiedział że to mogą być wtryski tyle ze ich sie nie da podłożyć bo trzeba je jeszcze zakodowac do samochodu koszt 370 zł chryste spale ten wóz !!!!
może ma ktos nr do jakiegoś fachmana w okolicy śląska ????? co naprawia delfi???
nazgules jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-09-06, 19:26   #10
Jackiller
Gaduła
 
Avatar Jackiller
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Pruszków
Inny
Postów: 1 531
Domyślnie

Ja from stolica (prawie)
__________________
Szukasz palet drewnianych - zapraszamy
Kiedyś TDCI teraz US - VTEC
SZYBCIEJ mocą, FAJNIEJ momentem
Jackiller jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-09-06, 11:14   #11
nazgules
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Skąd: Zabrze
Postów: 9
Domyślnie

hej pojawiła się iskierka w tunelu a mianowicie po odłoczeniu filtra paliwa i podłoczenia pompy do zbiornika zewnętrznego <karnistra> okazało sie że foka chodzi normalnie
!!!
tylko mam mały problem zapal mi sie ładowanie po chwili ale ładowanie jest nie wie ktos moze co to znaczy?
nazgules jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-09-06, 11:27   #12
Jackiller
Gaduła
 
Avatar Jackiller
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Pruszków
Inny
Postów: 1 531
Domyślnie

Cytat:
Napisał nazgules
hej pojawiła się iskierka w tunelu a mianowicie po odłoczeniu filtra paliwa i podłoczenia pompy do zbiornika zewnętrznego <karnistra> okazało sie że foka chodzi normalnie
He... dobry patent. To może miałes racię... może masz gdzieć jaki otweur w przewodach paliwowych, jaka nieszczelność... felerny filterek paliwa... i powietrze zasysało a nie paliwo.
Cytat:
tylko mam mały problem zapal mi sie ładowanie po chwili ale ładowanie jest nie wie ktos moze co to znaczy?
Naładuj go... może jak robiłeś furę, to pół dnia paliła ci się lampka od otwarych drzwi, grało radyjo i grom wie co wiecej... lampka w otwartym bagażniku... i aku siadł. Też tak miałem... teraz jest oki.

Ale z tym kanistrem, to nawet nieźle wyczaiłeś... ciekawe co z tego wyjdzie. Proponiję odpiąć i oczyścić cały układ na trasie zbiornik - filtr (z filtrem włącznie - wymiana), sprawdzić szczelność przewodów paliwowych.
__________________
Szukasz palet drewnianych - zapraszamy
Kiedyś TDCI teraz US - VTEC
SZYBCIEJ mocą, FAJNIEJ momentem
Jackiller jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-09-06, 13:18   #13
kleofas
Administrator
Grupa: Warszawa
 
Avatar kleofas
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: wawa
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
październik
2004
WPL powiat płocki (Płock)
Postów: 2 425
Domyślnie

no narazie to tylko światełko

trzeba sprawdzić, czy filtr nie uwalony, bo szyna CR się łuszczy -a tak bywa w focusach i mondkach na osprzęcie wyprodukowanym w latach (i tu mam zagwozdkę 2001-2003? trzeba sprawdzić na forum)

w każdym razie ja rozebrał cały układ paliwowy i oczyścił, sprawdził czy nie ma np dziurki itd.

ale generalnie wygląda, że pacjent będzie jeździł
kleofas jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-09-06, 13:21   #14
nazgules
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Skąd: Zabrze
Postów: 9
Domyślnie

filtr wymieniony juz był wczesniej próbowałem teraz dmuchnąc w rułke z baku doprowadzajaca do filtra paliwko i nic jakby zatkana chyba bak na dół


a co do kontrolki akum naładowany a kontrolka nadal sie zapala po chwili sprawdziłem ładaowanie ma 13,95 na swiatłach i bez siwateł tyle samo
nazgules jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-09-06, 13:53   #15
Jackiller
Gaduła
 
Avatar Jackiller
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Pruszków
Inny
Postów: 1 531
Domyślnie

To wejdź jeszcze w tryb serwisowy licznika (jest na forum) i zprawdź czy ci błędu nie wywaliło... tez to miałem.
Cytat:
Napisał nazgules
próbowałem teraz dmuchnąc w rułke z baku doprowadzajaca do filtra paliwko i nic jakby zatkana chyba bak na dół
To kompresorem trzeba... w kazdym razie mi tak "spece" robili... co nie zmieniło faktu, że i tak bak zdejmowałem...
... ale to zima była i... z paliwa się świeczka zrobiła.
__________________
Szukasz palet drewnianych - zapraszamy
Kiedyś TDCI teraz US - VTEC
SZYBCIEJ mocą, FAJNIEJ momentem
Jackiller jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-09-06, 16:07   #16
marekj
Dukacz
 
Avatar marekj
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Zabrze
Postów: 1 493
Domyślnie

nazgules, No widzę że sobie dobrze radzisz. Z tym dmuchaniem w rurkę to jest mały problem. Wydaje mi się że w dieslach jest zawór uniemożliwiający cofanie się paliwa do baku więc dmuchając od strony silnika to raczej nic nie zwojujesz.
Nie mniej coś faktycznie musi być z układem paliwowym i to przed jego nadroższą częścią - oby!

PS. W Zabrzu-Maciejowie na ul. Żelaznej jest przyzwoity serwis specjalizujący się w Fordach - w razie czego tam próbuj - chociaż pewno dobrze o nim wiesz
__________________
Pozdrawiam
MarekJ
marekj jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-09-06, 01:07   #17
nazgules
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Skąd: Zabrze
Postów: 9
Domyślnie

ech z jednego sie człowiek cieszy bo autko hula jak nowo narodzone a tu cały dobru humor psuje ta kontrolka ładowania no i w trybie serwisowym tez nie ma błedu


Ps: a przyczyna usterki tzn: niskie cisnienie paliwa bbyło kawałek silikonu w przewodzie paliwowym w baku ale by mnie kosztowała 3700 tyle za pomke wołali w aso\
nazgules jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-09-06, 08:43   #18
Jackiller
Gaduła
 
Avatar Jackiller
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Pruszków
Inny
Postów: 1 531
Domyślnie

Cytat:
Napisał nazgules
ech z jednego sie człowiek cieszy bo autko hula jak nowo narodzone a tu cały dobru humor psuje ta kontrolka ładowania no i w trybie serwisowym tez nie ma błedu


Ps: a przyczyna usterki tzn: niskie cisnienie paliwa bbyło kawałek silikonu w przewodzie paliwowym w baku ale by mnie kosztowała 3700 tyle za pomke wołali w aso\
Gratuluję dobrnięcia do szczęśliwego finału...
W aso... byś zapłacił więcej... bo zaczeli by od pompki, oczywiście to by nie pomogło... itd itp...
Wiadomo
__________________
Szukasz palet drewnianych - zapraszamy
Kiedyś TDCI teraz US - VTEC
SZYBCIEJ mocą, FAJNIEJ momentem
Jackiller jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-09-06, 01:28   #19
nazgules
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Skąd: Zabrze
Postów: 9
Domyślnie

a tak przy okazji gdzie foka ma sygnał dzwiękowy? tak zwany titek
nazgules jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-09-06, 13:45   #20
robercikk
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Skąd: Krotoszyn
2002
Postów: 189
Domyślnie

Też miałem problem z kontrolka ładowania. Tylko mi skakało napięcie ładowania. Było za niskie lub za wysokie (losowo). Przyczyna to przetarte kabelki 2 na 3 idące z wiązki przewodów (obok obudowy pompy paliwa) do alternatora. Może gdy działałeś przy pompie to kabelki się przypadkiem oberwały.
robercikk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-02-07, 11:15   #21
nazgules
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Skąd: Zabrze
Postów: 9
Domyślnie

hej witam mam znów problem z foką
A mianowicie podczs jazdy na wertepach zgasł mi wóz a potem po uruchumieniu silnika zaczeła mi mrógać konrtrolka airbag w sekwencji takiej 3 mrugniecia krótka przerwa 4 mrógniecia dłusza przerwa i tak non stop po kilku razach takich seri pali sie ciągłym światłem dotyczy to foki 1,8tdci ma ktoś jakiegos pomysła ??



Ps . A może ktoś chce kupic foke odemnie bo już nie mam sił do niej ?
nazgules jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-02-07, 11:18   #22
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

uzyj - na forum masz gdzie wyjasnienie bledow, w tym tego "mrygania" kontrolki airbag... powinno ci to wyjasnic z ktora poducha jest problem...
jak po wertepach, to najpierw bym zanurkowal pod fotele i docisnal wtyczki...
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-02-07, 15:20   #23
krzylos
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Skąd: Łaziska Górne
Postów: 8
Domyślnie

Witam miałem podobny problem diagnoza uszkodzony czujnik z przodu pod zderzakiem.
Choć jak czytałem u niektórych był problem ze skorodowanym złączem do tego czujnika. Koszt wymiany czujnika w ASO 420 zł
krzylos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-02-07, 15:54   #24
kristop
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2006
Skąd: Sieradz
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2001
Postów: 65
Domyślnie

Cytat:
Napisał nazgules
hej witam mam znów problem z foką
A mianowicie podczs jazdy na wertepach zgasł mi wóz a potem po uruchumieniu silnika zaczeła mi mrógać konrtrolka airbag w sekwencji takiej 3 mrugniecia krótka przerwa 4 mrógniecia dłusza przerwa i tak non stop po kilku razach takich seri pali sie ciągłym światłem dotyczy to foki 1,8tdci ma ktoś jakiegos pomysła ??
Witam
sprawdz tutaj http://www.fordclubpolska.org/porady...ogolne&type=16

Krzysiek
kristop jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[FFI] praca silnika 1,8tdci slape Silnik i skrzynia 13 04-07-09 10:31
Nadsterownosc FF2 1.8TDCi MaXyM Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 18 20-02-09 18:10
Nowa foka 1.8TDCI - co robic by dobrze sluzyla Gorgo Silnik i skrzynia 8 29-07-08 22:55
Elastycznosc 1.8tdci 100KM tecman Inne techniczne 21 21-09-06 15:55
FII 1.8TDCi - felgi 15 na zime Jasq Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 5 09-09-05 21:51

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u