Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 16-12-09, 20:38   #1
mrozilla
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Ford Focus I
HB 5D
1.4 Zetec 75KM manual
1999
Postów: 20
Domyślnie Problem z chłodzeniem

Witam
LPG od około 3tys km
Mam taki problem z temperaturą i chłodzeniem, otóż:
wskazówka od temperatury do 80 (według testowego trybu) idzie praktycznie proporcjonalnie do
zmieniających się wartości na wyświetlaczu, lecz powyżej 80 wskazówka stoi pionowo a temperatura
pokazywana na wyświetlaczy podczas jazdy przy mniej więcej 80-90 km/h wynosiła 103-109 stopni.
Zauważyłem też, że po przejechaniu około 6 km temperatura w trybie testowym pokazuje ponad 100
stopni, wskazówka stoi pionowo po powrocie z tego krótkiego odcinka dotknąłem chłodnicę ażeby sprawdzić
czy jest ciepła okazało się, ze jest zimna jakby wogóle nie była używana i wentylator bardzo szybko chodzi
(po takim krótkim odcinku). Na dłuższej trasie do 110 stopni wskazówka stoi pionowo, a przy 110-111
wskazówka o około 5mm może więcej podskakuje ku czerwonej kresce, a przy 114 stopniach idzie jeszcze
bliżej czerwonej, ale na czerwoną nie wchodzi. Temperatura na zewnątrz około -3 stopnie trasa około 40km.

Na podłączonym komputerze, w czasie jazdy pokazuje temperaturę 125 stopni, na liczniku w trybie testowym
w tym czasie pokazuje 104-105 a wskazówka stoi pionowo.
Nie wykrywa żadnych błędów...

- ogrzewanie działa bez problemu
- termostat nie jest problemem, bo kupiłem nowy, wymieniłem i na nowym jest tak samo
- przewody do zbiorniczka oba nie są ciepłe oraz po odkręceniu korka na odpalonym nic się nie dzieje,
zero reakcji i płyn zimny
- wentylator chodzi ciągle po przejechaniu kilku kilometrów
- wskazówka stoi pionowo do momentu gdy w trybie serwisowym pokazuje do 109 stopni po przekroczeniu
tego progu o stopień podbija wskazówkę od temperatury, a o 5 stopni podbija niedaleko czerwonego pola
- z podłączonym komputerem (interfejs elm 327) gdy w trybie serwisowym pokazywało około 107 stopni tam
na wyświetlaczu laptopa widniało ponad 120 stopni
- z chłodnicą zauważyłem problemy po założeniu gazu (przecież idzie przewód przez parownik (sekwencja))
ale wydaje mi się, że to nie powinno mieć żadnego wpływu

Ostatnio edytowane przez mrozilla ; 16-12-09 o 20:43
mrozilla jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u