Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne

Komunikaty

Inne techniczne Problemy, usterki, naprawy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 24-07-12, 10:07   #1
wroniasta
Turysta
 
Avatar wroniasta
 
Zarejestrowany: Jun 2012
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
wrzesień
2000
Postów: 10
Domyślnie Hałasy (trzeszczenie, buczenie) z okolic kokpitu

witam, od ok 3 tyg pojawiło się w moim autku ( i robi się coraz głośniejsze ) dziwne brzęczenie czy metaliczne bzyczenie w okolicach kokpitu, mam wrażenie że "wydobywają " się z nawiewów, ale to może być tylko wrażenie. słyszę to najwyraźniej od str pasażera i w okolicach środkowych nawiewów. dzwięk można porównać do brzęczenia owada w metalowej puszcze. niby pierdółka ale strasznie irytuje i głowa boli po dłuższej jeździe. (( nie mam pomysłu co to może być, dlatego proszę o opinie i rady jak się tego pozbyć ..... brzęczenie zwiększa się przy zwiększaniu obrotów, ale nawet przy niskich obrotach jest dość nieprzyjemne. poza tym zaczęło coś trzeszczeć z lewej strony , w okolicach środka auta, mam wrażenie że trzeszczenie wydobywa się gdzieś z okolic górnej części przednich drzwi od str kierowcy, tak bardziej przy słupkach. gdzieś czytałam że to może być coś z uszczelkami, ale czy to rzeczywiście to?, jak to naprawić i jaki to koszt ? (( z góry dziękuję za pomysły i pomoc. pozdrawiam
wroniasta jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-07-12, 14:56   #2
bubu666
Turysta
 
Avatar bubu666
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Skąd: SGL
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
2000
Postów: 125
Domyślnie

Heh, koleżanko wroniasta mam wrażenie, że czeka cię troszkę rozkręcania :P
Owad w metalicznej "puszcze" to niechybnie brzmi jak poluzowana blaszka, żeby nie rozkręcać jednak deski rozdzielczej proponuję najpierw zdemontować drzwiczki od schowka i tam spróbować wsadzić głowę lub rękę, w zależności od wielkości głowy i ręki
Dość duży otwór obserwacyjny powstanie też po wymontowaniu radia.
Uszczelkę drzwi przesmaruj sobie wazeliną techniczną to będziesz wiedzieć czy to faktycznie uszczelki czy jednak trza sprawdzać dalej.
bubu666 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-07-12, 16:33   #3
wroniasta
Turysta
 
Avatar wroniasta
 
Zarejestrowany: Jun 2012
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
wrzesień
2000
Postów: 10
Domyślnie

hehe dzięki ) zarówno rękę jak i głowę nie mam za dużą wiec spróbuję pogrzebac ) bo dzwięk jest naprawdę wkurzający ) pozdrawiam
wroniasta jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-07-12, 15:24   #4
korek007
Dukacz
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: Bydg
Ford Focus I
sedan
1.6 Zetec 100KM manual
2000
Postów: 1 244
Domyślnie

Cytat:
Napisał wroniasta Zobacz post
...dziwne brzęczenie czy metaliczne bzyczenie w okolicach kokpitu, mam wrażenie że "wydobywają " się z nawiewów...
Witam
U mnie pojawia się takie brzęczenie, podczas jazdy, w środkowej części deski, w rejonie włącznika świateł awaryjnych. Jak nacisnę palcem deskę bezpośrednio nad tym włącznikiem lub sam włącznik, brzęczenie zanika. Chyba coś tam się poluzowało, ale nie chce mi się tego rozgrzebywać. Jak moje wkurzenie osiągnie odpowiedni poziom, to po prostu coś wcisnę w tą poziomą szczelinę pomiędzy dolną i górną częścią kokpitu.
korek007 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] Trzeszczenie przy skręcaniu ghost001 Inne techniczne 11 15-06-11 10:11
zdjęcie środkowej obudowy kokpitu? michtat Inne techniczne 2 02-04-09 20:32
[FFI] Trzeszczenie przedniego zawieszenia Orion_pl Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 0 08-12-08 22:13
podswietlenie zegarow & kokpitu maciejka104 Elektryka, audio i alarmy 5 21-10-06 12:53
[FFI] Trzeszczenie w kombifoce Jarcio Inne techniczne 0 23-09-06 11:54

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u