Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne > Serwis i gwarancja

Komunikaty

Serwis i gwarancja Relacje z wizyt w ASO i innych serwisach.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 11-08-09, 14:02   #1
Maciek_ST
Turysta
 
Avatar Maciek_ST
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Skąd: Ursynów
Ford Focus II ST
HB 3D
2.5 DuratecST 225KM manual
2006
Postów: 44
Domyślnie "Przygoda" w Ursyn Car

Tak to jest, jak się nie słucha dobrych rad forumowiczów.
Kiedy przeniosłem się z Krainy Podziemnej Pomarańczy do Stolicy (będzie 1,5 roku temu) zaraz zapytałem na forum jakie warszawskie serwisy są OK, a jakie omijać z daleka. No i poleciliście mi Centrum Dobra, gdzie udałem się zaraz na roczny przegląd. Wszystko było OK.
Ale człowiek leniwy jest z natury. Wyprawa na ul. Dobrą z Ursynowa, w godzinach porannego szczytu, to średnia przyjemność. Że nie wspomnę o dalszym przemieszczanie się - już bez samochodu - na Ursynów i z powrotem po Foczkę. Pech chce, że "pod ręką" mam Ursyn Car na Romera: idealnie w połowie drogi z domu do pracy! No więc, niepomny forumowych ostrzeżeń, zacząłem jeździć tam. Na początku nawet byłem zadowolony. Wszystko do czasu...
5 czerwca tego roku przybyłem do tej wspaniałej placówki celem wykonania przeglądu rocznego. Przy odbiorze foczki zostałem zapoznany z pisemnymi uwagami pracownika serwisu na tema stanu pojazdu. Między innymi poinformowano mnie, iż klocki hamulcowe przednie wykazują stopień zużycia 25%, ą klocki tylne 30%. Ta „informacja” wzbudziła moje najwyższe zdumienie, gdyż w marcu 2009 r. zleciłem w Ursyn Car wymianę kompletu klocków hamulcowych na nowe! W tym czasie przejechałem jakieś 500 km , więc albo wstawiono mi użwyane klocki albo "przegląd" mojego samochodu został "zrobiony" przy biurku.
Dalej było tylko lepiej: pracownik recepcji serwisu usiłował wyjaśnić rozbieżności u mechaników serwisów. Jeden z nich, po wysłuchaniu moich zastrzeżeń, zabrał protokół ze sobą na halę serwisową. Po chwili wrócił i, bez słowa wyjaśnienia, rzucił protokół na biurko. Cyfry 25 i 30% zostały na nim przerobione na 10%!
W związku z tym poprosiłem o rozmowę z szefem serwisu. Rozmowa sprowadzała się do udowadniania mi, że się czepiam, bo nie ma tu żadnego problemu. Ostatecznie skończyło się na mierzeniu grubości klocków. Zużycie było poniżej 1 mm, a wię jakieś 5%. Czyli klocki były jednak nowe, a tylko tzw. "przegląd" w Ursyn Carze robi się zaocznie tj. bez spoglądania na samochód. Duże brawa!

Niniejszym przyznaję się więc do winy, składam publiczną samokrytykę i serdeczenie odradzam jakiekolwiek kontakty z Ursyn Car, a już zawożenie tam Foczek w szczególności
__________________
Maciek_ST
Maciek_ST jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-08-09, 14:06   #2
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

eh, i tak nie jest zle - mogli ci zawsze zmienic na faktycznie zuzyte
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-08-09, 16:36   #3
Artur83
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Mazowieckie
Ford Focus II
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
2006
Postów: 643
Domyślnie

Byłem tam raz, zapisałem się na przegląd, wszedłem na forum i nie pojawiłem się tak już nigdy więcej!! Nie dość, że oszukują to są jeszcze debilami, bo przecież mogli sprawdzić w systemie co było u Ciebie robione i kiedy, a nie na pałę wpisywać co popadnie. Od ASO trzeba się trzymać jak najdalej chyba, że ma się tam dobrego kolegę, który zajmie się samochodem od A do Z. Najrozsądniejszym jest kupić samochód po okresie dwuletniej gwarancji i mieć głęboko w dupsku ASO, taki samochód jest prawie jak nowy, a do tego najwięcej stracił na wartości
Artur83 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-08-09, 20:30   #4
dyha
Turysta
 
Avatar dyha
 
Witold
Zarejestrowany: Jul 2008
Skąd: kraków
Inny
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
marzec
2002
KMY powiat myślenicki (Myślenice)
Postów: 17
Domyślnie

Cytat:
Napisał Artur83
Najrozsądniejszym jest kupić samochód po okresie dwuletniej gwarancji i mieć głęboko w dupsku ASO, taki samochód jest prawie jak nowy, a do tego najwięcej stracił na wartości
Amen
dyha jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-08-09, 20:49   #5
KP
Administrator
 
Avatar KP
 
KP
Zarejestrowany: Jun 2005
Inny
Postów: 2 753
Garaż
Domyślnie

no cóz albo Dobra albo Zbych nawet Zbych mowi ze jak ASO to Dobra.
U mnie w firmie od niedawna tez wynajmowane są Fordy i tam gdzie są wynajmowane
polecają jako serwis właśnie Dobrą albo Lipski

sam pojechałem dwa razy gdzie indziej i nigdy wiecej

samochód ma 4 lata 100k km na karku i najmniejszych problemow poza eksploatacyjnymi
__________________
Crash with a Volvo is extremely safe, if you're sitting in a Saab!
KP jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-08-09, 01:44   #6
Trojan
Sympatyk
 
Avatar Trojan
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Warszawa
Ford Focus II ST
HB 3D
2.5 DuratecST 225KM manual
2006
Postów: 2 738
Garaż
Domyślnie

Maciek a ja Ci się naprawdę dziwię choć i mnie ostatnio się trafiło ASOwanie. Mam podobną sytuację i bliskie OMC więc tam zawituję. Jestem tylko w troszku lepszej sytuacji bo mnie znają, kawkę sę biorę i filuję przez okno co porabiają z moim autkiem.
Po ostatniej awanturze i dobrych radach pewnego klubowicza jestem wreszcie traktowany normalnie, choć do mojego auta podchodzą jak pies do jeża, a najlepiej jakbym się tryknął kawałek wcześniej do serwisu Volvo
__________________
Trojan jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-08-09, 21:43   #7
XymoX
Gaduła
 
Avatar XymoX
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: Wawka - Grochoof - Witolin
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
luty
2004
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 1 615
Domyślnie

Cytat:
Napisał Maciek_ST
"przegląd" mojego samochodu został "zrobiony" przy biurku
w tym kraju to typowe. Większość firmowych fur, które zaprowadzam do ASO na przeglądy tak są "serwisowane" - czyli zza biurka ...........
__________________
XymoX http://www.clanofxymox.com/

Był Focus a jest AUDI A4 B6 kombi 1.9 130KM
XymoX jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-08-09, 23:38   #8
Artur83
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Mazowieckie
Ford Focus II
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
2006
Postów: 643
Domyślnie

Przypadek z ASO, co prawda Opla, ale obrazuje jak funkcjonują autoryzowane serwisy. Wczoraj moja dziewczyna oddała Corsę na wymianę mechanizmu wycieraczek, przy odbiorze okazało się, że Panowie owszem wymienili ów mechanizm, ale przy okazji zbili szybę.... bez komentarza...
Artur83 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
"Tylko" wtryski, czy "aż" pompa paliwa? Satyr Silnik i skrzynia 12 24-07-09 11:46
[FFII] jakie felgi 16" 17" czy 18" do foki mk kamil1980 Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 27 05-03-09 11:14
[FFII] Różnica pomiędzy "małym" a "dużym" albanzg Elektryka, audio i alarmy 6 25-01-09 19:46

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u