Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Tuning > Tuning mechaniczny

Komunikaty

Tuning mechaniczny Co zrobić żeby nasze foki lepiej jeździły, lepiej skręcały i w ogóle były fajniejsze... Optyka piętro niżej!!!

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 16-03-11, 20:52   #4
djbaddysproz
Turysta
 
Avatar djbaddysproz
 
Kamil
Zarejestrowany: Feb 2011
Skąd: Bogatynia
Ford Focus I FL
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
2002
DZG powiat zgorzelecki (Zgorzelec)
Postów: 13
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał MisiekT Zobacz post
Ares bral taki do 200KM bodajze - zwykly stozek w ladnej obudowie... jako tani i ladny da rade...
Właśnie ja taki sobie zakupiłem i nie wiem, widziałem na YT jeden z trzech klipów (dwa były w marnej jakości) jak taki filtr brzmi, dokładnie to jest filtr Simota do 200KM w obudowie karbonowej, na klipie (nie wiem czy taki sam ale bez obudowy był) to ładnie brzmi a u mnie w spoczynku tzn na luzie słyszę takie ssanie, ssanie powietrza przez dolot do filtra a gazując nie ma takiego fajnego dźwięku... Coś nie tak zrobiłem? Wg mnie delikatnie za głośno wszystko brzmi... Nie ma tego "basowego" dźwięku jak to opisywali na aukcji. Filtr jest zainstalowany tak jak stary ino z prawej strony filtra dodałem kolanko 90* i kawałek rurki 20cm, ona jest schowana do dołu lekko by stamtąd zimne powietrze zasysało, zaś z lewej strony (widziałem gdzieś na zdjęciu) zrobiłem sobie coś takiego:
- http://superfura24.pl/Files/image/Filtry/33355.JPG

Na lewo od filtra dodałem tą złączkę z wyjściem na filtr odmy i taki filterek sobie zainstalowałem a oryginalny wąż który był pod filtrem powietrza (taka gąbka kwadratowa) przeciągnąłem na lewą stronę, tam zamontowałem drugi taki mały filterek i spiąłem paskiem zaciskowym tak by węża nie ścisnąć; dźwięk nie bardzo mi się podoba gdy jest w spoczynku...

Podczas jazdy ładnie brzmi, szczególnie na wyższych obrotach, w ogóle na wyższych obrotach to on nieźle się zbiera, testowałem jadąc tak do 4700obr do 4 biegów i zaskoczony jestem, na starym filtrze mi się tak "przeciągał" na większym biegu i wyższych obrotach a tu idzie gładko, bardziej żwawiej; niepokoi mnie jedynie ten dźwięk gdy silnik jest tylko odpalony... Ale z wrażeń jezdnych mocny pozytyw, mimo wszystko mam jakiś niepokój, jakbym coś źle zainstalował... Jakie są Wasze sugestie w tej kwestii?
djbaddysproz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u