Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 30-12-17, 21:55   #1
gregor75
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2017
Skąd: Oława
Ford Focus III
kombi
2.0 DuraTorq 140 KM DPF manual
2014
Postów: 5
Domyślnie Poranne dymienie , zapach ropy

Witam jako nowy posiadacz focusa .
Po porannym odpaleniu auto dość mocno dymi (szaro-biało) i czuć zapach niespalonej ropy .
Po paru minutach dymienie ustaje , ale zapach ropy pozostaje , choć już mniej czuć .
Gdy silnik się rozgrzeje nadal czuć ropę z wydechu ale już tylko ledwo wyczuwalny.
Spalanie na wolnych obrotach najczęściej 0,5- 0,6 l/h , ale potrafi sobie wskoczyć na chwilę na 0,9-1 l/h .
Auto jeździ normalnie , ale ten zapach mnie mocno denerwuje .
Po podpięciu forscana żadnych błędów .
Dpf zapchany w 34 % .
Rura wydechowa czarna od sadzy .
Obroty po odpaleniu minimalnie falują - ledwo zauważalne na obrotomierzu .
1. Jak się ma to dymienie i czarna rura do DPF ?
2. Co sprawdzić w pierwszej kolejności mimo braku błędów ?
Przebieg 208 kkm, auto serwisowane regularnie
gregor75 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-01-18, 15:45   #2
gregor75
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2017
Skąd: Oława
Ford Focus III
kombi
2.0 DuraTorq 140 KM DPF manual
2014
Postów: 5
Domyślnie

nikt nic ? bo cisza w temacie , aż uszy bolą
gregor75 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-01-18, 15:35   #3
RaVał
Turysta
 
Avatar RaVał
 
Rafał
Zarejestrowany: Jul 2015
Skąd: Trzciana
Ford Focus II
kombi
1.6 DuraTorq 109KM manual
2005
RZE powiat rzeszowski (Rzeszów)
Postów: 51
Domyślnie

Miałem i nadal mam podobne problemy z moim Focusem, tylko mój to MK2 opisze ci mniej więcej jakie kroki poczyniłem do tej pory.

Jeżeli chodzi o to kilkuminutowe dymienie na ( szaro-biało ) i zapach niespalonej ropy przy stracie, są to prawdopodobnie świece żarowe, u mnie były 3 z 4 spalone przy czym odpalał bardzo ładnie, jedynie co mnie denerwowało to właśnie to dymienie, po wymianie jak ręką odjął, auto też nie pokazywało żadnych błędów tak jakby wszystko było okej. Dziś samochód odpala tak samo jak przed wymianą tylko dymienie zniknęło. Pozostał mi tylko lekko niebieskawy "bąk" przy stracie po nocy i są to najprawdopodobniej kończące się końcówki wtryskiwaczy.

Co do zapachu ropy, nie wiem czy to nie jest twój pierwszy diesel np. jak u mnie, ale spaliny diesla po prostu śmierdzą .... jeżeli auto się nagrzeje i dalej czujesz ropę przy czym obroty delikatnie falują to ja bym obstawiał wtryskiwacze. Jeżeli falują tylko przy starcie to jest to związane ze świecami żarowymi.

AD.1
- To dymienie mu nie zaszkodzi, auto mimo posiadania Filtra DPF będzie miało lekko czarną rurę, wszystko jest okej, ot takie uroki ropniaka posiadana u nas w rodzinie od nowości Zafira też ma DPF i 230k km rura jest od środka czarna i spaliny lekko śmierdzą i też wszystko jest sprawne filtr wypala się co 400km

AD.2
- W pierwszej kolejności sprawdził bym świece żarowe, później zalał bym lepsze paliwo z dodatkiem albo oleju 2T albo środka do czyszczenia układów wtryskowych, przy czym ja w swoim czyściłem wtryskiwacze środkiem LIQUI MOLY 5156 - pracował na nim podpięty bezpośrednio przy wtryskiwaczach, filtr paliwa miał obejście tak by paliwo z baku tam krążyło, taki sposób czyszczenia sprawia, że auto pracuje na samym środku do czyszczenia a na przewodzie wyjściowym był mały filtr paliwa tak by wyłapywał zbierający się syf, nie polecam za bardzo wlewania całego środka do baku.

Dziś tankując samochód zalałem go jak zawsze ON Verva ale .... przygotowałem mu przed wlaniem miksturę końcówkę LM 5156 ( ok 100ml ) połączyłem z ok 150ml oleju 2T LIQUI MOLY 1052. Efekt ? po przejechaniu 15 km i zatrzymaniu się na światłach zauważyłem pierwsze pozytywne efekty, wskazówka obrotomierza nie drga/faluje ( kiedyś też minimalnie falowała, ale tylko czasami ) teraz trzyma dosłownie "idealne" obroty, subiektywnie chodzi ciszej i typowe dla mojego silnika młotkowanie przy przyspieszaniu zredukowało się prawie do minimum.

Ostatnio edytowane przez RaVał ; 03-01-18 o 15:41 Powód: odpowiedzi na pytania
RaVał jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-01-18, 22:56   #4
gregor75
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2017
Skąd: Oława
Ford Focus III
kombi
2.0 DuraTorq 140 KM DPF manual
2014
Postów: 5
Domyślnie

nic i nikt więcej ???
gregor75 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] Za dużo ropy ! romanziom Silnik i skrzynia 5 25-02-13 21:05
[MK1] 1.8 TDDI Poranne odpalania kowalewski92 Silnik i skrzynia 1 28-01-12 06:44
[MK1] Poranne odpalanie przy -2 / zima rozpoczęta marcin2m Silnik i skrzynia 6 28-11-10 12:04
[MK1] Poranne kłopoty i nie tylko karlos349 Silnik i skrzynia 3 15-10-09 19:52

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u