Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 16-05-05, 20:20   #7
tecman
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Krakow
Postów: 291
Domyślnie

Cytat:
Napisał pinio_tdci
ad 5 - ten Twoj znajomy, powinien, definitywnie!, wiecej na tej stacji nie tankowac - ale i tak jest 'cienki', slyszalem o stacji na ktorej do paska wchodzilo 120 litrow ON

Pinio - tym znajomym bylem ja. Pierwsze tankowanie jakie mialem tuz po kupnie auta bylo to na stacji Shella - weszlo 52.20L - komp pokazywal 0 dystansu. Nie znalem wtedy jeszcze trybu serwisowego komputera pokladowego wiec nie wiedzialem ile jeszcze litrow zostalo w baku.

Zgodnie z tym co jest napisane w instrukcji = do diesla wchodzi 52.78L ON. Zbiornik jest taki sam jak w benzynie gdzie wchodzi cos kolo 55L. Ta roznica to jest wlasnie ta "zelazna" rezerwa. Nie wiem skad Ci sie wzielo ze max to 46L?!!??!? i juz koniec paliwa??


Tankowalem w zeszlym tygodniu na Neste - komputer pokazywal 28km zasiegu, a w zbiorniku w trybie serwisowym bylo 2L. Wskazowka juz lezala praktycznie.
Weszlo 51.94L, wiec nie wiem dlaczego sie dziwisz ze tyle nie moze wejsc do focusa?
Srednie spalanie z kompa bylo 6.9L/100km - z dystrybutora wyszlo 6.84L/100km.
Dystans jaki przejechalem to 753km. Gdybym ilosc dostepnego paliwa mial przy 46 litrach to nie przejechalbym 753km na baku...tylko o wiele wczesniej stalbym w polu i czekal na asistance:P

Stacje markowe - zawsze tankuje na stacji Neste. Shella i BP sporadycznie uzywam. Nie mam watpliwosci do ich dystrybutorow.

[ Dodano: Pon 16 Maj, 2005 ]
Cytat:
Napisał ragozd
Ja zatankowalem 50,5 l ON - na Neste. Spalanie tez wyszlo normalne, wiec nie sadze by byl tam przekret z iloscia paliwa. Komp pokazywal mi wtedy jeszcze 20 km zasiegu - choc jak wieczorem parkowalem - to bylo jeszcze 60
Dokladnie - zgadzam sie z Toba. Mialem podobnie - 51.94L weszlo do mojego - przy srednim spalaniu 6.9 z kompa i 753km na liczniku dziennym. Ufam dystrybutorom na Neste.

[ Dodano: Wto 17 Maj, 2005 ]
Cytat:
Napisał pinio_tdci

A co do ilosci paliwa przy tankowaniu, to jak najbardziej w porzadku, powinno wejsc kolo 42 litrow! - Po pierwsze ON ma wieksza gestosc niz benzyna (czyli wchodzi go mniej
Nie zebym sie czepial...ale fizyka mowi, ze 1L to jest 1dm3. W zwiazku z tym niewazne jaką gestosc posiada dany material, zajmuje on dokladnie taka sama objetosc w baku.
Wiec gestosc ON i benzyny nie ma tu nic do gadania
__________________
Tecman
tecman jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Wskazania komputera pokładowego na gazie ?? akdf Gaz i zagazowane Foczki 14 28-10-09 20:39
Wskazania komputera. Arek-ST Silnik i skrzynia 1 14-06-09 19:37
Wskazania komputera pokładowego grandex Inne techniczne 4 07-12-08 19:56
wskazania komputera - spalanie tomitomi Silnik i skrzynia 2 17-03-08 14:56

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u