Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne

Komunikaty

Inne techniczne Problemy, usterki, naprawy...

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 31-05-11, 15:46   #31
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

nie potrzeba... ale nalezy sie dostac do sprzegla od dolu i ja zmierzyc-szczeline pomiedzy kolem pasowym a dociskiem.

chodzi o ta szczelina co jak nacisniesz reka na tarcze sprzegla od strony srubek to sie powinna zmniejszyc do zera.

Niewiem od czego chcesz zaczac, bo jest kilka mozliwosci
pytanie czy masz dostep do kanalu?

jesli niemasz to popros druga osobe o pomoc i najpierw poczeba sprawdzic czy sprzeglo za pierwszym razem po uruchomieniu klimatyzacji sie probuje zalaczyc. czyli niech ktos zapali samochod a ty powiedz kiedy ma zalaczyc klimatyzacje i w tym momencie bacznie obserwuj sprzeglo sprezarki

Jesli nie to:
-albo bedziemy grzebac pod samochodem z wtyczka od sprzegla
-albo musimy sprawdzic przejscia przez czujniki klimatyzacji.

Najlatwiej doprowadzic + i - do dwoch pinów od wtyczki sprzegla sprezarki. Niewazne gdzie plus a gdzie minus -ale w ten sposob sprawdzimy czy sprzeglo moze sie zalaczyc.

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 31-05-11 o 15:49
mjprzem jest nieaktywny  
stare 31-05-11, 16:31   #32
Madox
Turysta
Grupa: Cujawy
 
Avatar Madox
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
1999
CCH powiat chełmiński (Chełmno)
Postów: 277
Domyślnie

Sprawdziłem przed chwilą i mam nowe wieści. Samochód od wczoraj w garazu odpalam i klima sie załącza od razu i chłodzi, sprzęgło startuje od razu. Dlatego też wczoraj gdy jeszcze był chłodny klima załączyła i chodziła całą trasę. Gdy foka postała około 2 godzin na słońcu przy prawie 30 stopniach klima nie chciała ruszyć...

Więc coś musi być z temperaturą jaka panuje na zewnątrz...
Madox jest nieaktywny  
stare 31-05-11, 18:15   #33
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

moze to byc wina np. termika na sprzegle klimatyzacji.

Nalezaloby wowczas co niechodzi klimatyzacja sprawdzic:

1-czy doplywa prad do sprezarki-sprzegla
2-jesli doplywa to czy sprzeglo pstryka.nawet na krotko podpiac.

Lub zmierzyc opor na uzwojeniu cewki sprzegła. gdzies podawałem ile wynosi... chyba okolo 8 ohm ale teraz niepamietam dokladnie.

ale jak zmierzysz teraz jak dziala to wystarczy ze zmierzysz pozniej i bedziesz widział czy przypadkiem jak jest goraco to czy sie termik nie rozlacza.

ALE... jesli to wina termika to nalezy sprawdzic czy sprezarka nierobi za czestych cykli. to tez opisane jest jak sie sprawdza bo jak za czesto sprzeglo pracuje to sie przegrzewa i zuzywa za szybko.

Chociarz ty napisales ze wystarczylo ze postala w upale i juz niedziala. wiec termik to niemoze byc bo termik na 30'C na taki upal powinien spokojnie działac. termik rozlacza chyba od ponad 100'C a tam napewno tyle niebylo jak samochod stał. wiec moze jest walniety.

jesli okaze sie ze to nie termik i nie sprzegło -a niedoplywa prąd to powiem ci co i jak dalej szukac.

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 31-05-11 o 18:19
mjprzem jest nieaktywny  
stare 01-06-11, 00:16   #34
ht11
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: Wielkopolska
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 75KM manual
2000
Postów: 206
Garaż
Domyślnie

Madox zrób krótki test ok? uruchom klimke w samochodzie i postaraj się delikatnie docisnąć sprzęgiełko kijem jeżeli wcześniej nie działa i załączy się w momencie docisku to wina podkładek regulacyjnych. wiem że śmiesznie to brzmi ale zrób ten test. przynajmniej będziemy wiedzieli że sprzęgielko działa lub nie...

co do temperatury jaka panuje na zewnątrz to rozumiem jak jest po niżej 4 stopni ale jak mamy +30 to powinno od razu działać a nie tak jak w twoim przypadku
__________________

Ostatnio edytowane przez ht11 ; 01-06-11 o 00:20
ht11 jest nieaktywny  
stare 01-06-11, 07:04   #35
XymoX
Gaduła
 
Avatar XymoX
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: Wawka - Grochoof - Witolin
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
luty
2004
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 1 615
Domyślnie

Cytat:
Napisał Madox Zobacz post
Żeby sprawdzić szczelinę trzeba coś rozbierać ?
a czy nie zwróciłeś uwagi na głośne "metaliczne" załączanie się sprężarki ? Pytam bo jeśli szczelina jest za duża to w momencie załączania sprężarki słychać metaliczne stuknięcie. U mnie sprawdzali w ten sposób, że po załączeniu klimy delikatnie pomogli młoteczkiem tarczy sprzęgła i wtedy łapała. Robili to od spodu ale przy Twoim silniku może dasz radę z góry sięgnąć. Zdjął tarczkę, wyjął podkładkę, złożył do kupy i za 15 minut roboty przyjął 100
__________________
XymoX http://www.clanofxymox.com/

Był Focus a jest AUDI A4 B6 kombi 1.9 130KM
XymoX jest nieaktywny  
stare 29-07-12, 10:58   #36
megasinski
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2002
Postów: 5
Domyślnie

Cześć.
Chciałbym wznowić temat. Być może przyczyna jest taka sama, jednak chcę się poradzić.

Focus 1,6 XComfort, benzyna - LPG(proszę się nie śmiać), 2002r., klima manualna.

Swoją foczkę kupiłem w lutym tego roku. Klima w ogóle nie działała, dopiero teraz na początku lipca oddałem auto do mechanika, żeby mi zrobił klimę. Wymienił chłodnicę (wcześniej byłem u innego mechanika i też powiedział, że chłodnica do wymiany), napełnił, powiedział, że zrobił to co trzeba było i działa.

W drodze do domu (temp. na zewnątrz ok 30C) klima dobrze działała, ale tylko przez ok 15 min po czym wyłączyła się i zaczęło lecieć ciepłe powietrze. No ale nic, dojechałem do domu.

Na drugi dzień klima się normalnie włączyła i działała. Temp. na zewnątrz była ok 25C. Trasa do pracy ok 15-20 min w jedną stronę, więc na tym kawałku działała.

Problem zaczął się znowu kiedy temp. zewnętrzna wzrosła do ok 30C i więcej. Po odpaleniu auta, klima normalnie się włącza, ale po kilku minutach wyłącza się. Żeby ją ponownie odpalić, auto musi postać kilka godzin i najlepiej w cieniu.

Ostatnio zauważyłem jeszcze jedną rzecz. Jadę, klima działa i w pewnym momencie w silniku pojawiają się wysokie obroty, również na luzie i wtedy klima się wyłącza. Dopiero po jakimś czasie obroty spadają, ale klima nie chce się już włączyć.

Inna rzecz, którą zauważyłem to to, że kiedy klima działa, to kiedy ją sam ją wyłączam i korzystam z samej dmuchawy, to też leci chłodne powietrze (nie tak jak z klimy, ale jest fajne chłodne), a kiedy klima wyłączy się sama i zaczyna wiać ciepłym ,to po wyłączeniu klimy przyciskiem dalej leci ciepłe powietrze.

Wczoraj po południu, ok 18tej, jadąc przez miasto, temp. na zewnątrz nie mogła być większa niż 27C. Na ekranie w Focusie pokazywało mi najpierw 39C, potem co ok pół minuty spadała o jeden, aż do 34C. Potem dopiero po ok 5min spadła do 32C i tak już zostało. Być może coś z czujnikiem temp jest nie tak, ale czy może to mieć coś wspólnego z klimą?

Nie sprawdzałem, czy klima działa cały czas kiedy nie jest gorąco. Chodzi chyba o to, żeby klima działała wtedy, kiedy właśnie jest gorąco.

Czy macie może jakieś podejrzenia, które jeszcze nie były tutaj uwzględnione?
Czy czujnik temp. może mieć z tym coś wspólnego?
megasinski jest nieaktywny  
stare 29-07-12, 14:36   #37
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

masz manual czy klimatronik?

czujnik temp na komputerku niema nic do strerowania klimy.
mjprzem jest nieaktywny  
stare 01-08-12, 12:48   #38
Adam Getka
Moderator
Grupa: Warszawa
 
Avatar Adam Getka
 
....
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Warszawa
Inny
HB 3D
2.0 Zetec 215KM manual
czerwiec
2001
WE Warszawa Mokotów
Postów: 4 454
Domyślnie

Jest już główny temat o problemach z klimą
__________________
DSG Das iSt Gówno
Adam Getka jest nieaktywny  
Zamknięty Temat

Tagi
klimatyzacja


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Radio cd 6000 po 10 minutach przestaje odbierać stacje radio mikomission Elektryka, audio i alarmy 14 01-09-10 19:49
klimatronic przestaje chłodzić kiera Inne techniczne 6 07-07-08 12:02
Turbo ---> jak chłodzić ?? dar_o Silnik i skrzynia 5 13-05-08 23:06
pedał gazu przestaje działać Wolus Inne techniczne 6 01-07-06 00:40

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u