Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 22-04-09, 21:28   #1
Malave
Turysta
 
Avatar Malave
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Warszawa
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
kwiecień
2000
WX Warszawa Żoliborz
Postów: 106
Domyślnie [FFI] Zmiana modułu komfortu?

Poszukuje porady posiadam foczke z centralnym zamkiem w kluczyku(nie mam kluczyka z pilotem) chcialbym sie dowiedziec czy istneje mozliwosc zrobienia"orginalnego" centralnego zamka zamykanego z pilota w kluczyku. czytalem ze za to odpowiada moduł komfortu. mam pytanie czy wymiana samego modulu wystarczy i pozniej tylko doprogramowac pilota? i jak juz to na jaki modul nalezałoby wymienic bo na allegro widzialem pare modeli. interesowalo by mnie jeszcze domykanie szyb. i czy ktos wie za co jeszcze odpowiada modul komfortu?
__________________
2000r Focus I , 1.8 Zetec, 115KM Manual, Combi
Malave jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-04-09, 22:19   #2
moons
Kataryna
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Hajnówka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
luty
2001
BHA powiat hajnowski (Hajnówka)
Postów: 5 021
Domyślnie Re: Zmiana modułu komfortu?

Cytat:
Napisał Malave
Poszukuje porady posiadam foczke z centralnym zamkiem w kluczyku(nie mam kluczyka z pilotem) chcialbym sie dowiedziec czy istneje mozliwosc zrobienia"orginalnego" centralnego zamka zamykanego z pilota w kluczyku. czytalem ze za to odpowiada moduł komfortu. mam pytanie czy wymiana samego modulu wystarczy i pozniej tylko doprogramowac pilota? i jak juz to na jaki modul nalezałoby wymienic bo na allegro widzialem pare modeli. interesowalo by mnie jeszcze domykanie szyb. i czy ktos wie za co jeszcze odpowiada modul komfortu?
Możesz wymienić jak najbardziej, wyjmij schowek i zobacz czy masz obok tego co teraz masz w aucie modułu jeszcze jedną wtyczkę przyklejoną. Zielona powinna być wetknięta a niebieska powinna być gdzieś tam przyklejona. Jeśli nie masz pilota to masz najprawdopodobniej taki mały moduł z różowa nalepką. Jeśli chcesz mieć pilota w kluczyku to możesz śmiało wymienić na byle jaki każdy czy to z biała nalepką serii D, szarą serii E czy zielona serii F ma pilota w kluczyku. I wystarczy oryginalny kluczyk z pilotem, nacinasz grot, programujesz kluczyka żeby odpalać im auto a następnie programujesz pilota żeby otwierać i powinno działać. Programowanie kluczyka i pilota masz dokładnie opisane w instrukcji.
Natomiast co do domykania okien, tylko i wyłącznie kiedy masz 4 x elektrykę. Inaczej nie będzie działać. i też każdy inny moduł niż masz teraz w aucie powinien mieć domykanie szyb.
Moduł komfortu odpowiada za zamek centralny, za domykanie szyb, za podwójne ryglowanie (od razu uprzedzam pytanie trzeba mieć odpowiednie zamki) za mruganie kierunkami podczas zamykania i otwierania auta no i jest w nim fabryczny alarm.
Pozdrawiam
moons jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-04-09, 22:24   #3
Malave
Turysta
 
Avatar Malave
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Warszawa
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
kwiecień
2000
WX Warszawa Żoliborz
Postów: 106
Domyślnie Re: Zmiana modułu komfortu?

Cytat:
Napisał moons
Cytat:
Napisał Malave
Poszukuje porady posiadam foczke z centralnym zamkiem w kluczyku(nie mam kluczyka z pilotem) chcialbym sie dowiedziec czy istneje mozliwosc zrobienia"orginalnego" centralnego zamka zamykanego z pilota w kluczyku. czytalem ze za to odpowiada moduł komfortu. mam pytanie czy wymiana samego modulu wystarczy i pozniej tylko doprogramowac pilota? i jak juz to na jaki modul nalezałoby wymienic bo na allegro widzialem pare modeli. interesowalo by mnie jeszcze domykanie szyb. i czy ktos wie za co jeszcze odpowiada modul komfortu?
Możesz wymienić jak najbardziej, wyjmij schowek i zobacz czy masz obok tego co teraz masz w aucie modułu jeszcze jedną wtyczkę przyklejoną. Zielona powinna być wetknięta a niebieska powinna być gdzieś tam przyklejona. Jeśli nie masz pilota to masz najprawdopodobniej taki mały moduł z różowa nalepką. Jeśli chcesz mieć pilota w kluczyku to możesz śmiało wymienić na byle jaki każdy czy to z biała nalepką serii D, szarą serii E czy zielona serii F ma pilota w kluczyku. I wystarczy oryginalny kluczyk z pilotem, nacinasz grot, programujesz kluczyka żeby odpalać im auto a następnie programujesz pilota żeby otwierać i powinno działać. Programowanie kluczyka i pilota masz dokładnie opisane w instrukcji.
Natomiast co do domykania okien, tylko i wyłącznie kiedy masz 4 x elektrykę. Inaczej nie będzie działać. i też każdy inny moduł niż masz teraz w aucie powinien mieć domykanie szyb.
Moduł komfortu odpowiada za zamek centralny, za domykanie szyb, za podwójne ryglowanie (od razu uprzedzam pytanie trzeba mieć odpowiednie zamki) za mruganie kierunkami podczas zamykania i otwierania auta no i jest w nim fabryczny alarm.
Pozdrawiam
dzieki za rade bede musial spróbowac a jeszcze takie pytanko chociaz pewnie to duzo gmerania by bylo i malo opłacalne ale czy da rade zamontować poprzez tez wymiane modulu (i pewnie czegos jeszcze ) orginalny alarm forda?

słyszałem jeszcze o możliwości zamykania centralnego automatycznie po właczeniu silnika. czy za to tez odpowiada modul komfortu? jest cos jeszcze co potrafi ten modul? i czy to wszystko tak jak do zamykanie, domykanie szyb itd jakos sie programuje?
__________________
2000r Focus I , 1.8 Zetec, 115KM Manual, Combi
Malave jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-04-09, 22:30   #4
Bourne
Turysta
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Avatar Bourne
 
Paweł
Zarejestrowany: Aug 2008
Skąd: ∫t∫εt∫in - Szczecin
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
luty
1999
ZS Szczecin
Postów: 638
Garaż
Domyślnie

A czy jest różnica czy to do diesla czy benzyny ??
__________________

Fioletowa Foczka kombi ze Szczecina by Vtech 108,8 KM 244 NM
Ratownik 056 "...BO ŻYCIE MA NAJWYŻSZĄ WARTOŚĆ"
Bourne jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-04-09, 22:33   #5
Malave
Turysta
 
Avatar Malave
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Warszawa
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
kwiecień
2000
WX Warszawa Żoliborz
Postów: 106
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bourne
A czy jest różnica czy to do diesla czy benzyny ??
własnie tez chcialem zapytac?
__________________
2000r Focus I , 1.8 Zetec, 115KM Manual, Combi
Malave jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-04-09, 22:38   #6
moons
Kataryna
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Hajnówka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
luty
2001
BHA powiat hajnowski (Hajnówka)
Postów: 5 021
Domyślnie Re: Zmiana modułu komfortu?

Cytat:
Napisał Malave
dzieki za rade bede musial spróbowac a jeszcze takie pytanko chociaz pewnie to duzo gmerania by bylo i malo opłacalne ale czy da rade zamontować poprzez tez wymiane modulu (i pewnie czegos jeszcze ) orginalny alarm forda?
Oczywiście że się da tylko że po pierwsze zdobycie do tego części graniczy z cudem moduł jeszcze pewnie byś znalazł, ale czujniki wiązki i temu podobne naprawdę towar nie osiągalny. A montowanie jak montowanie jak ktoś lubi to żaden problem . Na resztę Twoich pytań o programowanie są odpowiedzi na forum, poszukaj a pierwsze kroki skieruj do FAQ.

Nie ma żadnych różnic w modułach do benzyny czy to do traktorka.
Pozdrawiam
moons jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-04-09, 12:25   #7
edo-
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: Lubuszanin
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
1999
Postów: 29
Garaż
Domyślnie

A powiedzcie mi jaki moduł powinienem zainstalować, żeby mieć domykanie szyb bo w tej chwili mam wersje GHIA ale bez domykania i bez podwójnego ryglowania zamków.
edo- jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-04-09, 14:27   #8
moons
Kataryna
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Hajnówka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
luty
2001
BHA powiat hajnowski (Hajnówka)
Postów: 5 021
Domyślnie

Cytat:
Napisał edo-
A powiedzcie mi jaki moduł powinienem zainstalować, żeby mieć domykanie szyb bo w tej chwili mam wersje GHIA ale bez domykania i bez podwójnego ryglowania zamków.
Domykanie powinno być w każdym module oprócz tego najmniejszego z różową nalepką czyli seria D, E, F. Oczywiście 4 x elektrykę masz bo inaczej nie działa . Natomiast podwójne ryglowanie jest w serii E i F, no i oczywiście potrzebne zamki z podwójnym ryglowaniem.
Pozdrawiam
moons jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-04-09, 17:31   #9
Malave
Turysta
 
Avatar Malave
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Warszawa
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
kwiecień
2000
WX Warszawa Żoliborz
Postów: 106
Domyślnie

Cytat:
Napisał moons
Cytat:
Napisał edo-
A powiedzcie mi jaki moduł powinienem zainstalować, żeby mieć domykanie szyb bo w tej chwili mam wersje GHIA ale bez domykania i bez podwójnego ryglowania zamków.
Domykanie powinno być w każdym module oprócz tego najmniejszego z różową nalepką czyli seria D, E, F. Oczywiście 4 x elektrykę masz bo inaczej nie działa . Natomiast podwójne ryglowanie jest w serii E i F, no i oczywiście potrzebne zamki z podwójnym ryglowaniem.
Pozdrawiam
a juz tak pewnie tym pytaniem odbiegne od tematu ale orientujesz sie czy trudno sobie zrobic tylne szyby sterowane elektrycznie?(teraz mam tylko przód)
__________________
2000r Focus I , 1.8 Zetec, 115KM Manual, Combi
Malave jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-04-09, 17:49   #10
moons
Kataryna
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Hajnówka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
luty
2001
BHA powiat hajnowski (Hajnówka)
Postów: 5 021
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malave
a juz tak pewnie tym pytaniem odbiegne od tematu ale orientujesz sie czy trudno sobie zrobic tylne szyby sterowane elektrycznie?(teraz mam tylko przód)
Powiem Ci za jakiś miesiąc jak mi się uda . Mam już wszystkie części ale ciągły brak czasu nie daje mi tego złożyć do kupy. Na razie mogę Ci powiedzieć że samo znalezienie wszystkich części jest dosyć trudne. Może nie tak chodzi o dostępność ale o ceny, np tylny podnośnik elektryczny to koszt coś około 250 - 300zł ale można i trafić taniej to samo jest z przodem. Trudno znaleźć też tapicerki do tyłu bez dziury na korbkę ja np zrezygnowałem z kupna nowych tapicerek i w swoją założę jakieś gustowne koreczki . Mam trenda i choć szukam chyba już pół roku nie mogę znaleźć takiego koloru jak u mnie bez korbki.
Natomiast co do samego zakładania to chyba nie jest jakoś szczególnie trudne, trzeba wywalić wszystko ze środka auta razem z wykładziną, pociągnąć jedną wiązkę w środku auta no i wszystkie drzwi trzeba rozbabrać bo trzeba wymienić całe wiązki w drzwiach i podnośniki.
Pozdrawiam
moons jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-09-09, 22:41   #11
Malave
Turysta
 
Avatar Malave
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Warszawa
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
kwiecień
2000
WX Warszawa Żoliborz
Postów: 106
Domyślnie

Cytat:
Napisał moons Zobacz post
Powiem Ci za jakiś miesiąc jak mi się uda . Mam już wszystkie części ale ciągły brak czasu nie daje mi tego złożyć do kupy. Na razie mogę Ci powiedzieć że samo znalezienie wszystkich części jest dosyć trudne. Może nie tak chodzi o dostępność ale o ceny, np tylny podnośnik elektryczny to koszt coś około 250 - 300zł ale można i trafić taniej to samo jest z przodem. Trudno znaleźć też tapicerki do tyłu bez dziury na korbkę ja np zrezygnowałem z kupna nowych tapicerek i w swoją założę jakieś gustowne koreczki . Mam trenda i choć szukam chyba już pół roku nie mogę znaleźć takiego koloru jak u mnie bez korbki.
Natomiast co do samego zakładania to chyba nie jest jakoś szczególnie trudne, trzeba wywalić wszystko ze środka auta razem z wykładziną, pociągnąć jedną wiązkę w środku auta no i wszystkie drzwi trzeba rozbabrać bo trzeba wymienić całe wiązki w drzwiach i podnośniki.
Pozdrawiam
Hej i jak tam udalo Ci sie dorobic te tylne szyby elektryczne? moze jakis opis bys umieścil jak to zrobic bo tak sie przymierzam do tego caly czas.
__________________
2000r Focus I , 1.8 Zetec, 115KM Manual, Combi
Malave jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-09-09, 17:20   #12
moons
Kataryna
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Hajnówka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
luty
2001
BHA powiat hajnowski (Hajnówka)
Postów: 5 021
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malave Zobacz post
Hej i jak tam udalo Ci sie dorobic te tylne szyby elektryczne? moze jakis opis bys umieścil jak to zrobic bo tak sie przymierzam do tego caly czas.
Wszystko już gra i buczy. Tymczasowo zakleiłem dziurę po korbkach kawałkiem tapicerki i wygląda całkiem sympatycznie. Natomiast co do opisu to polecam stronę foka24 tam jest wszystko pokazana i opisane. Dodam tylko że po założeniu od razu pięknie zaczęło działać domykanie z pilota. szkoda że nie ma otwierania ale to niestety po lifcie dostępne dopiero. Najlepsze to to że można włożyć tylko połówkę znaczy tylko do przednich drzwi i też będzie działać otwieranie jednym naciśnięciem, i globalne otwieranie zamykanie. Czyli w 3D też można mieć namiastkę 4xelektryka. W razie pytań służę pomocą.
Pozdrawiam
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
p.s. nie bądź rasistą, bądź jak panda: czarny, biały i azjata
moons jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-09-09, 22:16   #13
Malave
Turysta
 
Avatar Malave
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Warszawa
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
kwiecień
2000
WX Warszawa Żoliborz
Postów: 106
Domyślnie

Cytat:
Napisał moons Zobacz post
Wszystko już gra i buczy. Tymczasowo zakleiłem dziurę po korbkach kawałkiem tapicerki i wygląda całkiem sympatycznie. Natomiast co do opisu to polecam stronę foka24 tam jest wszystko pokazana i opisane. Dodam tylko że po założeniu od razu pięknie zaczęło działać domykanie z pilota. szkoda że nie ma otwierania ale to niestety po lifcie dostępne dopiero. Najlepsze to to że można włożyć tylko połówkę znaczy tylko do przednich drzwi i też będzie działać otwieranie jednym naciśnięciem, i globalne otwieranie zamykanie. Czyli w 3D też można mieć namiastkę 4xelektryka. W razie pytań służę pomocą.
Pozdrawiam
No nie powiem bo bardoz bym liczyl na jakas drobna pomoc jakis opis a powiedz mi prosze gdzie to wszystko sie podłacza? do drzwi kierowcy trzeba ciagnac kable od elektryki i tam gdzies to podlaczyc? czy jak bo nie orientuje sie w tym kompletnie. a jak narazie szukam czesci i nie jest latwo;/
__________________
2000r Focus I , 1.8 Zetec, 115KM Manual, Combi
Malave jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-09-09, 17:20   #14
moons
Kataryna
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Hajnówka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
luty
2001
BHA powiat hajnowski (Hajnówka)
Postów: 5 021
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malave Zobacz post
No nie powiem bo bardoz bym liczyl na jakas drobna pomoc jakis opis a powiedz mi prosze gdzie to wszystko sie podłacza? do drzwi kierowcy trzeba ciagnac kable od elektryki i tam gdzies to podlaczyc? czy jak bo nie orientuje sie w tym kompletnie. a jak narazie szukam czesci i nie jest latwo;/
Pokrótce wygląda to tak. Po pierwsze i najważniejsze to trzeba sprawdzić czy Twoja skrzynka bezpieczników jest przystosowana do obsługi 4 x elektryka. Sprawdzisz to wyjmując skrzynkę i odłączając szarą wtyczkę (C10) pod nią powinny być dwa takie duże piny jeśli są nie czeka nas wymiana skrzynki bezpieczników. Czasem już jest nawet pociągnięta wiązka na 4 x elektrykę od skrzynki z bezpiecznikami do złącza po lewej stronie nóg kierowcy jeśli nie ma to trzeba dołożyć. Następnie trzeba dołożyć przewody do oryginalnej wiązki pomiędzy wszystkimi drzwiami co wiąże się z wywaleniem całego wnętrza. Ja przy okazji zrobiłem konserwację podłogi a było już co konserwować. I ostatnia rzecz to rozbebeszenie wszystkich drzwi. W każdych drzwiach trzeba wymienić całe wiązki i podnośniki szyb. i to już wszystko. Mi to zajęło prawie trzy dni. Ale tak jak mówiłem konserwowałem podłogę, tylne podnośniki kupiłem z rozwalonym tym białym plastikiem i musiałem wymienić ze swoich (też wredne zajęcie). A tak wiadomo że wszystko drugi raz robi się dwa razy szybciej. Najlepiej widać to na drzwiach. Jedne robisz powiedzmy dwie godziny a drugie to już z paluszkiem robisz w godzinę bo wiesz co i jak.

Pozdrawiam
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
p.s. nie bądź rasistą, bądź jak panda: czarny, biały i azjata
moons jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-01-10, 02:27   #15
michtat
Sympatyk
Grupa: Lubelskie
 
Avatar michtat
 
Michał
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Lublin
Ford Focus II
kombi
1.6 DuraTorq 90KM manual
czerwiec
2007
LU Lublin
Postów: 680
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał moons Zobacz post
Najlepsze to to że można włożyć tylko połówkę znaczy tylko do przednich drzwi i też będzie działać otwieranie jednym naciśnięciem, i globalne otwieranie zamykanie. Czyli w 3D też można mieć namiastkę 4xelektryka. W razie pytań służę pomocą.
możesz rozwinąć tą wypowiedź tzn da się zrobić domykanie szyb jak jest tylko przód? Dobrze kombinuję?
michtat jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-01-10, 09:05   #16
moons
Kataryna
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Hajnówka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
luty
2001
BHA powiat hajnowski (Hajnówka)
Postów: 5 021
Domyślnie

Cytat:
Napisał alx Zobacz post
co to znaczy ze model F ma alarm? czy wystarczy wpiac go w miejsce starego modulu czy trzeba jeszcze cos dokupic aby ten alarm dzialal ???? jesli tak to co trzeba dokupic? i na jakiej zasadzie dziala ten alarm?
Jeśli moduł ZV albo GEM ma alarm to jest to fabryczny alarm, potrzeba do niego instalacji, czujników, zamków z podwójnym ryglowaniem, instalacji pod te zamki, syrenki i osłony słupków środkowych z miejscem pod czujniki. Wszystko to było montowane już w fabryce. Ogólnie czasem można dorwać części ale ceny jak za używki dla mnie kosmiczne, za jeden czujnik 150zł.

Cytat:
Napisał alx Zobacz post
mam tylko 2 el.szyby wiec domykanie dzialac nie bedzie, wiec pomijajac ta opcje ,ktora seria modulu bedzie najlepsza?
Obojętnie jaka. Jedynie chyba bym nie ryzykował z modułem który ma podwójne ryglowanie zamków jeśli takich nie posiadasz w aucie. Nie wiem czy będzie dobrze współgrał z normalnymi zamkami.

Cytat:
Napisał alx Zobacz post
aha, czy modul z foki w wersji 3D bedzie pasowal do mojej foki kombii?
Nie ma to najmniejszego znaczenia, moduły nie są rozbite na nadwozia.

Cytat:
Napisał alx Zobacz post
czy to konkretnej serii modułow trzeba konkretny model pilota (chodzi mi o orginalny fordowski w kluczyku) ?
Nie, jest jeden pilot do foki i to wszystko.

Cytat:
Napisał alx Zobacz post
ktory powinien byc zakres częstotliwości? 315 MHz. czy 433 MHz. ?
Nie pamiętam, wiem że kluczyk ma być taki jajowaty z trzema przyciskami. Te od nowych Fordów już nie pasują. Także zapomnij o firmowych scyzorykach te nie pasują do FFI.

Cytat:
Napisał michtat Zobacz post
możesz rozwinąć tą wypowiedź tzn da się zrobić domykanie szyb jak jest tylko przód? Dobrze kombinuję?
Tak, można to rozwiązać fabrycznie. Ale polega to też na wymianie wszystkiego co związane z szybami. Czyli podnośników szyb, przycisków, wiązek w drzwiach i tak jak by połowy instalacji w środku auta na takie z 4 x elektryki. Połowa takiego układu z pełnej elektryki będzie spokojnie działać w Focusie dwu drzwiowym.
Pozdrawiam
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
p.s. nie bądź rasistą, bądź jak panda: czarny, biały i azjata
moons jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-04-09, 18:51   #17
Malave
Turysta
 
Avatar Malave
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Warszawa
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
kwiecień
2000
WX Warszawa Żoliborz
Postów: 106
Domyślnie

Cytat:
Napisał moons
Cytat:
Napisał Malave
a juz tak pewnie tym pytaniem odbiegne od tematu ale orientujesz sie czy trudno sobie zrobic tylne szyby sterowane elektrycznie?(teraz mam tylko przód)
Powiem Ci za jakiś miesiąc jak mi się uda . Mam już wszystkie części ale ciągły brak czasu nie daje mi tego złożyć do kupy. Na razie mogę Ci powiedzieć że samo znalezienie wszystkich części jest dosyć trudne. Może nie tak chodzi o dostępność ale o ceny, np tylny podnośnik elektryczny to koszt coś około 250 - 300zł ale można i trafić taniej to samo jest z przodem. Trudno znaleźć też tapicerki do tyłu bez dziury na korbkę ja np zrezygnowałem z kupna nowych tapicerek i w swoją założę jakieś gustowne koreczki . Mam trenda i choć szukam chyba już pół roku nie mogę znaleźć takiego koloru jak u mnie bez korbki.
Natomiast co do samego zakładania to chyba nie jest jakoś szczególnie trudne, trzeba wywalić wszystko ze środka auta razem z wykładziną, pociągnąć jedną wiązkę w środku auta no i wszystkie drzwi trzeba rozbabrać bo trzeba wymienić całe wiązki w drzwiach i podnośniki.
Pozdrawiam
a orientujesz sie pozniej jak to jest z podłaczeniem tego wszystkiego do modulu komfortu zeby zaczeło dzialac domykanie szyb? bo to tez trza do drzwi kierowcy podłaczyc?
__________________
2000r Focus I , 1.8 Zetec, 115KM Manual, Combi
Malave jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-04-09, 19:55   #18
gregK
Turysta
Grupa: Pomorskie
 
Avatar gregK
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: Słupsk
Inny
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2003
Postów: 543
Domyślnie

Ja mam tak: 2xelektryka i 2-jne ryglowanie mam,domykanie sam zakładałem.Ciekawe czy można zmusić do domykania fabrycznie zamontowanych w aucie szyb z 2-jna elektryka?
gregK jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-04-09, 19:57   #19
Greg
Kataryna
 
Avatar Greg
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Saska Kępa
Ford Focus I
HB 3D
2.0 Zetec 130KM manual
styczeń
1999
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 7 514
Domyślnie

gregK, drugi domykacz na tył.

pzdr.
__________________
BLUE - niebieskiej szerokości
Greg jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-04-09, 19:59   #20
gregK
Turysta
Grupa: Pomorskie
 
Avatar gregK
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: Słupsk
Inny
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2003
Postów: 543
Domyślnie

z tyłu mam korbki
gregK jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-04-09, 20:08   #21
moons
Kataryna
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Hajnówka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
luty
2001
BHA powiat hajnowski (Hajnówka)
Postów: 5 021
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malave
a orientujesz sie pozniej jak to jest z podłaczeniem tego wszystkiego do modulu komfortu zeby zaczeło dzialac domykanie szyb? bo to tez trza do drzwi kierowcy podłaczyc?
Jeden przewód jest poprowadzony od Modułu do wszystkich drzwi tylko że przez skrzynkę bezpieczników a dokładniej przez CTM. Mam nadzieję że mówimy o takim domykaniu: zamykam zamki pilotem, patrzę że została jedna szyba otwarta naciskam jeszcze raz przycisk zamykania na pilocie i chwilę przytrzymuję i szyba ewentualnie szyby się zamykają.

Cytat:
Napisał gregK
Ciekawe czy można zmusić do domykania fabrycznie zamontowanych w aucie szyb z 2-jna elektryka?
Sam przecież sobie odpowiedziałeś na to pytanie montując oddzielny uniwersalny moduł z domykaniem szyb . Innej metody nie ma.
Pozdrawiam
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
p.s. nie bądź rasistą, bądź jak panda: czarny, biały i azjata
moons jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-04-09, 20:14   #22
karlos349
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Skąd: Rawicz
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDCi 100KM manual
maj
2002
PRA powiat rawicki (Rawicz)
Postów: 186
Domyślnie

Moze i mozna ;p ja mam 2002r. i 4 el szyby i pilot w kluczyku + osobny przycick do otwierania bagaznika
__________________
karlos
karlos349 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-04-09, 20:32   #23
edo-
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: Lubuszanin
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
1999
Postów: 29
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał moons
Cytat:
Napisał edo-
A powiedzcie mi jaki moduł powinienem zainstalować, żeby mieć domykanie szyb bo w tej chwili mam wersje GHIA ale bez domykania i bez podwójnego ryglowania zamków.
Domykanie powinno być w każdym module oprócz tego najmniejszego z różową nalepką czyli seria D, E, F. Oczywiście 4 x elektrykę masz bo inaczej nie działa . Natomiast podwójne ryglowanie jest w serii E i F, no i oczywiście potrzebne zamki z podwójnym ryglowaniem.
Pozdrawiam
No i tu jest zagwozdka bo moduł mam biały seria D, że niby domykanie powinno być a nie ma, ale z drugiej strony w FAQ Moduły CTM / ZV / GEM jest napisane że dopiero moduły zielone od FB mają domykanie szyb. I gdzie tu prawda, chyba że źle zrozumiałem. A i jeszcze jedno mam 4 elektryczne tylko jest problem, bo nie mogę zaprogramować przedniej szyby pasażera, żeby za mocniejszym klikiem jechała sama do góry tak jak reszta szyb dojeżdża po zaprogramowaniu, może przez to że z tą jest coś nie tak nie działa domykanie.
edo- jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-04-09, 21:01   #24
Malave
Turysta
 
Avatar Malave
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Warszawa
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
kwiecień
2000
WX Warszawa Żoliborz
Postów: 106
Domyślnie

Cytat:
Napisał edo-
Cytat:
Napisał moons
Cytat:
Napisał edo-
A powiedzcie mi jaki moduł powinienem zainstalować, żeby mieć domykanie szyb bo w tej chwili mam wersje GHIA ale bez domykania i bez podwójnego ryglowania zamków.
Domykanie powinno być w każdym module oprócz tego najmniejszego z różową nalepką czyli seria D, E, F. Oczywiście 4 x elektrykę masz bo inaczej nie działa . Natomiast podwójne ryglowanie jest w serii E i F, no i oczywiście potrzebne zamki z podwójnym ryglowaniem.
Pozdrawiam
No i tu jest zagwozdka bo moduł mam biały seria D, że niby domykanie powinno być a nie ma, ale z drugiej strony w FAQ Moduły CTM / ZV / GEM jest napisane że dopiero moduły zielone od FB mają domykanie szyb. I gdzie tu prawda, chyba że źle zrozumiałem. A i jeszcze jedno mam 4 elektryczne tylko jest problem, bo nie mogę zaprogramować przedniej szyby pasażera, żeby za mocniejszym klikiem jechała sama do góry tak jak reszta szyb dojeżdża po zaprogramowaniu, może przez to że z tą jest coś nie tak nie działa domykanie.
edo- a czy przypadkiem za to żeby szyba dojeżdzała do konca po mocniejszym kliknieciu nie odpowiada specjalny podwójny przycisk? ja mam taki tylko jeden do szyby kierowcy. nie slyszałem nigdy ze mozna cos takiego doprogramowac.
__________________
2000r Focus I , 1.8 Zetec, 115KM Manual, Combi
Malave jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-04-09, 21:13   #25
gregK
Turysta
Grupa: Pomorskie
 
Avatar gregK
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: Słupsk
Inny
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2003
Postów: 543
Domyślnie

Cytat:
Napisał moons
. Innej metody nie ma.
Ja juz mam pozamiatane,ale myślałem,ze coś można rozkminić dla pozostałych użytkowników. Międzyczasie ktoś coś wymyślił może
gregK jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-04-09, 21:23   #26
edo-
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: Lubuszanin
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
1999
Postów: 29
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malave
Cytat:
Napisał edo-
Cytat:
Napisał moons
Cytat:
Napisał edo-
A powiedzcie mi jaki moduł powinienem zainstalować, żeby mieć domykanie szyb bo w tej chwili mam wersje GHIA ale bez domykania i bez podwójnego ryglowania zamków.
Domykanie powinno być w każdym module oprócz tego najmniejszego z różową nalepką czyli seria D, E, F. Oczywiście 4 x elektrykę masz bo inaczej nie działa . Natomiast podwójne ryglowanie jest w serii E i F, no i oczywiście potrzebne zamki z podwójnym ryglowaniem.
Pozdrawiam
No i tu jest zagwozdka bo moduł mam biały seria D, że niby domykanie powinno być a nie ma, ale z drugiej strony w FAQ Moduły CTM / ZV / GEM jest napisane że dopiero moduły zielone od FB mają domykanie szyb. I gdzie tu prawda, chyba że źle zrozumiałem. A i jeszcze jedno mam 4 elektryczne tylko jest problem, bo nie mogę zaprogramować przedniej szyby pasażera, żeby za mocniejszym klikiem jechała sama do góry tak jak reszta szyb dojeżdża po zaprogramowaniu, może przez to że z tą jest coś nie tak nie działa domykanie.
edo- a czy przypadkiem za to żeby szyba dojeżdzała do konca po mocniejszym kliknieciu nie odpowiada specjalny podwójny przycisk? ja mam taki tylko jeden do szyby kierowcy. nie slyszałem nigdy ze mozna cos takiego doprogramowac.
U mnie wszystkie przyciski są tzw podwójne i sprawa taka, że jak odłączysz aku to później trzeba podjechać każdą szybą do góry i przytrzymać około 10 sekund i po tym szybka jedzie ładnie w dół do końca jak i ładnie wraca bez trzymanki
edo- jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-04-09, 22:10   #27
moons
Kataryna
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Hajnówka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
luty
2001
BHA powiat hajnowski (Hajnówka)
Postów: 5 021
Domyślnie

Cytat:
Napisał edo-
No i tu jest zagwozdka bo moduł mam biały seria D, że niby domykanie powinno być a nie ma, ale z drugiej strony w FAQ Moduły CTM / ZV / GEM jest napisane że dopiero moduły zielone od FB mają domykanie szyb. I gdzie tu prawda, chyba że źle zrozumiałem.
Nie wiem, ja prawdę powiedziawszy w tym temacie bazuję na wiedzy wyczytanej ze strony podanej w FAQ i tam jednak jest podane że domykanie jest w każdym module. Sam też mam biały serii D, jak założę 4xelektrykę to zobaczymy czy będzie domykanie czy jednak trzeba będzie wymienić moduł. Może u Ciebie to jednak tylko brak białego kabelka odpowiadającego za to domykanie. Jak chcesz to możesz sprawdzić czy masz ten kabelek powinien być na 14 pinie zielonej wtyczki idącej do modułu. Jeśli faktycznie jest u Ciebie i nie masz domykania to chyba będę od razu szukał jeszcze modułu .
Pozdrawiam
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
p.s. nie bądź rasistą, bądź jak panda: czarny, biały i azjata
moons jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-04-09, 22:20   #28
edo-
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: Lubuszanin
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
1999
Postów: 29
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał moons
Nie wiem, ja prawdę powiedziawszy w tym temacie bazuję na wiedzy wyczytanej ze strony podanej w FAQ i tam jednak jest podane że domykanie jest w każdym module. Sam też mam biały serii D, jak założę 4xelektrykę to zobaczymy czy będzie domykanie czy jednak trzeba będzie wymienić moduł. Może u Ciebie to jednak tylko brak białego kabelka odpowiadającego za to domykanie. Jak chcesz to możesz sprawdzić czy masz ten kabelek powinien być na 14 pinie zielonej wtyczki idącej do modułu. Jeśli faktycznie jest u Ciebie i nie masz domykania to chyba będę od razu szukał jeszcze modułu .
Pozdrawiam
Jutro sprawdzę co w kablach piszczy bo po ciemaku to nie ma co.
edo- jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-04-09, 07:43   #29
XymoX
Gaduła
 
Avatar XymoX
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: Wawka - Grochoof - Witolin
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
luty
2004
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 1 615
Domyślnie

Cytat:
Napisał moons
Moduł komfortu odpowiada za zamek centralny, za domykanie szyb,
co do domykania szyb bym się spierał - też mnie interesuje domykanie ale z tego co poszperałem w necie potrzebny jest dodatkowy moduł. Oczywiście mając to fabryczne ustrojstwo czyli tzw moduł komfortu
__________________
XymoX http://www.clanofxymox.com/

Był Focus a jest AUDI A4 B6 kombi 1.9 130KM
XymoX jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-04-09, 17:57   #30
edo-
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: Lubuszanin
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
1999
Postów: 29
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał moons
Nie wiem, ja prawdę powiedziawszy w tym temacie bazuję na wiedzy wyczytanej ze strony podanej w FAQ i tam jednak jest podane że domykanie jest w każdym module. Sam też mam biały serii D, jak założę 4xelektrykę to zobaczymy czy będzie domykanie czy jednak trzeba będzie wymienić moduł. Może u Ciebie to jednak tylko brak białego kabelka odpowiadającego za to domykanie. Jak chcesz to możesz sprawdzić czy masz ten kabelek powinien być na 14 pinie zielonej wtyczki idącej do modułu. Jeśli faktycznie jest u Ciebie i nie masz domykania to chyba będę od razu szukał jeszcze modułu .
Pozdrawiam
Moje spostrzeżenia są takie, wypiąłem wtyczkę z modułu i tak jakiś biały kabelek jest tylko nie wiem jaki to nr bo numeracji nie ma a tak na oko to może być nr 14. Jakie było moje zdziwienie kiedy podpiąłem wtykę i próbuje domknąć szybkę tzn zamykam auto i przytrzymuje przycisk jeszcze raz dłużej a tu szybki jak zaczarowane jadą do góry same, czyli biały moduł ma domykanie Tylko jak pisałem wcześniej szyba pasażera nie działa podejrzewam że silnik się spalił i niemiec wymienił na zwykły bez domykania. Ale i tak jestem szczęśliwy że zruszenie wtyki spowodowało cudowne ozdrowienie szybek
edo- jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[FFI] Moduł zapłonu kicker Elektryka, audio i alarmy 0 01-08-09 18:08
Moduł komfortu ZV seria FB tede209 Elektryka, audio i alarmy 2 23-06-09 14:39
[FFI] Moduł komfortu moons Elektryka, audio i alarmy 3 25-06-08 17:51
Moduł ABS - czy są różne moduły w zależności od funkcji ? rybapila Elektryka, audio i alarmy 0 12-09-07 13:22

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u