Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Gaz i zagazowane Foczki

Komunikaty

Gaz i zagazowane Foczki Gaz to zło ale są tacy co z niego korzystają

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 21-10-11, 15:52   #61
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie

dobre podzespoły, jeśli gazownik ogarnął dobrze instalacje to życzę Ci bardzo długich przelotów bez problemów! Pamiętaj żeby raz na jakiś czas przelecieć się na benzynie, to bardzo pomaga. Naprawdę. I najlepiej z nogą w podłodze.
drake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-10-11, 23:13   #62
ZET1976
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Skąd: Włocławek
Ford Focus II FL
HB 5D
2.0 Duratec 145KM manual
wrzesień
2008
Postów: 72
Domyślnie

Gazownik dobry, jeden z forumowiczów lpg-forum. Pamiętam o przelotach na PB, w poprzedniej foce po każdych 1000 km na lpg robiłem 30 - 40 km na PB i auto ożywało i wyciszało się. W sumie 7% czasu pracy silnika było na PB - według info ze Staga4.
ZET1976 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-01-12, 21:59   #63
olejajo
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Ford Focus II
HB 3D
2.0 Duratec 145KM manual
2005
Postów: 13
Domyślnie

Też myslę o gazie, chociaż narazie czekam na zrobienie swojego. Kupiłem z uszkodzonym silnikiem. Wał do szlifu, moj mechanik dał to do zrobienia do firmy, która nie dorabia panewek. Dzwoniłem do Aso pytać o panewki, to powiedzili że do tego modelu nie produkowali w ogóle panewek. Zaproponowali mi kupno dołu silnika za 7k<lol2>. We wrocławiu mi dorobili panewki także w przyszłym tyg w końcu go odbiorę mam nadzieję.
Planuje założyć lpg, ale ciężko się zdecydować na gazownika, bo ten z któego korzystałem nie ma dobrej opinii. Jest ktoś z opolszczyzny i wie gdzie robią to najlepiej?
olejajo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-01-12, 23:16   #64
Eko
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar Eko
 
Kamil
Zarejestrowany: Jun 2010
Skąd: WWL
Inny
HB 5D
1.4 Zetec 75KM manual
grudzień
2007
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 709
Garaż
Domyślnie

Człowieku kto w dzisiejszych czasach zmienia panewki i szlifuje wały w nie modoznych silnikach? Zmień mechanika albo przestań pisać bajki...
Niestety stara szkoła nadaje się tylko do remontów silników które kiedyś nie były tak jak obecnie częścią wymienną nie wpisaną w dowód rej. . . - To tylko moja abstrakcja i bulwers wewnętrzny po przeczytaniu.
__________________
Jeepać ekologię

Ostatnio edytowane przez Eko ; 21-01-12 o 23:19
Eko jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-01-12, 23:58   #65
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie

Mnie też to trochę zaskoczyło, ale się nie odzywałem. Dobra rzeźba nie jest zła...
drake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-01-12, 01:15   #66
BOGUS
Turysta
Grupa: Brak
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Inny
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2002
Postów: 164
Domyślnie

witam
panewki się zmienia i szlify robi nawet w dzisiejszych czasach, tyle tylko że rzadko w takich autach, częściej wymienia się silnik. a swoją drogą ile to auto ma nalotu że dół poleciał? bo widziałem 2 zeteki po ponad 400kkm rozebrane i w żadnym nie trzeba było dołu robić.
BOGUS jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-01-12, 21:38   #67
Eko
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar Eko
 
Kamil
Zarejestrowany: Jun 2010
Skąd: WWL
Inny
HB 5D
1.4 Zetec 75KM manual
grudzień
2007
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 709
Garaż
Domyślnie

Oczywiście, technicznie jest to wykonalne przecież tego nie zaprzeczam. Ale ekonomicznie? No proszę...
Lipa kolejna jak ten swap na VAGA
__________________
Jeepać ekologię

Ostatnio edytowane przez Eko ; 22-01-12 o 21:40
Eko jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-01-12, 23:34   #68
olejajo
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Ford Focus II
HB 3D
2.0 Duratec 145KM manual
2005
Postów: 13
Domyślnie

auto ma 50k przejechane, smok nawalił i jechał na zbyt małej ilości oleju. Widać jak tłoki ocierały. Miałem w planach kupno używanego silnika, ale się nie zdecydowałem. CO chwila wały są szlifowane w dzisiaejszych czasach, wiec nie ma w tym nic dziwnego. Może ttylko szlachta z mazowieckiego tego nie toleruje.
olejajo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-01-12, 17:47   #69
Eko
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar Eko
 
Kamil
Zarejestrowany: Jun 2010
Skąd: WWL
Inny
HB 5D
1.4 Zetec 75KM manual
grudzień
2007
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 709
Garaż
Domyślnie

Zaiste waszmość mosz rację w swym powiadaniu. My to nawet nie wymieniajom klocków ciernych do hamulców, ino całe zwrotnice od RSa bryki się przekłada.
__________________
Jeepać ekologię
Eko jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-01-12, 20:44   #70
BOGUS
Turysta
Grupa: Brak
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Inny
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2002
Postów: 164
Domyślnie

Cytat:
Napisał olejajo Zobacz post
auto ma 50k przejechane, smok nawalił i jechał na zbyt małej ilości oleju. Widać jak tłoki ocierały. Miałem w planach kupno używanego silnika, ale się nie zdecydowałem. CO chwila wały są szlifowane w dzisiaejszych czasach, wiec nie ma w tym nic dziwnego. Może ttylko szlachta z mazowieckiego tego nie toleruje.
tłoki ocieraly , zgoda... tylko ty chcesz robić dół i wychodzi że i górę też, czyli masz cały motor zarżnięty. jednak oryginał to oryginał a szlif to szlif... . przy cenach całych silników gdzie przed kupnem możesz go sprawdzić w aucie robienie całego silnika mija się z sensem ekonomicznym chyba. pozdro
BOGUS jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-01-12, 22:22   #71
olejajo
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Ford Focus II
HB 3D
2.0 Duratec 145KM manual
2005
Postów: 13
Domyślnie

Podejrzewam, że jakbym miał jeszcze raz decydować to wziąłbym używany silnik, bo akurat 3 tyg temu widziałem na allegro za 1500zl. Poszło inaczej i teraz czekam zobacze jakie efekty. Gazownicy polecają mi instalację STAG 300 plus wtryskiwacze hana zamiast valtek ma ktoś taką konfigurację?
olejajo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-01-12, 15:26   #72
ptasiekk
Sympatyk
 
Avatar ptasiekk
 
Bartosz
Zarejestrowany: Oct 2007
Skąd: Legionowo
Ford Focus II FL
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
lipiec
2008
WL powiat legionowski (Legionowo)
Postów: 1 304
Domyślnie

Dzisiaj pierwszy poważniejszy zong w instalacji.

Samochód po jeździe przez około 5 km na gazie zaczął słabnąć aż zgasł. Nie chodzi już na gazie. Na benie nie ma problemu. Po zgaśnięciu jest problem z odpaleniem. Trzeba mu przytrzymać pedał wciśnięty i zapala. Chodzi później bez problemu. Po zgaszeniu na benzynie odpala bez problemu z powrotem.

Gaz miałem zatankowany już w zeszłym tygodniu. Jeździłem nim przez weekend i wczoraj. Zero problemów. Wczoraj przy odpaleniu był jakiż mały problem bo odpalił niby z błędem silnika ale po ponownym odpaleniu nic nie było. Zapisał się w liczniku tylko błąd 9600 czyli coś z immo. Wydaje mi się że tu raczej coś zwariował od mrozu.
Dzisiaj dotankowałem gazu na innej stacji. Nadal tak samo. Nie chodzi na gazie.
Jutro jestem umówiony z magikami co mi instalowali.
Wie ktoś co to może być? Chciałbym wiedzieć wcześniej co by przypilnować magików, żeby wszystko sprawdzili.
ptasiekk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u