Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 24-02-11, 00:51   #1
Aneta-Maciek
Turysta
Grupa: Łódź
 
Avatar Aneta-Maciek
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Skąd: Łódź
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2000
EL Łódź
Postów: 16
Garaż
Domyślnie 1.8 TDDI Gaśnie podczas jazdy, błędy P0335 B2141 i inne.

Witam możliwe że temat wałkowany, ale większość objawów się różni jak u mnie.
Parę razy w roku mam problem taki ,że jadąc czy to wolno czy szybko auto po prostu gaśnie, bez utraty mocy kopcenia szarpania itp. Przekręcam kluczyk lewo prawo i Fokus dalej jedzie oczywiście dyskoteka na desce po czym wszystko ok.
Czasem gaśnie kilka razy po rząd.
Pierwsze co mi podpowiadali to wymiana czujnika zasysanego powietrza, wymieniłem i nic, wymieniłem kolektor z egr-em pół roku spokój.Po czym powtórka z rozrywki, wyczyściłem egr Wynnsem parę tygodni poprawy, ale ogólnie temat się powtarza
Po podpięciu pod kompa wyszło:
P1669- Moduł sterujący pompą wtrysk. Monit. błędów ECM
P1664 -"- Awaria
P1563 Zadanie zatrzymania silnika
P1564 Zadanie redukcji paliwa
P0335 Czujnik położenia wału korbowego
P0216 Układ kontroli czasów wtrysk.
B2141 Brak konfiguracji NVM

Tak sprawa u mnie wygląda jeśli ktoś wie co teraz najlepiej zrobić i ogólnie co się dzieje to proszę o pomoc.

Z góry dzięki i pozdrawiam.
Aneta-Maciek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-02-11, 10:16   #2
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

P1669- Moduł sterujący pompą wtrysk. Monit. błędów ECM
P1664 -"- Awaria
P1563 Zadanie zatrzymania silnika
P1564 Zadanie redukcji paliwa
Te bledy sa typowe dla uszkodzenia sterownika pompy wtryskowej ale u ciebie
pozniej jak zapalasz to znowu dziala. Moze zle naprawiony sterownik-lut puscił...?

Ale B2141 No-Volatile Memory Configuration Failure oraz P0216 Injector/Injection Timing Control Circuit - niewiem czy sie wowczas pojawialy
Moze to połaczenie wtyczki do pompy tryskowej-cos nielaczy

Jesli chodzi o EGR to te bledy niemaja z nim nic wspolnego

A ten niewiem czy jest w tym momencie istotny
P0335 Crankshaft Position Sensor "A" Circuit choc wyglada na wazny...

Jak bede mial chwilke to pozniej sprawdze lub niech ktos poda bledy jakie pojawiaja sie przy padnieciu tego tranzystorka w pompie bo niepamietam dokladnie bo kolega ma chyba cos za duzo bledow.
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-02-11, 11:22   #3
Aneta-Maciek
Turysta
Grupa: Łódź
 
Avatar Aneta-Maciek
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Skąd: Łódź
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2000
EL Łódź
Postów: 16
Garaż
Domyślnie

Dzięki za odp. może to zawęża temat co sie dzieje,a w którym miejscu moge dojść do wtyczki??
Aneta-Maciek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-02-11, 11:44   #4
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

znalazlem chwilke
a wiec mysle ze to niebedzie wtyczka ale mozes possprawdzac to napewno niezaszkodzi bo niewiadomo co jest wogole na pompie..czy bylo cos robione...?
jaki masz przebieg samochodu? jak powyzej 180kkm to napewno przy sterowniku lub pompie bylo cos robione

A jak sie odstac:
podnosisz maske
odkrecasz 2 srubki od oslony intercoolera-na plastiku
odkrecasz 2 balwanki-opaski na przewodach gomowych
odkrecasz 4 srobki mocowania intercoolera
sciagasz z lewej strony intercoolera zlaczke-wtyczke od czyjnika temperatury
wyciagasz intercoler -bez problemow -ale uwazaj na smieci aby sie niedostaly do srodka-wiec odloz chlodnice w bezpieczne miejsce
zostaje jeszcze plastikowa oslona pompy paliwa-poprosty sie sciaga do przodu i troszke musisz ja ponaginac aby wyciagnac calkiem.

W tym momencie masz juz pompe na wierzchu-i mozesz zaobserwowac czy cos bylo kombinowane aby wyciagnac wtyczke musisz wysunac do przodu taki uchwyt ktory jest zabezpieczeniem troszke ciezko pewnie bedzie ale wyciagniesz go bez problemu a pozniej delikatnie ciagnij za wtyczke bo sama niewyskoczy
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-02-11, 17:18   #5
Aneta-Maciek
Turysta
Grupa: Łódź
 
Avatar Aneta-Maciek
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Skąd: Łódź
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2000
EL Łódź
Postów: 16
Garaż
Domyślnie

Sprawdziłem wtyczke i wszystko wygląda jak na oko, że jest w porządku żadnych śladów ingerowania przez domowego elektryka Co najzabawniejsze podrobnym przedmuchaniu intercolera z owadów i innych śmieci, oraz przeczyszczeniu bałwanków, rur dolotowych oraz czujnika temp. auto odpukać śmiga normalnie Teraz tylko czekać aż mu znowu odbije i pokaże swoje fochy.
Jeszcze mam pytanie czy na pompie ta skrzynka z której wychodzą przewody to sterownik?? i czy możliwe że to w nim coś jest nie tak??
Aneta-Maciek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-02-11, 23:34   #6
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

dokladnie o tym mowa...tylko ze istnieje ryzyko ze ktoregos pieknego razu ci samochod zgasnie i niezapali... a apropo tych przewodow..czy niezauwazyles czegos podejrzanego?
czy niebyly przecinane?,,,czy niebyly lutowane? to są istotne pytania!!!
Jesli pompa byla wyciagana to przecinane przewody mogą byc schowane za pompą to mogłbys niezauwazyc-musialbys dobrze zagladac moze za pomocą lusterka choc niewiem czy i tak byloby cos widac.
Jesli nie to jaki masz przebieg? to jest dosc istotne pytanie bo pompy byly sprytnie zrobione aby wytrzymywaly 120kkm tyle co instrukcja serwisowa zakladala
..ale wydaje mi sie ze masz wiecej jak 180kkm...zgadlem?
Dzisiaj troszke pozno ale jutro zapodam ci kilka linkow abys wiedzial co prawdopodobnie cie czeka ale oczywiscie obym sie mylil..moze przeoczylem jakis blad....tak czy siak twoj przypadek jest dosc ciekawy skoro tyle juz jezdzisz a bledy wskazuja na sterownik pompy.
A dlaczego ciekawy- ciekawy dlatego iz poaczenia elektryczne zarowno te na przewodach jak i elektronice z uplywem czasy jak przeplywa przez nie prad sie nagrzewają i w pewnym momencie kończą oczywiscie w tym w ktorym dochodzi do najslabszego połączenia.
Natomiast Ty mowisz ze masz tak od dluzszego czasu co jakis czas Ci silnik zgasnie..niechce zapalic ale po chwili zapala.
A dodatkowe pytanie...czy niezauwazyles aby to moglo miec zwiazek z temperaturą?
Czy niedzieje sie tak ze teraz jak jest zimno to jest ok? ale jak jest gorąco lub silnik sie nagrzeje gdzies na miescie to wówczas gasnie?
Mysle ze w twoim przypadku warto byloby sobie zakupic ELM do diagnostyki abys sam mogl te wypisane bledy potwierdzic-kosztuje tyle samo co jednorazowe podlaczenie do komputera samochodu a mozesz dokladnie bledy potwierdzic jesli masz minimalne pojęcie o komputerze ale skoro tu jestes to chyba masz a dlatego poniewaz jednorazowe odczytanie bledow jest niedokonca jednoznaczne a niewiem jak bylo w twoim przypadku a dodatkowo zastanawia mnie blad P0335 Czujnik położenia wału korbowego ktory teoretycznie jest z innej beczki a jednak jest. Ale moze to tylko zbieg okolicznosci.
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-02-11, 02:10   #7
Aneta-Maciek
Turysta
Grupa: Łódź
 
Avatar Aneta-Maciek
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Skąd: Łódź
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2000
EL Łódź
Postów: 16
Garaż
Domyślnie

Zaczne od tego że za pompą nie zauważyłem żeby kable były cięte i łączone, przebieg na liczniku to 188tyś. oczywiście zdaję sobie sprawę że pewnie jest to oko 300 ale to pomijam. Dzisiaj po całym wcześniej opisywanym zabiegu jechałem z Łodzi do Kielc (ok 150 km). Wyjechałem o 22 i jest znowu niespodzianka auto po 10 km gaśnie i tak przez około 20km. przejechanych gaśnie 12 razy czy to wolne czy wysokie obroty bez znaczenia. w końcu stanąłem na rozgrzanym silniku pogazowałem go do ok. 4 tyś obrotów chwila postoju na wolnych obrotach i reszta trasy bez żadnych problemów. I to jest kolejny ewenement mojego problemu bo we wszystkich innych przypadkach jak czytałem to jest odwrotnie.
Co do zakupu kabla i programu to tydzień temu szukałem i faktycznie 99zł to wydatek znikomy biorąc pod uwagę że każda diagnoza to lekko 100 zł.
Mimo wszystko dzięki za zainteresowanie i czekam z Twoimi spostrzeżeniami
Aneta-Maciek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-02-11, 11:41   #8
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

Oj tak wlasnie tak sie bedzie coraz czesciej dzialo..a samo niebedzie chcialo sie naprawic.

Niestety niemam teraz zbyt wiele czasu ale mozesz sobie poczytac o tranzystrkach w twojej pompie np. w temacie
http://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=46778
tddi pompa wtryskowa.
obejrzyj filmik zobacz bo ciebie bedzie czekalo cos podobnego-ale byc moze bez wymiany tranzystorka tylko poprawienie lutow.
Na internecie znajdziesz informacje jak sie wyciaga ten sterownik-i nalezy to robic bardzo ostroznie bo do niego jest przymocowa czujnik na delikatnej tasiemce!!! i latwo uszkodzic go przy wyciaganiu.

Ale niechce mowic ze to na 100%-tylko na 99,9% ta elektronika bo zastanawia mnie u ciebie ten blad P0335 Czujnik położenia wału korbowego a niemialem czasu jeszcze tego sprawdzic ale sprawdze .

Radze kup sobie tego ELM ja mam ELM 327 v.1.3a i bledy bez problemu odczytasz
bo jesli wyeliminowac ten blad P0335 to wtedy juz na 100% elektronika do wyciagniecia i sprawdzenia.

Jesli sie zdecydujesz na jakies dzialania w tej sprawie a chyba czas najwyzszy bo jak tak bedziesz jezdzil to ci koszta dojda na nowy rozrusznik jeszcze to niezapomnij opisac wszystkiego na forum.
Acha mozesz znalezc kogos w swojej okolicy na forum kto ci za 2 zgrzewki piwa odczytalby bledy...jesli niechcesz tego elm.
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-02-11, 21:46   #9
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

Cos nieco sprawdzilem prawdopodobnie przy bledzie P0335 silnik powinien chodzic-moze zmulony ...ale niemoge tego osobiscie w 100% potwierdzic, i chcialem dzisiaj napisac ze sprawdze to w przyszlym tygodniu osobiscie co i jak z tym czujnikem to niestestety ale w przyszlym tygodniu to bede sie musial sprawdzac sie z rzeczozanwca bo dzisiaj wjechali namnie i mam teraz blotnik i przednie drzwi pasazera do wymiany i jescze zderzaczek zarysowany hehe ale i tak go wyprzedzilem choc bokiem
Wiec moje potwierdzenie mojej diagnozy na chwilke odloze...ale mam nadzieje ze ktos inny sie tutaj wypowie...

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 25-02-11 o 22:22
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-02-11, 01:19   #10
mkaminski100
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2009
Skąd: Basingrad
Inny
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
styczeń
2005
Postów: 948
Domyślnie

P0335 - sprawdz obie wtyczki (czarna i szara) na skrzyni biegow. Sa dosc spore i przypiete do skrzyni (bardziej z tylu). Troche trudny dostep, jak nie znajdziesz to idz po przewodach idacych od przodu silnika.
Potem sam czujnik - jest z tylu na skrzyni, na dole. Dostep od spodu. Sprawdz polaczenie. Poluzuj czujnik (sruba na klucz 7 jak pamietam) i docisnij do kola (ja potem odciagam o setne milimetra) i dokrec.

Wg mnie to walniety czujnik walu.
__________________
Ford to brzmi durnie.
mkaminski100 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-02-11, 09:00   #11
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

mkaminski 100 ale niejestes pewien na 100% ze bez tego czujnika silnik niebedzie chodzil?
zastanawiam sie czy ktos sprawdzal-wypinal wtyczke od czujnika i uruchamial samochod, niestety teraz tego niesprawdze bo mam inne rzeczy na glowie,
Ale jesli okazaloby sie ze bez czujnika silnik moze pracowac wowczas zostanie pompa.
Ale aby ulatwic koledze Aneta-Maciek zadanie to podam blizej lokalizacje

zaczne od schematu elektrycznego
ftp://ftp.idm.ru/pub/ffclub/
2003_5_Focus_WD.pdf
2003_5_C170_ruRUS.zip

na stronie
700-06-00 -16
B43 . . Crankshaft position sensor
cobys niezabral sie za czujnik predkosci ale na poczatke sprawdz co bedzie po wypieciu wtyczki czy bez tego czujnika silnik bedzie dalo sie uruchomic.

Mimo wszystko osobiscie poki co zostane przy swojej wersji dopoki sie niesprawdzi na 100% czujnika z racji tej ze jest blad P1664 oznaczajacy awarie sterownika.

Natomiast prawdopodobnie bo tylko przypuszczam ze sam czujnik moglby co najwyzej wywolac bledy P1563 Zadanie zatrzymania silnika lub P1564 Zadanie redukcji paliwa lub jedno i drugie.
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-02-11, 09:25   #12
mkaminski100
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2009
Skąd: Basingrad
Inny
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
styczeń
2005
Postów: 948
Domyślnie

Jestem pewien i czujnik musi byc wykalibrowany. Wg E-Tis ma byc docisniety do kola i tak zablokowany. Awaria w dieslu wyglada podobnie jak awaria pompy.
__________________
Ford to brzmi durnie.
mkaminski100 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-02-11, 20:02   #13
Aneta-Maciek
Turysta
Grupa: Łódź
 
Avatar Aneta-Maciek
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Skąd: Łódź
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2000
EL Łódź
Postów: 16
Garaż
Domyślnie

Dzięki za obie odpowiedzi posprawdzam wszystkie możliwości i dam znać co i jak ale niestety dopiero po weekendzie będe miał możliwość "zabawy" z autkiem. Czujnik położenia bez problemu znalazłem ostatnio ale szczerze mówiąc nie tykałem go bo nie wiem czy jak go przestawie w złej pozycji czy nie pogorsze sprawy. W środe postaram sie pojechać do znajomego on ma więcej pojęcia o elektryce itp.

---------- Post dodany o 20:02 ---------- Poprzedni post był z 19:52 ----------

P.S mjprzem dzięki za schemat przyda się na przyszłość, choć wole żeby nie było potrzeby częstych odwiedzin w kanale
Aneta-Maciek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-02-11, 13:50   #14
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

z czujnika poprostu wypnij wtyczke.
z tego co powiedzial kolega wyzej silnik niepowinien wowczas sie dac uruchomic.
bedziesz wowczas wiedzial ze ten czujnik moze byc tego przyczyna choc kolega pisal ze jest tego na 100% pewien ze ten czujnik tak ma i moze powodowac bledy podobne do awari pompy.
Mimo wszystko zwrocilbym uwage czy blad
P1664 -"- Awaria -sie powtarza w tych przypadkach
bo niejestem do konca przekonany ze ten blad jest w wyniku tego czujnika.

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 28-02-11 o 13:56
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] 1.8 TDDI - błędy P0149 i B2141 Tresor Silnik i skrzynia 25 12-09-12 13:07
[MK1] 1.8 TDDI Gwizd / świst na postoju jak i podczas jazdy victoo Inne techniczne 1 01-01-11 15:12
[MK1] Zgasł podczas jazdy na rezerwie tddi michalbyd Inne techniczne 6 27-12-10 19:22
[MK1] 1,8 TDDI Gaśnie podczas jazdy na wyższych obrotach... Aneta-Maciek Silnik i skrzynia 5 29-12-09 14:09
Gaśnie podczas jazdy dyntek Elektryka, audio i alarmy 3 04-02-09 18:48

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u