Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 29-05-05, 13:09   #1
iTuiTu
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2005
Skąd: Kraków
Postów: 3
Domyślnie Dziwny wysoki pogłos wydech przy 2000-3000 obrotów...

Witam, mam nadzieję że wydech się kwalifikuje pod silnik... W kazdym razie Focus z końca 2002, 1.6, 5D, 45tys na liczniku.

Jakiś czas temu przy wkręcaniu (i to spokojnym) na zakres 2000-3000/3500 obrotów pojawia się drugi odgłos wydechu, zdecydowanie wyższy i w tle, lokalizuję go na przód - ale to może być mylne wrażenie.

Polazłem z tym do jednej z krakowskich firm i zdiagnozowali mi to na przepaleni któregoś z tylnich 2ch tłumików z naciskiem na drugi (od końca) - dlatego wymieniłem ten i końcowy. Ale pojeździłem - a to 'pierdzenie' (sorry) zostało.

Zdecydowanie lepiej słychać 'zjawisko' na biegu (na jałowym praktycznie tego nie słychać).

Nowe tłumiki to Asmet - więc nic ambitnego ale to akurat nie ma tu znaczenia. Ewidentnie spece źle lokalizowali źródło odgłosu.

Może wiecie co to może być... z góry dzięki za pomoc.
iTuiTu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-05-05, 13:33   #2
NeroN
Kataryna
Grupa: Śląsk
 
Avatar NeroN
 
Paweł
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Żarki Letnisko
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
grudzień
2011
Postów: 3 855
Domyślnie

A witam new usera !!!!

Generalnie wydech w focusach chodzi bardzo charakterystycznie...(mnie sie podoba), a to co ci talk śmieszne pierdzi, to bym obstawił tę plecinkę co ci łączy kolektor z wydechem. Wjedź na kanał wsadź kogś do śrokda, niech gazuje, a ty lookaj na tę plecionkę,czy to to i czy z niej spaliny się nie wydostają itp.
__________________
FFI 1.6 HB & FFIII 1.6 EB kombi 204KM/327Nm by HEKO & POMYLONEZ - Projekt ZŁOMBOL było ST220 Blue Performance
NeroN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-05-05, 16:55   #3
robertno
Turysta
 
Avatar robertno
 
Zarejestrowany: Mar 2005
Skąd: Radom
Postów: 52
Domyślnie

Tłumiki Asmeta nie są ciche trzeba było Bosala albo Walkera założyć
__________________
Robertno
Focus sedan 2.0 GHIA
robertno jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-05-05, 19:46   #4
iTuiTu
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2005
Skąd: Kraków
Postów: 3
Domyślnie asmet a temat

Dlatego nie analizuję jakości pracy nowych tłumików. Tylko fakt, że mi 'fachowcy' znowu dobrze zdiagnozowali miejsce 'zjawiska'. Szukam informacji, co może być odpowiedzialne za emisję tego dźwięku...

...a nie był i nie jest to jak widać ani pierwszy ani drugi tłumik (licząc od końca). Więc asmet'a zostawmy w spokoju.
iTuiTu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-05-05, 22:49   #5
marak
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2005
Postów: 21
Domyślnie

Ja mam to samo!!! Zaczeło mi się tak robić niedługo po tym jak wymieniłem plecionkę przy kolektorze wydechowym (urwała się). Radzę podjechać do speców i zajrzeć właśnie w to miejsce, mnie też to czeka. Daj znać, jak ci to naprawią. Pozdrawiam
marak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-05-05, 23:47   #6
iTuiTu
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2005
Skąd: Kraków
Postów: 3
Domyślnie plecionka?

A to mam serię pytań - gdzie wymieniałeś i ile ta wymiana kosztowała? Mnie czeka batalia z Auto-Wydechem w krakowie o to, że... się dałem.

Może ktoś ma namiar na lepszych speców w Krakowie? A może najnormalniej warto iść do ASO i to konkretnie coś tam zrobić?
iTuiTu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-05-05, 11:33   #7
Blue
Klubowicz
 
Avatar Blue
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 1 121
Domyślnie

Zgadzam się z przedmówcami, miałem to samo i przyczyną okazała się właśnie plecionka.
__________________
Blue jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-05-05, 18:36   #8
marak
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2005
Postów: 21
Domyślnie

Zrobiłem to przejazdem w Bolesławcu, u zwykłego speca od wydechów. Koszt wraz z materiałem 150 zł. Cała sztuka polega na tym, żeby wyciąć i wspawać przegub nie odkręcając do od kolektora (z tym są problemy, niebezpieczenstwo ukręcenia szpilek itd.). Da się to zrobić ale nie każdy się tego podejmuje. Czas naprawy 2 h. I Bylo przez 2 tys km wszystko super, teraz zaczelo gwizdać. Może kwestia samej plecionki???
marak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-05-05, 19:03   #9
Picia78
Klepacz
 
Avatar Picia78
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Dąbrowa Tarnowska
Inny
HB 5D
2.5 DuratecRS 305KM manual
październik
2008
KTA powiat tarnowski (Tarnów)
Postów: 2 598
Domyślnie

Cytat:
Napisał NeroN
A witam new usera !!!!

Generalnie wydech w focusach chodzi bardzo charakterystycznie...(mnie sie podoba), a to co ci talk śmieszne pierdzi, to bym obstawił tę plecinkę co ci łączy kolektor z wydechem. Wjedź na kanał wsadź kogś do śrokda, niech gazuje, a ty lookaj na tę plecionkę,czy to to i czy z niej spaliny się nie wydostają itp.
Albo jest jeszcze jedna mozliwośc przy łączeniu tlumików zaciski ci może popuscił i ci pierdzi podokręcaj je i zobaczysz
__________________

Picia78 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-06-12, 10:24   #10
michal.84
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Wałbrzych/Wrocław
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
sierpień
2003
DB Wałbrzych – miasto
Postów: 96
Domyślnie

WItam,
Temat mam podobny,
tylko u mnie pojawiło się po wymianie plecionki na nową - dokładnie przy 2,2 k obrótów, dziwny dźwięk - głosniejszy, pierdnięcie.

Moc i inne sprawy poza akustycznymi ok.

Co mógł popsuć mechanik??
Czy zostawić temat i sie nie przejmować??
michal.84 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-06-12, 11:59   #11
maciozgr
Sympatyk
Grupa: Łódź
 
Avatar maciozgr
 
Maciek
Zarejestrowany: Feb 2011
Skąd: Zgierz
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
maj
2004
EZG powiat zgierski (Zgierz)
Postów: 1 305
Garaż
Domyślnie

Ja mam podobny dźwięk podczas jazdy, takie wysokie wycie połączone z gwizdem,imho to umierający środkowy tłumik. Dźwięk ten przypomina trochę wycie mostu napędowego z poloneza jak ktoś wie o czym mówie
maciozgr jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-06-12, 09:14   #12
rexo
Turysta
Grupa: Wrocław
 
Daniel
Zarejestrowany: May 2011
Skąd: Wrocław
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
luty
2001
ERA powiat radomszczański (Radomsko)
Postów: 448
Domyślnie

Panowie, podłączę się - mnie czasami także coś pierdzi - przy obciążonym silniku na początku 1 i 2 biegu, do tego czasami potrafi dymek wlecieć do kabiny - stąd moje podejrzenie właśnie na plecionkę.

Znacie jakiegoś dobrego tłumikarza we Wrocławiu i okolicy? Najlepiej też aby nie zdzierał z klientów .
rexo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Głośny silnik 1.8 TDCI 2500-3000 obrotów przy przyspieszaniu jargru Silnik i skrzynia 3 20-12-08 21:44
[FFI] dziwne zachowanie przy okolo 3000 RPM bizkitek Silnik i skrzynia 10 22-08-08 09:10
Mniejsza moc w zakresie 2000-3000 obr, muł i lekko szarpie MI4 Silnik i skrzynia 0 06-08-06 16:18
Odpalanie 3000 obrotów i koniec Wozniak Silnik i skrzynia 1 05-11-05 17:48

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u