Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Opony, felgi, hamulce i zawieszenie

Komunikaty

Opony, felgi, hamulce i zawieszenie Aby miło się jeździło

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 22-08-14, 10:38   #31
Yokura
Turysta
Grupa: Śląsk
 
Avatar Yokura
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Skąd: Oberschlesien
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 68
Domyślnie

U mnie też coś stukało przy skrętach kierownicą i na nierównościach, dokładnie tak jak koledzy wcześniej opisywali, a przyczyna mnie zaskoczyła, ale o tym później...
W zeszłym tygodniu byłem u mojego zaufanego mechanika wymienić hamulce z tyłu i poprosiłem go by sprawdził dokładnie zawszenie okazało się że jest lekki luz na łączniku stabilizatora jeszcze nie kwalifikujący się do wymiany, ale z okazji stuków wymieniłem...
Oczywiście nie ustąpiło.
Wczoraj byłem na przeglądzie, poprosiłem żeby dokładnie wytrzepał auto. Dwa razy szarpał też byłem na dole i nic nie było słychać, powiedział że nie ma się do czego przyczepić nawet jakby chciał i podbił przegląd.
Wczoraj wieczorem wchodząc do auta zahaczyłem nogą o pedał hamulca i o dziwo usłyszałem podobne puknięcie do tego co podczas jazdy. Podczas jazy podłożyłem nogą pedał i eureka stukanie ustało. W moim przypadku luz na pedale hamulca powoduje głuche stuknięcia, jeszcze nie wiem jak to naprawić, ale przynajmniej trochę poruszałem pedałem i teraz jeżdżę i nie słyszę żadnych stuków. Moje zaskoczenie było ogromne i wole umieścić to na forum bo możliwe że komuś się przyda.
Yokura jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-08-14, 20:02   #32
SUCOF33
Sympatyk
Grupa: Małopolska
 
Avatar SUCOF33
 
Artur
Zarejestrowany: Apr 2007
Skąd: Kraków
Ford Focus II ST FL
HB 5D
2.5 DuratecST 225KM manual
styczeń
2009
KRA powiat krakowski (Kraków)
Postów: 1 094
Domyślnie

Cytat:
Napisał Yokura Zobacz post
U mnie też coś stukało przy skrętach kierownicą i na nierównościach, dokładnie tak jak koledzy wcześniej opisywali, a przyczyna mnie zaskoczyła, ale o tym później...
W zeszłym tygodniu byłem u mojego zaufanego mechanika wymienić hamulce z tyłu i poprosiłem go by sprawdził dokładnie zawszenie okazało się że jest lekki luz na łączniku stabilizatora jeszcze nie kwalifikujący się do wymiany, ale z okazji stuków wymieniłem...
Oczywiście nie ustąpiło.
Wczoraj byłem na przeglądzie, poprosiłem żeby dokładnie wytrzepał auto. Dwa razy szarpał też byłem na dole i nic nie było słychać, powiedział że nie ma się do czego przyczepić nawet jakby chciał i podbił przegląd.
Wczoraj wieczorem wchodząc do auta zahaczyłem nogą o pedał hamulca i o dziwo usłyszałem podobne puknięcie do tego co podczas jazdy. Podczas jazy podłożyłem nogą pedał i eureka stukanie ustało. W moim przypadku luz na pedale hamulca powoduje głuche stuknięcia, jeszcze nie wiem jak to naprawić, ale przynajmniej trochę poruszałem pedałem i teraz jeżdżę i nie słyszę żadnych stuków. Moje zaskoczenie było ogromne i wole umieścić to na forum bo możliwe że komuś się przyda.
Kolego u ciebie prawdopodobnie stuka tzw pedaliera , Jest to górne mocowanie zespołu pedału sprzęgła i hamulca do ściany grodziowej.
SUCOF33 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-08-14, 14:13   #33
knzz
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
czerwiec
2000
Postów: 143
Domyślnie

Podepnę się i opiszę swój problem może razem znajdziemy rozwiązanie.
Stuki podczas przejazdu po dziurach
-poleciały do wymiany końcówki stabilizatora
wizyta na stacji diagnostycznej, wszystko w porządku. Jednak nadal puka.
wizyta u mechanika przepatrzył wszystko, jedynie minimalny luz na lewym łożysku w kole przednim ale twierdzi iż to nie jest przyczyną. Wymienił elastyczną złączkę wydechu bo latała jak ten po sklepie. Twierdził że to ta - faktycznie skorodowane i wisiało na włosku ;/

Efekt - dalej puka ;/
i tak wczoraj stanąłem na postoju i jakoś skręciłem kierownicą w prawo, w lewo i co słyszę "PUKA" odgłos dochodzi z środkowej części komory silnika.
Czyli puka podczas przejazdu po dziurach i kręceniu kierownicą na postoju, więc myślę sobie krzyżak na kolumnie ale qrde w sklepie forda nie ma takiej części do Focusa ;/

Dodam jeszcze iż auto nie ściąga podczas jazdy, luzów w kierownicy też nie wyczuwam.

Zgłupiałem.... Pomóżcie co to może pukać bo już mi się pomysły kończą ;/
knzz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-08-14, 19:46   #34
maciobyk
Kataryna
Zlotowicz
Grupa: Małopolska
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Ford Focus II ST FL
HB 5D
2009
Postów: 3 434
Domyślnie

Dokręcenie śruby głównej amora...
maciobyk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-08-14, 08:01   #35
knzz
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
czerwiec
2000
Postów: 143
Domyślnie

Cytat:
Napisał maciobyk Zobacz post
Dokręcenie śruby głównej amora...
Sprawdzę dziś i dam znać czy pomogło.
knzz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-08-14, 20:21   #36
knzz
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
czerwiec
2000
Postów: 143
Domyślnie

Śruby sprawdzone wszystko przykręcone a więc ten element na pewno nie wpływa na stuki. Jakieś propozycje?
knzz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-08-14, 16:22   #37
Yokura
Turysta
Grupa: Śląsk
 
Avatar Yokura
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Skąd: Oberschlesien
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 68
Domyślnie

Cytat:
Napisał SUCOF33 Zobacz post
Kolego u ciebie prawdopodobnie stuka tzw pedaliera , Jest to górne mocowanie zespołu pedału sprzęgła i hamulca do ściany grodziowej.
Rzeczywiście luźna pedaliera powodowała puknięcia i stuknięcia, jak zwał tak zwał... Luz był praktycznie niewyczuwalny ale pod pedaliere włożyłem podkładkę i kawałek gumy, skręciłem no i muszę przyznać że teraz to tak jakbym w innym samochodzie jechał :P

Dorzucę 2 zdjęcia pedaliery bo w necie jak na lekarstwo...





Po co ładować się w koszta jeśli można spróbować najpierw od rzeczy najprostszych zacząć.
Wykonanie pracy nawet dla laika powinno zająć max 30 min. Jeśli ktoś będzie chętny mogę opisać co i jak


Jeszcze chciałem podziękować w tym poście koledze SUCOF33 za dobrą rade
Yokura jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-09-14, 10:23   #38
knzz
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
czerwiec
2000
Postów: 143
Domyślnie

A może krzyżak kolumny kierowniczej tak puka na postoju jak kręcę lekko kierownicą w prawo i lewo?
Dodam jeszcze że pukanie występuje podczas jazdy na delikatnych nierównościach.
Jest to dość uciążliwe i albo mi się wydaje ale znacznie się nasiliło ;/

Pomóżcie
knzz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-09-14, 17:39   #39
knzz
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
czerwiec
2000
Postów: 143
Domyślnie

i nikt nie miał podobnego problemu?

Byłem u mechanika, posłuchał stwierdził że może to byś w maglownicy ale też na 100& nie jest pewien.
Dziwne jest to że puka na naprawdę delikatnych nierównościach ;/

Krzyżaka nie wymienię na nowy bo to element cały z maglownica ;/ co za debile to wymyślali i można kupić tylko używkę. "Masakra"

Pomożecie w diagnozie?
knzz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-09-14, 22:07   #40
szczenka
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2013
Inny
kombi
2.0 DuraTorq 163 KM DPF manual
2014
Postów: 52
Domyślnie

I u mnie coś puka, zero luzów w zawieszeniu, jade 80 km/h po wiejskiej drodze, gdzie asfalt kładli chyba łopatami, głową obijam prawie wszystko dookoła (taka zajebista kołyska)-cisza, zero pukania.
Wjeżdam do garażu przez malutki próg-stuknięcie-lewy przód, ewentualnie bardziej środek.
szczenka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-09-14, 18:21   #41
knzz
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
czerwiec
2000
Postów: 143
Domyślnie

Panowie chyba doszedłem co puka, gdzie jest luz.
Pytanie do was czy ten element jest jakoś regulowany w sensie można go dokręcić czy tylko wymiana na nowy drążek?
Element zaznaczony w kole. Zdjęcie zapożyczone z Ford Sklep.pl
knzz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-10-14, 09:03   #42
szczenka
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2013
Inny
kombi
2.0 DuraTorq 163 KM DPF manual
2014
Postów: 52
Domyślnie

i jak? wyminiłeś ten drążek?
szczenka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-10-14, 22:33   #43
knzz
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
czerwiec
2000
Postów: 143
Domyślnie

Cytat:
Napisał szczenka Zobacz post
i jak? wyminiłeś ten drążek?
Nie, drążek jest sprawny zero luzów na prawym i lewym.
Po rozpięciu i sprawdzeniu wszystkich możliwych miejsc pukania oraz wizycie na Stacji Diagnostycznej winowajca to Poduszki + łożyska górnego Mocowania amortyzatora. Prawa i lewa strona puka.

Zastanawiam się tylko nad firmą jakich części użyć, macie jakieś sprawdzone firmy?
Znalazłem dwie: Ruville, Lemford
knzz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-07-15, 22:05   #44
knzz
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
czerwiec
2000
Postów: 143
Domyślnie

To trochę odświeżę temat.
Pukanie to żadna poduszka amorka a diableka "tuleja prowadząca" w maglownicy.
To pukanie doprowadza mnie do wściekłości

Zastanawiam się czy jest opcja wymiany tylko tej nieszczęsnej tulei... ?
Maglownica jest bez innych defektów (luzy, wycieki)

Spotkaliście się może z tym problemem, czy jest rozwiązania, czy tylko wymiana całej maglownicy (regeneracja) znalazłem na Alledrogo ktoś miał może styczność z tą firmą?

Pozdrawiam.
knzz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-10-15, 13:50   #45
kanti1983
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2015
Skąd: Gliwice
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2003
Postów: 62
Domyślnie

I ja podzielę się swoim problemem ze stukaniem w zawieszeniu. W moim przypadku była to tylna tuleja wahacza przedniego. Mimo że na uszkodzoną nie wyglądała. Podejrzewałem poduszki pod silnikiem, sprawdziłem wszystkie łączniki breszką i był po prostu ciut większy luz podczas sprawdzania gumy, dlatego miałem wątpliwości czy to ona, ale jednak - po wymianie brak stuków.

Do wymiany samodzielnie, ale z dobrym warsztatem, bo dostęp do jednej śruby wahacza mocno utrudniony, w zależności jak mocno jest zapieczona - ja musiałem odpalić - nie była odkręcana od nowości 12 lat 165k km

To tak gdyby ktoś szukał rozwiązania stuków w zawieszeniu
kanti1983 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] Pukanie w prawym tylnim kole na nierównościach Lewusek08 Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 2 31-01-12 20:15
[FFII] Skrzypiące drzwi przy jeździe po nierównościach... grabber Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 13 27-09-11 01:01
[MK2] 1.6 TDCI dziwne metaliczne piszczenie przy ruszaniu pedałem sprzęgła i nierównościach konradjc Silnik i skrzynia 0 09-03-11 22:36
[MK1] uciekający tył na nierównościach p0l4k Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 3 04-01-11 15:27
Stuka na nierownościach paulo Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 25 09-05-07 22:53

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u