Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Opony, felgi, hamulce i zawieszenie

Komunikaty

Opony, felgi, hamulce i zawieszenie Aby miło się jeździło

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 17-09-16, 17:25   #1
Zbanowany
Turysta
Grupa: Śląsk
 
Avatar Zbanowany
 
Sebastian
Zarejestrowany: Sep 2016
Skąd: Żywiec
Ford Focus I
HB 3D
1.8 Zetec 115KM manual
grudzień
1999
SZY powiat żywiecki (Żywiec)
Postów: 14
Domyślnie Obtarta opona 17ka.

Witajcie. Moim problemem okazały się obtarte opony od wew. strony na kołach OZ Racing 17 7Jx17ET42 . OD razu dodam że przeszukałem forum w temacie felg 17ek i ludzie toczą się na nich bez jakiś dystansy itd. Mam założone opony 205/40 - Miały wpaść 215/45- podobno najlepszy rozmiar. Posiadałem zawieszenie gwintowane HiR ->skręcone praktycznie na maksa. Z oponami nie miałem najmniejszego problemu , do czasu...Korzystając z przypływu gotówki zmieniłem przednie amortyzatory, łożyska amortyzatora z poduszkami,odboje , sprężyny,końcówki drążka kierowniczego plus wykonanie zbieżności.Tył -> amortyzatory , poduszki +sprężyny. Wczoraj złapałem kapcia tak mi się wydawało i moim oczom ukazała się obcięta opona od wew strony . Dodam obie przednie opony są ścięte jakby o "coś" obdzierało . Postanowiłem to sprawdzić ale czytając forum niema fizycznej możliwości aby obdzierało o cokolwiek mimo że na foto wygląda na ewidentnie objechaną oponę. Sprawdzałem czy nie obciera i ku mojemu zaskoczeniu nie obciera o nic...Kompletnie. Napisałem sprawę na FB do działu tematycznego , zalecają wizyte u gumiarza w celu dizgnozy , abym przed wizyta u mechanika co wykonywał mi zbieżność zaczerpnął opini . Teraz proszę was o poradę gdyż szczerze wolałbym aby te opony szlak trafił od starości niż abym miał jechać i żądać zwrotu kasy za opony od serwisu -> i tak znając zycie bedą się wypierać . ;( Najlepszym rozwiązaniem była by opcja że nie dopilnowałem ciśnienia w oponach i oto skutki.Dodam że zbieżność wykonałem koło 8go tego miesiąca. Pomocy !
Oto foto moich opon ;
http://www.fotosik.pl/zdjecie/f674c70970103d8c
http://www.fotosik.pl/zdjecie/90e94c6060cf4a5e
http://www.fotosik.pl/zdjecie/f5e4f194e5eb0e25

Ostatnio edytowane przez Falcon ; 17-09-16 o 17:34
Zbanowany jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-09-16, 21:33   #2
MichalST
Dukacz
 
Avatar MichalST
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
2.5 DuratecST 225KM manual
2004
Postów: 1 420
Garaż
Domyślnie

Na której osi tnie te opony?
__________________
FF mk2 5cyl + EMU, jedyny w PL 2.4 + T, pakiet polift ST i wiele, wiele innych...
MichalST jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-09-16, 21:49   #3
Blind227
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar Blind227
 
Piotr
Zarejestrowany: Jul 2015
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
1999
Postów: 468
Domyślnie

A optycznie nie miałeś pochylonych kół ? U mnie z gwintem tył pochylony i czeka mnie geometria
__________________
Mój Focus
Blind227 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-09-16, 21:55   #4
Falcon
Ja tu tylko sprzątam...
Zlotowicz
Grupa: WLKP
 
Avatar Falcon
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: WLKP
Ford Focus III
kombi
1.6 DuraTorq 115 KM DPF manual
styczeń
2012
PSE powiat śremski (Śrem)
Postów: 9 739
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał MichalST Zobacz post
Na której osi tnie te opony?
Napisał, że chodzi o przednie opony.
Falcon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-09-16, 22:04   #5
Piotruś-Pan
Sympatyk
Grupa: Małopolska
 
Avatar Piotruś-Pan
 
Piotrek
Zarejestrowany: Jul 2010
Skąd: Nowy Sącz
Inny
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
styczeń
2011
KN Nowy Sącz
Postów: 475
Domyślnie

Mi tak ścięło tylne jak mi się negatyw zrobił / \
Piotruś-Pan jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-09-16, 22:09   #6
Blind227
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar Blind227
 
Piotr
Zarejestrowany: Jul 2015
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
1999
Postów: 468
Domyślnie

No to jak przednia oś to zbieżność powinna rozwiązać niejasności.
__________________
Mój Focus
Blind227 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-09-16, 00:22   #7
Zbanowany
Turysta
Grupa: Śląsk
 
Avatar Zbanowany
 
Sebastian
Zarejestrowany: Sep 2016
Skąd: Żywiec
Ford Focus I
HB 3D
1.8 Zetec 115KM manual
grudzień
1999
SZY powiat żywiecki (Żywiec)
Postów: 14
Domyślnie

Jednak mam podejrzenie że ścięte opony były od czasu gwintu i ja tego nie zauważyłem. Niema prawa o nic obcierać. Wydaje mi się że to niedopatrzenie. Teoretycznie jest to nie mozliwe aby teraz na takiej kozie coś obcierało. No niema szans. Być może akurat tak się ułozyło po tej zbieżności. Nawet niema o co obcierać. A nie zauważyłem aby samochód sciagało przez walniętą zbieżność nic a nic. Latam średnio po 140 - 190 i zero problemu.Założe tylnie koła na przód zrobię test i myśle że sie okaże co jest nie tak. Wolę kupic nowe 215/45/17 niż udowadniać serwisowi błąd w sztuce. Oby to było to.
Zbanowany jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-09-16, 00:30   #8
Blind227
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar Blind227
 
Piotr
Zarejestrowany: Jul 2015
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
1999
Postów: 468
Domyślnie

Szkoda opon bo to raczej wina zawieszenia .
__________________
Mój Focus
Blind227 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-09-16, 00:44   #9
Zbanowany
Turysta
Grupa: Śląsk
 
Avatar Zbanowany
 
Sebastian
Zarejestrowany: Sep 2016
Skąd: Żywiec
Ford Focus I
HB 3D
1.8 Zetec 115KM manual
grudzień
1999
SZY powiat żywiecki (Żywiec)
Postów: 14
Domyślnie

Tyle że teraz tam tyle miejsca jest że można by 18ke wsadzić. O.o Do dolnego kielicha sprężyny jest sporo miejsca , na maks skręconych kołach nic nie obciera -> a gdyby obcierało to na bank by to było słychać. Hmm. A takie zniszczenie opon czasem nie wyskoczy od zbyt niskiego ciśnienia w oponie? Może tu popełniłem błąd. ET sie zgadza i z tego co czytałem na forum nie obciera nic. A u mnie cyrki ;(
Zbanowany jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-09-16, 00:53   #10
Blind227
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar Blind227
 
Piotr
Zarejestrowany: Jul 2015
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
1999
Postów: 468
Domyślnie

Kup jakieś tanie opony na test i jak będzie taki sam efekt to trzeba szukać co jest nie tak.
Zbieżność robiona z tyłu i z przodu ? Zmieniany był z tyłu kont nachylenia ? I jak auto zachowuje się podczas jazdy w deszczu ?
__________________
Mój Focus
Blind227 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-09-16, 01:14   #11
Zbanowany
Turysta
Grupa: Śląsk
 
Avatar Zbanowany
 
Sebastian
Zarejestrowany: Sep 2016
Skąd: Żywiec
Ford Focus I
HB 3D
1.8 Zetec 115KM manual
grudzień
1999
SZY powiat żywiecki (Żywiec)
Postów: 14
Domyślnie

Kola dam z tylu na przod.Byla robiona cala geometria mam wydruk. Wiedzialem ze po takim podniesieniu samochodu na bank sie wszystko zmieni. Samochodu kompletnie nie sciaga. Nic a nic. Nie bylo zadnych problemow a tu nagle trach i zero powietrza w oponach. Wtedy zauważyłem ze od wew strony wygladaja jak wygladaja.i teraz sie zastanawiam czy jechalem bez powietrza i tak je scielo czy juz to bylo od gwintu sciete.
Zbanowany jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-09-16, 01:21   #12
Blind227
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar Blind227
 
Piotr
Zarejestrowany: Jul 2015
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
1999
Postów: 468
Domyślnie

Jak nie szkoda ci dobrych opon możesz zamienić. Możesz też wysmarować czymś kolorowym wewnętrzną stronę i po dynamicznej jeździe sprawdzić czy kolor z opon nie przeniósł się na jakiś element samochodu. Powietrze wiadomo potrafi zejść ale w dwóch oponach to prawie jak wygrać w totka. Przed zamianĄ opon wymień wentyle.
__________________
Mój Focus

Ostatnio edytowane przez Falcon ; 18-09-16 o 01:41
Blind227 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-09-16, 01:25   #13
Zbanowany
Turysta
Grupa: Śląsk
 
Avatar Zbanowany
 
Sebastian
Zarejestrowany: Sep 2016
Skąd: Żywiec
Ford Focus I
HB 3D
1.8 Zetec 115KM manual
grudzień
1999
SZY powiat żywiecki (Żywiec)
Postów: 14
Domyślnie

Dobry pomysł. To duzo ulatwi sprawe.Zaznacze czyms kolorowym udam sie na wycieczke i powinno wyjsc.nie chcialbym sie pozbywac tych felg szkoda mi ich strasznie.
Zbanowany jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-09-16, 06:42   #14
MichalST
Dukacz
 
Avatar MichalST
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
2.5 DuratecST 225KM manual
2004
Postów: 1 420
Garaż
Domyślnie

Wg mnie będzie wina zawieszenia, jak i fajtłapowatego warsztatu samochodowego. Dodatkowo jak jeżdżę na geometrię to zawsze patrzę im na ręce. W obecnym stanie wygląda że: albo pochylenie kół za duże (po dzwonie, bo w foce ten kąt jest nieregulowany), lub auto zbyt rozbieżne. Zostaje jeszcze opcja że guma w tulejach jest na tyle miękka, że pod wpływem sił bocznych zbieżność się przestawia.
Felgi nie będą za nic winne - masa forumowiczów jeździ na 17" i nikt nie narzeka że ścina opony. Założę się nawet, że w obecnym stanie po założeniu cywilnych małych kółeczek ścinanie będzie występować nadal.
__________________
FF mk2 5cyl + EMU, jedyny w PL 2.4 + T, pakiet polift ST i wiele, wiele innych...
MichalST jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-09-16, 17:26   #15
arkadio
Turysta
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Avatar arkadio
 
Arek
Zarejestrowany: Jan 2015
Skąd: Gryfino
Ford Focus I ST170
kombi
2.0 Zetec 170KM manual
czerwiec
2002
Postów: 332
Domyślnie

Miałem identycznie zjechaną prawą oponę , winna była zużyta tylnia tuleja przedniego prawego waHacza , z tego co pisałeś nic nie robiłeś przy zawieszeniu , prawdopodobnie ze względu na twardą amortyzację przez zawias hr , tuleje waHacza dostały szybko po tyłku , zobacz może to to

Ostatnio edytowane przez Falcon ; 18-09-16 o 18:14
arkadio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-09-16, 18:40   #16
Zbanowany
Turysta
Grupa: Śląsk
 
Avatar Zbanowany
 
Sebastian
Zarejestrowany: Sep 2016
Skąd: Żywiec
Ford Focus I
HB 3D
1.8 Zetec 115KM manual
grudzień
1999
SZY powiat żywiecki (Żywiec)
Postów: 14
Domyślnie

Co nowego? Otóż drodzy koledzy zamieniłem tylnie koła i włożyłem na przód. Na tył dałem 14ki zimowe ( wyglądałem komicznie ) I co ciekawe...Nic nie obciera ! Ani przy dociążonym samochodzie, na wzniesieniu tez nic przy maksymalnym skręcie,No nic nic. Tak jak na forum jest fajny temat odnośnie kół 17ek zero problemu. Zakupując samochód na gwincie musiałem nie zauważyć obtartych koł od wewnatrz. Koleś ekhm znaczy dziadek który mi go sprzedawał był dość "pojechany" i jazde testową przeprowadził sam ciągnąc mnie i brata praktycznie 200 , zakret który ma ograniczenia 60 leciał 130...Serio smiejcie się lub nie ale...Bałem sie! ;D Sądzę że teraz to ja zamulam samochód.Dobra wracając do tematu on musiał mieć walniętą zbieżność. Na oponach jest stary bród którego bym sam nie zrobił.Po drugie obtarcia czuć i słychać. Stawiam na ten scenariusz.Jestem tego pewny w 99% .Teraz opona puściła i dopiero zorientowałem się o fakcie gdy zeszło powietrze. Dziś zamawiam Nankangi NS2 215/45/17 i zakładam. Dużo pomógł mi temat o samym kole 17. Jest to niemożliwe aby coś obcierało na seryjnym zawieszeniu przy tym kole.Zwłaszcza że ja jeżdżę Focusem 3 miesiąc a Wy-Latami. Sądzę że temat do zamknięcia Dziękuję za okazana pomoc/rady/wskazówki. Jestem wdzięczny. Forum rządzi , forum radzi, forum nigdy cię nie zdradzi.
Zbanowany jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-09-16, 20:03   #17
Blind227
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar Blind227
 
Piotr
Zarejestrowany: Jul 2015
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
1999
Postów: 468
Domyślnie

Jak tuleja wywalona nic nie będzie obcierać ale może rozwalić bieżnik Przy gwałtownym ruszaniu powinno słychać stuki ale to nie reguła. Jedź na kanał łom w dłoń i sprawdź czy jakaś guma nie wywalona . Tak dla pewności aby nowych opon nie dogodzić
__________________
Mój Focus
Blind227 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-09-16, 21:08   #18
Zbanowany
Turysta
Grupa: Śląsk
 
Avatar Zbanowany
 
Sebastian
Zarejestrowany: Sep 2016
Skąd: Żywiec
Ford Focus I
HB 3D
1.8 Zetec 115KM manual
grudzień
1999
SZY powiat żywiecki (Żywiec)
Postów: 14
Domyślnie

Racja.Dobra uwaga. Póki co niema zadnych luzow,zero stukania no nic. dobrze ze w fordzie sworzen wahacza jest wymienny na 3 sróbach.Wiadomo gumy wahacza na prase raczej ale i tak nie trzeba wymieniac calego wahacza.wymyc wyskrobac zamalowac ładnie i gra muzyka.To duzy plus. Laczniki stabilizatora zmienilem qiec jedyne co zostalo to sworzen.Nowe opony dam na tyl a obecne z tylu na przod bedziemy widzieć co sie bedzie dzialo.Tyl 215/45 i przod zostanie 205/40 . Tylko czekac na kuriera teraz.
Zbanowany jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-09-16, 21:49   #19
Blind227
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar Blind227
 
Piotr
Zarejestrowany: Jul 2015
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
1999
Postów: 468
Domyślnie

Zawsze można kupić nowe założyć a stare zregenerować i mieć na zapas bo wiadomo czas to $.
__________________
Mój Focus
Blind227 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
opona 225/45/16 opinie?? czort-T Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 9 02-04-09 11:12
jedna opona stih Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 6 03-11-08 21:59
opona do śmieci? grzehoo Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 7 05-11-06 12:04

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u