Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Opony, felgi, hamulce i zawieszenie

Komunikaty

Opony, felgi, hamulce i zawieszenie Aby miło się jeździło

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 11-02-11, 23:49   #1
Jarek3569
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
lipiec
2000
Postów: 30
Garaż
Domyślnie Telepanie buda przy dodawaniu gazu :(

Tak jak w temacie zwracam sie do was ale chodzi mi tu o doswiadczonych kierowcach focusow . Moj problem polega na tym ze jak daje mu w pedal tak mocniej przy 2,3,4 biegu to zaczyna mi telepac auto wydaje mi sie jakby to bylo z prawej strony ale ogolniej to caly przod . I teraz takie pytanie co to moze byc odrazu mowie ze kola zostaly wywazone jesli chodzi o to i to dokladnie wiec ta kwestia odpada zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz jak kola byly nad ziemia to prawe strasznie ciezko sie krecilo moze to lozysko powoduje takie cos ale o werdykt prosze was forumowicze . Pozdrawiam
Jarek3569 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-02-11, 01:12   #2
michmarmik
Sympatyk
 
Avatar michmarmik
 
Michał
Zarejestrowany: Sep 2009
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
listopad
1998
TSK powiat skarżyski (Skarżysko-Kamienna)
Postów: 1 220
Garaż
Domyślnie

a zawieszenie w porządku? nie wybite sworznie? tarcze nie pokrzywione?
__________________
Mój Focus
michmarmik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-02-11, 09:35   #3
korek007
Dukacz
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: Bydg
Ford Focus I
sedan
1.6 Zetec 100KM manual
2000
Postów: 1 244
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarek3569 Zobacz post
..... jak daje mu w pedal tak mocniej przy 2,3,4 biegu to zaczyna mi telepac auto wydaje mi sie jakby to bylo z prawej strony ale ogolniej to caly przod .....
Witam
Proszę o uściślenie - czy to telepanie ma związek z obrotami silnika czy z prędkością?
Czy pojawia się tylko przy przyspieszaniu, a po zdjęciu nogi z pedału gazu ustaje? Jeżeli tak, to po wykluczeniu kół większość znaków na niebie i ziemi wskazuje na tylne tuleje przednich wahaczy lub przegub wewnętrzny.
korek007 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-02-11, 11:09   #4
K@mix
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

A jak sprawdzić czy to półosie (przeguby wew) czy tylne tuleje przednich wahaczy? U mnie występuje drganie całego podwozia czuć to na nogach (podłodze) przy przyspieszaniu tak około od 90km/h wzwyż jak puszczę nogę z gazu to drgań nie ma. NA kierownicy nie czuć bicia.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 12-02-11, 17:00   #5
korek007
Dukacz
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: Bydg
Ford Focus I
sedan
1.6 Zetec 100KM manual
2000
Postów: 1 244
Domyślnie

Cytat:
Napisał K@mix Zobacz post
A jak sprawdzić czy to półosie (przeguby wew) czy tylne tuleje przednich wahaczy? U mnie występuje drganie całego podwozia czuć to na nogach (podłodze) przy przyspieszaniu tak około od 90km/h wzwyż jak puszczę nogę z gazu to drgań nie ma. NA kierownicy nie czuć bicia.
U mnie było dokładnie tak samo. Nie mając pewności, czy to przegub i który, mechanik najpierw wymontował obie półosie i sprawdził "organoleptycznie" przeguby wewnętrznme (chyba lepszej metody nie ma), po czym wszystko złożył. Za tą przyjemność zapłaciłem 160 zł. Padło, że do wymiany był lewy przegub. Po jego wymianie (po kilku kolejnych dniach potrzebnych na nabycie przegubu drogą zakupu) o drganiach zapomniałem.
korek007 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-02-11, 11:37   #6
michmarmik
Sympatyk
 
Avatar michmarmik
 
Michał
Zarejestrowany: Sep 2009
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
listopad
1998
TSK powiat skarżyski (Skarżysko-Kamienna)
Postów: 1 220
Garaż
Domyślnie

a jak auto się zachowuje powyżej 140km/h? jak lekko myszkuje+lekkie drgania na kierze to na bank coś z zawieszeniem. tylne tuleje albo sworzeń.
__________________
Mój Focus
michmarmik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-02-11, 11:49   #7
K@mix
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Nie myszkuje. Idzie normalnie prosto tylko cały czas są drgania. Nie było gdzie testować ale do 160 cały czas są drgania ale nie ma problemu z utrzymaniem foczki na swoim torze.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 12-02-11, 12:00   #8
Foca
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2002
Postów: 59
Domyślnie

Z drugiej paki wszyscy mówią o zawieszeniu a mogły też strzelić poduchy pod silnikiem

Prosta sprawa poducha strzeli , to silnik idzie na bude i pojawiają się drgania .

Ostatnio edytowane przez Foca ; 12-02-11 o 12:08
Foca jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-02-11, 16:42   #9
K@mix
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Rozpędziłem Focusa do 170km/h i drgań przy tej prędkości już nie odczuwałem. Przy skręcie w lewo na łuku słychać tak jakby bzyczenie jakby opona rantem tarła o asfalt a przy skręcie w prawo i dodaniu gazu jest dużo mocniejsze bujanie takie jakby aż bicie. Co to może być?
  Odpowiedź z Cytatem
stare 12-02-11, 16:59   #10
Foca
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2002
Postów: 59
Domyślnie

Pierwsze sprawa to sprawdź tuleje metalowo gumowe

Druga sprawa to łozysko


Trzecia sprawa to przegłuby
Foca jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-02-11, 17:21   #11
K@mix
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Też obstawiam któryś przegub bo tak jak pisałem wyżej jak skręcam to w jedną stronę słychać buczenie a w drugą stronę strasznie telepie autem. Będzie pieniążek na nowe to rozbiorę oba przeguby i zobaczę co i jak.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 12-02-11, 18:48   #12
Foka1223
Turysta
 
Avatar Foka1223
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Warszawa
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
2000
Postów: 65
Domyślnie

Miałem już taki problem . Po wymianie na używaną "dobrą" półośkę drgania ustały.
Foka1223 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-02-11, 19:07   #13
K@mix
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Ale którą półoś? I dlaczego wymieniałeś całą półoś a nie tylko przegub?
  Odpowiedź z Cytatem
stare 12-02-11, 19:12   #14
Foca
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2002
Postów: 59
Domyślnie

Cytat:
Napisał K@mix Zobacz post
Ale którą półoś? I dlaczego wymieniałeś całą półoś a nie tylko przegub?
Jak to przegub przy kole to czeka CIę wymiana całej półosi
Foca jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-02-11, 20:12   #15
Foka1223
Turysta
 
Avatar Foka1223
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Warszawa
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
2000
Postów: 65
Domyślnie

Cytat:
Napisał K@mix Zobacz post
Ale którą półoś? I dlaczego wymieniałeś całą półoś a nie tylko przegub?
Krótka półoś.
A dlaczego cała ?? Dlatego że taką zwykle używkę można kupić więc skoro cała była w lepszym stanie niż moje graty to poszła cała do autka.
Pozdrawiam.
Foka1223 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-02-11, 09:35   #16
korek007
Dukacz
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: Bydg
Ford Focus I
sedan
1.6 Zetec 100KM manual
2000
Postów: 1 244
Domyślnie

Kupując uzywaną półoś nigdy nie ma się pewności, że trafi się coś lepszego niż to co się ma w samochodzie. Skrzywić półoś, biorąc pod uwagę jej grubość i długość, chyba nie jest tak łatwo. Prędzej wymiany wymaga przegub wewnętrzny, w którym tworzą się takie wyżłobienia w miejscach gdzie pracuje krzyżak i one są winne drganiom samochodu przy przyspieszaniu. Czytając posty osób, które miały ten problem i wymieniały przegub, można zauważyć, że częściej pada lewy przegub (tak było też u mnie). Prawy, mimo że jest dłuższy, to jednak podparty jest na łożysku.
Któryś z poprzedników pisał, że jeżeli to przegub zewnętrzny, to wymienia się całą półoś. Oczywiście nie jest to prawda. Trzeba tylko pamiętać, że są różne przeguby, tzn. o różnym uzębieniu - np. przy skrzyniach IB5 są o uzębieniu 25/23 lub 25/21.
korek007 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-02-11, 19:20   #17
K@mix
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

A niby dlaczego? Z tego co wiem w IB5 skrzyni są wymienialne przeguby zewnętrzne jak i wewnętrzne czy się mylę?
  Odpowiedź z Cytatem
stare 12-02-11, 19:41   #18
Jarek3569
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
lipiec
2000
Postów: 30
Garaż
Domyślnie

Ja mam te drgania przy dodawaniu gazu jak puszcze i jade np 120 to ustepuja wiec wypada na to ze przegub wewnetrzny lub tez cala polos zreszta jak skrece w lewo i dodaje powoli gazu to slysze stlumiony dzwiek jakby cos stukalo dopiero dzisaj to uslyszalem. A pod nogami pasazera cos tam telepie wiec na to wychodzi ze przegub a jesli chodzi o wahacze to cale komplety wymienione razem z tulejami . Pozdrawiam
Jarek3569 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-02-11, 11:29   #19
K@mix
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Dzięki korek007 za przejrzyste wyjaśnienie całej sprawy bo czytałem sporo na forum o tych przegubach i półosiach ale Twoja wypowiedź najbardziej obrazuje to wszystko.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 13-02-11, 12:55   #20
Jarek3569
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
lipiec
2000
Postów: 30
Garaż
Domyślnie

Powiem tak teraz to nie jestem pewien ktora to strona po odczuciach stwierdzam ze to po prawej gdzies ale napisze co takiego wiec moze wy mi pomozecie z ktorej to strony moze byc . Otoz jak jade po lekkim zakrecie w prawo i dodaje gazu to nie ma tego telepania a jak jade w lewo po lekkim zakrecie to wlasnie wtedy jest to juz takie bardzo duze bicie i tak samo jest jak jade prosto tez jest to bicie ale nie tak mocne jak jade wlasnie lekko w lewo po zakrecie . Mysle ze doswiadczeni beda wiedziec ktory przegub lub polos w moim aucie takie cos powoduje . Pozdrawiam
Jarek3569 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-02-11, 20:01   #21
foka
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2002
Postów: 108
Domyślnie

Wjedź na kanał, wejdź pod spód i niech ktoś rusza na biegu(ktoś kompetentny) i zobaczysz czy poducha tłucze. Ja też tak miałem i było widać że była wyrobiona. Poza tym jak nie poducha to może znajdziesz właściwą usterkę.
foka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-02-11, 10:30   #22
krisfoc
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Skąd: gdansk
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 51
Domyślnie

Moja foka też miała takie objawy (FFI-tddi). W maju 2010 wymieniłem przegub wewnętrzny, lewy na nowy (przeguby.pl). Drgania ustały. Przejechałem ok.18 tys km i znowu są drgania.
Na kanale - lewa półośka ma luzy. Reklamamacja ? ktoś przez to przechodził?
Nie wiem czy szukać całej półośki czy regenerować przegub?
Nie wiem czy to wina złej jakości przegubu czy "coś" przyspiesza padanie tego przegubu....
Jedno wiadomo znowu kasa wyparuje ....
krisfoc jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-02-11, 18:21   #23
korek007
Dukacz
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: Bydg
Ford Focus I
sedan
1.6 Zetec 100KM manual
2000
Postów: 1 244
Domyślnie

Cytat:
Napisał krisfoc Zobacz post
....Drgania ustały. Przejechałem ok.18 tys km i znowu są drgania.....
Wg mnie są to "zalety" tanich zamienników. Do mojej 1,6 benz oryginalny przegub wewnętrzny kosztuje w sklepach internetowych ok. 750 zł (w ASO z pewnością sporo więcej). Za zamiennik zapłaciłem jakieś 250 zł (z kosztami przesyłki). Z całą pewnoscią jest różnica w jakości użytych materiałów. Ja przejechałem już ok. 25 kkm i jak na razie jest OK (odpukać). Reklamować chyba nie masz co - raczej bez szans. Tak samo z regeneracją - wyżłobień w powierzchni kielicha nikt Ci niczym nie wypełni.
Pozdrawiam.
korek007 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-02-11, 20:35   #24
nabuchodonozor
Turysta
Grupa: Lubelskie
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2001
Postów: 2
Wink

u mnie było tak samo, buda się trzęsła tak , że nie można było jechać, szczególnie przy gwałtownym deptaniu od 80km/h..., wymieniłem wahacz i po sprawie..., więc takie objawy daje również zużyta tylna tulejka wahacza...
nabuchodonozor jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-03-11, 01:42   #25
Jarek3569
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
lipiec
2000
Postów: 30
Garaż
Domyślnie

I tak na koniec tematu odpowiem co to bylo lewa półoś a dokładnie przegub wew. w niej on powodował takie drgania cala buda teraz moge cieszyc sie spokojna i szybsza jazda pozdrawiam
Jarek3569 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK2] syczenie przy dodawaniu gazu abc Silnik i skrzynia 17 06-08-13 21:23
[MK1] Szarpanie przy dodawaniu gazu tomekxo Inne techniczne 15 11-01-11 18:41
[MK1] 1.8B Szapranie przy dodawaniu gazu bartek87711 Silnik i skrzynia 4 07-01-11 07:55
[MK1] Skąd luzy przy dodawaniu i odejmowaniu gazu stelmach Silnik i skrzynia 4 01-03-10 12:47
[FFI] Szarpie przy dodawaniu gazu jacabytom31 Silnik i skrzynia 36 15-07-09 22:40

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u