Forum Focus Klub Polska  
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 05-06-10, 21:26   #1
googie
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Kraków
Postów: 38
Domyślnie TDCi - Usunięcie DPF (filtra cząstek stałych)

Witam wszystkich!

Zdecydowałem się stworzyć taki wątek, ponieważ nigdzie w sieci nie znalazłem pełnej informacji o tym, jak usunąć w TDCi, czy tam ogólnie nawet, filtr cząstek stałych. Jako, że całkiem niedawno (1.5 miesiąca temu) przeprowadziłem u siebie taką operacje i, jak sądzę, z sukcesem, to niżej ją opisuję . Jeśli nie chce wam się czytać całej historii, to przejdźcie od razu do sekcji Co i jak zrobiłem? .

Jaki samochód i jakie problemy?
Mam Focusa II 1.6 TDCi 109KM fabrycznie z filtrem cząstek stałych. Półtora roku temu kupiłem go sprowadzonego z Niemiec. Od razu był z nim pewien problem - w trakcie jazdy, na rozgrzanym silniku (szczególnie było to widoczne we wstecznym lusterku jak puściłem pedał gazu) dymił na biało-niebiesko i wydzielał nieprzyjemny zapaszek z rury, taki jakby olejowy. Ile ja się naszukałem, co to może być. Pierwsza diagnoza - usterka pod głowicą. Wyeliminowałem to prawdopodobieństwo w ABC Auto w Krakowie - zrobili test, wyszedł negatywnie. Miałem też zapieczony wtrysk - przeczyściłem w Diesel Servisie i nadal ten sam objaw - dymiło. Później problemy z EGRem, wymieniony, ale nadal to samo.
Przy wymianie EGRa w ASO na Jasnogórskiej konsultant, czy jak oni tam się nazywają, powiedział mi: "aha, przy okazji - nie ma pan filtra cząstek stałych - ktoś go panu wyciął". Była to dość ciekawa informacja, biorąc pod uwagę, że miesiąc wcześniej w związku z "usterką układu silnika" zgłaszaną przez komputer dolewałem w innym ASO (na Powstańców Śląskich) płynu do DPFa... no ale nic - uznałem, że skoro go nie ma, to może i lepiej.
Ta... nie ma... kilka miesięcy temu miałem ciekawą sytuację - podniósł mi się poziom oleju w samochodzie i przekroczył max... zadzwoniłem do mechanika i powiedział, że może to mieć związek z tym nieszczęsnym DPFem. Abstrahując od tego, czy podpowiedź była słuszna, czy nie, zdecydowałem się wreszcie usunąć dziada, żeby raz na zawsze mieć spokój.

Co i jak zrobiłem?
Jeśli chodzi o samo usunięcie DPFa, to zdecydowałem się na Krakowski V-Tech - znana firma, oferują programistyczne usunięcie filtra cząstek stałych, tylko ta cena... 1500zł bez 10zł. No cóż, powiedziało się A, trzeba powiedzieć B. Zadzwoniłem, umówiłem się. Dostałem termin na za tydzień, ale że i tak nie potrzebowałem przez ten tydzień samochodu - odstawiłem im go wcześniej. Jakie było moje zdziwienie, jak już w poniedziałek (samochód odstawiłem w piątek) zadzwonili, że udało im się sprawę załatwić i samochód można odebrać, ale...
No właśnie: ale. Samochód nie ma powtarzalnej charakterystyki i ma za małą moc (przed zabiegiem 104KM, po zabiegu 106KM, a wg nich powinien mieć przed 109KM i po ok. 115-116KM). Na miejscu otrzymałem informację, że prawdopodobnie filtr nie został poprawnie zdemontowany (a podobno go nie miałem...) i coś go dławi i czym prędzej trzeba coś z tym zrobić, bo padnie turbo. Mieli podobno takiego klienta, który już 4 razy z tego powodu wymieniał turbo, a oni na gwarancji cały czas powtarzali operację - w końcu okazało się, że to wina niepoprawnie (albo w ogóle nie) zdemontowanego filtra i musiał im kasę oddać... W każdym razie powiedzieli, że zabieg przeprowadzony u mnie poprawnie, ale nie dają gwarancji z powodu filtra. Stwierdziłem, że trudno, co mogę zrobić (tym bardziej, że przed zabiegiem ostrzegali o tym wyraźnie - zdemontować filtr, przy czym ja byłem przekonany, że go nie mam).
Pojechałem więc do tłumikarza. W Rurdechu koleś powiedział, że zaślepić filtra nie jest w stanie, bo to jest jedna pucha i w ogóle w ogóle. Generalnie powiedział, że jak mu załatwię taki katalizator do tego modelu, tylko bez DPFa, to może mi go zamontować - to ja podziękowałem bardzo. Pojechałem do tłumikarza na Żółkiewskiego (www.tlumiki.krakow.pl) i przedstawiłem sytuację. Po długiej rozmowie doszliśmy do wniosku, że jedynym rozsądnym wyjściem będzie zamontować uniwersalny katalizator + dosztukować rurki, żeby wlazł pod maskę. Odradził mi kupowanie używki - cholera wie, co w niej siedzi. Niestety, nie wyszło też jakoś specjalnie tanio, bo 1100zł (800zł katalizator kolektorowy + 300zł robocizna), ale lepsze to niż nowy kat (~3000zł).
Przez weekend facet się tym zajął i zadzwonił do mnie, że gotowy ("roboty było kupę, ale zrobione"). Przyjechałem i obejrzałem swój katalizator. Kolejne zdziwienie, bo to co ujrzałem, wyglądało tak. Fajnie "usunięty" filtr, nie? Tłumikarz stwierdził, że to co się działo w środku, to jakaś tragedia. Resztki kata + resztki filtra kotłowały się i nie dziwne, że kurzył z rury.

Podsumowanie
Autko po zabiegach chodzi sprawnie, pali sympatycznie (na trasie ok. 5.8 litra/100km). Dymienia nie ma, zapaszku też nie. Mocy jakby wyraźnie przybyło (nie sprawdzałem go na hamowni po wymianie kata), bo cisnę gaz tak samo, jak wcześniej, a auto jedzie jakby szybciej . Ogólnie - wszystko wskazuje na to, że operacja w 100% udana (przypomnę, że jeżdżę tak już 1.5 miesiąca - jakieś 1500km od tego czasu zrobiłem).

Zachęcam do wrzucania swoich historii, bo naprawdę mało takich jest w sieci (a przynajmniej ja nie znalazłem), a wielu osobom może się przydać, bo temat na czasie.

Szerokości!

Ostatnio edytowane przez googie ; 27-08-10 o 09:04
googie jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-06-10, 23:20   #2
Tamade
Turysta
 
Avatar Tamade
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Bielsko Biała
Ford Focus I FL
HB 3D
1.8 TDCi 115 KM manual
2001
Postów: 245
Garaż
Domyślnie

Ja jestem posiadaczem tdci od 1,5 roku co prawda w FFI nie ma filtra cząsteczek stałych ale niestety po 140 tyś skończyło się turbo cóż zrobiłem wcześniej miałem problem z wtryskiem ale tanio i sprawnie to zrobili (1 lał koszt 300zł ) czytając tak wszystkie te wiadomości mam czasem wrażenie ze lepiej kupić st czy rs właściciele benzyniaków chyba maja mniej problemów i tańsze ( taka moja mała dygresja )
Tamade jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-06-10, 00:05   #3
damianTDCI
Dukacz
 
Avatar damianTDCI
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
listopad
2002
Postów: 1 127
Domyślnie

Ja czasami jak przyjadę i cofam do kraweżnika to otwieram sobie drzwi to czuć taki nie przyjemny zapach i myślałem, że focus I też ma ten filtr cząstek stałych, a jeżeli nie to co to może być?
damianTDCI jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-06-10, 16:05   #4
Komor
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Opole
Ford Focus III FL
kombi
1.6 DuraTorq 115 KM DPF manual
styczeń
2015
Postów: 1 239
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał damianTDCI Zobacz post
Ja czasami jak przyjadę i cofam do kraweżnika to otwieram sobie drzwi to czuć taki nie przyjemny zapach i myślałem, że focus I też ma ten filtr cząstek stałych, a jeżeli nie to co to może być?
Masz 1,8 TDCi ... one lubią sobie bączka puścić takiego jaśniejszego.
Nic złego się nie dzieje, to po prostu konstrukcja silnika stwarza takie sytuacje gdzie wydaje Ci się że za bardzo kopci. One po prostu tak maja i tyle.
__________________

Komor jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-06-10, 09:58   #5
Tamade
Turysta
 
Avatar Tamade
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Bielsko Biała
Ford Focus I FL
HB 3D
1.8 TDCi 115 KM manual
2001
Postów: 245
Garaż
Domyślnie

hehh ktoś gdzieś tu kiedyś pisał albo czytałem gdzie indziej że po zapachu można stwierdzić dużo jak jest "słodki" zapach przyjemny nie przyjemny ale już nic nie pamiętam z tego
Tamade jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-06-10, 15:03   #6
elite
69
 
Avatar elite
 
Łukasz
Zarejestrowany: Nov 2008
Skąd: Wrocław
Inny
HB 3D
1.8 TDDi 90KM manual
kwiecień
2000
DW Wrocław
Postów: 400
Domyślnie

Brawo :P Ekofaszystom mowimy nie :P Precz z dpfami ! :P
__________________
elite jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-10-10, 01:26   #7
belek
Turysta
 
Avatar belek
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: Warszawa
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
lipiec
2004
WA Warszawa Białołęka
Postów: 708
Domyślnie

Cytat:
Napisał elite Zobacz post
Brawo :P Ekofaszystom mowimy nie :P Precz z dpfami ! :P
to pojedz do chin gdzie cale miasta przypominaja madmaxa to przestaniesz gadac takie bzdury. to nie wina ekologow a koncernow samochodowych ktore nie chcialy dopracowac dpfow. w wiekszosci padaja przez wadliwa konstrukcje oczyszczania. za kiepska dwumase w focusie 1.8tdci tez odpowiadaja ekolodzy? za padajace pompy CR i wtryski (ekologiczniejsze od starszych) tez winni ekolodzy? a moze oszczednosci na materialach i ksiegowi pakujacy kase w marketing a nie bezawaryjnosc? przejedz sie za kopcacym starem i nawdychaj rakotworczych substancji a pozniej lecz na onkologii matke albo dziecko to nie bedziesz gadal takich glupot o ekoterrorystach
__________________
http://my.opera.com/belek
belek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-10-10, 10:16   #8
Adam Getka
Moderator
Grupa: Warszawa
 
Avatar Adam Getka
 
....
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Warszawa
Inny
HB 3D
2.0 Zetec 215KM manual
czerwiec
2001
WE Warszawa Mokotów
Postów: 4 454
Thumbs down

Cytat:
Napisał belek Zobacz post
to pojedz do chin gdzie cale miasta przypominaja madmaxa to przestaniesz gadac takie bzdury. to nie wina ekologow a koncernow samochodowych ktore nie chcialy dopracowac dpfow. w wiekszosci padaja przez wadliwa konstrukcje oczyszczania. za kiepska dwumase w focusie 1.8tdci tez odpowiadaja ekolodzy? za padajace pompy CR i wtryski (ekologiczniejsze od starszych) tez winni ekolodzy? a moze oszczednosci na materialach i ksiegowi pakujacy kase w marketing a nie bezawaryjnosc? przejedz sie za kopcacym starem i nawdychaj rakotworczych substancji a pozniej lecz na onkologii matke albo dziecko to nie bedziesz gadal takich glupot o ekoterrorystach
Nie uprawiamy populizmu na technicznym. Z takimi tekstami to na HP.
__________________
DSG Das iSt Gówno
Adam Getka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-10-10, 11:42   #9
belek
Turysta
 
Avatar belek
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: Warszawa
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
lipiec
2004
WA Warszawa Białołęka
Postów: 708
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adam Getka Zobacz post
Nie uprawiamy populizmu na technicznym. Z takimi tekstami to na HP.
Wiesz co to znaczy populizm? Chyba nie, bo to odnosi się dokładnie do słów które skrytykowałem, a na nie jakoś nie zareagowałeś. Wypowiedzi, że za problemy z DPF odpowiadają "ekoterroryści", są tak żenujące, że dziwi mnie brak na nie jakiejkolwiek reakcji. Zastanawiające jest tylko, że na nie, choć nie wnoszą kompletnie nic merytorycznego do dyskusji, jest miejsce na technicznym...

Zobacz chociażby tutaj, jak koncerny dbają o klienta, a nie czepiaj się norm Euro:
http://moto.wp.pl/kat,15953,title,Di...wiadomosc.html

Można się zastanawiać jak tak rygorystyczne normy wpływają na gospodarkę UE i jej konkurencyjność i jaki maja sens, jeśli reszta świata ich nie wdroży. Ale to już rzeczywiście temat na HP.
__________________
http://my.opera.com/belek

Ostatnio edytowane przez belek ; 13-10-10 o 11:56
belek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-10-10, 12:49   #10
Adam Getka
Moderator
Grupa: Warszawa
 
Avatar Adam Getka
 
....
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Warszawa
Inny
HB 3D
2.0 Zetec 215KM manual
czerwiec
2001
WE Warszawa Mokotów
Postów: 4 454
Domyślnie

Cytat:
Napisał belek Zobacz post
Wiesz co to znaczy populizm? Chyba nie, bo to odnosi się dokładnie do słów które skrytykowałem, a na nie jakoś nie zareagowałeś. Wypowiedzi, że za problemy z DPF odpowiadają "ekoterroryści", są tak żenujące, że dziwi mnie brak na nie jakiejkolwiek reakcji. Zastanawiające jest tylko, że na nie, choć nie wnoszą kompletnie nic merytorycznego do dyskusji, jest miejsce na technicznym...

Zobacz chociażby tutaj, jak koncerny dbają o klienta, a nie czepiaj się norm Euro:
http://moto.wp.pl/kat,15953,title,Di...wiadomosc.html

Można się zastanawiać jak tak rygorystyczne normy wpływają na gospodarkę UE i jej konkurencyjność i jaki maja sens, jeśli reszta świata ich nie wdroży. Ale to już rzeczywiście temat na HP.
Jaki sens mają Twoje wypowiedzi na technicznym?
Dokładnie nic nie wnoszą nowego w tym temacie.
Zaraz mogą wszystkie posty nie-techniczne wylądować w koszu.
Chcesz sobie popisać to se załóż temat na HP.



PS.
Dodałem temat do przyklejonych, bo podejrzewam, że może się rozkręcić z racji popularności. Tutaj proszę pisać o problemach i sukcesach w walce z PDFami.
__________________
DSG Das iSt Gówno

Ostatnio edytowane przez Adam Getka ; 20-10-10 o 10:07
Adam Getka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-06-10, 15:19   #11
skylla1
Dukacz
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Poznań
Ford Focus III
HB 5D
1.0 EcoBoost 125 KM manual
styczeń
2015
PO Poznań
Postów: 1 042
Domyślnie

A tak z ciekawości - czy w cywilizowanym kraju typu Niemcy, gdzie przeglądy techniczne nie są fikcją, można sobie usunąć DPF i przejść przegląd, czy też nie da rady?
skylla1 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-06-10, 16:01   #12
qbaqbas
Turysta
 
Avatar qbaqbas
 
Zarejestrowany: May 2010
Skąd: Karlsruhe
Ford Focus I
sedan
1.8 Zetec 115KM manual
lipiec
1999
Postów: 11
Domyślnie

Cytat:
Napisał skylla1 Zobacz post
A tak z ciekawości - czy w cywilizowanym kraju typu Niemcy, gdzie przeglądy techniczne nie są fikcją, można sobie usunąć DPF i przejść przegląd, czy też nie da rady?
nie da rady, no chyba że ma się znajomości ale to już inna sprawa. Ogólnie pełny przegląd samochodu w niemczech trwa min. 1h i wyjdzie nawet najdrobniejsza usterka silnika (na przegladzie spalin sa bardzo wąziutkie widełki a do tego dokument przegladu trzeba miec ze soba do wgladu przez policję - wydruk jest automatyczny a urzadzenie pomiarowe certyfikowane). W Polsce nigdy nie zajęło mi to dłużej niż 15 min (losowa stacja diagnostyczna). Ale przynajmniej niemiecki przeglad wazny jest 2 lata
qbaqbas jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-06-10, 22:49   #13
Tamade
Turysta
 
Avatar Tamade
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Bielsko Biała
Ford Focus I FL
HB 3D
1.8 TDCi 115 KM manual
2001
Postów: 245
Garaż
Domyślnie

TDCI od czasu do czasu trzeba przeciągnąć żeby sobie poodpychał nagary spalił i wszystko będzie ok a to że puści od czasu do czasu dymka czy białego czy czarnego to norma dużo też zależny od paliwa
Tamade jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-06-10, 23:23   #14
damianTDCI
Dukacz
 
Avatar damianTDCI
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
listopad
2002
Postów: 1 127
Domyślnie

Mój nie ma problemu z dymieniem tylko czasami taki nie przyjemny ostry zapach czuć po wyściu z auta.
damianTDCI jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-06-10, 23:36   #15
Adam Getka
Moderator
Grupa: Warszawa
 
Avatar Adam Getka
 
....
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Warszawa
Inny
HB 3D
2.0 Zetec 215KM manual
czerwiec
2001
WE Warszawa Mokotów
Postów: 4 454
Domyślnie

Badanie Diesela pod kątem zadymienia jest szkodliwe dla silnika (dłuższe przytrzymanie na maksymalnych obrotach), więc nikt tego nie wykonuje, jeżeli nie ma pewności.

Nawet w Niemczech......
__________________
DSG Das iSt Gówno
Adam Getka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-08-10, 22:57   #16
wiejo
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Ford Focus II
kombi
1.6 DuraTorq TDCi 109KM manual
2007
Postów: 2
Domyślnie problem z filtrem fap

Witam.
W moim FF pojawił się problem - usterka układ. silnika -taki komunikat podaje komputer. Po podpięciu do złącza diagnostycznego okazało się że brakuje płynu uzupełniającego. W ASO 5 litrów 1200 zł...robocizna ??? i w dalszym ciągu nie wiem w jakim stanie jest filtr, nowy bagatela około 2500 zł.
Czytam różne wypowiedzi użytkowników i nasuwa się najrozsądniejsze wyjście-usunięcie tego szpeja.
Jestem z Krakowa już po rozmowach w v-techu 1490 zł za modyfikację oprogramowania kompa, ok. ale kto w tym mieście udrożni mi wydech tak żeby auto normalnie jeździło i żeby można było zapomnieć o FAP.
Będę bardzo wdzięczny za poradę, z góry dziękuję.
wiejo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-08-10, 00:39   #17
GCSheko
Byznesmen
Grupa: Małopolska
 
Avatar GCSheko
 
Grzegorz
Zarejestrowany: Aug 2010
Skąd: Kraków
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
październik
2016
KR Kraków
Postów: 3 075
Domyślnie

...no przecież trzeba troszkę poszukać na forum
...dopiero w zeszłym tygodniu pisaliśmy o kolejnym wywalonym DPF-ie http://www.focusklubpolska.pl/showth...=16861&page=15
...robimy to kompleksowo...wycinka mechaniczna...programowa...chip i diagnostyka na hamowni...oczywiście w cenie "forumowej"
__________________
Wypożycz Focus RS 3 za 450zł.
http://gcscars.pl/
https://www.facebook.com/GCSTuning
GCSheko jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-08-10, 07:28   #18
FoFusz
Turysta
 
Avatar FoFusz
 
Zarejestrowany: May 2010
Skąd: KrK
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
kwiecień
2002
KR Kraków
Postów: 159
Domyślnie

Cytat:
Napisał googie Zobacz post
(Tutaj mała dygresja: dużym plusem było to, że facet w V-Techu zaproponował mi kwotę do zapłaty bez VATu, jeśli nie chcę faktury. Zgodziłem się i wyszło 1220zł zamiast 1490.)
Teraz tylko brakuje aby ktoś ze skarbówki to przeczytał i V-Tech bay bay ładnie ich kolega googie podpierniczył
__________________
...dopiero żyć zaczniesz, gdy umrzesz kochając...
Jan Twardowski
FoFusz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-08-10, 09:58   #19
bubson
Turysta
 
Avatar bubson
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Skąd: Warszawa
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
marzec
2003
WE Warszawa Mokotów
Postów: 129
Domyślnie

Cytat:
Napisał FoFusz Zobacz post
Teraz tylko brakuje aby ktoś ze skarbówki to przeczytał i V-Tech bay bay ładnie ich kolega googie podpierniczył
I dobrze, bo strasznie mnie wkurza taki proceder, a stosuje go co drugi warsztat - łącznie z wychwalanym pod niebiosa Panem Z., co mnie do niego zdecydowanie zniechęciło. Pzdr.
__________________
MB (W123) 2.3 '78 - pomarańczowa dama, CB TTI 770 + Sirio ML 145

www.motopodprad.pl POLECAM!!!
bubson jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-08-10, 10:08   #20
Komor
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Opole
Ford Focus III FL
kombi
1.6 DuraTorq 115 KM DPF manual
styczeń
2015
Postów: 1 239
Garaż
Domyślnie

Widziałem to od razu, ale nie chciałem tego rozwijać, ale widzę że już użyłeś słowa do szybkiego pozycjonowania
__________________

Komor jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-09-10, 11:03   #21
pawlak
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Skąd: Warszawa
Ford Focus II
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
grudzień
2005
Postów: 13
Domyślnie

Trochę odgrzewam temat no ale...
A mianowicie w ubiegłym tygodniu byłem u Wuja Zbycha na podłączenie foczki pod kompa bo coś niedomagała.
No i się okazało, że to to cholerstwo zwane dpf 'em.
Od razu telefon do Masters'a - próba przepalenia 250 zł, wycięcie tego dziadostwa 1500
Tego samego dnia byłem w ASO Forda aby wymienić listwę, o której wcześniej zapomnieli.[pepe] Przy okazji zapytałem się ile u nich taka próba przepalenia, a gościu z serwisu odpowiada, że tego nie praktykują ale jak chce to mogą mi to wyciąć za 1000 zł. Zostawiam im autko na 2 dni a oni w tym czasie to usuwają i programują to co tam trzeba.
Stąd moje, czy przed oddaniem foki do ww. mam dopytać o szczegóły przeprowadzenia tego zabiegu, czy tylko i wyłącznie jest tu różnica w cenie? A jak nie tam to czy polecacie kogoś w Warszawie?
pawlak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-09-10, 16:35   #22
GCSheko
Byznesmen
Grupa: Małopolska
 
Avatar GCSheko
 
Grzegorz
Zarejestrowany: Aug 2010
Skąd: Kraków
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
październik
2016
KR Kraków
Postów: 3 075
Domyślnie

..nie wiem jak w Wawie...ale w Krakowie Aso przywozi do mnie autka na wycinkę...pewnie podobny proceder
__________________
Wypożycz Focus RS 3 za 450zł.
http://gcscars.pl/
https://www.facebook.com/GCSTuning
GCSheko jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-09-10, 22:28   #23
pawlak
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Skąd: Warszawa
Ford Focus II
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
grudzień
2005
Postów: 13
Domyślnie

Czyli nie pozostaje mi nic innego jak oddać furkę do ASo i zaoszczędzić 5 stówek...
pawlak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-09-10, 23:17   #24
GCSheko
Byznesmen
Grupa: Małopolska
 
Avatar GCSheko
 
Grzegorz
Zarejestrowany: Aug 2010
Skąd: Kraków
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
październik
2016
KR Kraków
Postów: 3 075
Domyślnie

...jeśli wykonują to kompleksowo...wycinają i programują...to oczywiście dawaj...byle nie zrobili Ci tak jak robili w ASO w N. Sączu...wyłączyli programowo i zapomnieli wyciąć...kilka sztuk Foczek z Fakro...po 2...3 tygodniach zastanawiali się dlaczego nie jeżdżą
__________________
Wypożycz Focus RS 3 za 450zł.
http://gcscars.pl/
https://www.facebook.com/GCSTuning
GCSheko jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-09-10, 00:02   #25
pawlak
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Skąd: Warszawa
Ford Focus II
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
grudzień
2005
Postów: 13
Domyślnie

Z tego co zrozumiałem to wycinają i programują. Ale jeszcze się dopytam, strzeżonego...
A dla pewności powiem im aby dali mi to co wytną na pamiątkę
Jeszcze tak na marginesie to do tego nie potrzeba hamowni wystarczy "rundka po mieście"?
pawlak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-09-10, 00:32   #26
GCSheko
Byznesmen
Grupa: Małopolska
 
Avatar GCSheko
 
Grzegorz
Zarejestrowany: Aug 2010
Skąd: Kraków
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
październik
2016
KR Kraków
Postów: 3 075
Domyślnie

...do "wycinki" hamownia nie potrzebna...chociaż ja zawsze proponuję chipsa...w pakiecie dużo taniej...komplet wycinka, program i jakieś 160KM 1700zł.
__________________
Wypożycz Focus RS 3 za 450zł.
http://gcscars.pl/
https://www.facebook.com/GCSTuning
GCSheko jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-01-11, 22:12   #27
marcmai
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Skąd: Poznań
Postów: 25
Domyślnie

Cytat:
Napisał GCSheko Zobacz post
...do "wycinki" hamownia nie potrzebna...chociaż ja zawsze proponuję chipsa...w pakiecie dużo taniej...komplet wycinka, program i jakieś 160KM 1700zł.
I kłopoty ludziom fundujesz w cenie.
Jak słyszę jak ktoś beztrosko mówi o podnoszeniu mocy to mnie .... bierze.

---------- Post dodany o 21:12 ---------- Poprzedni post był z 21:02 ----------

Apropos kodowania wtrysków - czy wtryskiwacz ma jakiś układ programowalny, że wgranie softu do kompa od zera może nie ruszyć kodowania wtryskiwaczy?
Według mnie jest odwrotnie - parametry fizyczne wtryskiwaczy są kodowane w komputerze. Jeżeli tak jest, to czy tenże komp posiada jakąś osobną przestrzeń pamięci do zapisywania tych parametrów?
Bo według mnie Jaro jest przekonywujący a Bartek coś za bardzo namawia do tego serwisu.
marcmai jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-01-11, 23:54   #28
GCSheko
Byznesmen
Grupa: Małopolska
 
Avatar GCSheko
 
Grzegorz
Zarejestrowany: Aug 2010
Skąd: Kraków
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
październik
2016
KR Kraków
Postów: 3 075
Domyślnie

Cytat:
Napisał marcmai Zobacz post
I kłopoty ludziom fundujesz w cenie. Jak słyszę jak ktoś beztrosko mówi o podnoszeniu mocy to mnie .... bierze.
..Tyś się z choinki urwał?...co Cię bierze?...co masz do podnoszenia mocy?...
__________________
Wypożycz Focus RS 3 za 450zł.
http://gcscars.pl/
https://www.facebook.com/GCSTuning
GCSheko jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-01-11, 00:05   #29
keicam
Klepacz
Grupa: Pomorskie
 
Avatar keicam
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Skąd: Gdańsk
Inny
HB 3D
kwiecień
2015
GD Gdańsk
Postów: 2 127
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał marcmai Zobacz post
I kłopoty ludziom fundujesz w cenie.
Jak słyszę jak ktoś beztrosko mówi o podnoszeniu mocy to mnie .... bierze.
keicam jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-09-10, 08:54   #30
marekgt
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Skąd: Warszawa
Ford Focus II
kombi
1.6 DuraTorq TDCi 109KM manual
czerwiec
2005
Postów: 13
Domyślnie

Pawlak, powiedz w którym ASO w Warszawie robią takie cuda.
marekgt jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
1.6 tdci, filtr dpf

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
TDCi - WYMIANA FILTRA PALIWA grzegorz830 MK1 2 29-09-12 12:50
Wkład filtra oleju w 1,6 TDCi 90KM DoktorB Silnik i skrzynia 10 08-08-10 09:23
[FF I] montaż filtra cząstek stałych DPF w FF1 ? saperos Inne techniczne 12 12-10-09 13:23
[ogólne] usunięcie DPF a filtra cząstek stałych Mejfok Inne techniczne 1 20-02-09 11:48
Usunięcie kata w TDCi 100KM fazis Tuning mechaniczny 17 27-05-06 07:49

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u