Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne

Komunikaty

Inne techniczne Problemy, usterki, naprawy...

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 20-12-16, 21:37   #13
wojcimierz
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2016
Skąd: WAW
Ford Focus I
HB 3D
1.8 TDCi 115 KM manual
2003
Postów: 185
Garaż
Domyślnie

Cześć, miałem podobną sytuację przy wymianie kierownicy. Poradziłem sobie bez wykręcania całej kolumny oraz bez rozbierania jej. Trochę się nagłowiłem zanim w końcu się udało... Swoją drogą zastanawiam się dlaczego tylko w niektórych focusach sprężyna wciąga trzpień do środka, a w innych nie. Jest to chyba związane z wypadkowością, ja u siebie miałem wcześniej dzwona, ale do rzeczy:

Logika jest prosta. Trzeba jak najmocniej wyciągnąć trzpień do siebie i zablokować sprężynę od tyłu żeby trzpień pozostał na swoim miejscu i nie został wciągnięty z powrotem.

1. Żeby wyciągnąć trzpień musimy ściągnąć pająka z manetkami bo inaczej prawdopodobnie będzie zbyt głęboko żeby do niego sięgnąć. Gdy już to zrobimy bierzemy się za ciągnięcie do siebie trzpienia. Jeżeli nadal nie możemy go dosięgnąć to po prostu trzeba od tyłu popychać sprężynę. U mnie o dziwo łatwiej było to zrobić z wyciągniętą kierownicą na maksa w stronę kierowcy.

2. Paluchami ciężko jest wystarczająco mocno do siebie wyciągnąć trzpień więc pomogłem sobie kluczem płaskim z oczkiem i śrubą, tą którą przykręca się kierownicę (chyba 22 albo 24). Po prostu przyłożyłem oczko klucza do trzpienia i przykręciłem śrubę tak jak bym dokręcał kierownicę z tym że naszą kierownicą jest klucz z oczkiem . W ten sposób mamy wygodny uchwyt w postaci klucza którym możemy z łatwością ciągnąć trzpień do siebie.

3. Teraz po prostu musimy czymś zablokować sprężynę od tyłu. Wkładamy coś pomiędzy sprężynę a przegub. Ja użyłem kolejnego klucza płaskiego ponieważ miałem cały zestaw i łatwo było dobrać klucz o odpowiedniej długości, który idealnie wpasował się w dystans utworzony pomiędzy sprężyną a przegubem. Był to chyba klucz 8 albo coś koło tego.

4. Teraz musimy założyć pająka i kierownicę. Chyba nie trzeba tego tłumaczyć. Trzeba to oczywiście robić z ostrożnością i odpowiednim wyczuciem ponieważ wiadomo że klucz włożony w sprężynę niczym kij w szprychy nie jest żadną stabilną blokadą i mocne szarpanie z łatwością go wybije i sprężyna znowu wciągnie trzpień.

5. U mnie wciąż brakowało dosłownie milimetrów żeby śruba "złapała" więc dopychałem mocno kierownicę i jednocześnie kręciłem śrubą aż w końcu się udało uffff !!!!!!!!!!!!!!

Mam nadzieję, że komuś pomoże.
wojcimierz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] Błędy P1132 i P0172 - co naprawić ? krisbass Gaz i zagazowane Foczki 10 05-04-11 13:13
[Ogólne] Da się taką felgę naprawić i czy warto? pppawelek Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 5 18-12-10 12:12
[MK1] Ułamany trzpień pompy sprzęgła tomtom Silnik i skrzynia 1 27-11-10 21:15
Wgięcie w karoserii - jak naprawić? haen Inne techniczne 18 04-09-06 13:15

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u