Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Opony, felgi, hamulce i zawieszenie

Komunikaty

Opony, felgi, hamulce i zawieszenie Aby miło się jeździło

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 30-07-08, 23:29   #61
stih
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Skąd: WK
Postów: 61
Domyślnie

natomiast u mnie sa trzaski delikatne przy skrecie w lewo i prawo po jednym w lewo i po jednym w prawo, jak dam kierownice na maxa np w lewo to czuje na kierownicy jakby wiekszy opor jakby mocniej dziala pompa ? czy to normalne czy cos juz sie znowu wali...
stih jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-01-09, 20:51   #62
dejvid
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Skąd: Kraków
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
2000
Postów: 24
Domyślnie

tak a propos dziwnych dźwięków wydawanych przez kółko w naszych foczkach: ja mam coś takiego , bez względu na to czy kręcę w lewo czy w prawo coś "wyje" zarówno podczas jazdy jak i postoju ?? jakieś sugestie ?
dejvid jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-01-09, 11:15   #63
lobuzek
Turysta
 
Avatar lobuzek
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Skąd: Tarnów
Ford Focus C-Max
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
kwiecień
2004
Postów: 384
Domyślnie

Pompa wspomagania - to obstawiam.
lobuzek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-01-09, 17:58   #64
SzerszeN
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar SzerszeN
 
Zarejestrowany: Mar 2005
Skąd: Warszawa - Natolin
Ford Focus II FL
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
wrzesień
2008
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 244
Domyślnie

Cytat:
Napisał lobuzek
Pompa wspomagania - to obstawiam.
dokladnie, zapewne wystarczy dolac plynu i bedzie bloga cisza
__________________



SzerszeN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-01-09, 22:00   #65
dejvid
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Skąd: Kraków
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
2000
Postów: 24
Domyślnie

Cytat:
Pompa wspomagania - to obstawiam.
niestety - pudło... owszem trzeba było dolać płynu ale tak na prawdę to sika taki aluminiowy wężyk pomiędzy pompą a przekładnią........
dejvid jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-02-09, 21:09   #66
Ewelka
Turysta
 
Avatar Ewelka
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Skąd: okolice Nowy Tomyśl
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
marzec
2001
PNT powiat nowotomyski (Nowy Tomyśl)
Postów: 65
Domyślnie maglownica

i mnie czeka wymiana maglownicy ((((((((
dzis sobie skrecam na parkingu a tu jakies zgrzyty tarcia , az sie wystraszylam , zatrzymalam sie - awaryjki , macha do gory , a tam juz po buty kaluza, plyny od wspomagania brak (( wiec czym predzej do mechanika , on na lewar i tylko zakrecil glowa -
podobno poszla mi listwa kierownicza czyli maglownica z obydwoch stron , mozliwe to ??? , przy mnie odsunol z kazdej strony te gumy na koncowkach i kazal patrzec ale tam tylko cieklo i cieklo (( zalamka bo jak patrze na ceny to sie ino po trzaskac mozna , do tego powiedzial ze z pompy prawdopodobnie tez mi cieknie , znalazlam cos na allegro bo poki co to mi za sugerowal uzywana maglownica plus pompa po negocjacjach telefonicznych 300 zl plus gwranacja rozruchowa miesiac , a stara do regeneracji ale watpie chyab czy da rade ja zregenerowac

ale dziwi wszystkich jak to mozliwe ze poszla z obydwoch stron ??/!!
__________________
wczesniej Renault Megane RT - teraz Ford Focus Ghia 1.6 16V!

Ewelka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-02-09, 21:38   #67
Piter569
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Kalisz
Postów: 3
Domyślnie

Hej, tydzień temu odwiedziłem to forum. Po ostatniej wizycie w ASO postanowiłem pomocy szukać u Was - forumowicze. Normalnie kopalnia wiedzy.
Ale do rzeczy - u mnie też przy ruszaniu kierownicą czuć w podłodze stukanie w okolicach pedałów. Diagnoza ASO - maglownica za 3,5tys., ale o dziwo, byłem kilka dni temu na przeglądzie rejestracyjnym. Pracuje tam dość uczciwy facet z 40-letnim doświadczeniem w tej branży. Na trzepaczce wszystko ok, powiedziałem mu o tych stukach, zszedł pod auto i ruszałem kierownicą (na włączonym wspomaganiu) tak z 30sek. Gość stwierdził że tak powinno być i taki luz jest rzeczą normalną.
Sądząc po Waszych wypowiedziach tych stuków nie powinno być. Ech... co specjalista to co innego się człowiek dowie.
Piter569 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-02-09, 22:45   #68
Artur83
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Mazowieckie
Ford Focus II
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
2006
Postów: 643
Domyślnie

Cytat:
Napisał Piter569
Hej, tydzień temu odwiedziłem to forum. Po ostatniej wizycie w ASO postanowiłem pomocy szukać u Was - forumowicze. Normalnie kopalnia wiedzy.
Ale do rzeczy - u mnie też przy ruszaniu kierownicą czuć w podłodze stukanie w okolicach pedałów. Diagnoza ASO - maglownica za 3,5tys., ale o dziwo, byłem kilka dni temu na przeglądzie rejestracyjnym. Pracuje tam dość uczciwy facet z 40-letnim doświadczeniem w tej branży. Na trzepaczce wszystko ok, powiedziałem mu o tych stukach, zszedł pod auto i ruszałem kierownicą (na włączonym wspomaganiu) tak z 30sek. Gość stwierdził że tak powinno być i taki luz jest rzeczą normalną.
Sądząc po Waszych wypowiedziach tych stuków nie powinno być. Ech... co specjalista to co innego się człowiek dowie.
A nie ściąga Ci auto przy mocnym przyśpieszaniu? Mały luz na maglu jest zawsze i samoredukuje się po odpaleniu auta jak się włącza wpsomaganie. Luz da się także trochę zredukować jeżeli powstał na skutek zużycia, a nie uszkodzenia mechanicznego (specjalna śrubka na maglu). Prawdopodonie trochę masz zużyty magiel i listwa chodzi sobie góra dół. Jak nie cieknie, nie ściąga i nie zgrzyta to jeździć i się nie przejmować. Swoją drogą strasznie dużo sobie krzyczą w ASO za magiel do FFI, do FFII kosztuje 1820 zł, ale to pewnie wachania kursu EURO za to odpowiadają.
Artur83 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-02-09, 17:28   #69
Piter569
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Kalisz
Postów: 3
Domyślnie

nie ściąga (nawet przy 190km/h) i nie cieknie - nie zauważyłem ubytków płynu do wspomagania. Czyli jeździć dzięki za info, jeszcze sprawdzę na wszelki wypadek luz na przegubie kulowym drążka kierowniczego
Piter569 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-02-09, 17:52   #70
Artur83
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Mazowieckie
Ford Focus II
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
2006
Postów: 643
Domyślnie

Cytat:
Napisał Piter569
nie ściąga (nawet przy 190km/h) i nie cieknie - nie zauważyłem ubytków płynu do wspomagania. Czyli jeździć
Mechanikiem nie jestem, ale tak sądzę. Na dłuższą metę na pewno czeka Cię wymiana, ale póki nie ma w/w objawów, osobiście nie widzę sensu pakowania w to pieniędzy.
Artur83 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-04-09, 13:07   #71
Sławekbe
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Skąd: WARMIŃSKO-MAZURSKIE
Postów: 34
Domyślnie

Czeka mnie wymiana przekładni i znalazłem coś takiego na Allegro: http://allegro.pl/item612093937_nowa...ord_focus.html

Czy ktoś z Was kupował ją?
Sławekbe jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-07-09, 18:00   #72
oomarcin78
Sympatyk
 
Avatar oomarcin78
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Skąd: Ursynów
Ford Focus I
kombi
1.4 Zetec 75KM manual
2001
WN Warszawa Ursynów
Postów: 59
Garaż
Domyślnie

witam
byłem w sobotę u znajomego mechanika ze stukotami przy delikatnym skręcaniu kiery, fura na kanał, koleś do kanału i szybka diagnoza: końcówki drążków ok, drążki ok, wyrobione tuleje i jabłka maglownicy. koszty: regeneracja około 600 pln, demontaż i montaż 200 i zostaje tylko ustawić zbieżność około 100....
podobno jeszcze z pół roku mogę z tym pojeździć ale radzi jak najszybszą naprawę

załamać się można

pzdr
__________________
Szczęśliwy posiadacz
oomarcin78 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-09-09, 14:37   #73
Kefu
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: Zabrze
Postów: 20
Domyślnie

Witam dołączam się do tematu.
Kupiłem Foczkę 2 m-ce temu. Przed zakupem sprawdzana była w ASO Forda, mechanik (znajomy) określił stan auta jako zadawalający, kilka drobnych rzeczy do roboty.
Od miesiąca zaczęło mi stukać przy szybkich skrętach. Pojechałem do warsztatu w Zabrzu, który gdzieś tu na forum był zachwalany. Niestety ja się do tych polecających ten warsztat nie dołączę. Pan serwisant zadzwonił do mnie po 1/2h od odstawienia auta i poinformował, że całe zawieszenie z przodu jest do roboty, wymiana piast tarcz, klocków, przekładnia etc. w sumie ponad 3000zł
Szybka decyzja, zabrałem pajacowi auto, pojechałem do znajomego, pozaglądał pod autem, postukał, popukał, pokręcił kierownicą, włożył łapę koło pedaliery za coś złapał i stuki ustąpiły. Diagnoza - Krzyżak kolumny kierowniczej, ma poszukać schematów i zabrać się do roboty.
Pytanie do Was co to jest ten krzyżak i gdzie go można nabyć bo szukałem na necie i nic ???
Kefu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-09-09, 17:40   #74
Kefu
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: Zabrze
Postów: 20
Domyślnie

Dodam jeszcze, że u w/w mechanika z pseudo-superwarsztatu zapłaciłem za diagnostykę, ch. wie czego 160zł. Złodzieje
Kefu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-09-09, 06:43   #75
muszka
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Skąd: Kraków
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
grudzień
2010
KR Kraków
Postów: 61
Domyślnie

ja też się podłączam do tematu, tylko że ja mam FF II. Mi też strasznie cos stuka przy kręceniu kierownicą w miejscu (szybkie ruchy lewo prawo), oraz jak są jakieś nierówności drobne to z lewego przedniego koła słychać odgłos, zaznaczam ze tylko gdy koła są skręcone, przy jeździe na wprost jest cisza!, dzis jade do forda, mam gwarancje zobaczymy ci mi sie uda wytargować
muszka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-09-09, 13:26   #76
oomarcin78
Sympatyk
 
Avatar oomarcin78
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Skąd: Ursynów
Ford Focus I
kombi
1.4 Zetec 75KM manual
2001
WN Warszawa Ursynów
Postów: 59
Garaż
Domyślnie

właśnie wymieniłem maglownicę w swojej foce bo stukało juz troszkę i z chęcią pozbędę się jej za parę groszy, podobno można je regenorować...


Pzdr
__________________
Szczęśliwy posiadacz
oomarcin78 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-09-09, 18:06   #77
maliiina
Turysta
 
Avatar maliiina
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Skąd: z fiesty
Ford Focus II
HB 3D
1.6 DuraTorq 109KM manual
styczeń
2005
DKL powiat kłodzki (Kłodzko)
Postów: 47
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał oomarcin78 Zobacz post
właśnie wymieniłem maglownicę w swojej foce bo stukało juz troszkę i z chęcią pozbędę się jej za parę groszy, podobno można je regenorować...


Pzdr
jaki to byl rodzaj stuku ? bo tez mammaglownice do wymiany bo cieknie mi z niej i tez mi sie odzywa stukanie tyle ze 2 rodzaje jedno przy wjechaniu w dziure , tak jakby amortyzaor byl nie dokrecaony [podobny dzwiek do wyrobionego sworznia] i 2 stuk przy ruszaniu i przy cofaniu naprzemian
maliiina jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-09-09, 19:50   #78
oomarcin78
Sympatyk
 
Avatar oomarcin78
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Skąd: Ursynów
Ford Focus I
kombi
1.4 Zetec 75KM manual
2001
WN Warszawa Ursynów
Postów: 59
Garaż
Domyślnie

u mnie stukało przy wjechaniu w dziurę lub w czasie postoju gdy delikatnie skręcałem kierownicą
__________________
Szczęśliwy posiadacz
oomarcin78 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-10-09, 17:11   #79
carl23
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Skąd: mazowieckie
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
wrzesień
2001
Postów: 36
Domyślnie

czy na zgaszonym maglownicę tez slychać czy tylko po odpaleniu jak pompa wspomagania działa?
__________________
piowski
carl23 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-01-10, 10:45   #80
tomoho77
Turysta
 
Avatar tomoho77
 
Zarejestrowany: May 2008
Skąd: Otwock
Ford Focus II
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
maj
2005
Postów: 8
Garaż
Domyślnie

witam
bo sie rozpadla jak wjechalem na kanał
pozdrawiam

tomek
tomoho77 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-03-10, 19:47   #81
gooz35
Turysta
 
Avatar gooz35
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: Toruń
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
listopad
1998
CTR powiat toruński (Toruń)
Postów: 61
Domyślnie

drodzy koledzy

dzwiek wydobywajacy sie przy delikatnym skreceniu (w czasie jazdy) tylko w prawo. cos jakby tarlo, takie delikatne chrobotanie. moze jestem przewrazliwiony ale jakby w prawo troche ciezej sie skrecalo. pomozecie ?
__________________
Fiat Uno 1,1 93r
Ford Fiesta 1,3 96r
Ford Focus 1,6 98r
gooz35 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-03-10, 21:22   #82
Kefu
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: Zabrze
Postów: 20
Domyślnie

Witam,
ma ktoś może namiary na jakiś profesjonalny warsztat regenerujący maglownice na śląsku ?
Najlepiej taki gdzie się zawozi całą furę i wyciągają, regenerują i wkładają z powrotem.
Kefu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-04-10, 19:10   #83
Grzessiek_2006
Turysta
 
Avatar Grzessiek_2006
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2002
Postów: 6
Domyślnie

Witam Wszystkich,

Mam podobny problem z maglem, wyciek z okolicy głowicy.
Czy ma ktoś może namiary na warsztat regenerujący magiel w okolicy Warszawy.
Grzessiek_2006 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-04-10, 11:26   #84
Kafar
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2001
Postów: 3
Domyślnie

Cytat:
Napisał gooz35 Zobacz post
drodzy koledzy

dzwiek wydobywajacy sie przy delikatnym skreceniu (w czasie jazdy) tylko w prawo. cos jakby tarlo, takie delikatne chrobotanie. moze jestem przewrazliwiony ale jakby w prawo troche ciezej sie skrecalo. pomozecie ?
pewne symptomy wskazują że możesz mieć uszkodzone łożysko i to prawdopodobnie w lewym kole, efekt szumu , chrobotania, tarcia oraz fakt zwiększenia głośności przy skręcaniu i to w jedna stronę .
Kafar jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-06-10, 18:16   #85
gooz35
Turysta
 
Avatar gooz35
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: Toruń
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
listopad
1998
CTR powiat toruński (Toruń)
Postów: 61
Domyślnie

a co z ciut ciezszym skrecaniem w prawą strone? lozysko wymieniliem i nie slychac juz nic. kierowanica przy jezdzie prosto patry leciutko w lewo. ktos mi powiedzil ze ta kierownica to zbieznosc. a jak to sie ma do w/w skrecania?
__________________
Fiat Uno 1,1 93r
Ford Fiesta 1,3 96r
Ford Focus 1,6 98r
gooz35 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
układ kierowniczy lucas.p Inne techniczne 2 12-10-10 13:25
Układ kierowniczy Gwidon Inne techniczne 4 24-11-07 23:00
Ukł. kierowniczy dlugi Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 4 21-03-06 09:22

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u