Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 01-11-12, 16:51   #1
kuman_
Turysta
 
Avatar kuman_
 
Radek
Zarejestrowany: Feb 2012
Skąd: Świnoujście
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2003
Postów: 63
Domyślnie 1.6B Żółta kontrolka - błąd katalizatora

Znalazlem na forum ze kontrolka kolo zebate z wykrzyknikiem w srodku oznacza uszkodzenie osprzetu silnika. Tylko że moj problem polega na tym ze podczas jazdy zapalila mi sie kontrolka silnika. Po zgaszeniu auta i wlaczeniu zaplonu ponownie (jak pojawiaja sie wszystkie kontrolki) nad nia zaswiecila sie kontrolka z kolem zebatym i wykrzyknikiem, po zapaleniu auta kontrolka z kolem znika a zostaje kontrolka silnika. Wiem ze teraz mi ktos napisze ze zawsze sie zapalaja wszystkie kontrolki tylko ze ja ja pierwszy raz widze podczas przekrecania zaplonu. Dodam ze auto chodzi normalnie nic nie muli nic nie dymi nie zmienila sie charakterystyka pracy silnika. Po zapaleniu sie katrolki silnika zrobilem autem ze 60 km na trasie wiec jestem pewien ze dziala dobrze. Wpadlem na jeden pomysl co moze byc przyczyna, a mianowicie paliwo i sada (ta ekologiczna... nie wiem jak sie nazywa dokladnie) mialem to samo w polo 9n skasowalem blad 2 razy i po przemysleniu przesiadlem sie z 95 na 98 i pomoglo do tej pory bledu tego czujnika nie ma (chyba sada lambda czy jakos tak)


Jesli ktos mial taka przypadlosc prosze o pomoc. jutro i tak jade do mechanika na kompa ale chcial bym spac spokojnie dzisiejszej nocy. Tym bardziej ze jest przed 10 a z kasa krucho juz w tym miesiacu poplynalem na 340 zl perzez auto.

Ostatnio edytowane przez kuman_ ; 01-11-12 o 16:54
kuman_ jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-11-12, 10:39   #2
kuman_
Turysta
 
Avatar kuman_
 
Radek
Zarejestrowany: Feb 2012
Skąd: Świnoujście
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2003
Postów: 63
Domyślnie

dobra wszystko jasne winny blad w katalizatorze wychodzi ze paliwo piczkowate przejde z 95 na 98 i zobaczymy czy znow blad wyskoczy.
kuman_ jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-11-12, 13:06   #3
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie

Kontrolka koła zębatego nie ma nic związanego z katalizatorem i jego sprawnością, błąd drugiej sondy objawia się zaświeceniem kontrolki silnika, natomiast liczba oktanowa paliwa ma tyle do sprawności katalizatora, co kury do astronautyki
drake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-11-12, 07:56   #4
kuman_
Turysta
 
Avatar kuman_
 
Radek
Zarejestrowany: Feb 2012
Skąd: Świnoujście
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2003
Postów: 63
Domyślnie

Cytat:
Napisał drake Zobacz post
Kontrolka koła zębatego nie ma nic związanego z katalizatorem i jego sprawnością, błąd drugiej sondy objawia się zaświeceniem kontrolki silnika, natomiast liczba oktanowa paliwa ma tyle do sprawności katalizatora, co kury do astronautyki
i tu sie mylisz wiem bo testowalem na polo n9 jak zatankuje 95 to po 40 km wlacza mi sie blad sady lambda (czyli cos nie tak ze spalinami) po kasacji bledu i zalaniu 98 blad nie wystepuje. To samo pewnie mam w fordzie. Czytalem gdzies opinie ze 95 nie ma tyle oktanow ze 98 to dopiero jest 95 (bynajmniej w polsce). I chyba do tego bede sie sklanial bo w polo bledy ustaly jak zmienilem 95 na 98. Co do kontrolki z wykrzyknikiem to musze sie przyznac ze chyba spanikowalem i od zawsze sie palila po wlaczeniu zaplonu tak jak reszta kontrolek jak abs itp.
kuman_ jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-11-12, 20:59   #5
ffelmer
Turysta
 
Avatar ffelmer
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Skąd: Lubelskie
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
1999
LLE powiat łęczyński (Łęczna)
Postów: 362
Garaż
Domyślnie

a wykrzyknik z kołem oznacza problem z przepustnicą i/lub coś nie halo z powietrzem. Ja bym szukał w tym kierunku :P
ffelmer jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-11-12, 21:32   #6
BOGUS
Turysta
Grupa: Brak
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Inny
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2002
Postów: 164
Domyślnie

witam
wykrzyknik z kołem zebatym to podczas jazdy problem z przegrzewaniem sie silnika chyba...
pozdrawiam
BOGUS jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-11-12, 08:11   #7
ble
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Warszawa Ursus
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
marzec
2001
Postów: 105
Domyślnie

Cytat:
Napisał BOGUS Zobacz post
witam
wykrzyknik z kołem zebatym to podczas jazdy problem z przegrzewaniem sie silnika chyba...
pozdrawiam
Jak zdechła mi uszczelka pod głowicą i sie przegrzewał to właśnie ta kontrolka sie czasem paliła.
ble jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] Wymiana katalizatora Adax Inne techniczne 43 31-05-12 08:29
[MK1] 1.6B Średnica katalizatora i wymiary katalizatora. WLBN Silnik i skrzynia 10 17-06-11 20:24
[MK1] Wymiana Katalizatora wwa21276 Silnik i skrzynia 10 15-04-10 23:34
wymiana katalizatora snk2000 Silnik i skrzynia 5 10-01-08 21:18
[FFI] wymiana katalizatora artax Inne techniczne 0 02-11-07 17:57

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u