Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne > Szkody, Naprawy, Porównania

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 20-07-09, 20:07   #1
undefine
Turysta
 
Avatar undefine
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Poznan
Ford Focus II FL
kombi
1.6 DuraTorq TDCi 109KM manual
kwiecień
2007
PO Poznań
Postów: 14
Domyślnie kradzież foczki i ubezpieczenie w compensie

Niedawno(luty) kupiłem sobie pierwszą w życiu foczkę. Używaną, osobiście sprowadzoną z niemiec... Zadowolony byłem co nie miara. Autko... co tu dużo mówić. Po prostu super. Bezwypadkowe i w ogóle
Do tego dostałem w dosyć okazyjnej cenie.

W piątek w nocy autko straciłem. Ukradzone sprzed domku, na zamkniętym osiedlu(niestety bez monitoringu). W lini prostej autko było z 4 metry od mojego łóżka .

Jakby ktoś przypadkiem widział jasnoniebieską foczkę (http://forum.focusklubpolska.pl/user...1239653164.jpg) - proszę o info
Ceny charakterystyczne - brak jakichkolwiek oznaczeń focusowych z tyłu (nie ma nawet znaczka focus), oraz ok 10cm naklejka - "kwiatek" od tyłu po prawej stronie. Do tego (ale to już pewnie zmienione) podkładki pod tablice jedynie z srebrnym paskiem - także bez jakichkolwiek napisów)

Co prawda znając życie już jest w kawałkach rozproszone po świecie, ale...

Pytanie brzmi - czy ktoś przerabiał już taki temat?

Miałem oczywiście AC, w compensie, ale obawiam się niedoszacowania wartości autka.
Otóż - raz że autko było dosyć niestandardowe (brak konkretnego modelu, ale z dosyć bogatym wyposażeniem:
- automatyczna klimatyzacja
- podgrzewana przednia szyba
- podgrzewane przednie fotele
- nawigacja (niemcy + główne drogi europy)
- 6 poduszek powietrznych.

Próbowałem wyklikać wartość w eurotaksie i generalnie to zawsze czegoś brakuje - a to 2 poduszek, a to nawigacji, a to z koleji w wyższych modelach są rzeczy których ja nie miałem (osłona bagażnika, relingi dachowe).

Ma ktoś pomysł jak "rozsądnie" wycenić takie autko? Jakiś rzeczoznawca?

Drugi problem to to, że autko było środkiem trwałym w mojej małej DG. W związku z tym odliczyłem 60% z vatu od niego. Z tego co doczytałem to w sytuacji gdy samochód jest ŚT, wartość ubezpieczenia to wartość netto - tylko co w takiej sytuacji z 40% vatu który musiałem zapłacić z racji tego że autko było osobowe?

(przy ubezpieczaniu wartość podałem "brutto", o tym netto doczytałem dopiero teraz - więc jakby mi wartości nie zakwestionowali i wypłacili tyle na ile było ubezpieczone to narzekać nie będę Ale spodziewam się innego scenariusza...)
undefine jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u