Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne > Serwis i gwarancja

Komunikaty

Serwis i gwarancja Relacje z wizyt w ASO i innych serwisach.

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 24-10-05, 16:46   #1
Niedźwiedź
Turysta
 
Avatar Niedźwiedź
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Warszawa
Postów: 192
Domyślnie OMC Motors dało du*y po raz kolejny

Wracając wczoraj do domu zapaliła mi sie kontrolka awarii silnika (żółty silniczek). Postanowiłem udac się rano do OMC Motors w celu sprawdzenia tego i ewentualnej naprawy. Przywitałem się i powiedziałem co się dzieje. Pan Grzegorz wysłuchał mnie, poprosił o dowód rejestracyjny i książke serwisową, postukał troszke na klawiaturze i oznajmił mi, że samochód zostaje, ale on nie jest pewien czy dzisiaj uda im się do niego zajrzeć. Na nic zdały się prośby i próba wytłumaczenia, że jestem stałym klientem, że to już drugi samochód w OMC, że to chyba tak nie może być, że samochód ma 5 miesięcy i sie psuje. Zawezwałem w tej sytuacji kierownika. Przybył Pan w garniturku. Nie przedstawił się. Nie zaprosił mnie do swojego gabinetu. Stał nade mną i próbował zachowywać się tak jak się tego nauczył podczas szkolenia (psychologia społeczna i te sprawy). Tzn łagodnie, cicho i w taki sposób żeby mnie jak najszybciej zbyć. Jemu powiedziałem to samo co Grzegorzowi. Gdy powiedziałem, że przecież przecież u nich kupowałem ten samochód 5 miesięcy temu i to chyba tak nie może być, że po 150 dniach się coś psuje poinformował mnie, że jeśli mam takie życzenie to moge napisac do Ford Polska. On nie może mnie traktowac inaczej niż innych klientów. Przeszedłem do ofensywy. Opowiedziałem mu historie z radiem. Zapytałem jak to jest, że nie są w stanie w ciągu 6 dni poświęcić mi 5 minut (pracy serwisanta) i 25 minut (pracy maszyny) na naprawę radia które u nich za chore pieniądze kupiłem. Zapytałem jak to jest, że w OMC mnie odsyłają z kwitkiem, a 10 minut póź niej w Centrum Dobra przyjmują mnie z uśmiechem i po 30 minutach wszystko jest OK. Koelś się troszkę zmieszał i powiedziął w końcu, że tak się pewnie złożyło że nikogo nie mieli i mogli mnie przyjąć. Zapytałem jeszcze raz czy nie mogą chociaż sprawdzić co się dzieje z samochodem, a naprawić potem. Usłyszałem, że nie. Powiedziałe w takim razie, że jade do Centrum Dobra, a facet zamiast próbować mnie zatrzymać powiedział, że jesli tam będą mieli miejsca to z pewnościa mnie przyjmą, bo oni (OMC) nie mogą. Wyszedłem.
__________________
Niedźwiedź

Pomarańczka 2.5 ST
Niedźwiedź jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
serwis Rad Motors w Radomiu. obcy Serwis i gwarancja 5 07-05-07 10:20
OMC Motors i zniżka klubowa Maxredaktor Serwis i gwarancja 55 30-11-06 11:12
ASO POL MOTORS Wroclaw Tower Serwis i gwarancja 1 10-06-05 20:24

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u