Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 04-01-12, 01:13   #1
Kristov81
Turysta
Grupa: Cujawy
 
Avatar Kristov81
 
Krzysztof
Zarejestrowany: Mar 2011
Skąd: Bydgoszcz
Ford Focus I
sedan
1.6 Zetec 100KM manual
1999
CB Bydgoszcz
Postów: 58
Domyślnie Dziwne zachowania auta po awarii centralnego zamka.

Witam

Posiadam Focusa 99r sedan 1.6 16v benzyna, manualna klima.

Przejdę do sprawy.

Ok. 2tyg temu wymieniałem napinacz (zdechł w ogóle nie pracował jak należy) oraz pasek alternatora ponieważ było ciągłe piszczenie.Była również co roczna wymiana filtra oleju wraz z samym olejem.

W ubiegłą sobotę(sylwester) przyjechałem do innego miasta.
Auto stało do poniedziałku. W poniedziałek schodzę na dół , chcę wpakować rzeczy i ku mojemu zaskoczeniu centralny zamek nie reaguje a odkąd posiadam auto ok 3lat nic z nim się nie działo czyli pracował dobrze.
Próbowałem najpierw dwukrotnie zrobić reset czyli odpiąłem klemy od aku - zero efektu oprócz wpisania kodu radia i ustawienia godziny.
Sprawdzałem na forum tego typu usterki i jeśli dobrze rozumiem najpierw muszę sprawdzić bezpiecznik nr 63 który jest z tyłu skrzynki z bezpiecznikami a trochę roboty z tym jest. Na razie tego nie zrobię bo ciągle pada deszcz.
Druga sprawa to sprawdzić moduł tzw komfort który jest za schowkiem pasażera - tutaj pytanie co w nim sprawdzić czy jest uszkodzony, spieczony itp ?Co zrobić w przypadku gdy w/w bezpiecznik będzie dobry lub uszkodzony? Sprawdzać wszystkie inne w aucie ?Pytanie - czy bezpieczniki wew auta muszą być rozmieszczone tak jak opisano wew zaślepki która zasłania je ? Wiem, że są różne wersje wyposażenia i nie wszystkie gniazda muszą być wykorzystywane i co w przypadku gdy gdzieś jest inny np wyższy bezpiecznik wstawiony niż wymagany.

Kolejna sprawa która doszła a nie wiem czy ma związek z moimi resetami to skoki obrotów a raczej ich zaniżanie się podczas dojeżdżania do świateł, hamowania - dodatkowo przy takim dojeżdżaniu auto potrafi zgasnąć i wyświetlają się kontrolki m,in ładowania, ginie momentalnie wspomaganie. Dziwne bo takiego zachowania auto nie miało. Z tego co wyczytałem to może być sprawa silnika krokowego.
Dodam , że aku był wymieniany jakoś na początku 2011r. Obecnie jest to Bosh Silver nie pamiętam jakie ma parametry bo dawno nie zaglądałem pod maskę.Wiem , że jest trochę słabszy niż miał przedtem ale ten co kupiłem był sugerowany dla mojego auta w serwisie.Sprawdzałem go miernikiem po zakupie i miał prawidłowe parametry zarówno na wyłączonym jak i włączonym silniku.
Normalnie obroty były na jednej kresce przed tysiącem na ciepłym silniku, na zimnym delikatnie ponad tysiąc.Teraz potrafią spaść poniżej tych normalnych obrotów przez co wszystko przygasa włącznie z silnikiem,

Ostatnia sprawa to skoki napięcia które objawiają się delikatnym mrużeniem świateł podczas hamowania, co bym nie włączył to widać gołym okiem , że skacze napięcie. Przykładowo włączę światła mijania i dodam jeszcze halogeny i już lekko mrużą, stoję przed blokiem auto jest na luzie silnik pracuje włączę grzanie tylnej szyby (wiadomo,ze to zżera aku) i też jest źle.
Czasami nawet widać po pracy wycieraczek raz pracują ładnie płynnie a raz wolniej a to samo tyczy się nawiewu raz mocno dmucha na 3 biegu nawiewu a raz z cisza się po jakiejś chwili znów mocno pracuje. Dodam , że anomalia związana z napięciem występuje od kilku miesięcy. Również łatałem kilka przerw w uzwojeniu grzania tylniej szyby ale po tej naprawie nic się nie działo.

Alternator był pod koniec roku 2010 na regeneracji wymieniono szczotki, łożyska z tego co pamiętam. Teść wspomniał mi że może umiera regulator napięcia w alternatorze czy to by się zgadzało ?

Jeśli ktoś będzie w stanie przeczytać tą powieść którą napisałem to proszę o jakieś sugestie,porady lub co mogę sprawdzić tzw "domowymi" metodami.
Nie jestem asem mechaniki i elektryki ale postaram się zrobić co konieczne.

Jestem trochę załamany bo teraz jest kilka objawów a auto nie pracuje tak jak kiedyś w dodatku już ponad 400zł poszło na wymianę napinacza wraz z paskiem i ciekawe ile jeszcze wydam na powyższe usterki.


Pozdrawiam i w Waszym doświadczeniu cała moja nadzieja.
Kristov81 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] 2.0B Dziwne zachowania- obroty. Kondzio83 Silnik i skrzynia 37 18-09-13 23:53
[MK1] Dziwne zachowanie się centralnego zamka milupl Elektryka, audio i alarmy 1 24-06-11 19:42
[Ogólne] Dziwne zachowania na drodze nuhob Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 6 17-01-10 18:15
Dziwne zachowanie centralnego zamka Góral Elektryka, audio i alarmy 0 14-11-09 09:55
bardzo dziwne zachowanie alarmu i centralnego zamka darek12345 Elektryka, audio i alarmy 0 03-05-08 19:54

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u