Forum Focus Klub Polska  
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 18-07-08, 08:57   #1
tadro
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Skąd: Ostrów
Postów: 6
Domyślnie [FFII] Problem z otwarciem pokrywy bagażnika

Od kilku dni mam problem z otwarciem bagażnika w FFII kombi 2005 r. Gdy otwieram auto pilotem lub kluczykiem, odryglowują się wszystkie drzwi oprócz bagażnika. Bagażnik mogę otworzyć tylko pilotem i to na dwa etapy (podobnie jak pokrywę silnika, chociaż tą otwiera się kluczykiem), tzn. po dwukrotnym naciśnięciu na przycisk otwierania bagażnika na pilocie, zamek się odryglowuje i pokrywa ma mały luz, ale nadal nie można jej otworzyć. Muszę jeszcze raz dwukrotnie nacisnąć na ten sam przycisk na pilocie i dopiero wtedy mogę otworzyć pokrywę bagażnika. Problem ten uniemożliwia dostęp do bagażnika, gdy dysponuje się tylko zwykłym kluczykiem bez pilota. Dodaję, że każde zatrzaśnięcie pokrywy bagażnika powoduje jego zaryglowanie, niezależnie od tego czy wszystkie drzwi są akurat zamknięte czy otwarte. Czy ktoś miał już podobny problem? Proszę o radę.
tadro jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-07-08, 09:05   #2
ZootAlures
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2006
Skąd: Warszawa Żoliborz
Postów: 53
Domyślnie

Tadro,
To było opisywane na grupie. Jest jakis stycznik który sie psuje (zwykle trwale 'zamarza' w zimie). Ja mam to samo z tym, że nie mam tego drugiego etapu. Po prosty dwa kliknięcia guzikiem od bagaznika na pilocie i się otwiera. W ASO chcą 200 PLN za naprawę ale ktos na grupie pisał że część mozna kupic za zdaje sie ~80 PLN i wymienić samemu i tak pewnie zrobię.

A wracając do ASO to przyznali że to częsta usterka i mają spory zapas tych cześci w magazynie - jednak żadnej akcji serwisowej na to nie było.

Pozdrawiam
Z
ZootAlures jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-07-08, 10:15   #3
tadro
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Skąd: Ostrów
Postów: 6
Domyślnie

Dzięki za info, ale nie znalazłem tego opisu. Można prosić o linka. Czy wiadomo gdzie ta część - stycznik jest zabudowany? Żeby wymienić trzeba go zlokalizowac.
Pozdrawiam
tadro jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-07-08, 11:28   #4
darekw
Turysta
 
Avatar darekw
 
Zarejestrowany: Apr 2005
Skąd: P ł o ń s k
Ford Focus II
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
kwiecień
2005
WPN powiat płoński (Płońsk)
Postów: 662
Domyślnie

Dzisiaj właśnie jadę na wymianę stycznika. Efekt jest taki, że bagażnik można otworzyć pilotem (trzeba nacisnąć dwa razy), ale żeby otworzyć zamkiem na klapie, to trzeba się nieźle namacać (a i tak bez gwarancji, że się uda).
__________________
MK II 2.0 TDCi Magnum Grey
darekw jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-07-08, 13:15   #5
ZootAlures
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2006
Skąd: Warszawa Żoliborz
Postów: 53
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadro
Dzięki za info, ale nie znalazłem tego opisu. Można prosić o linka. Czy wiadomo gdzie ta część - stycznik jest zabudowany? Żeby wymienić trzeba go zlokalizowac.
Pozdrawiam
Tadro,
To jest ten wątek: http://forum.focusklubpolska.pl/viewtopic.php?t=26923

Swoją drogą, też jestem ciekaw czy komus udało się to zrobić samemu.
Czy to jest napewno ta część i czy daje się łatwo wymienić.


Pozdrawiam
Z
ZootAlures jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-07-08, 13:22   #6
Gimnastikball
Turysta
 
Avatar Gimnastikball
 
Zarejestrowany: Dec 2005
Skąd: Czelabińsk
Ford Focus I FL
kombi
2.0 Zetec 130KM manual
2003
PNT powiat nowotomyski (Nowy Tomyśl)
Postów: 726
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał ZootAlures
Swoją drogą, też jestem ciekaw czy komus udało się to zrobić samemu.
Czy to jest napewno ta część i czy daje się łatwo wymienić.
Odkręcasz pokrywę troxami, stycznik wpinany jest w okolicy zamka kostką elektryczną. kostkę wypinasz, odkręcasz listwę (2śruby, zdaje sie 8mki) wymieniasz badziewie i składasz od nowa. 120 w kieszeni.
Naprawdę żadna filozofia
__________________
-- Traveller --
Gimnastikball jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-07-08, 13:10   #7
tadro
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Skąd: Ostrów
Postów: 6
Domyślnie

Naprawiłem klapę bagażnika. Przyczyną problemów była zablokowana, na skutek korozji, aluminiowa dźwignia mikrowyłącznika, na którą naciska się palcami przy otwieraniu klapy (ta znajdująca się pod gumą). Stycznik (w rzeczywistości elektromagnes zespolony z zamkiem) jest inny niż ten opisany w postach powyżej.
Przy okazji ustąpiła występująca ostatnio potrzeba zatrzaskiwania klapy z duzą siłą.

[ Dodano: Pon 21 Lip, 2008 10:18 ]
Dodaję jeszcze po oglądnięciu foto na stronie ABC ford http://www.abcford.pl/Pages/ProductV...1019&c=11&s=54
Ten „Przełącznik bezdotykowy klapy bagażnika” za 65,00 zł, to jest ten element, który naprawiłem.
tadro jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-08-08, 13:57   #8
ZootAlures
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2006
Skąd: Warszawa Żoliborz
Postów: 53
Domyślnie

Tadro,
Czy to znaczy że naprawiłeś to bez wymiany tej części?
Coś nasmarowałeś, zdrapałes rdzę?

Pozdrawiam
Z
ZootAlures jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-08-08, 23:32   #9
jaqb
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: Gdynia
Postów: 49
Domyślnie

też jestem ciekawy jak to "naprawiłeś".

u mnie na razie objaw jest taki, że jak otwieram drzwi, to czasem bagażnik jest otwarty (znaczy mogę go otworzyć naciskając ten bezdotykowy przycisk :-), a czasem muszę poprawić wciskając dwa razy otwieranie bagażnika
wiem, że to może zależeć od pozycji względem samochodu, ale jak chce coś od bagażnika to otwieram stojąc za samochodem - to samo czasem otworzy, a czasem nie

inna sprawa, że czasem (póki co rzadko) potrafi sobie zamek bagażnika sam otworzyć - nawet podczas jazdy !, albo jak go otworze, i klapa jest w górze, to od czasu do czasu zamknięcie "pyka" tak jakby się chciał zamknąć/otworzyć, a potem po <1s puszcza i tak kila razy, potem przerwa na ok 1 min i znowu kilka pyknięć - ma/miał ktoś podobne objawy - oczywiście mowa o kombi
jaqb jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-09-08, 21:06   #10
ZootAlures
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2006
Skąd: Warszawa Żoliborz
Postów: 53
Domyślnie

Też dzisiaj wymieniłem tę część. Jak pisał Gimnastikball jest to prosta operacja więc szkoda kasy na aso. Część nabyłem w sklepie z linku powyżej.

Jaqb - z twojego opisu wynika że może rzeczywiście masz jakieś zanieczyszczenia pod przyciskiem, i może da się to oczyścic. U mnie ewidentnie poszło cos bardziej w środku, czyszczenie styków nic nie dało.

Pozdrawiam
Z
ZootAlures jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-08-10, 22:24   #11
griva
Turysta
 
Avatar griva
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Grod Kraka
Ford Focus II
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
kwiecień
2005
KR Kraków
Postów: 32
Domyślnie

Udało mi się rozkminić i naprawić taki włącznik, a dokładniej ten 3M51-19B514-AC

Małe how-to:

1. Odkręcić 2 śrubki torx z wnęk na dłoń w klapie bagażnika
2. Zdjąć plastikową pokrywę, jest na plastikowe zatrzaski więc z wyczuciem.
3. Plastikowa listwa nad rejstracją, na ktorej umocowany jest nasz włącznik, odkręcić - 4 nakrętki klucz 10tka od wewnątrz.
4. Listwe zdjąć (uwaga na 2 plastikowe zatrzaski)
5. Włącznik odłączyć - wewnątrz jest wtyczka
6. Włącznik wyjąć z listwy, wystarczy przygiąć boczne uszy śrubokrętem, włącznik wpada.
7. Wyjąć z kabelkiem
8. Zakupić nowy "Przełącznik subminiaturowy", symbol: D2HW-A201D 2A, polecam sklep www.tme.pl, paczka na drugi dzień. Robie tam często zakupy i nigdy nie było problemów. Przełącznik kosztuje nie całe 9 PLN!!!!

Wygląda to tak:

http://www.tme.eu/pl/katalog/artykul...h%3DD2HW-A201D

7. Osłonę gumowa zdejmujemy, stary przełacznik usuwamy, najlepiej wcisnąc go do środka, trzeba to niestety wykonać metoda "brute force".

8. Lutujemy nowy do starych kabelków, jak na poniższych obrazkach - uwaga na na kolejność nóżek - ważne! Używana jest nóżka na środku i ta pod "wypustkiem" (nie mam pojęcia jak to się nazywa). Który kabelek do której nóżki nie ma znaczenia, nasz przełącznik robi zwarcie, więc wszystko jedno, ważne tylko żeby użyć odpowiednich nóżek. Ważne żeby przełożyć kabelki przez otwór przed lutowaniem, inaczej nie złożymy.


http://img716.imageshack.us/img716/7...cznik10008.jpg
http://img821.imageshack.us/img821/4...cznik10006.jpg

9. Najlepiej teraz podpiąć nasze dzieło i sprawdzić czy działa, powinno.

10. Przykleić przełącznik, mi wygodnie bylo użyć POXILINY, tej do cieknących rur. Gumowa osłona jest upaprana jakimś dziadostwem, pozostałości na plastiku czyści się to zmywaczem do paznokci, potem przykleiłem ją silikonem.

11. Składamy w odwrotnej kolejności.

12. Jesteśmy jakieś 30 piw do przodu , pomijam cene usługi.
__________________
hubert

Ostatnio edytowane przez griva ; 23-08-10 o 22:37 Powód: Poprawiłem linki
griva jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-11-11, 12:52   #12
baxxterhp
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Skąd: Poznań
Postów: 18
Domyślnie

Miałem podobną sytuację, włącznik się blokował - raz działał, a raz nie. Zależnie od temperatury na zewnątrz.

Postanowiłem go rozebrać, jak zdjąłem gumową osłonę, to wylało się trochę wody połączonej z jakimś klejem czy sylikonem (biały kolor). wszystko wyczyściłem, śrubokrętem zeskrobałem zaschnięte pozostałości po tej "substancji", które blokowały blaszkę, posmarowałem WD40 - wytarłem papierem i wszystko złożyłem do kupy

Efekt - działa jak nowe

mała uwaga: dosyć ciężko zdejmuję się listwę nad tablicą, dosyć mocno trzymają dwa zatrzaski i trzeba uważać na lakier
baxxterhp jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-08-12, 20:05   #13
deryl4
Turysta
 
Avatar deryl4
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Ford Focus II
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2005
Postów: 20
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał griva Zobacz post
Udało mi się rozkminić i naprawić taki włącznik, a dokładniej ten 3M51-19B514-AC

Małe how-to:

1. Odkręcić 2 śrubki torx z wnęk na dłoń w klapie bagażnika
2. Zdjąć plastikową pokrywę, jest na plastikowe zatrzaski więc z wyczuciem.
3. Plastikowa listwa nad rejstracją, na ktorej umocowany jest nasz włącznik, odkręcić - 4 nakrętki klucz 10tka od wewnątrz.
4. Listwe zdjąć (uwaga na 2 plastikowe zatrzaski)
5. Włącznik odłączyć - wewnątrz jest wtyczka
6. Włącznik wyjąć z listwy, wystarczy przygiąć boczne uszy śrubokrętem, włącznik wpada.
7. Wyjąć z kabelkiem
8. Zakupić nowy "Przełącznik subminiaturowy", symbol: D2HW-A201D 2A, polecam sklep www.tme.pl, paczka na drugi dzień. Robie tam często zakupy i nigdy nie było problemów. Przełącznik kosztuje nie całe 9 PLN!!!!

Wygląda to tak:

http://www.tme.eu/pl/katalog/artykul...h%3DD2HW-A201D

7. Osłonę gumowa zdejmujemy, stary przełacznik usuwamy, najlepiej wcisnąc go do środka, trzeba to niestety wykonać metoda "brute force".

8. Lutujemy nowy do starych kabelków, jak na poniższych obrazkach - uwaga na na kolejność nóżek - ważne! Używana jest nóżka na środku i ta pod "wypustkiem" (nie mam pojęcia jak to się nazywa). Który kabelek do której nóżki nie ma znaczenia, nasz przełącznik robi zwarcie, więc wszystko jedno, ważne tylko żeby użyć odpowiednich nóżek. Ważne żeby przełożyć kabelki przez otwór przed lutowaniem, inaczej nie złożymy.


http://img716.imageshack.us/img716/7...cznik10008.jpg
http://img821.imageshack.us/img821/4...cznik10006.jpg

9. Najlepiej teraz podpiąć nasze dzieło i sprawdzić czy działa, powinno.

10. Przykleić przełącznik, mi wygodnie bylo użyć POXILINY, tej do cieknących rur. Gumowa osłona jest upaprana jakimś dziadostwem, pozostałości na plastiku czyści się to zmywaczem do paznokci, potem przykleiłem ją silikonem.

11. Składamy w odwrotnej kolejności.

12. Jesteśmy jakieś 30 piw do przodu , pomijam cene usługi.


sorka, że odświeżam temat. Próbowałem zrobić sposób kolegi "griva". Kupiłem nowy przełącznik, zamontowałem ale dalej nie ma żadnej reakcji :/ kabelek, który idzie do przycisku wygląda jak nowy. Co można jeszcze sprawdzić ?
__________________
potrzebujesz mapy do nawigacji ... Zapraszam
deryl4 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-08-12, 20:29   #14
griva
Turysta
 
Avatar griva
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Grod Kraka
Ford Focus II
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
kwiecień
2005
KR Kraków
Postów: 32
Domyślnie

Rozumiem ze jak odpalisz kulczykiem otwarcie klapy to otwiera sie, zgadza sie? Sprobuj zewrzec na "krotko" na chwilke kabelki, z pominieciem wlacznika, wykluczysz polaczenie z zamkiem.
__________________
hubert
griva jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-08-12, 12:35   #15
deryl4
Turysta
 
Avatar deryl4
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Ford Focus II
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2005
Postów: 20
Garaż
Domyślnie

kluczykiem otwiera bez problemu. gdy po zwarciu na krótko okaże się, że coś załapie to w czym będzie tkwił problem ?
__________________
potrzebujesz mapy do nawigacji ... Zapraszam
deryl4 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-08-12, 12:37   #16
Yerzo
Żyrandol
Zlotowicz
Grupa: Warszawa
 
Artur
Zarejestrowany: Aug 2006
Skąd: Sokołów Podlaski
Ford Focus II
HB 3D
listopad
2006
Postów: 8 706
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał deryl4 Zobacz post
gdy po zwarciu na krótko okaże się, że coś załapie to w czym będzie tkwił problem ?
w mikrowłączniku pod listwą bagażnika.
__________________

Tiguan R-line - Ateca FR
Yerzo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-08-12, 19:32   #17
deryl4
Turysta
 
Avatar deryl4
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Ford Focus II
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2005
Postów: 20
Garaż
Domyślnie

problem rozwiązany jak się okazało uszkodzony był jednak przewód idący do mikrostyku. Poniżej wstawiam zdjęcie, na którym widać miejsce uszkodzenia. Na pierwszy rzut oka wszystko wydawało się, że jest ok ale po głębszym przyjrzeniu okazało się na na długości ok 1cm przewód jest "wybrzuszony" (nie wiem jak to się fachowo nazywa). Wystarczyło tylko lekko go naciąć, żeby było widać druciki miedziane i oba końce przylutować do siebie

__________________
potrzebujesz mapy do nawigacji ... Zapraszam
deryl4 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-08-12, 07:50   #18
sitetzky
Turysta
Grupa: Pomorskie
 
Avatar sitetzky
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Ford Focus II FL
kombi
1.6 DuraTorq 90KM manual
2008
Postów: 103
Domyślnie

Witam,
rowniez pojawil mi sie problem z zamkiem klapy bagaznika - nie moge jej otworzyc po zatrzasnieciu (Kombi 2008, otwieranie jedynie z pilota), slychac ze reaguje na sygnal, cos tam klika, ale jakby powraca do "zamknietej" pozycji. Chcę wymontować zamek, ale do konca nie wiem jak go wyciągnąć - te trzy widoczne na zdjęciu śruby wiadomo, ale co jeszcze (i w ktorym miejscu) wykręcic aby móc wymontować zamek.
Zanim pojde z tym do jakiegos fachowca chciałbym się zam tym pobawić i zobaczyć czy nie da rady samemu uratować tego zamka (amator).
Z góry dzięki za wszelaka pomoc.
Pozdrawiam,
s.

sitetzky jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-08-12, 00:18   #19
sitetzky
Turysta
Grupa: Pomorskie
 
Avatar sitetzky
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Ford Focus II FL
kombi
1.6 DuraTorq 90KM manual
2008
Postów: 103
Domyślnie

OK, udalo sie wykrecic wszystkie sruby od zamka oraz z haka (byly oczywiscie pod listwa) i udelo sie otworzyc bagaznik, jednak z nadal zablokowanym zamkiem i za nic nie moge go otworzyc
co gorsza, nie moge wyciagnac zamka, ani w kierunku dolu, ani w gore. JAK WYJAC TEN ZAMEK Z KLAPY?!? nalezy go jakos jeszcze zdemontowac? sa tam wprawdzie jakies zaczey czy klipsy, ale nic niemoge ruszyc :/
pomozcie.
sitetzky jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-08-12, 23:59   #20
sitetzky
Turysta
Grupa: Pomorskie
 
Avatar sitetzky
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Ford Focus II FL
kombi
1.6 DuraTorq 90KM manual
2008
Postów: 103
Domyślnie

OK, dzieki wszystkim za odpowiedzi
zamek udalo mi sie zdemontowac, tj. rozczepic zamek od oczka, na ktorym sie zamyka. po dotarciu do wnetrza stwierdzono defekt w postaci pekniecia na walku plastikowym, ktory sie po zapodaniu sygnalu obraca i popycha mechanizm zamka. ciekawe co moglo miec wplyw na takie uszkodzenie? dosc duzej sily potrzeba zeby cos podobnego sie stalo. moze akurat wadiwy material sie trafil w tym przypadku. kto wie gdzie mozna zaopatrzyc sie w taki zamek w 3city?
pzdr, s.

sitetzky jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-11-12, 12:32   #21
Francki
Turysta
 
Avatar Francki
 
Kuba
Zarejestrowany: Jun 2010
Skąd: Warszawa
Ford Focus II
HB 5D
1.6 DuraTorq 109KM manual
wrzesień
2004
WPY powiat przysuski (Przysucha)
Postów: 55
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał griva Zobacz post
Udało mi się rozkminić i naprawić taki włącznik, a dokładniej ten 3M51-19B514-AC

Małe how-to:

1. Odkręcić 2 śrubki torx z wnęk na dłoń w klapie bagażnika
2. Zdjąć plastikową pokrywę, jest na plastikowe zatrzaski więc z wyczuciem.
3. Plastikowa listwa nad rejstracją, na ktorej umocowany jest nasz włącznik, odkręcić - 4 nakrętki klucz 10tka od wewnątrz.
4. Listwe zdjąć (uwaga na 2 plastikowe zatrzaski)
5. Włącznik odłączyć - wewnątrz jest wtyczka
6. Włącznik wyjąć z listwy, wystarczy przygiąć boczne uszy śrubokrętem, włącznik wpada.
7. Wyjąć z kabelkiem
8. Zakupić nowy "Przełącznik subminiaturowy", symbol: D2HW-A201D 2A, polecam sklep www.tme.pl, paczka na drugi dzień. Robie tam często zakupy i nigdy nie było problemów. Przełącznik kosztuje nie całe 9 PLN!!!!

Wygląda to tak:

http://www.tme.eu/pl/katalog/artykul...h%3DD2HW-A201D

7. Osłonę gumowa zdejmujemy, stary przełacznik usuwamy, najlepiej wcisnąc go do środka, trzeba to niestety wykonać metoda "brute force".

8. Lutujemy nowy do starych kabelków, jak na poniższych obrazkach - uwaga na na kolejność nóżek - ważne! Używana jest nóżka na środku i ta pod "wypustkiem" (nie mam pojęcia jak to się nazywa). Który kabelek do której nóżki nie ma znaczenia, nasz przełącznik robi zwarcie, więc wszystko jedno, ważne tylko żeby użyć odpowiednich nóżek. Ważne żeby przełożyć kabelki przez otwór przed lutowaniem, inaczej nie złożymy.


http://img716.imageshack.us/img716/7...cznik10008.jpg
http://img821.imageshack.us/img821/4...cznik10006.jpg

9. Najlepiej teraz podpiąć nasze dzieło i sprawdzić czy działa, powinno.

10. Przykleić przełącznik, mi wygodnie bylo użyć POXILINY, tej do cieknących rur. Gumowa osłona jest upaprana jakimś dziadostwem, pozostałości na plastiku czyści się to zmywaczem do paznokci, potem przykleiłem ją silikonem.

11. Składamy w odwrotnej kolejności.

12. Jesteśmy jakieś 30 piw do przodu , pomijam cene usługi.
griva dzięki za "How To"! Dzisiaj naprawiłem przycisk zgodnie z Twoimi wskazówkami działa pięknie. Sklep www.tme.pl faktycznie pełna profeska. W środę zamówiłem, w czwartek już było.

Pozdro
__________________
Pozdro
Francki
Francki jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-11-12, 20:20   #22
griva
Turysta
 
Avatar griva
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Grod Kraka
Ford Focus II
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
kwiecień
2005
KR Kraków
Postów: 32
Domyślnie

Miło mi to słyszeć czy raczej czytać.
__________________
hubert
griva jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-05-13, 13:59   #23
omega_01
Turysta
 
Avatar omega_01
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Skąd: Czchów / Kraków
Ford Focus II
kombi
1.6 DuraTorq TDCi 90KM manual
2005
Postów: 31
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał griva Zobacz post
Udało mi się rozkminić i naprawić taki włącznik, a dokładniej ten 3M51-19B514-AC .........
Dzięki za pokazanie jak to zrobić po kosztach.
Nowa klameczka prawie 180zł, a mikrostyk + trochę czasu 20zł więc różnica kolosalna
__________________
http://www.sigmatrans.pl
Przewozimy paczki, rowery, skutery, quady, motocykle;
a także przeprowadzki do/z Irlandii, Anglii, Polski.
omega_01 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
centralny zamek, klapa bagażnika

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[FFI] Problem z montażem bagażnika na kombi bez relingów UnclePete Inne techniczne 1 04-05-09 14:12
Problem z kluczykiem i otwieraniem bagażnika Marioosz Elektryka, audio i alarmy 1 16-10-08 21:55
Siatka bagażnika, krata bagażnika Focus I !! robert_072 Inne techniczne 2 25-05-08 20:37
Problem z zamkiem klapy bagażnika wmys Elektryka, audio i alarmy 3 23-05-08 07:50
Klapa bagażnika - problem z otwarciem zbigmazu Elektryka, audio i alarmy 20 25-03-07 00:05

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u