Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne

Komunikaty

Inne techniczne Problemy, usterki, naprawy...

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 15-07-12, 08:55   #1
kuman_
Turysta
 
Avatar kuman_
 
Radek
Zarejestrowany: Feb 2012
Skąd: Świnoujście
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2003
Postów: 63
Domyślnie Woda w aucie Pomocy!!!

Mam wielki problem z wodą w mojej foce. Podczas deszczu pokazuje mi się spora ilość wody na wycieraczce po stronie pasażera z przodu. Już zlokalizowałem skąd leci... Wygląda jak by leciało spod otworów nawiewu na nogi jest on zaraz po dolną częścią schowka, ale nie jestem pewien czy z samego nawiewu czy po prostu zbiera mi się na plastiku otaczającym rury nawiewu czy z samego nawiewu. Zabawne jest to że nie za każdym razem to występuje. Czasami może padać 2 dni i nic nie widać a czasami postawie auto tak jak wczoraj na 8h wracam po pracy (deszcz nie był tak intensywny po prostu padało tak sobie) i miałem wody tyle że musiałem z gumy wylać i osuszyć materiał pod wycieraczką. Wydaje mi się że wpływ na to ma kąt nachylenia auta, a mianowicie kiedy strona prawa jest wyżej niż lewa. Wydawać by się mogło ze to nielogiczne (wiem że woda do góry nie leci i nie ma takiej możliwości ) ale tak jest. Zauważyłem że kolo wycieraczek te podszybia z gumy trochę odstają od szyby ale nie ma to chyba wpływu bo pod spodem są rynienki. Nie jestem pewien ale prawdopodobnie przednia szyba była wymieniana bo ma inną datę produkcji. Ale jakoś mało prawdopodobne żeby źle była wklejona bo bym miał wodę po stronie kierowcy gdy auto jest ustawione tak jak opisywałem więc może filtr kabinowy jakaś uszczelka czy coś? Filtr kabinowy już kupiłem trochę dziwnie wygląda nie ma żadnych gum na około jak w powietrznym ot zwykła ( bibuła ) pozginana.

Trochę danych:
Guma na szybie nie jest sparciała
woda pojawia sie zawsze po stronie pasażera z przodu
podszybia trochę odstają
wszelkie liście i zanieczyszczenia widoczne po otwarciu maski są regularnie usuwane
leci z rur nawiewu lub zbiera sie na około tapicerki okalającej rury
prawdopodobnie szyba była wymieniana
Klima była sprawdzana i nabita jest wszystko szczelne
ubytków w płynach eksploatacyjnych nie ma
Auto to focus 1,6 hechback z 2003 roku 5d

W przyszłym tygodniu mam zamiar rozebrać tapicerkę a mianowicie obudowę okalającą rury nawiewu oraz schowek i wykładzinę podnieść i zobaczyć co się dzieje z podłogą pod nią. Zdejmę też podszybia żeby dostać się do filtra kabinowego i wymienić go (przy okazji oczyszcze to co tam się znajduje)

Może ktoś miał podobny problem proszę o pomoc bo jak wiadomo foki łatwo rdzewieją a to na pewno przyśpieszy korodowanie podłogi, pomijam elektrykę która tam też sie znajduje i dobrze to nie wpłynie na nią jakakolwiek woda. Jakoś mi sie nie uśmiecha demontować polowe tapicery ze względu na airbagi, więc ograniczę demontaż do minimum.
kuman_ jest nieaktywny  
 


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[FFI] Woda w aucie po ulewie - koncepcja do przedyskutowania boryfik Inne techniczne 14 25-06-11 23:14
[FFI] klima - woda w aucie mark_TDDI Inne techniczne 10 07-08-09 22:30
1) ZASIĘG WG KOMPA A ZASIĘG REALNY, 2) WODA W AUCIE seaman Inne techniczne 6 30-05-09 13:07
Woda w aucie rafalka75 Inne techniczne 5 28-05-09 12:34
WODA W AUCIE !! PILNE ! dar_o Inne techniczne 7 24-07-08 08:22

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u