Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Gaz i zagazowane Foczki

Komunikaty

Gaz i zagazowane Foczki Gaz to zło ale są tacy co z niego korzystają

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 01-06-10, 22:22   #181
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie

Można też zrobić łagodniej, np. coś takiego

http://yfrog.com/2t83563762893392144569j

Wydawałoby się, żeby było lepiej. Rasta, jeśli ten temat Ci przeszkadza i naruszam zasady to chętnie się usunę w kąt i będę pisał gdzie indziej, mogę to zrobić, to nie problem.
drake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-06-10, 22:31   #182
tomek301
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Skąd: Końskie
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
1999
TKN powiat konecki (Końskie)
Postów: 185
Domyślnie

Cytat:
Napisał drake Zobacz post
Można też zrobić łagodniej, np. coś takiego

http://yfrog.com/2t83563762893392144569j

Wydawałoby się, żeby było lepiej. Rasta, jeśli ten temat Ci przeszkadza i naruszam zasady to chętnie się usunę w kąt i będę pisał gdzie indziej, mogę to zrobić, to nie problem.
Witam

Spokojnie

teoretycznie im model jest bardziej wyrównany tym lepiej ale w \kolegi przypadku ten uskok może mieć związek ze zmiennymi długościami kanałów dolotowych więc nie stresowałbym się za bardzo....
strzałkami po prawej zawsze model można troszkę poprzesuwać i po wyginać jakby co

radziłbym teraz zdjąć czasy na benzynie i na gazie i robić mapę i jazda... jeśli nadal będzie kolega niezadowolony można wszystko zrobić od nowa aż będziesz usatysfakcjonowany tak do skutku ))
jednym słowem doktorat z Zenita

nie załamywać się drobnymi niepowodzeniami i śmiało do celu a będzie OK

Pozdrawiam
__________________
Tomasz S
tomek301 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-06-10, 22:42   #183
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie

Rozumiem, a mam pytanie natury programowej, od razu po skorygowaniu modelu, nawet bez usunięcia mapy gazu silnik już pobiera inne czasy wtrysków wedle wymodelowania? Czy trzeba usunąć i od nowa zbierać, żeby miał się na czym oprzeć ?
drake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-06-10, 22:58   #184
tomek301
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Skąd: Końskie
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
1999
TKN powiat konecki (Końskie)
Postów: 185
Domyślnie

Cytat:
Napisał drake Zobacz post
Rozumiem, a mam pytanie natury programowej, od razu po skorygowaniu modelu, nawet bez usunięcia mapy gazu silnik już pobiera inne czasy wtrysków wedle wymodelowania? Czy trzeba usunąć i od nowa zbierać, żeby miał się na czym oprzeć ?
Witam

Jeśli się nie mylę to zmiana modelu automatycznie wpływa na czasy wtryskiwaczy LPG
Dla ścisłości silnik nie pobiera innych czasów
To Zenit na podstawie czasów wtryskiwaczy benzynowych zmienia czasy wtryskiwaczy LPG

polecam lekturę instrukcji Zenita

poszło na priv

Pozdrawiam
__________________
Tomasz S
tomek301 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-06-10, 23:43   #185
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie

Jutro będę działał nad modelem wykresu w poszczególnych partiach tak żeby auto rwało przy każdym, jak się uda, usunę mapę, złożę nową i się pochwalę, bo czuje, że dostaje za dużo papu przy wyższych obrotach, dlatego nie mu się nie chce iść dalej tylko mówi 'Panie stop, mniej żarcia, bo się odchudzam!'. Zdam raport

No tak...
6000rpm to jest 3000 razy wtrysk na minute
3000/60 wychodzi 50
50 razy na sek to 20 ms

Za duże czasy otwarcia w modelu, wtrysk leje nawet podczas suwu wydechu, silnik dostaje głupawki i nie chcę cisnąć, to by się zgadzało. Sprawdzimy

Ostatnio edytowane przez drake ; 01-06-10 o 23:49
drake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-06-10, 10:35   #186
Rasta
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Z dupy
Inny
cabrio
1.4 Zetec 75KM manual
2011
Postów: 7 209
Domyślnie

Oby nie zakończyła się szukaniem silnika
__________________
Jestem biedakim, jeżdżę Focusem.
Rasta jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-06-10, 10:54   #187
tomek301
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Skąd: Końskie
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
1999
TKN powiat konecki (Końskie)
Postów: 185
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rasta Zobacz post
Oby nie zakończyła się szukaniem silnika
Witam

Odnoszę wrażenie że Kolega jest uprzedzony :P

Pozdrawiam
__________________
Tomasz S
tomek301 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-06-10, 11:00   #188
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

drake, a analizator spalin masz? bo to dosc przydatna sprawa przy takich zabawach...
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-06-10, 11:06   #189
tomek301
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Skąd: Końskie
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
1999
TKN powiat konecki (Końskie)
Postów: 185
Domyślnie

Cytat:
Napisał MisiekT Zobacz post
drake, a analizator spalin masz? bo to dosc przydatna sprawa przy takich zabawach...
Witam

kurcze może mało widziałem ale nie spotkałem instalatora LPG który stroiłby instalacje sekwencyjną używając analizatora spalin.
Przecież w komputerku LPG jest cały czas podgląd pracy sondy Lambda.

Pozdrawiam
__________________
Tomasz S

Ostatnio edytowane przez tomek301 ; 02-06-10 o 11:16
tomek301 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-06-10, 11:30   #190
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie

Muszę Panowie stwierdzić, że wtryski Valtek to shit.
Reduktor podaje cały czas wysokie ciśnienie, a żeby silnik przyspieszał wtryski LPG muszą być otwarte przez znacznie dłuższy czas, niż benzyna. Jeśli krechę modelu robię pod krechą odniesienia, czyli zieloną, auto dostaje ewidentnie ubogą mieszankę, zatem krechę modelu musiałem przeprowadzić grubo PONAD krechą odniesienia, tego niestety wymaga ten, bądź co bądź dość mocny silnik. Niestety, wtryski przy niskich czasach otwarcia, mam tu na myśli przy otwartej przepustnicy jakieś 8-12 ms, nie potrafią podać tyle gazu, żeby auto rwało do przodu, ono wtedy toczy się do przodu. Podanie przy maksymalnym otwarciu przepustnicy czasów wtrysków na poziomie 16-18 daje już znośne rezultaty, silnik chodzi OK, natomiast benzyna to to nie jest, zważywszy, że z jednego Waldka można wycisnąć 35 koni. Starałem się unikać czasów otwarcia zahaczających o 20 ms, wtedy wtrysk nie domykałby się i praktycznie lałby non stop. Jeszcze bateria w lapku padła, ale ładuję i zaraz dokonam regulacji biegu jałowego.
drake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-06-10, 11:32   #191
grzybek
Kataryna
 
Avatar grzybek
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Skąd: B-gi
Inny
sedan
styczeń
2018
WBR powiat białobrzeski (Białobrzegi)
Postów: 3 047
Domyślnie

Cytat:
Napisał drake Zobacz post
Muszę Panowie stwierdzić, że wtryski Valtek to shit
Informowaliśmy Cię o tym wcześniej
__________________
Squadra Forza Italia
"Make a car more powerful and it goes faster accelerating in a straight line. Make it lighter and it goes faster everywhere.", Colin Chapman.

Była Foczka - nie ma Foczki
15 lat i 241440km razem
grzybek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-06-10, 12:00   #192
tomek301
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Skąd: Końskie
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
1999
TKN powiat konecki (Końskie)
Postów: 185
Domyślnie

Cytat:
Napisał drake Zobacz post
Muszę Panowie stwierdzić, że wtryski Valtek to shit.
Reduktor podaje cały czas wysokie ciśnienie, a żeby silnik przyspieszał wtryski LPG muszą być otwarte przez znacznie dłuższy czas, niż benzyna. Jeśli krechę modelu robię pod krechą odniesienia, czyli zieloną, auto dostaje ewidentnie ubogą mieszankę, zatem krechę modelu musiałem przeprowadzić grubo PONAD krechą odniesienia, tego niestety wymaga ten, bądź co bądź dość mocny silnik. Niestety, wtryski przy niskich czasach otwarcia, mam tu na myśli przy otwartej przepustnicy jakieś 8-12 ms, nie potrafią podać tyle gazu, żeby auto rwało do przodu, ono wtedy toczy się do przodu. Podanie przy maksymalnym otwarciu przepustnicy czasów wtrysków na poziomie 16-18 daje już znośne rezultaty, silnik chodzi OK, natomiast benzyna to to nie jest, zważywszy, że z jednego Waldka można wycisnąć 35 koni. Starałem się unikać czasów otwarcia zahaczających o 20 ms, wtedy wtrysk nie domykałby się i praktycznie lałby non stop. Jeszcze bateria w lapku padła, ale ładuję i zaraz dokonam regulacji biegu jałowego.
Witam

A czy średnica dyszy wtryskiwacza jest dobrze dobrana ?
Jakie ma Kolega ustawione ciśnienie na reduktorze ? i jak się zmienia w funkcji obciążeń ?

a tu pewna alternatywa dla Valteka:

http://moto.allegro.pl/item106065144...gwarancja.html

rozsądna cena

lub trochę drożej:

http://moto.allegro.pl/item105675466..._vat_nowa.html

Pozdrawiam
__________________
Tomasz S

Ostatnio edytowane przez tomek301 ; 02-06-10 o 12:04
tomek301 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-06-10, 13:55   #193
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie

Mam te magic jety na oku właśnie. Ciśnienie sprawdzę.

---------- Post dodany o 13:55 ---------- Poprzedni post był z 12:08 ----------

http://iv.pl/images/85777307324034988211.jpg Nic więcej z tego nie wycisnę, czasy ponaginałem tak, żeby podczas maksymalnego wciśnięcia przepustnicy czas nie przekraczał 19 ms. Każde obniżenie dwójki i trójki skutkuje coraz niższą mocą silnika. Aktualnie można powiedzieć, że działa to OK. Magic Jety potrafiłyby dostarczyć wyższą moc silnikowi?
Jeśli chodzi o ciśnienie, trochę się to waha, aczkolwiek przy jałowym tak 1.15-1.25
Podczas obciążenia 1.00-1.xx, w sumie nie mogę określić liczby xx bo nie przyglądałem się dobrze, ale głupich spadków i tym podobnych nie ma.
W wypadku gdybym robił model bardziej prostoliniowy, czyli równoległy, to bieg jałowy zaczyna mi trząść autem. Kulka pomiędzy segmentami 4 a 5 i tak nigdy nie jest widziana więc tam zamknąłem do kreski odniesienia. Na biegu jałowym, gdy wtrysk benzyny jest z czasem około 3 ms, wtrysk gazu musi być >5,5ms, gdy zbliża do tej granicy, auto zaczyna się trząść, aktualnie ustawiłem chyba 6,5, pracuje równo, spada z obrotów też w porządku.

Ostatnio edytowane przez drake ; 02-06-10 o 14:00
drake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-06-10, 14:03   #194
tomek301
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Skąd: Końskie
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
1999
TKN powiat konecki (Końskie)
Postów: 185
Domyślnie

Cytat:
Napisał drake Zobacz post
Mam te magic jety na oku właśnie. Ciśnienie sprawdzę.

---------- Post dodany o 13:55 ---------- Poprzedni post był z 12:08 ----------

http://iv.pl/images/85777307324034988211.jpg Nic więcej z tego nie wycisnę, czasy ponaginałem tak, żeby podczas maksymalnego wciśnięcia przepustnicy czas nie przekraczał 19 ms. Każde obniżenie dwójki i trójki skutkuje coraz niższą mocą silnika. Aktualnie można powiedzieć, że działa to OK. Magic Jety potrafiłyby dostarczyć wyższą moc silnikowi?
Jeśli chodzi o ciśnienie, trochę się to waha, aczkolwiek przy jałowym tak 1.15-1.25
Podczas obciążenia 1.00-1.xx, w sumie nie mogę określić liczby xx bo nie przyglądałem się dobrze, ale głupich spadków i tym podobnych nie ma.
W wypadku gdybym robił model bardziej prostoliniowy, czyli równoległy, to bieg jałowy zaczyna mi trząść autem. Kulka pomiędzy segmentami 4 a 5 i tak nigdy nie jest widziana więc tam zamknąłem do kreski odniesienia. Na biegu jałowym, gdy wtrysk benzyny jest z czasem około 3 ms, wtrysk gazu musi być >5,5ms, gdy zbliża do tej granicy, auto zaczyna się trząść, aktualnie ustawiłem chyba 6,5, pracuje równo, spada z obrotów też w porządku.
Witam

nooo ciśnienie prawidłowe
wykres modelu zdecydowanie lepszy

teoretycznie Magic Jety:

- wydajność - ok 60KM/cyl. przy 1.5bar

przy 1,2 bara pewnie mniej więc pewnie znów na styk

no tak a Valteki teoretycznie maja w zależności od dyszy do 40 KM na cyl ... szok

Pozdrawiam
__________________
Tomasz S

Ostatnio edytowane przez tomek301 ; 02-06-10 o 14:07
tomek301 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-06-10, 14:17   #195
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie

Mając tak wykręcone wtryski raczej nie muszę obawiać się o ubogą mieszankę w stopniu, w którym silnik by na tym cierpiał? Czy profilaktycznie w najbliższym czasie kupić magic jety, dostroić i mieć spokój?
drake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-06-10, 14:43   #196
tomek301
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Skąd: Końskie
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
1999
TKN powiat konecki (Końskie)
Postów: 185
Domyślnie

Cytat:
Napisał drake Zobacz post
Mając tak wykręcone wtryski raczej nie muszę obawiać się o ubogą mieszankę w stopniu, w którym silnik by na tym cierpiał? Czy profilaktycznie w najbliższym czasie kupić magic jety, dostroić i mieć spokój?
Witaj

Skoro auto jeździ od dłuższego czasu na takich wtryskiwaczach i silnik nadal normalnie żyje więc pewnie problemu nie ma.
Z drugiej strony pewnie Kolega byłby spokojniejszy zmieniając je na wydajniejsze

Po za tym cena za Magic jety nie jest wygórowana nawet zamiast regenerować kiedyś Valteki kupić nowe Magic Jety.

Wszystko zależy od tego czy jesteś usatysfakcjonowany pracą silnika na LPG

Myśle że względu na rozsądną cenę ja osobiście bym zaryzykował nie majątek te 200 parę zł a spokój bezcenny
Słyszałem że jedynie Magic Jety podobnie jak MATRIXY są wrażliwe na jakość gazu (mają tendencję do zaklejania).

Pozdrawiam
__________________
Tomasz S
tomek301 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-06-10, 14:57   #197
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

wymien od razu i sie nie zastanawiaj - 200zl to zaden majatek
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-06-10, 19:39   #198
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie

All right, teraz śmigam na pomorze, wracam za tydzień i jeśli pieniążki dalej będą, kupię i zamontuje medżik dżety. Odnośnie dysz, jak to jest, bo na logikę wychodzi im wolniejszy wtrysk, tym większa potrzebna dysza. Magic Jety są szybsze średnio 2-2,5 raza, jak widzę po forach. Oryginalnie są dostarczane z dyszami 2,0 mm. Zostawić tak, jak dostarczają fabrycznie?

Ostatnio edytowane przez drake ; 02-06-10 o 19:44
drake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-06-10, 22:27   #199
tomek301
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Skąd: Końskie
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
1999
TKN powiat konecki (Końskie)
Postów: 185
Domyślnie

Cytat:
Napisał drake Zobacz post
All right, teraz śmigam na pomorze, wracam za tydzień i jeśli pieniążki dalej będą, kupię i zamontuje medżik dżety. Odnośnie dysz, jak to jest, bo na logikę wychodzi im wolniejszy wtrysk, tym większa potrzebna dysza. Magic Jety są szybsze średnio 2-2,5 raza, jak widzę po forach. Oryginalnie są dostarczane z dyszami 2,0 mm. Zostawić tak, jak dostarczają fabrycznie?
Witam

myślę że średnica dysz wyjdzie w trakcie strojenia.... w zależności od nachylenia i offsetu modelu.

znalazłem informację że dla porównania silnik 2,5 v6 omega moc podobna dysze 2,4 mm więc różnie to bywa ze średnicą dysz wyjdzie w praniu

pozdrawiam
__________________
Tomasz S
tomek301 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u