Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 17-12-12, 15:37   #31
chikus
Turysta
Grupa: Cujawy
 
Avatar chikus
 
Jacek
Zarejestrowany: Oct 2010
Skąd: BDG <3 TRŃ
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
grudzień
1999
CB Bydgoszcz
Postów: 153
Garaż
Domyślnie

Szeregowo,równolegle chodziło tyle lat to i teraz powinno chodzić,razcej nie tutaj problem tak Mi się wydaje.
Cytat:
Napisał maverick Zobacz post
Dla osób które łapią za węże, uprzedzam że termostat w 1.6 jest na dolnym wężu (lewa strona silnika) i jeżeli się otworzy to zrobi się ciepły wąż po lewej stronie
dodam jeszcze że termostat otwiera się dopiero gdzieś przy ponad 90 C - ~ 100 C tak jest napisane na orginalnym termostacie.Węże nagrzeją się dopiero jak taką wartość osiągnie silnik.
chikus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-12-12, 09:10   #32
korek007
Dukacz
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: Bydg
Ford Focus I
sedan
1.6 Zetec 100KM manual
2000
Postów: 1 244
Domyślnie

Cytat:
Napisał chikus Zobacz post
...termostat otwiera się dopiero gdzieś przy ponad 90 C - ~ 100 C tak jest napisane na orginalnym termostacie.....
Witam
Do silnika 1.6 są dwa termostaty o różnych temperaturach otwarcia - 74 i 82 stopnie. U mnie jest ten drugi.
korek007 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-12-12, 12:20   #33
chikus
Turysta
Grupa: Cujawy
 
Avatar chikus
 
Jacek
Zarejestrowany: Oct 2010
Skąd: BDG <3 TRŃ
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
grudzień
1999
CB Bydgoszcz
Postów: 153
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał korek007 Zobacz post
Witam
Do silnika 1.6 są dwa termostaty o różnych temperaturach otwarcia - 74 i 82 stopnie. U mnie jest ten drugi.
więc może mam wrzucony od 1.8 i dlatego jest tak jak jest,że raz wąż dolny jest ciepły czyli termostat zadziałał bo się woda ogrzała do zadanej temperatury a raz nie(gazowałem na postoju i na pewno wąż dolny był ciepły). Nie miał temperatury otwarcia i auto się nagrzało,czujka odpaliła wentylatory,wentylatory studziły wodę w chłodni + pęd powietrza woda zbyt zimna żeby otworzyć duży obieg i tak w kółko. Reasumując raz termostat Mi się otwiera a raz nie-zaryzykuje i kupię wymieniam termostat w ciemno zobaczymy jaki będzie efekt
chikus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-12-12, 14:51   #34
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

chikus...napisz dokladnie jaki masz problem bo mozna zglupiec

I pamietaj-termostat raz moze sie otworzyc przy 90 a raz przy 95'C. 5'C roznicy to zadna reguła, ale mozna przyjąć ze 5'C to maksymalna dopuszczalna roznica.
Ale silniki benzynowe maja wyzsza temp. otwarcia termostatu zawyczaj okolo 95-100'C, a nawet wiecej. To tak nawiasem mówiac abys sie nie zdziwil jak wyciagniesz oryginalny termostat i zobaczysz temp. 105'C.

temp. glowicy to nie temperatura plynu chlodzacego!!!! czujnik cht (cylinder heat temperature) to nie jest temp wody!!!!
Aby byla wymiana ciepla i temp wody byla 95'C to silnik bedzie musiał miec okolo 100'C i wiecej bo to wynika z zasad termodynamiki...cieplo przeplywa z osrodka cieplejszego do zimniejszego-inaczej niebylo by wymiany ciepla a przecierz 40% pracy silnika spalinowego to cieplo oddawane w roznych formach.

Podstawowe pytanie to czy masz jakis problem z ogrzewaniem kabinie?

jezeli masz watpliwosci co do zapowietrzenia to sprawdz wezyki od odpowietrzenia silnika i chlodnicy. te wezyki maja miec w sobie specjalne zwezki..ale moze sie stac ze cos zatka taką zwęzkę i wowczas pojawia sie problem z zapowietrzaniem.

Co do temp. silnika to zanim porobisz zakupy niewiadomo jakich czesci to radze skonsultowac z innymi bo jezeli masz wskazówke na pionowo to nie sugeruj sie tm ze w trybie serwisowym masz wyzszą temperaturę i niech ci inni napiszą jaka temp. jest u nich w trybie serwisowym podczas jazdy.

PS. jak wczesniej jezdziles dieslem to benzyna nagrzewa sie znacznie szybciej jak diesel.

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 19-12-12 o 14:55
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-12-12, 12:02   #35
chikus
Turysta
Grupa: Cujawy
 
Avatar chikus
 
Jacek
Zarejestrowany: Oct 2010
Skąd: BDG <3 TRŃ
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
grudzień
1999
CB Bydgoszcz
Postów: 153
Garaż
Domyślnie

Okazuje się poprostu że na postoju płyn zagrzeje się i termostat otwiera duży obieg a w czasie jazdy nie.Wszystko jest zimne(chłodnica,Węże-lewa strona) i Wentylator chodzi na maksa.Wiem że jest inny rodzaj termostatu taki który otwiera się przy niższej tem. chciałem go dzisiaj założyć zalać nowy płyn i zobaczyć czy będzie już tak jak powinno być ale starsi magowie doradzali Mi że wystarczy przysłonić chłodnice i płyn lepiej się nagrzeje.


-Nie ma żadnego problemu z ogrzewaniem w kabinie.

- wskazówka dolatuje do środka-nie wychyla się w stronę czerwonego pola.


Problem jest taki że za oknem mróz-zimno a Mi latają wiatraki jak szalone tak jakby auto miało zaraz eksplodować.

Mam wątpliwości co do zapowietrzenia. wężyki
Cytat:
Napisał mjprzem Zobacz post
wezyki od odpowietrzenia silnika i chlodnicy
Wężyki wypuszczają powietrze jestem pewny.

Ostatnio edytowane przez chikus ; 23-12-12 o 12:22
chikus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-12-12, 22:44   #36
slawek11
Sympatyk
Zlotowicz
Grupa: Małopolska
 
Avatar slawek11
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Inny
kombi
2.0 Zetec 130KM manual
2002
KOL powiat olkuski (Olkusz)
Postów: 3 272
Domyślnie

To najzwyczajniej w swiecie masz moze cos zjeb.... z wiatrakami, czujnik ich zalaczenia itp, gdzie moze jest zwarcie przetarta izolacja.
slawek11 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-12-12, 12:27   #37
chikus
Turysta
Grupa: Cujawy
 
Avatar chikus
 
Jacek
Zarejestrowany: Oct 2010
Skąd: BDG <3 TRŃ
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
grudzień
1999
CB Bydgoszcz
Postów: 153
Garaż
Domyślnie

myślałem może że to czujnik... ale jak rozgrzeje auto na postoju to wszystko działa prawidłowo termostat otwiera się i dopiero jak jeszcze go mocniej przyduszę odpalają się wentylatory.

Myślę nad tym termostatem o niższej temperaturze otwarcia kilku osobą pomogło.
Przysłanianie chłodnicy nic nie dało.
chikus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-12-12, 12:07   #38
slawek11
Sympatyk
Zlotowicz
Grupa: Małopolska
 
Avatar slawek11
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Inny
kombi
2.0 Zetec 130KM manual
2002
KOL powiat olkuski (Olkusz)
Postów: 3 272
Domyślnie

u mnie zeby sie wentylatory zalczyly w lecie to musze dobrze postac w korku, wczoraj robilem reset kompa i od zimnego silnika az po wlacenie sie wentyaltorow na wolnych obrotach uplynelo ponad 60 min w cieplym w miare garazu, a termostat mam dobry bo chlodnica dlugo pozostaje zimna
slawek11 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-12-12, 20:20   #39
chikus
Turysta
Grupa: Cujawy
 
Avatar chikus
 
Jacek
Zarejestrowany: Oct 2010
Skąd: BDG <3 TRŃ
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
grudzień
1999
CB Bydgoszcz
Postów: 153
Garaż
Domyślnie

Wyciągne przekaźnik od wentylatorów,zobaczymy czy płyn nagrzeje się odpowiednio podczas jazdy.

W lecie jeszcze Mi się nie zdarzyło żeby chodził wentylator-teraz nagle zimą silnik się przegrzewa lol

Ostatnio edytowane przez chikus ; 25-12-12 o 15:26
chikus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-12-12, 12:16   #40
Whatever
Turysta
 
Łukasz
Zarejestrowany: Jul 2012
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2004
Postów: 14
Domyślnie

Hej! Chikus i jak, ogarnąłeś temat? Ja mam podobną sytuacje. Auto na postoju ładnie dogrzane tj chłodnica i gruby wąż idący od chłodnicy, natomiast podczas jazdy wszystko zimne a wiatrak zapierdziela jak po... W trybie serwisowym temperatura skacze nawet ponad 110 stopni. Termostat wymieniałem i nic to nie zmieniło.
Whatever jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-01-13, 16:17   #41
chikus
Turysta
Grupa: Cujawy
 
Avatar chikus
 
Jacek
Zarejestrowany: Oct 2010
Skąd: BDG <3 TRŃ
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
grudzień
1999
CB Bydgoszcz
Postów: 153
Garaż
Domyślnie

Mam już termostat który otwiera się 74C ale nie bardzo miałem możliwość go zamontować,jutro możliwe że założe i zobaczymy czy się poprawi.
chikus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-01-13, 09:44   #42
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

rozumiem ze wezyki odpowietrzajace silnik puszczaja nie powietrze ale plyn? to jest wazne, i wazne aby nie puszczaly za duzo plynu. przy jakiej temp na komputerze pokladowym zalaczaja sie wentylatory? czy ten problem jest tylko na postoju?

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 03-01-13 o 09:48
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-01-13, 12:59   #43
chikus
Turysta
Grupa: Cujawy
 
Avatar chikus
 
Jacek
Zarejestrowany: Oct 2010
Skąd: BDG <3 TRŃ
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
grudzień
1999
CB Bydgoszcz
Postów: 153
Garaż
Domyślnie

Ze stu procentową pewnością mogę powiedzieć że powyżej 102 C (wg. wskazania komputera w trybie serwisowym) odpalają się wentylatory.

Jeśli chodzi o wężyki i puszczanie płynu.Delikatnie przelałem płyn w zbiorniczku żeby zobaczyć czy powietrze jest odprowadzane z silnika i chłodnicy-pojawiają się pęcherzyki więc odpowietrzenie funkcjonuje,ale czy przelewa się płyn i w jakich ilościach-nie wiem.

Wentylatory działają i na postoju i w czasie jazdy po przekroczeniu owych 102 C

Cytat:
Napisał Whatever Zobacz post
skacze nawet ponad 110 stopni
Mi temperatura w trybie serwisowym dochodzi do 110C oczywiście wskazówka w pionie i nigdy nie wychyliła się na czerwone pole.

Ostatnio edytowane przez chikus ; 03-01-13 o 14:48
chikus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-01-13, 15:12   #44
Whatever
Turysta
 
Łukasz
Zarejestrowany: Jul 2012
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2004
Postów: 14
Domyślnie

Dokładnie, wentylator włącza się przy 102 stopniach i na postoju i podczas jazdy.
Co do temperatury nigdy nie dopuściłem, żeby do czerwonego doszło.
Szczerze mam czasem ochotę tak to przegrzać, żeby wszystko j.... ;p ale kasy szkoda na remont silnika

Ostatnio edytowane przez marfm76 ; 04-01-13 o 16:23 Powód: Na FORUM nie przeklinamy!!!
Whatever jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-01-13, 10:48   #45
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

Cytat:
Napisał chikus Zobacz post
Ze stu procentową pewnością mogę powiedzieć że powyżej 102 C (wg. wskazania komputera w trybie serwisowym) odpalają się wentylatory.

Mi temperatura w trybie serwisowym dochodzi do 110C oczywiście wskazówka w pionie i nigdy nie wychyliła się na czerwone pole.
czyli tutaj raczej wszystko poprawnie.

Moze problem jest z chlodnicą...masz kamien w ukladzie chlodzenia? moze ktos zalewal wode zamiast wody destylowanej? a moze jest bardzo brudna?

PS. rozumiem ze korek sprawny i cisnienie w ukladzie chlodzenia sie utrzymuje?
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-01-13, 23:17   #46
chikus
Turysta
Grupa: Cujawy
 
Avatar chikus
 
Jacek
Zarejestrowany: Oct 2010
Skąd: BDG <3 TRŃ
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
grudzień
1999
CB Bydgoszcz
Postów: 153
Garaż
Domyślnie

Dziś mija trzeci dzień po wymianie termostatu i wszystko wskazuje na to że problem rozwiązany!.Temperatura w trybie serwisowym raz tylko podskoczyła do 100 C,potem praktycznie cały czas 98 C przy prędkościach 80 - 90 dodam że ani razu nie włączyły się wentylatory a gdy tylko puszczałem gaz temperatura spadała nawet do 93 C.


Przypominam że termostat 74 C,kupiony w Polcar za bagatela 20 złoty

Zalałem też układ nowym płynem ale to raczej nie było rozwiązaniem ani też przyczyną problemów ;P

Ostatnio edytowane przez chikus ; 07-01-13 o 10:55
chikus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-01-13, 08:22   #47
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

I dobrze..
a nie napisales jeszcze czy masz cisnienie pod korkiem jak odkrecasz zbiorniczek?

U ciebie byl taki problem ze nie napisales nic co byloby niezwykle...czyli ze to tak wyglada jakby zalaczanie sie wentylatora bylo zblizone do otwierania sie termostatu.
U mnie w dieselku przewaznie utrzymuje sie ponizej 90'C (87-88'C) a wskazowka i tak prawie na samym srodku. jak jest zimno to potrafi spasc do 80'C jak hamuje silnikiem, i mam dobrze nagrzewanie wlaczone-ale na wskazowce jakos tego specjalnie nie widac.
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-01-13, 11:01   #48
chikus
Turysta
Grupa: Cujawy
 
Avatar chikus
 
Jacek
Zarejestrowany: Oct 2010
Skąd: BDG <3 TRŃ
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
grudzień
1999
CB Bydgoszcz
Postów: 153
Garaż
Domyślnie

Ciśnienie raczej jest bo syczy przy odkręcaniu ale ile wynosi-nie jestem w stanie powiedzieć.

Cytat:
Napisał Whatever Zobacz post
kasy szkoda na remont silnika
Rok temu też miałem wymieniany termostat zimą,kolejna zima-kolejny termostat.A przeczytałem gdzieś na forum że termostaty raczej tak często nie ulegają awarią trzeba przyznać że przez to że mam instalacje gazową trudniej jest układ odpowietrzyć i zajmuje to sporo czasu więc może trzeba go odpowietrzyć?.

Cytat:
Napisał mjprzem Zobacz post
U ciebie byl taki problem ze nie napisales nic co byloby niezwykle...
heh sorki,nie znam się na mechanice.Używam forum żeby się czegoś dowiedzieć,zapytać,poradzić bo sam jestem zielony i często potrzebuje pomocy

Ostatnio edytowane przez chikus ; 07-01-13 o 11:06
chikus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-01-13, 18:44   #49
Enoka
Turysta
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Avatar Enoka
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Skąd: Iceland
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
1999
Postów: 3
Domyślnie

A mnie od kiedy mam auto nie załączyła się chłodnica, mieszkam na wyspie więc nie za bardzo ma kiedy się włączać skoro non stop wieje zimny wiatr, ale ostatnio jechałem na offroadzie i jechałem na zmianę na pierwszym i drugim biegu i chłodnica się nie włączyła wskaźnik oleju zawsze dochodzi do połowy i tam zostaje, mimo że płyn chłodzący wywaliło mi z pod maski.
Enoka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-01-13, 23:29   #50
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

Cytat:
Napisał chikus Zobacz post
trzeba przyznać że przez to że mam instalacje gazową trudniej jest układ odpowietrzyć i zajmuje to sporo czasu więc może trzeba go odpowietrzyć?.
a mi sie raczej wydaje ze jedyne co to mozesz miec za duzy obieg plynu przez parownik i dlatego uklad gorzej sie chlodzi i gorzej odpowietrza bo niema dobrego duzego obiegu. mozliwe ze powinienes zdlawic przeplyw plynu przez parownik-reduktor gazu.

Ale jezeli w upale przy wyjezdzaniu pod duzą gore bedzie Ok to powinno byc Ok. zwroc na to uwage jak bedzie goraco i bedzie silnik obciazony mocno.
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-04-14, 15:01   #51
fester4
Turysta
Grupa: Śląsk
 
Avatar fester4
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Ford Focus I
HB 5D
1.4 Zetec 75KM manual
październik
1998
Postów: 4
Domyślnie

Witam. Na wstępie chciałem napisać że szukałem podobnego tematu na forum ale nie znalazłem. Jestem tutaj 1 raz więc proszę o wyrozumiałość Jestem posiadaczem Forda Focusa 1.4 z 1998 roku. Samochód odziedziczyłem po mamie która sprowadziła go bodajże z Austrii. Od samego początku były z nim problemy. Więc samochód trzeba było mocno ,,Doinwestować,, robiony był min. rozrząd, wymiany oleju na bieżąco, wymiana płynu chłodnicy, wymiana tłumików, naprawa rozrusznika, wymiana cewki zapłonowej, sondy lambda, linki hamulcowej, cylinderka koła, tarcze przód + klocki, końcówki drążków+swożnie, wymiana świec, wymieniłem też wszystkie filtry. Jak widzicie trochę tego się uzbierało... i mam kolejne 2 problemy ale myślę że jeden poważniejszy bo związany z układem chłodzenia. Otóż silnik grzeje się (wskazówka temperatury przechyla się na czerwone pole co wydaje mi się ze może byc groźne w skutkach dlatego wole uprzedzić fakty) zauważyłem ze dzieje się to najczęśćiej jak już troche pojeżdże przy podjeżdzie pod górke a takze przy większej prędkości. (ostatnio zaczął sie grzac juz przy 70km/h) Wczoraj po dłuższej jeździe sprawdziłem : w zbiorniczku wyrównawczym płyn podniosł sie ponad max ale to normalne dziwi mnie tylko to że był zimny, przewody gumowe od tego zbiornika również zimne te w okolicach chłodnicy też zimne no i chłodnice "macałem" wydawała się zimna... jak myślicie co to może byc ?? coś z silnikiem (oby nie) termostat czujnik ? Dodam ze wskazówka temperatury wraca do prawidłowego poziomu po spuszczeniu nogi z gazu i odczekaniu paru sekund... drugi problem to sprawa z nierównymi obrotami na biegu jałowym. Otóż przy zimnym silniku wszystko jest ok. przy gorącym też ok. Sprawa komplikuje sie po ok godzinie po wyłaczeniu silnika. Gdy jest letni i na luzie i sie go odpali niedajboże nacisnie na gaz... obroty skaczą do 4-5 tyś auto zaczyna wyć tak samo jest w przypadku ruszania i zmiany biegów. Aby silnik przestał wyc musze odczekac ok 2-3 minuty i jest ok? Moje pytanie jest takie co to może być dodam że tydzień temu mechanik czyscił przepustnice i nic... czy wymiana silnika krokowego pomożę ? Jest to wydaje mi sie mniej groźny problem od tego opisanego powyżej ale upierdliwy. Z góry dziekuje za wszystkie podpowiedzi i sugestje pozdrawiam.
fester4 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-04-14, 08:35   #52
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

a silnik byl juz rozgrzany-goracy jak ci sie ten poziom w zbiorniczku podnosil?

sprawdz w trybie serwisowym bo tam jest podawana chyba aktualna wartosc temperatury z czujnika cht-tak mi sie wydaje bo teraz nie pamietam-bo wahania wskazowki moga wynikac bardziej z programu i tego ze faktycznie silnik ma wyzsza temperature-ale w tym silniku powinien byc zmieniony termostat na jak najwczesniej otwierajacy sie-z obnizonoą temperatura otwarcia.
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-04-14, 10:46   #53
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie

do sprawdzenia termostat (jest najprawdopodobniej zacięty na małym obiegu dlatego masz wahania temperatury, bo powierzchnia odprowadzania ciepła jest za mała by skutecznie utrzymać temperaturę w zakresie roboczym bez użycia chłodnicy)
do sprawdzenia silnik krokowy
drake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-05-14, 11:39   #54
Adzi
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Skąd: Gdańsk
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
grudzień
1999
Postów: 46
Domyślnie

Może komuś pomoge, od ponad pół roku walczyłem z przegrzewaniem przy jezdzie ponad 100km/h wskazówka przechylała sie ku czerwonemu polu dopóki nie zwolniłem wentylatory sie załączały na 10-15 sekund i temp w normie. Pewnego razu jak byłem w auchanie wziąłem do ręki jakiś płyn do czyszczenia układu chłodzenia odrazu sceptycznie podszedłem do takich wynalazków, ale mówie spróbuje. Zlałem cały plyn, zalałem wodą i tyn preparatem pojeździłem cały dzień na tym i zlałem i wlałem płynu od tamtego momentu wskazówka siedzi idealnie po środku
Adzi jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-05-14, 09:37   #55
MicBud
Turysta
 
Avatar MicBud
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Skąd: Poznań
Ford Focus I FL
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
czerwiec
2002
PO Poznań
Postów: 46
Domyślnie

Czy u Was po włączeniu trybu serwisowego na całkowicie zimnym silniku temperatura z czujnika głowicy równa się chociaż w przybliżeniu temperaturze zewnętrznej?
Dzis rano przed odpaleniem miałem 4st a zewnętrzna 20st.
Ostatnio foka ciężko odpala, sporo trzeba kręcić rozrusznikiem (szczególnie jak jest ciepły i postoi 15-30minut). Póżniej odpala chyba na ułamek sekundy nie na wszystkie gary, czuć przez chwilę zapach benzyny i wtedy jest już ok.
Problem występuje od ponad roku a ostatnio się nasilił.
Wymieniłem świece, kable WN, cewkę, olej, filtry, przewody podciśnienia. Nie wiem co z tym dalej robić...
__________________
Pozdrawiam
Michał

-------------------------------------------------------
FOCUS MKI 2002, 1.6 ZETEC 100KM, manual, kombi
MicBud jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-05-14, 09:40   #56
Brylancik1
Turysta
 
Avatar Brylancik1
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Skąd: Warszawa Bemowo
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
maj
2003
WB Warszawa Bemowo
Postów: 124
Garaż
Domyślnie

Proponuję wyminić chłodnice wody i problem ustąpi
Brylancik1 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-05-14, 12:39   #57
MicBud
Turysta
 
Avatar MicBud
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Skąd: Poznań
Ford Focus I FL
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
czerwiec
2002
PO Poznań
Postów: 46
Domyślnie

Chłodnice mam dość nową bo foka miała stłuczkę.
__________________
Pozdrawiam
Michał

-------------------------------------------------------
FOCUS MKI 2002, 1.6 ZETEC 100KM, manual, kombi
MicBud jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-05-17, 22:18   #58
Carolus
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2017
Inny
HB 5D
2.0 Duratec 145KM manual
2008
Postów: 30
Domyślnie

Cytat:
Napisał Radek_84 Zobacz post
Mam pytanko, będę zakładał instalację do mojej foki. Reduktor będzie zamontowany w taki sposób -> http://img600.imageshack.us/img600/2325/39814663.jpg
Z tego co widzę na za zdjęciu to reduktor jest podłączony dobrze tak?
Odświeżę temat - można prosić o reupload schematu?
Carolus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-06-17, 13:53   #59
Miras91
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2017
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
2000
Postów: 64
Domyślnie

MicBuc - miałem podobny problem, w sumie mam dalej. Pompa paliwa w moim przypadku do wymiany.
Miras91 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-12-17, 18:57   #60
szakalq
Turysta
 
Avatar szakalq
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Skąd: Gdynia
Ford Focus I
HB 3D
1.6 Zetec 100KM manual
styczeń
2001
Postów: 33
Domyślnie

Mam problem z grzaniem się w focusie 1.6B 100KM. Wymieniony płyn (według https://www.fordclubpolska.org/pliki/plyn_chlodzacy.pdf ), wymieniony czujnik temperatury, wymieniony termostat nie poprawiło się, grzeje się nawet na wolnych obrotach. - podejrzewam pompę bo nie była wymieniania chyba od nowości (aktualnie ma około 190 tyś przebiegu)? Możliwe, że to pompa można jakoś sprawdzić bez wyciągania? Co można jeszcze sprawdzić ?
__________________
"- Ojej! - wrzasnął Puchatek.
- Czy nie trafiłem? - zapytałeś, Krzysiu.
- Trafić trafiłeś - odpowiedział Puchatek - ale nie w balonik."
szakalq jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Brak mocy i rozwiązanie :) Ton1984 Silnik i skrzynia 4 03-03-09 20:27

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u