Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne

Komunikaty

Inne techniczne Problemy, usterki, naprawy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 11-10-05, 05:19   #1
MrK
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Gliwice
Postów: 96
Domyślnie Nie zamyka się wewnętrzny obieg powietrza

Witam

Od kilku dni mam mały problem. Otoz po nacisnieciu przycisku, ktory zamyka obieg powietrza wewnątrz kabiny... nie dzieje się nic... Nie zapala się dioda, nie zamyka się obieg.
Po wyłączeniu wentylatora nawiewu (pozycja zero) dioda się zapala, ale obieg nie zostaje zamknięty. Krótko mowiac - jest cały czas otwarty i nie da się go zamknąć
Sprawdziłem bezpiecznik pod kierownicą - jest OK. Przysłuchiwałem się i WYDAJE mi się, że po przekręceniu włącznika dmuchawy na pozycję zero, kiedy to obieg powienien zamknąć się automatycznie - słychac jakby dzwiek wydawany przez silniczek, ale tak jakby go coś przytrzymywało i nie mogl sobie poradzic z zamknięciem. Dioda się nie zapala.
Natomiast kiedy dmuchawa jest włączona - naciskanie przycisku zamykania obiegu nie daje nic - silnika nie słychac, dioda nie zapala się.

Co moge jeszcze sprawdzic? Nie mam tu TiS'a, wiec zero schematow. Moze ktos z Was mogłby poratowac w tej kwestii. Byloby mi duzo prościej.
Z drugiej strony, skoro silniczek słychac (a przynajmniej tak mi sie wydaje) to z elektryką powinno być wszystko OK. Moze klapka się przyblokowała albo wypadła z jakis zawiasow... NIestety nie wiem jak to jest zbudowane, dlatego moge tylko gdybac.
Teraz pytanie - jak sie do tego dobrac? Z ktorej strony? Rozbierał to już ktos z Was?
Bede wdzieczny za jakies wskazowki.
__________________
Pozdrawiam
MrK

http://sx1.pl
MrK jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-10-05, 07:53   #2
CAr
Dukacz
Grupa: WLKP
 
Mariusz
Zarejestrowany: Mar 2005
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Inny
sedan
2009
POS powiat ostrowski (Ostrów Wielkopolski)
Postów: 1 304
Domyślnie

Mnie się wydaje że są cztery silniczki (każdy odzielny do nawiewu) a jeżeli nie zamykają się wszystkie i nie zapala ię dioda to może wyłącznik nie działa, tak jak powinien. Aha sprawdz przewody przy włączniku.
__________________
Pozdrawiam
CAr jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-10-05, 07:58   #3
Paweł
Dukacz
 
Avatar Paweł
 
Witold
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Lublin
Ford Focus I
sedan
1.8 Zetec 115KM manual
luty
1999
LU Lublin
Postów: 1 010
Domyślnie

jest to za schowkiem pasażera. Zdemontuj schowek i bedziesz miał dostep. wtedy sprawdzisz. Dalej nie rozbierałem
__________________
FF 1.8 sedan Ghia
Paweł jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-10-05, 05:37   #4
MrK
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Gliwice
Postów: 96
Domyślnie

Cytat:
Napisał CAr
Mnie się wydaje że są cztery silniczki (każdy odzielny do nawiewu) a jeżeli nie zamykają się wszystkie i nie zapala ię dioda to może wyłącznik nie działa, tak jak powinien. Aha sprawdz przewody przy włączniku.
Cztery... To mi troche rzuca światła na sprawe.
Cytat:
Napisał Paweł
jest to za schowkiem pasażera. Zdemontuj schowek i bedziesz miał dostep. wtedy sprawdzisz. Dalej nie rozbierałem
Dzięki!
Bede probował pod koniec tygodnia, zobaczymy co wyjdzie.
__________________
Pozdrawiam
MrK

http://sx1.pl
MrK jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-10-05, 14:42   #5
CAr
Dukacz
Grupa: WLKP
 
Mariusz
Zarejestrowany: Mar 2005
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Inny
sedan
2009
POS powiat ostrowski (Ostrów Wielkopolski)
Postów: 1 304
Domyślnie

Dokładnie nie wiem czy cztery, czy jeden. Jeszcze tego nie rozbierałem, tylko mojemu ojcu ktoś takiego powiedział...
__________________
Pozdrawiam
CAr jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-11-05, 06:44   #6
MrK
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Gliwice
Postów: 96
Domyślnie

Cytat:
Napisał CAr
Dokładnie nie wiem czy cztery, czy jeden. Jeszcze tego nie rozbierałem, tylko mojemu ojcu ktoś takiego powiedział...
Acha. Nie no, jak sie do tego dobiore to napisze co i jak, moze komus sie przyda. O ile uda mi sie do tego dobrac, bo nie mam tu za bardzo warunkow ;/


--------------

Rozebrałem. Silniczek jest tylko jeden, zaraz za schowkiem. Dostać sie do tego bardzo łatwo, wystarczy zdemontować schowek (cztery wkręty).

Silniczek działa i steruje obiegiem - zamyka i otwiera, kiedy wyłącza/włącza sie nawiew (robi to automatycznie, jak wiadomo). Nie działa mi jedynie przycisk na srodkowej konsoli tzn. - nie moge zamknąć/otworzyc go recznie. Nie wiem co moglo sie stac. Przycisk sie zepsuł? Mało prawdopodobne... Przejrzałem schemat z TIS'a i wynika z niego, ze nic tam juz wiecej nie ma, wiec chyba mnie czeka rozebranie konsoli srodkowej i wymontowanie przyciskow Chyba ze ktos ma jeszcze jakis pomysł...?
__________________
Pozdrawiam
MrK

http://sx1.pl
MrK jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-11-05, 07:28   #7
driver
Turysta
 
Avatar driver
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Foczkowo:)
Postów: 974
Domyślnie

kuchnia a może styki nie łapią i mimo iż zapala się kontrolka to i tak nawiew sie chramoli.Sprawdź jeszcze te styki jak nie to może do siakiegoś dobrego mechanika zwanego panem Heniem i niech pomoże.
__________________


Troszkę Alpine, 2 kilo Rainbow'a doprawione U-dimnesion + skrzynia z kolejnym U-dimnesion i cała foczka w Dynamicie
driver jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-12-05, 04:41   #8
MrK
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Gliwice
Postów: 96
Domyślnie

Cytat:
Napisał driver
kuchnia a może styki nie łapią i mimo iż zapala się kontrolka to i tak nawiew sie chramoli.Sprawdź jeszcze te styki jak nie to może do siakiegoś dobrego mechanika zwanego panem Heniem i niech pomoże.
Nie zrozumiałeś dokładnie mojego pierwszego postu. Kontrolka sie zapala tylko w momencie wyłączenia nawiewu, kiedy to faktycznie obieg zamykany jest automatycznie (no i u mnie sie zamyka, prawidłowo). Nie mozna po prostu zamknąć obiegu kiedy włączony jest nawiew i w tym cały ambaras. Rozbiorę konsole i sprawdze przyciski, ale to troche niestety musi poczekac.
__________________
Pozdrawiam
MrK

http://sx1.pl
MrK jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-12-05, 09:13   #9
mpiasek
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2005
Skąd: Wrocław
Postów: 174
Domyślnie

Cześć
Tak na wszelki wypadek zapytam - czy obieg wewnętrzny nie zamyka sie na wszystkich pozycjach kierunku nawiewu czy tylko gdy nawiew jest na szybę?
Bo jeśli tylko gdy na szybę to to jest normalne (automat przyjmuje że chcesz odparowac szybę i nie dopuszcza do zamknięcia dostawy zewnętrznego powietrza)....

Jeśli to nie to - to rzeczywiście czeka Cię rozbiórka.
Pozdrawiam
__________________
mpiasek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-12-05, 04:36   #10
MrK
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Gliwice
Postów: 96
Domyślnie

Cytat:
Napisał mpiasek
Bo jeśli tylko gdy na szybę to to jest normalne
Wiem ze to normalne. Nie robiłbym zamieszania gdyby było tak jak napisałeś
__________________
Pozdrawiam
MrK

http://sx1.pl
MrK jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-06-09, 15:41   #11
faber
Turysta
 
Avatar faber
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Skąd: Poznań
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
1999
Postów: 85
Domyślnie [FFI] Obieg powietrza zamknięty

Poszło mi coś w mechaniźmie zamykania obiegu powietrza. Gdy zamykam obieg zawsze siła nadmuchu wzrastała i klima miała lżej a teraz jak włączam to dioda się zapala i słyszę jak prawidłowo mechanizm zaczyna działać ale obieg się nie zamyka (wieje z zewnątrz).
Ktoś dochodził do tych klapek ? gdzie one są ? (schowek czy konsola)
faber jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-06-09, 15:41   #12
faber
Turysta
 
Avatar faber
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Skąd: Poznań
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
1999
Postów: 85
Domyślnie [FFI] Obieg powietrza zamknięty

Poszło mi coś w mechaniźmie zamykania obiegu powietrza. Gdy zamykam obieg zawsze siła nadmuchu wzrastała i klima miała lżej a teraz jak włączam to dioda się zapala i słyszę jak prawidłowo mechanizm zaczyna działać ale obieg się nie zamyka (wieje z zewnątrz).
Ktoś dochodził do tych klapek ? gdzie one są ? (schowek czy konsola)
faber jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-03-13, 09:39   #13
tomgda2
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Ford Focus I
sedan
1.6 Duratec 100KM manual
2004
Postów: 3
Domyślnie

Odnawiam temat. Bo widzę że nikt nie pomógł

U mnie to samo.

Załanczam obieg zamknięty (przy nawiewie np. na twarz) to zapala sie zielona dioda na przycisku i coś słychać że pykneło, ale obieg sie nie zamyka. Dalej wali spalinami z ulicy

Ktoś z szanownych właścicieli foczek słyszał o takim problemie ?

Pozdrawiam
tomgda2 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-06-15, 20:37   #14
bolu77
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2012
Ford Focus I
sedan
1.6 Zetec 100KM manual
2004
Postów: 26
Domyślnie

Witam u mnie w Focusie mk1 mam coś innego otóż obrobił mi się trzpień i klapka się nie zamykała ani nie otwierała pomimo pracy silniczka i zastanawiam się nad jednym dlaczego zawsze po przekręceniu kluczyka zapłonu ten silniczek próbuje otworzyć obieg wewnętrzny pomimo tego że przed wyłączeniem zapłonu obieg był otwarty i kontrolka nie świeciła na przycisku obiegu. Bo to automatyczne zamykanie na siłę powoduj obrabianie trzpienia silniczka. Czy można w jakiś sposób wyłączyć to automatyczne otwieranie obiegu po przekręceniu kluczyka stacyjki? Może ktoś przerabiał już taki temat?
bolu77 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-06-15, 06:35   #15
wieslaw75
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2003
KOS powiat oświęcimski (Oświęcim)
Postów: 186
Domyślnie

Przerabiałem temat wielokrotnie było klejenie klapki w miejscu wyrobienia gniazda przez silniczek nieważne, jakim klejem klejone dłużnej jak rok nie wytrzymuje.

W końcu podjechałem na aut złom kupiłem klapkę silniczek.

Focus, z którego wyciągnąłem silniczek był z 2003 r
Silniczek z 2002 roku z mojego auta wykonuję obroty przez około 1 minutę nieważne, że klapka jest już w pozycji obiegu zamkniętego silniczek nadal pracuje i tak po paru latach gniazdo zostaje wyrobione w klapce.
Silniczek z Focusa z 2003 roku wykonuje obrót o 180 stopni, po czym się wyłącza
wieslaw75 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-06-15, 16:05   #16
bolu77
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2012
Ford Focus I
sedan
1.6 Zetec 100KM manual
2004
Postów: 26
Domyślnie

Cytat:
Napisał wieslaw75 Zobacz post
Przerabiałem temat wielokrotnie było klejenie klapki w miejscu wyrobienia gniazda przez silniczek nieważne, jakim klejem klejone dłużnej jak rok nie wytrzymuje.

W końcu podjechałem na aut złom kupiłem klapkę silniczek.

Focus, z którego wyciągnąłem silniczek był z 2003 r
Silniczek z 2002 roku z mojego auta wykonuję obroty przez około 1 minutę nieważne, że klapka jest już w pozycji obiegu zamkniętego silniczek nadal pracuje i tak po paru latach gniazdo zostaje wyrobione w klapce.
Silniczek z Focusa z 2003 roku wykonuje obrót o 180 stopni, po czym się wyłącza
U mnie właśnie wieslaw75 tak jest że ten silniczek za długo się kręci po zamknięciu klapki a na dodatek po przekręceniu stacyjki odrazu się kręci. Dziwne ja mam fokusa z 2004 roku ze stycznia i ten silniczek jest taki jak ty miałeś z 2002 roku no widać że trafiłem na takie ustrojstwo ale jak są inne silniczki to trzeba bedzie popytać na szrotach bo nie ma sensu klejenie i cudawianki bo to na chwilę tylko będzie
bolu77 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-06-15, 17:13   #17
mooleda
Turysta
Grupa: Łódź
 
Avatar mooleda
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Skąd: Pabianice k. Łodzi
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2003
EPA powiat pabianicki (Pabianice)
Postów: 287
Domyślnie

no dobra panowie a co z klimą automatyczną ? klima wyłączona tzn wszystko zupełnie off, a leci ciepłe powietrze z silnika zapewne...
mooleda jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-06-15, 18:56   #18
bolu77
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2012
Ford Focus I
sedan
1.6 Zetec 100KM manual
2004
Postów: 26
Domyślnie

wieslaw75 nie pamiętasz czasem jaka była literka na przodzie z oznaczeniem daty produkcji w tym silniczku co wymieniłeś u siebie i masz z 2003 roku co działa ci na obroty o 180 stopni? ja mam E 015 04 1 a na alegro widzę że są najwięcej z oznaczeniem H 231 02 1 lub F 185 03 1. Wygląda nato że początek literowy oznacza pewnie na jaki rynek był produkowany bo mój focus którego mam od nowości był wyprodukowany w niemczech to rynek europejski jak domniemam i dlatego jest na początku E
bolu77 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-06-15, 17:38   #19
wieslaw75
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2003
KOS powiat oświęcimski (Oświęcim)
Postów: 186
Domyślnie

Cytat:
Napisał bolu77 Zobacz post
wieslaw75 nie pamiętasz czasem
Nie mam pojęcia, jakie było oznaczenie wybite na silniczku a dostęp do niego jest kiepski
Odnośnie wykręcenia śrub, które trzymają silniczek pomocna jest jak najmniejsza grzechotka
np. taka

wieslaw75 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-06-15, 15:30   #20
pino
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Skąd: Rzeszów
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2000
Postów: 79
Domyślnie

Mam pytanie, czy to automatyczne zamykanie było też w wersji przed liftem ?
U mnie "klapka" pozostaje w takim ustawieniu w jakim była po wyłączeniu nawiewu (ustawienie na 0) jak i po wyłączeniu zapłonu i wyjęciu kluczyka (bez względu na to czy nawiew był ustawiony na 0 czy nie).
Sprawdzałem w innym FF też przed liftem i jest tak samo.
pino jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-06-15, 21:15   #21
bolu77
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2012
Ford Focus I
sedan
1.6 Zetec 100KM manual
2004
Postów: 26
Domyślnie

Cytat:
Napisał pino Zobacz post
Mam pytanie, czy to automatyczne zamykanie było też w wersji przed liftem ?
U mnie "klapka" pozostaje w takim ustawieniu w jakim była po wyłączeniu nawiewu (ustawienie na 0) jak i po wyłączeniu zapłonu i wyjęciu kluczyka (bez względu na to czy nawiew był ustawiony na 0 czy nie).
Sprawdzałem w innym FF też przed liftem i jest tak samo.
U mnie w focusie po lifcie rónież tak jest że silniczek przy wyłączeniu nawiewu w poz 0 bądz zapłonu nie reaguje wogóle natomiast przy każdorazowym przekręceniu zapłonu w celu odpalenia auta reaguje w kierunku otwierania klapki. Ten patent mistrzowski jest niesamowity ktoś kto to wymyślił w fordzie to chyba był nawalony kompletnie bo na logikę wiadomo ze to długo niepochodzi bowiem gniazdo klapki zostanie wyrobione bardzo szybko
bolu77 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] Wewnętrzny obieg,problem. model mt Inne techniczne 5 03-11-09 21:48
Obieg wewnetrzny - sam sie włacza! :( jangcy Elektryka, audio i alarmy 3 15-07-09 08:55
[FFI] OBIEG WEWNĘTRZNY - DMUCHAWA magik133190 Elektryka, audio i alarmy 0 09-06-09 14:35
[FF1] Wewnętrzny obieg powietrza Adek Inne techniczne 2 02-11-08 21:43
Obieg wewnętrzny powietrza thomus Inne techniczne 28 08-04-08 15:16

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u