Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Opony, felgi, hamulce i zawieszenie

Komunikaty

Opony, felgi, hamulce i zawieszenie Aby miło się jeździło

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 23-06-05, 08:11   #1
JAckson
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2005
Skąd: Wrocław
Postów: 27
Domyślnie Stuki w układzie kierowniczym

NIe znalazłem takiego problemu na forum a się starałem

Mam od 2 miesięcy TDCi kombi sprowadzone z niemiec po lekkiej stłuczce.

Kilka dni temu stwierdziłem, że podczas postoju kiedy ruszam kierownicą słyszę stuki.
Podejrzewam uszkodzenie przekładni kierowniczej i już szykuję się na wymianę. Ale chciałem się spytać, czy może ktoś miał już u siebie coś takiego i czy to rzeczywiście była przekładnia?
Może tylko to 'uszczelnienie' grodziowe jest wyrobione lub uszkodzone? (ponoć jest takie plastikowe coś )

Pozdrówka
JAckson jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-06-05, 16:02   #2
NeroN
Kataryna
Grupa: Śląsk
 
Avatar NeroN
 
Paweł
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Żarki Letnisko
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
grudzień
2011
Postów: 3 855
Domyślnie Re: Stuki w układzie kierowniczym

Cytat:
Napisał JAckson
NIe znalazłem takiego problemu na forum a się starałem

Mam od 2 miesięcy TDCi kombi sprowadzone z niemiec po lekkiej stłuczce.

Kilka dni temu stwierdziłem, że podczas postoju kiedy ruszam kierownicą słyszę stuki.
Podejrzewam uszkodzenie przekładni kierowniczej i już szykuję się na wymianę. Ale chciałem się spytać, czy może ktoś miał już u siebie coś takiego i czy to rzeczywiście była przekładnia?
Może tylko to 'uszczelnienie' grodziowe jest wyrobione lub uszkodzone? (ponoć jest takie plastikowe coś )

Pozdrówka
Też to mam i nie mam pojęcia....

Ostatnia moja teoria to amortyzatory....
__________________
FFI 1.6 HB & FFIII 1.6 EB kombi 204KM/327Nm by HEKO & POMYLONEZ - Projekt ZŁOMBOL było ST220 Blue Performance
NeroN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-06-05, 23:14   #3
Vonter
Turysta
 
Avatar Vonter
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Łódź
Postów: 648
Domyślnie

A jak w koleinach i dziurach ? Może to tylko łącznik albo drążek stabilizatora??
__________________

Nr 666 Members Club SS
Vonter jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-06-05, 08:59   #4
JAckson
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2005
Skąd: Wrocław
Postów: 27
Domyślnie

Cytat:
Napisał Vonter
A jak w koleinach i dziurach ? Może to tylko łącznik albo drążek stabilizatora??
W czasie jazdy bez problemów jak narazie nawet po dziurach.

Jeden drążek został wymieniony od razu bo wydawało się, że to jego wina. Znajomy który ma warsztat i serwisuje mi auto stwierdził, że poza wymienionym drążkiem zawieszenie bez zarzutu. Jednak wymiana tego drążka nic nie dała i dalej stuka.
Wczoraj padło łożysko w kole prawy przód ale to raczej nie jest przyczyna tych stuków. Chociaż kto wie.
JAckson jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-07-05, 11:45   #5
SZAFRAN
Turysta
 
Avatar SZAFRAN
 
Zarejestrowany: Jul 2005
Skąd: Poznan
Postów: 42
Domyślnie

mam tesh podobne lomotanie, podczas jazdy po kostce brukowej (kocie lby), jak i podczas odkrecania steru np podczas zawracania, a na dodatek mam takie leniwe drgania na kierownicy, niezawsze, ale dosc czesto, te drgania oczywiscie nie sa kush leniwe jak na speedomitrze rosna wartosci. Wyeliminowalem jush koncowki drazkow, podobno sa ok, na komputerkach tesh niby wszystko ok, a dalej stuka puka i potrzasa
__________________
Robert SZAFRAN Szafranski
Poznan
Foczka Combi DI Endura, 270k km
SZAFRAN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-07-05, 01:47   #6
jankiller
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Opole
Postów: 13
Domyślnie Re: Stuki w układzie kierowniczym

Hej,

ja również mam takie stuki (moje auto ma około 85 kkm śmignięte ale stuki pojawiły się jak miało jakieś 20 kkm. Też tylko na postoju i na kostce lub podobnym podłożu. Strasznie paykuję swoje auto więc jeździłem do ASO wiele razy i nic nie stwierdzono (tttm). Dla pocieszenia powiem że w poprzednim Focusie też to miałem i dokąd nim jeździłem (125 kkm) nic się nie stało .
Dodatkowe ułatwienie: mój znajomek mający własny warsztat i już jakieś doświadczenie pomógł mi znaleźć przyczynę. Podobno jest to malutkie łożysko które znajduje się na połączeniu kolumny kierownicy z przekładnią.
Sprawdzian można zrobić (tak jak on to zrobił) łapiąc poszczególne elementy począwszy od kierownicy aż do końca. Druga osoba nieustannie kręci kołem aby te stuki występowały. U mnie wystąpiło to w w/w miejscu. Finalnie łożyska tego nie wymieniłem gdyż sprzedawałem już auto. Obecnie nie mam zamiaru tego robić. Acha : łożysko jest trudne do zdobycia i ma bardzo orginalny kształt.

Pozdrawiam

Robo
__________________
FF Cx - TDCi 100KM - 2002
jankiller jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-01-08, 20:04   #7
MicBud
Turysta
 
Avatar MicBud
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Skąd: Poznań
Ford Focus I FL
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
czerwiec
2002
PO Poznań
Postów: 46
Domyślnie

Witam,
u mnie również na postoju, przy włączonym silniku, przy szybkich ruch.ach kierownicą w prawo i w lewo (niezależnie od jej położenia) słychać stuki. Troszkę mnie to zaniepokoiło i zacząłem czytać posty, w serwisie powiedzieli żeby się nie przejmować. Byłem w niedzielę na giełdzie części samochodowych i spytałem gościa, który sprzedawał maglownice (także regenerował je) o co chodzi z tym pukaniem. Powiedział, że można spróbować dokręcić troszkę taką dużą nakrętkę (średnica ok. 5cm) z tylnej strony tego drążka, który wychodzi do kierownicy specjalistycznym kluczem lub w przypadku jego braku śrubokrętem i młotkiem. Gość nie bardzo wzbudził moje zaufanie więc chciałbym zapytać czy robiliście coś takiego i z jakim skutkiem?
MicBud jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-01-08, 08:42   #8
Nico
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Skąd: Legnica
Ford Focus I
kombi
2.0 Zetec 130KM manual
1999
DL Legnica
Postów: 134
Domyślnie

Hej,
U mnie też coś stuka w kierownicy. Przypomina to też dźwięk jakby coś przeskakiwało. Ujawnia się to podczas jazdy jak i na postoju podczas krecenia kierownicą a także podczas jazdy na wprost (może minimalny ruch kierą). Gdy złapię kierownicę i jedną ręką ją odpycham a drugą przyciągam to wtedy też się to dzieje. Co to może być? Czy można z tym jeździć?
Nico jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-11-08, 16:16   #9
paul78uk
Turysta
 
Avatar paul78uk
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Skąd: Newcastle
Postów: 9
Domyślnie

Wyciagam bo mam dokladnie to samo, a nikt z tutaj udzielajacych sie nie napisal czy cos z tym zrobil. Czy ktos z Was wie w koncu jak sobie z tym poradzic, tzn. co powoduje te stuki, ile to kosztuje i gdzie to kupic?
paul78uk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-11-08, 16:41   #10
NeroN
Kataryna
Grupa: Śląsk
 
Avatar NeroN
 
Paweł
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Żarki Letnisko
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
grudzień
2011
Postów: 3 855
Domyślnie

Maglownica u mnie sie okazała...
NeroN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-12-09, 00:11   #11
Sebastian_TM
Turysta
 
Avatar Sebastian_TM
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
grudzień
1999
ETM powiat tomaszowski (Tomaszów Mazowiecki)
Postów: 164
Domyślnie

Ja już wcześniej też wspominałem że mam mały luz na maglu ale mam pytanie: zauważyłem, że przy ruszaniu albo np parkowaniu czyli manewrowaniu do przodu do tyłu jest taki jakby szelest z przodu... Czy to też wina magla czy może tulejki na wahaczach bo prawdopodbnie mam je już do wymiany tylko tak myślałem co by tego nie zrobić po zimie...
Sebastian_TM jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-11-08, 16:42   #12
Rasta
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Z dupy
Inny
cabrio
1.4 Zetec 75KM manual
2011
Postów: 7 209
Domyślnie

Foki tak maja, magiel sobie stuka ja sie stoi w miejscu i kreci szybko kiera lewo/prawo.
Dopuki płynu od wspomagania nie ubywa nie ma co siać afery, tylko jeździc i się nie przejmować. Wymiana magla jest bardzo kosztowna, nowy ponad 4 kpln, a regenerowany ~1,5 kpln, więc jak działa nie ma po co ruszać.
__________________
Jestem biedakim, jeżdżę Focusem.
Rasta jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-11-08, 17:22   #13
SUCOF33
Sympatyk
Grupa: Małopolska
 
Avatar SUCOF33
 
Artur
Zarejestrowany: Apr 2007
Skąd: Kraków
Ford Focus II ST FL
HB 5D
2.5 DuratecST 225KM manual
styczeń
2009
KRA powiat krakowski (Kraków)
Postów: 1 094
Domyślnie

Pytałem się mechanika, dlaczego tak stuka a on powiedział, że foki tak mają
SUCOF33 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-02-11, 19:54   #14
ogród
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2000
PMI powiat międzychodzki (Międzychód)
Postów: 23
Domyślnie

Cytat:
Napisał SUCOF33 Zobacz post
Pytałem się mechanika, dlaczego tak stuka a on powiedział, że foki tak mają
To się popisał mechanizator.U mnie występowały stuki podczas jazdy przy skręcie w lewo (nie trzeba było nawet szybko jechać)okazało sie że sworznie wahacza.
ogród jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-11-08, 17:40   #15
Rasta
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Z dupy
Inny
cabrio
1.4 Zetec 75KM manual
2011
Postów: 7 209
Domyślnie

No przecie pisałem
__________________
Jestem biedakim, jeżdżę Focusem.
Rasta jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-11-08, 17:40   #16
Piccolo_Jr
Turysta
 
Avatar Piccolo_Jr
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: Poznań - Pyrlandia
Postów: 203
Domyślnie

U mnie też tak było, nie ciekło to nie ruszałem... Co ciekawe na badaniu technicznym do przeglądu rejestracyjnego nikt się nie czepiał mimo że słychać było wyraźnie
Wydaje mi się że ta maglownica to częsty problem w fokach. A niestety koszty jej nprawy małe nie są (że o wymianie na nową nie wspomnę ...).
__________________
How do they do it, why do they do it, riding and crushing, and riding and winning, and always faster and faster and faster....
Mondeo Mk III 2.2 TDCI (kombi -2004)
Piccolo_Jr jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-11-08, 17:57   #17
paul78uk
Turysta
 
Avatar paul78uk
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Skąd: Newcastle
Postów: 9
Domyślnie

No to niewesolo... 4 kpln???

Ja za tyle kupilem cala foke

Czy maglownica to inaczej przekladnia kierownicza?

Czy to jest to i dlaczego tak tanio?

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.d...m=370093760980
paul78uk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-11-08, 18:15   #18
grzybek
Kataryna
 
Avatar grzybek
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Skąd: B-gi
Inny
sedan
styczeń
2018
WBR powiat białobrzeski (Białobrzegi)
Postów: 3 047
Domyślnie

To jest właśnie magiel. A dlaczego tak tanio to nie wiem. A tak w ogóle to kto kręci kołami tzn. kierownicą stojąc w miejscu Ja nigdy tego nie praktykowałem, a słyszałem że nie jest zdrowe dla magla.
__________________
Squadra Forza Italia
"Make a car more powerful and it goes faster accelerating in a straight line. Make it lighter and it goes faster everywhere.", Colin Chapman.

Była Foczka - nie ma Foczki
15 lat i 241440km razem
grzybek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-11-08, 18:35   #19
lobuzek
Turysta
 
Avatar lobuzek
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Skąd: Tarnów
Ford Focus C-Max
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
kwiecień
2004
Postów: 384
Domyślnie

Przyłączam się do tego co napisano powyżej. Mam tak samo, czyli po uruchomieniu silnika szybkie ruchy w prawo i w lewo powodują stuki. Przejechałem w ciągu 2 lat 50 kkm, ten objaw był od początku i w żaden sposób się nie powiększa, płynu nie ubywa. Mój mechanik twierdzi że to jest normalne, więc nie ma co się przejmować.
lobuzek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-11-08, 20:43   #20
kubek23
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Skąd: Wwa
Ford Focus II
HB 3D
2.0 Duratec 145KM manual
marzec
2005
WB Warszawa Bemowo
Postów: 79
Domyślnie

hm a ja mam co innego. Mam stuki w (prawdopodobnie) kole kierowniczym w momencie wjechania na nierówności przy skręconych kolach ( no i kierownicy tez ). Tak jak by coś stukało w środku.

Niby delikatnie, ale wiadomo co to za ustrojstwo? Przy jeździe prosto nic się nie dzieje.

Znany problem u kogoś?
kubek23 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-12-08, 14:13   #21
Orion_pl
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Skąd: Wrocław
Ford Focus III FL
kombi
1.5 Ecoboost 150 KM automat
styczeń
2016
DW Wrocław
Postów: 25
Domyślnie

U mnie ten problem wystepuje od momentu jak mam FFI (rok czasu). Zgrzytanie/stukanie przy skrecaniu w lewo, im bardziej foka dociazona tym glosniej. Dzisiaj na kanale kolega wskazał mi przekładnie. Wystarczy, ze jedna osoba siedzi w aucie i rusza kierownica a druga siedzi w kanale i maca reka drazek kierowniczy, gume i magiel. Az zeby trzeszcza i serce staje. Zobaczymy co jutro mechanior na to powie.
Orion_pl jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-12-08, 20:36   #22
olo
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2005
Skąd: Śląsk
Postów: 283
Domyślnie

Cytat:
Napisał kubek23
hm a ja mam co innego. Mam stuki w (prawdopodobnie) kole kierowniczym w momencie wjechania na nierówności przy skręconych kolach ( no i kierownicy tez ). Tak jak by coś stukało w środku.

Niby delikatnie, ale wiadomo co to za ustrojstwo? Przy jeździe prosto nic się nie dzieje.

Znany problem u kogoś?
Stukanie masz przy wjechaniu do dziury przy maksymalnie skręconych kołach? Czy jednak stukania nie ma jak nie do samego końca skręcisz kierownicę. Jeżeli przy maksymalnie skręconych kołach to mam to samo od początku i zupełnie się tym nie przejmuję ( a foczka ma już przelatane 104 tyś). Pozdr
olo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-12-08, 20:15   #23
kubek23
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Skąd: Wwa
Ford Focus II
HB 3D
2.0 Duratec 145KM manual
marzec
2005
WB Warszawa Bemowo
Postów: 79
Domyślnie

Cytat:
Napisał olo

Stukanie masz przy wjechaniu do dziury przy maksymalnie skręconych kołach? Czy jednak stukania nie ma jak nie do samego końca skręcisz kierownicę. Jeżeli przy maksymalnie skręconych kołach to mam to samo od początku i zupełnie się tym nie przejmuję ( a foczka ma już przelatane 104 tyś). Pozdr
Tzn tak. Ja tez sie nie przejmuje, ale ze sie temat nawinął to sie dopisałem Wiesz co. Mam tez chyba jak nie są do konca skrecone kola... Ale cos czuje ze to to samo co u Ciebie tylko bardziej zepsute. No nic. trzeba brac glosniej muzyke pzdr
kubek23 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-12-08, 22:47   #24
maciekzlb
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Skąd: WARSZAWA
Ford Focus I
HB 3D
1.8 Zetec 115KM manual
2000
Postów: 5
Domyślnie czesc

Witam wszystkich ja mam podobne problemy z sowim autkiem tzn gdy mam włączony silnik i nie jade autem a kręcę kierownicą to słysze wyraźlne stukanie... rowniez podczas pokonywania dziurawych dróg wystepuja u mnie stuki;/ Mam nadzieje ze nie jest to wina maglownicy bo nie stac mnie na wymiane Jutro bede u mechanika specjalizujacego sie w Focusach i jak sie czegos dowiem to podziele sie z Wami informacjami
__________________
0-22
maciekzlb jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-12-08, 09:41   #25
Pabloos
Sympatyk
 
Avatar Pabloos
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus II FL
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2009
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 1 938
Domyślnie

końcówki drążków padły
__________________

http://www.walkofftheearth.com/
Pabloos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-12-08, 11:32   #26
artax
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Skąd: Swidnica
Postów: 285
Domyślnie

oprucz koncowek czasami pada drązek kierowniczy(przegub)od strony "magla".Tam gdzie jest wkręcany do przekladni.Tzw jabłko-wystarczy min.luz i jest wrazenie jakby pukał magiel.
pzdr
artax jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-12-08, 13:22   #27
maciekzlb
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Skąd: WARSZAWA
Ford Focus I
HB 3D
1.8 Zetec 115KM manual
2000
Postów: 5
Domyślnie ;)

Dzis już jestem po wymianie! Mialem rozwalone juz wczesniej łożysko z prawej strony (kupiłem je 2 miesiace temu, ale jakos nie mialem czasu aby wymienic) i z nim tak jeździłem.. Ostatnio to stukanie sie pojawiło i myślałem że to coś nastepnego poleciało ale całe szczęście okazało sie ze to łozysko juz totalnie sie rozsypało i po jego wymianie znowu cichutko w autcie nic nie stuka nic nie puka
__________________
0-22
maciekzlb jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-04-09, 22:32   #28
markom13
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: UK
Postów: 6
Domyślnie

Cytat:
Napisał paul78uk
No to niewesolo... 4 kpln???

Ja za tyle kupilem cala foke

Czy maglownica to inaczej przekladnia kierownicza?

Czy to jest to i dlaczego tak tanio?

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.d...m=370093760980

Heh,w sumie temat stary jak swiat.Ale mam nieodpartą ochote odpowiedzi na pytanie.Czemu tak tanio? Sam powinieneś wiedziec.To UK,tu wszystko tansze.Poza tym to nie OE.

A tak poza tym sam mam problem ze stukiem.Ale sam nie wiem co to.Szukam ,szukam i nic.Koncówki,sworznie,łączniki,tuleje wszystko super.Stuka mi tylko np.jak dojezdzam do ronda,przy lekkim hamowaniu i lekkim juz skręcie.Jest jeden mocny stuk ,jak by cos uderzyło w metal.
Macie jakies sugestie? Czy to tez przekładnia? Nie czuje tego na kiery. Jedynie co jeszcze to wibracje ,miedzy 70 a 80 mil.Czyli tak 112 a 130km/h. Ale to chyba przegub wewnętrzny ,prawda?
markom13 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-04-09, 13:50   #29
Artur83
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Mazowieckie
Ford Focus II
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
2006
Postów: 643
Domyślnie

Cytat:
Napisał markom13
Cytat:
Napisał paul78uk
No to niewesolo... 4 kpln???

Ja za tyle kupilem cala foke

Czy maglownica to inaczej przekladnia kierownicza?

Czy to jest to i dlaczego tak tanio?

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.d...m=370093760980

Heh,w sumie temat stary jak swiat.Ale mam nieodpartą ochote odpowiedzi na pytanie.Czemu tak tanio? Sam powinieneś wiedziec.To UK,tu wszystko tansze.Poza tym to nie OE.

A tak poza tym sam mam problem ze stukiem.Ale sam nie wiem co to.Szukam ,szukam i nic.Koncówki,sworznie,łączniki,tuleje wszystko super.Stuka mi tylko np.jak dojezdzam do ronda,przy lekkim hamowaniu i lekkim juz skręcie.Jest jeden mocny stuk ,jak by cos uderzyło w metal.
Macie jakies sugestie? Czy to tez przekładnia? Nie czuje tego na kiery. Jedynie co jeszcze to wibracje ,miedzy 70 a 80 mil.Czyli tak 112 a 130km/h. Ale to chyba przegub wewnętrzny ,prawda?
Albo złe wyważenie kół.
Artur83 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-04-09, 18:45   #30
markom13
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: UK
Postów: 6
Domyślnie

[quote="Artur83"
Albo złe wyważenie kół.[/quote]



E, no nie róbmy jaj ,od tego zaczałem sprawdzanie.A i zapomniałem napisac,ze zaczyna mi drzeć opone od środka.Jednak magiel ?
markom13 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] Jednostronny luz w układzie kierowniczym (?) drake Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 7 02-11-10 18:24
[MK1] Stuki w układzie kierowniczym krikus Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 31 31-10-10 11:46
[MK1] Problem z układem kierowniczym szmydu Inne techniczne 5 15-05-10 07:46
[FFII] Buczenie w układzie kierowniczym twmax Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 5 01-09-09 16:12
cos nie tak z ukladem kierowniczym StaN Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 14 01-03-07 19:02

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u