Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Gaz i zagazowane Foczki

Komunikaty

Gaz i zagazowane Foczki Gaz to zło ale są tacy co z niego korzystają

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 25-12-10, 20:46   #1
gargamel
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
1999
Postów: 130
Thumbs down 1.8B dziwna praca silnika na gazie

witam otoz od jakiegos czasu mialem taki klopot z moim focusem, gdy np stalem w korku i podjezdzalem lub podczas parkowania autko gaslo.....wymienilem silniczek krokowy i mysle ze teraz chodzi tylko plynniej ale podkrecilem srubke na przepustnicy by nie gasl...
ostatnio zauwazylem ze silnik czesto sie trzesie jakby nie pracowal na 1 gar lub cos takiego, ale nie jest to zawsze bo czasem wydaje mi sie ze chodzi wporzadku....
do tego jeszcze gdy odpalam samochod, (zawsze na benzynie oczywiscie bo mam sekwencje z lubryfikacja....) autko czasem chodzi i gasnie samo z siebie a gdy chce ruszac i dodaje gazu schodzi z obrotow prawie gasnie, po czym na ok 2 tys obrotow jak wejdzie to mozna ruszyc....i gdy przelaczy sie na gaz to juz tej dziury nie ma.

trzesienie silnika ktore wystepuje, jest odczowalne na gazie i na benie, dodam ze swieczki i przewody zakladalem nowe jakies 4 miechy temu i zrobilem na nich ok 6000km a przygasanie autka wystepowalo juz wczesniej ale nie bylo az tak uciazliwe.....a trzesienie silnika pojawilo sie ok miesiac temu i nie jest regularne tylko raz jest raz go nie ma albo jest dos mocne albo slabe

napiszcie co o tym myslicie ja sie zastanawiam nad zamowieniem cewki
bardzo cenie wiadomosci z tego forum i licze na wasza pomoc pozdrawiam
gargamel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-12-10, 22:31   #2
piterr130886
Turysta
 
Avatar piterr130886
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Skąd: Konin
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
1999
Postów: 131
Domyślnie

więc, wymieniłeś świece i przewody OK. Sprawdz w jakim stanie masz filtr powietrza, jeśli bardzo zasyfiony to go wymień, rozbierz przepustnice wymyj ją dokładnie benzyną ekstrakcyjną (nie baw się w żadne podkręcanie śróbką) Cewnki zapłonowej na razie nie wymieniaj tylko sprawdz ją. Sprawdza sie bardzo prosto: bierzesz starą świece odpinasz po kolei każdy przewód WN od świec wpinasz starą dotykasz do bloku silnika i odpalasz. Jeśli masz iskrę to jest OK sprawdzasz tak za każdy przewód czyli 4 razy. Przydała by Ci się druga osoba do odpalania auta. Co do trzęsienia auta obstawiał bym na poduszki silnika ale może to być również wina cewki zapłonowej. Kiedy auto chodzi na 3 garach to obroty sa znacznie niższe, dławi sie i trzęsie.
POZDRAWIAM

Ostatnio edytowane przez piterr130886 ; 25-12-10 o 22:53
piterr130886 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-12-10, 06:18   #3
gargamel
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
1999
Postów: 130
Domyślnie

witam i dzieki za zainteresowanie wiec tak: przepustnicy nie bede czyscil narazie bo jest zima hehe a garazu nie mam wiec nie ma za bardzo jak cewke sprawdze jutro w taki sposob jak mowiles robie dystanse tak do 15 km i gasze autko na codzien, czasem zdazy sie poleciec dalej ale to juz rzadziej filtr powietrza tez jutro wymienie dam znac jak bylo no i zobaczymy moze jakos wspolnie poradzimy sobie z tym
dzieki za odp
gargamel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-12-10, 10:47   #4
damianTDCI
Dukacz
 
Avatar damianTDCI
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
listopad
2002
Postów: 1 127
Domyślnie

Mi kiedyś gasło auto innej marki przez to, że obroty za nisko spadały i pomogło wyczyszczenie przepustnicy.
damianTDCI jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-12-10, 10:53   #5
piterr130886
Turysta
 
Avatar piterr130886
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Skąd: Konin
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
1999
Postów: 131
Domyślnie

Myśle że w twoim wypadku w twoim wypadku na 99% pomoże czyszczenie przepustnicy i wymiana filtra powietrza. Mój brat miał dokładnie to samo co ty tylko w mondeo mk1. oborty bardzo niskie zdarzało się że na postoju sam gasł. wymienił silnik krokowy bo tak mu kazał mechanik i żadnej poprawy, kiedy wyczyściłem mu dokładnie przepustnice i wymieniłem filtr powietrza jest do tej pory idealnie Nie musisz czyścić przepustnicy na dworze wystarczy że ja wykręcisz, zabierzesz do domu i tam dokładnie wyczyścisz i znowu zamontujesz. Samo wyjęcie przepustnicy w foczce to 5 minut roboty
piterr130886 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-12-10, 11:53   #6
gargamel
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
1999
Postów: 130
Domyślnie

to mowicie ze sama przepustnice bez kolektora wyciagac?? ja myslalem ze kolektor tez hehe:P no dobrze tak tez zrobiezaraz zorientuje sie jak ja wydostac bo to chyba trudne nie bedzietzn. popatrze na fotkach a dopiero jutro wyciagne
gargamel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-12-10, 11:57   #7
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie

Hej, w mondeo miałem podobne problemy - odpiąłem przepływomierz i to potwierdziło moją diagnozę. Auto odzyskało jako taki wigor na benzynie. Na gazie leciało i tak, ale na benie... masakra. Spadało źle z obrotów, jak wcisnąłeś gaz to się dławił i inne fanaberje. Jeśli przepustnica nie pomoże, spróbuj odłączyć przepływke i zapalić autko.
drake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-12-10, 15:07   #8
gargamel
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
1999
Postów: 130
Domyślnie

ok tak tez zrobieale czy to by wtedy znaczylo ze przeplywka walnieta?? dzisiaj swieto wiec wiadomo...ale jutro sie za to wezme
gargamel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-12-10, 15:43   #9
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie

Tak, zamiast szkodzić - pogarsza. Po odpięciu przepływki silnik ustawia sobie stałą wartość z sensora MAF (przepływka) taką, by można było się poruszać. W moim przypadku pomogło to na tyle, że auto odzyskało aż w miarę wigor i dało radę rozgrzać silnik, wyjechać bez problemu z parkingu, przeturlać się kilometr żeby cyknąć na LPG.
drake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-06-12, 19:06   #10
chikus
Turysta
Grupa: Cujawy
 
Avatar chikus
 
Jacek
Zarejestrowany: Oct 2010
Skąd: BDG <3 TRŃ
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
grudzień
1999
CB Bydgoszcz
Postów: 153
Garaż
Domyślnie

Mógłbyś w jakiś sposób określić gdzie jest umiejscowiony przepływomierz?.Wydaje Mi sie ze jest zaraz nad obudową filtra powietrza?.

---------- Post dodany o 19:06 ---------- Poprzedni post był z 18:46 ----------

[QUOTE=K@mix;537747]Mi foka nie gaśnie w trakcie jazdy. Tylko dziwnie pracuje na wolnych obrotach tak jakby nie paliła na wszystkie gary ale nieregularnie bo jak ściągam kable z poszczególnych cylindrów to pracuje jeszcze bardziej nierówno. Obroty w paragramach diagnostycznych też bardzo się wahają między 680 - 750 RPM ale na wskazówce tego nie widać. Świece i przewody już wymieniłem więc pozostała tylko cewka.

Z dodatkowych objawów mogę dodać tylko to że jak w trakcie jazdy puszczę pedał gazu (hamowanie silnikiem) szczególnie 3 i 4 bieg to jak potem dodam nawet delikatnie gazu to jest tak jakby żabka 2 razy delikatnie szarpnie i dopiero równo przyspiesza. Spadku mocy nie zauważyłem.

Mam pytanie: czy przy przejsciu na LPG szarpie w pierwszych momentach?.
chikus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-07-12, 00:01   #11
bolu77
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2012
Ford Focus I
sedan
1.6 Zetec 100KM manual
2004
Postów: 26
Domyślnie

U mnie również mam problem z nierówną pracą foki na biegu jałowym i wypadaniem zapłonu na 1 cylindrze (k-świci kontrolka chech engine) Cewka, kable i świece wymienione. Najpierw miałem problem dodatkowo z falowaniem obrotów przy zimnym silniku okazało się że sekwencja Lpg mieszała. Aktualnie po wyregulowaniu i wgraniu nowych map Lpg falowanie ustąpiło ale pozostał problem nierównej pracy silnika na wolnych obrotach i wypadanie zapłonu. Dodam że równiez krokowiec i przepustnica wyczyszczona. Może ktoś coś podpowie? a może to zawory coś nie tak. Auto już ma przejechane 180 tyś w tym na LPG 110 tyś
bolu77 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-07-12, 08:10   #12
chikus
Turysta
Grupa: Cujawy
 
Avatar chikus
 
Jacek
Zarejestrowany: Oct 2010
Skąd: BDG <3 TRŃ
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
grudzień
1999
CB Bydgoszcz
Postów: 153
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał bolu77 Zobacz post
U mnie również mam problem z nierówną pracą foki na biegu jałowym i wypadaniem zapłonu na 1 cylindrze (k-świci kontrolka chech engine) Cewka, kable i świece wymienione. Najpierw miałem problem dodatkowo z falowaniem obrotów przy zimnym silniku okazało się że sekwencja Lpg mieszała. Aktualnie po wyregulowaniu i wgraniu nowych map Lpg falowanie ustąpiło ale pozostał problem nierównej pracy silnika na wolnych obrotach i wypadanie zapłonu. Dodam że równiez krokowiec i przepustnica wyczyszczona. Może ktoś coś podpowie? a może to zawory coś nie tak. Auto już ma przejechane 180 tyś w tym na LPG 110 tyś

Robiłeś re*set autka?. (kluczyk do pozycji zapłonu i odkrecamy klemy).Jakiej firmy Cewka?,świece?, Kable bo wbrew pozorom to jednak ma znaczenie-wiem z autopsji ;P
chikus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-07-12, 22:58   #13
bolu77
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2012
Ford Focus I
sedan
1.6 Zetec 100KM manual
2004
Postów: 26
Domyślnie

Cytat:
Napisał chikus Zobacz post
Robiłeś re*set autka?. (kluczyk do pozycji zapłonu i odkrecamy klemy).Jakiej firmy Cewka?,świece?, Kable bo wbrew pozorom to jednak ma znaczenie-wiem z autopsji ;P
Ostatnio nie robiłem żadnego resetu kompa, świece nowe oryginalne Motorcraft Platinium, cewka nowa firmy Beru, kable od nowości auta stare oryginalne Motorcraft. Miałem przez chwilę nowe przewody firmy Bremi ale były za długie także chwile przetestowałem auto, nie zauważyłem jakiejś poprawy kultury pracy biegu jałowego i wzrostu mocy auta więc oddałem je zpowrotem do sklepu. Falowanie obrotów na zimnym silniku po wgraniu nowego softu do instalacji LPG ustało. W sumie jeszcze pasowałoby pewnie wymienić jednak te przewody na nowe mimo wszystko. Z tego co zaobserwowałem to kontrolka check engine po zapaleniu po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów sama gaśnie i tak w kółko ale ostatnio jak rzadziej się zapalała no ale te wolne obroty i drganie silnika na biegu jałowym mnie niepokoją, mam nadzieję że remont głowicy mnie ominie bo coś wyczytałem gdzieś w czasopiśmie że i na tym się może skończyć A ten reset kompa to na ile mam odłączyć klemy na 1 godzinę? Mam odłączyć obie klemy czy tylko minusowa?
bolu77 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-12-10, 19:39   #14
gargamel
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
1999
Postów: 130
Domyślnie

to przeplywka nie ma nic do gadania jak zalaczy sie lpg??bo jesli tak to sprobuje i pojezdzic bz
gargamel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-12-10, 05:17   #15
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie

Witam, no w moim przypadku nie miała - nie wiedzieć czemu.

Kluczową rolą dla instalacji LPG jest odczyt z MAP (czujnika podciśnienia w kolektorze dolotowym) oraz czasy wtrysków PB. Jednak strzelaj najpierw w to, co koledzy wcześniej napisali.
drake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-12-10, 13:34   #16
gargamel
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
1999
Postów: 130
Domyślnie

witam wiec nie zdazylem jeszcze nic zmienic bo troszke zimno...ale zalozemjutro filtr powietrza nowy i postaram sie przepustnice wyczyscic...ale dzisiaj jak jechalem bylo tak, ze autko chodzi w miare ok niby nie gasnie itd obroty faluja lekko ale to juz mnie az tak nie irytuje ale coraz czesciej na wolnych obrotach szarpie silnikiem....nieregularnie, nierownomiernie czasem mocniej czasem slabiej....nie wiem co jest...ale podejzewam coraz bardziej cewke...jest ktos moze z dabrowy gorniczej albo okolic kto udostepnilby mi dobra cewke do sprawdzenia??bo ja nie stety nie mam takich znajomych ktorzy by jezdzili fokami:P
gargamel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-12-10, 20:44   #17
axxxe
Turysta
Grupa: Cujawy
 
Avatar axxxe
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Ford Focus III
HB 5D
1.6 EcoBoost 150 KM manual
2011
Postów: 88
Domyślnie

jakiej firmy masz świece?
axxxe jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-12-10, 22:18   #18
DAFIT
Turysta
 
Avatar DAFIT
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Skąd: Rzeszów
Postów: 107
Domyślnie

witam

jezeli chodzi o swiece to ja polecam oryginalne, sam czytalem o jakis cudownych swiecach do gazu 2-3 razy drozszych od normalnych ale to nie prawda, swiece + kable tylko oryginalne wymieniac przy gazie co 30 tys km, ale ty piszesz ze zrobiles na nich 6 tys wiec powinny byc ok,

ile masz zrobione na LPG ?? ja u siebie mialem podobny problem i poltora roku sie z tym meczylem, u mnie na gazie mialem zrobione wtedy 100 tys km i wtedy tez tak dziwnie silnik chodzil i okazalo sie ze nie mialem robionej regeneracji reduktora ( poprzedni wlasciciel nie zrobil tego ), tzn ze wszystkie gumowe membrany i oringi w reduktorze byly stare, popekane, sparciale, dostawalo sie tam powietrze i dlatego silnik tak chodzil nierowno, wymienilem wszystkie gumowe czesci w reduktorze - koszt z robocizna 300 zl - u mnie pomoglo teraz silnik chodzi bardzo fajnie, nie ma problemow z przyspieszaniem i szarpaniem,

dodam tylko ze nie czyscilem przepustnicy u siebie wiec o tym sie nie wypowiem

pozdrawiam
DAFIT
DAFIT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-12-10, 22:53   #19
gargamel
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
1999
Postów: 130
Domyślnie

swieczki mam ngk i tak samo kableod zawsze we wszystkich autach takich uzywalem i bylo okjutro zaloze nowy filtr....przepustnice dzis zobaczylem i jest bardzo ladna i czysta....zauwazylem tez ze kiedys byla juz zmieniana cewka na jakis zamiennikwiec zrobilem tak: odpinalem po kolei kable od cewki pojedynczo i probowalem odpalic silnik, odziwo odpalal ale bardzo ciezko i zanim wszedl na obroty telepal mocno ale, jak juz wszedl to chodzil prawie tak samo jakby wszystko bylo podlaczonereakcja byla identyczna podczas zdejmowania wszystkich kabli i odpalania na nowo...., gdy zapielem wszystkie kable spowrotem silnik odpalil ladnie ale nadal ma ta dziure jak naciskam na gaz itd dopiero jak sie lekko juz nagrzeje i wskoczy na gaz to chodzi ladnie(reaguje jak trzeba na gaz) ale wolne obroty i nierowna praca dalej zostaly jak byly......help me boys nie na nikogo z dg kto by mial cewke pozyczyc do sprawdzenia??:P

---------- Post dodany o 22:53 ---------- Poprzedni post był z 22:52 ----------

aha i na gazie mam przejechane jakies 7 tys jest praktycznie nowa instalka
gargamel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-12-10, 11:39   #20
gargamel
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
1999
Postów: 130
Domyślnie

witam
panowie zrobilem dzis tak:
1. wymienielem filtr powietrza i postanowilem sie w tym sniegu bawic dalej:P
2. wyciagnelem przeplywomierz i bardzo porzadnie przeczyscilem go w domu sprayem do stykow hehe(nie zalowalem), po wkreceniu zauwazylem znaczna na wstepie poprawe
3. oczywiscie podczas tego wszystkiego byla zdjeta klema na wszelki wypadek'
4. zainteresowaly mnie poraz kolejny swiece i kable, poniewarz elektromechanik powiedzial ze gdy cewka padnie to nie bedzie dzaialac nic poniewarz jest to jedna wspolna cewka....i tak zabralem sie do roboty podczas sciagania kabli zauwazylem ze podczas sciagania fajki przewod tak jakby zostawal!!!!!!!! i to mnie zainteresowalopo zdjeciu i zalozeniu bardzo dokladnie wszystkich kabli(przewody dalem jak najglebiej we fajki) autko chodzi jak brzytwa!!!!!!!!! na benie idealnie doslownie a na gazie tez elegandzko ale teraz widac roznice ze na benie mocniej niz na gazie itd
5. tydzien temu zalozylem tez nowy krokowiec

moral taki!!! jesli cewka nie dziala to nic nie dziala:P a przewody nawet jak ci sie wydaje ze sa zalozone ok to i tak je sprawdz w pierwszej kolejnosci jesli bedzie silniczek nierowno pracowal pozdrawiam kolegow i dzieki za pomoc temat mozna zamknac mysle ale zostawcie tez dla innych bo czasem takie drobnostki sie dzieja a ludzie traca glowe, czas i pieniadze
gargamel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-12-10, 13:11   #21
Tomekzdg
Turysta
Grupa: Śląsk
 
Avatar Tomekzdg
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Ford Focus I
kombi
2.0 Zetec 130KM manual
grudzień
1999
SD Dąbrowa Górnicza
Postów: 716
Garaż
Domyślnie

Gdyby cos przerywalo, kijowo szło, tylko i wylacznie na benzynie, stawiał bym na filtr paliwa. Miałem podobną akcję, i na benzynie nie było wogóle jazdy, a na gazie, nie szedł jak powinien... mimo to działał.

/edit Nie zauważyłem, że "po ptokach" : P
__________________
Szyby w dół lecą, opalone łokcie świecą

Ostatnio edytowane przez Tomekzdg ; 28-12-10 o 14:06
Tomekzdg jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-12-10, 00:56   #22
axxxe
Turysta
Grupa: Cujawy
 
Avatar axxxe
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Ford Focus III
HB 5D
1.6 EcoBoost 150 KM manual
2011
Postów: 88
Domyślnie

<gargamel> załoz świece Motorcraft i zapomnisz o problemie,fordy nie toleruja innych świec
axxxe jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-12-10, 07:41   #23
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

juz nie wymyslajcie z tymi swiecami - oczywiscie ze toleruja... tyle ze przy cenie pare zlotych za swiece po co kombinowac

PS. LPGowcom radze popatrzec w strone NGK Iridium - mozna sciagnac z ebay'a a pod wzgledem rownej i spokojnej pracy u mnie mistrzostwo
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-12-10, 08:31   #24
gargamel
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
1999
Postów: 130
Domyślnie

juz niby wszystko gra panowie rowno chodzxi i ladnie ale zauwazylem ze obroty czasem spadaja zamiast na te ok 800obr to jeszcze nizej ale duzo nie jezdzilem wiec moze sie to jakos ustawiale juz na postoju to bajka i w ogole chodzi pieknie czemu obroty czasem moga tak nisko spadac??np podczas parkowania gdzie operujemy sprzeglem czesto i np podczas stania w korku gdy podjezdzamy co kawalek
gargamel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-12-10, 11:57   #25
piterr130886
Turysta
 
Avatar piterr130886
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Skąd: Konin
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
1999
Postów: 131
Domyślnie

gargamel jak Ci spadają jeszcze niżej niż 800obr. to zrób jak ci pisałem wyżej. Wyczyść przepustnice, napisałeś że wygląda ładnie, czysta. To muszę Ci powiedzieć że miałem te same objawy co Ty i przepustnica też wyglądała idealnie, lecz pokusiłem sie i wyczyściłem ją benzyną ekstrakcyjną. Jak czyściłem pędzelkiem to oczy przecierałem ze zdziwienia. Benzyna zamieniła sie w smołe. Takiego syfu nie widziałem na oczy, wiec radzę Ci zrób sobie to. Zajmie Ci to 30 minut i masz o niebo lepiej.

0 kosztów no chyba że, benzyna i pędzelek hehe
piterr130886 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-12-10, 22:19   #26
gargamel
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
1999
Postów: 130
Domyślnie

no dobra Kolego ma,owoles mnie:P zrobie tak jak mowisz ale pojutrze rano hehe bo jutro znow na popke do tyry dzieki za zaiteresowanie panowie
gargamel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-12-10, 22:22   #27
piterr130886
Turysta
 
Avatar piterr130886
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Skąd: Konin
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
1999
Postów: 131
Domyślnie

spoko, po to jest forum żeby pomagać sobie
piterr130886 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-12-10, 07:00   #28
jaco67
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Ford Focus C-Max
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
2005
Postów: 9
Domyślnie

Witam kolegów. Jestem posiadaczem zagasowanego Forda Focusa C-maxa 1.6 Duratec rocznik 2005. Kiedyś miałem również niestabilną pracę silnika - wina była po stronie wtryskiwaczy (Horizont). Były na gwarancji, więc gazownik wymienił bezpłatnie na wtryskiwacze Hana) - wszystko OK.
Z zainteresowaniem przeczytałem powyższe posty - szczególnie zaciekawił mnie temat czyszczenia przepustnicy.
Czy możnaby prosić kolegów o wskazówki - gdzie w moim silniku jest przepustnica?
Z góry dziękuję i wszytkiego najlepszego w Nowym Roku 2011.

Ostatnio edytowane przez jaco67 ; 31-12-10 o 07:05
jaco67 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-01-11, 18:54   #29
piterr130886
Turysta
 
Avatar piterr130886
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Skąd: Konin
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
1999
Postów: 131
Domyślnie

Tak wygląda przepustnica w twoim FOCUSIE C-MAX



A w tym miejscu zaznaczonym strzałką znajduje się przepustnica

piterr130886 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-01-11, 07:42   #30
jaco67
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Ford Focus C-Max
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
2005
Postów: 9
Domyślnie

Dzięki kolego piterr130886
jaco67 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] Końcówka paliwa i dziwna praca. dam Silnik i skrzynia 3 31-10-10 11:39
[MK2] Dziwna praca klimatronika plus wyciek Jacek145_JJ Inne techniczne 4 12-07-10 12:50
[FFI] dziwna praca silnika SOURCE Silnik i skrzynia 13 17-07-09 09:06
[FFI] dziwna praca silnika SOURCE Elektryka, audio i alarmy 1 12-07-09 20:18
Dziwna dławiąca praca silnika Tapio Silnik i skrzynia 10 31-05-08 22:26

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u