Forum Focus Klub Polska  
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > FAQ > MK1

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 18-10-13, 16:02   #1
Wito_13
Turysta
Grupa: Małopolska
 
Avatar Wito_13
 
Witek
Zarejestrowany: Oct 2013
Skąd: Kraków
Ford Focus II
HB 5D
1.6 DuraTorq 90KM manual
kwiecień
2007
KR Kraków
Postów: 792
Garaż
Domyślnie Spryskiwacz przedniej szyby - naprawa (aktualizacja 2016)

Witam

Miałem problem ze spryskiwaczem przedniej szyby, raz działał a bardzo często nie. Tylny zawsze działał, wciskając przycisk na manetce od sprysku szyby czołowej lekko coś było słychać, że pompka próbuje ale nie może.
Z racji takiej, że nie uśmiechało mi się zdejmować koło,nadkole i wyjmować pompkę to szukałem na forach (również tu) pomocy i znalazłem. Gdzieś jedna - jedyna osoba napisała krótko, wyczyścić wszystko ze smaru w manetce i tyle.

Zabrałem się do pracy poznając przy okazji samochód, gdyż mam go dopiero od sierpnia.

Narzędzia:
-3x płaskie śrubokręty wąskie
-1x szmatka / patyczek do uszu
-może być spray do czyszczenia/przewodzenia styków

Czas pracy: max. 15 min.

Zaczynamy

Na samym początku płaskim śrubokrętem wciskamy zaczepy plastikowe po obu stronach kierownicy (przy prawej i lewej manetce) tak aby można było podnieść dekiel plastikowy w górę - wystarczy tyle co na zdjęciu, nie trzeba go wyjmować.



Teraz cienkim płaskim śrubokrętem zwalniamy zaczep naszej prawej manetki naciskając na niego w prawo tak aby się odchylił wysuwamy całą manetkę w górę.



Zostało tylko odłączenie wtyczki, bardzo proste dlatego, że wystarczy tylko wcisnąć zatrzask i wyciągać wtyczkę z gniazda (może iść trochę ciężko), foto zrobione po wyjęciu już.



Mamy oto w całości wyjętą manetkę i teraz najtrudniejsza część naszej pracy, zwolnić zatrzaski ale ich nie pourywać , zaznaczyłem strzałkami gdzie najlepiej włożyć śrubokręty do podważenia, (rozbierałem i składałem to 2 razy, dlatego wiem już gdzie lepiej podważać) są tam malutkie otworki które nam pomogą.



natomiast 3 śrubokrętem podważyć np. w tym miejscu i wysuwać obudowę za strzałką.



Po zdjęciu górnej części obudowy manetki ukaże nam się taki widok.



nas interesuje ta część



zdejmujemy podnosząc (w górę ) manetkę wraz z tzw. przeze mnie grzejnikiem (plastikowy prostokąt z otworami jak grzejnik ) i odkładamy to na bok



Następnie widzimy element który odpowiada za pracę przedniego spryskiwacza, zaznaczyłem na czerwono wraz z kierunkami w jakich się on porusza



Należy ten element poruszający się wyjąć i widać co pod spodem jest. Ile nawalonego smaru, brudu i nie ma się co dziwić że blaszki nie stykały się ze stykiem i nie łączyły przez co spryskiwacz nie dostawał prawidłowego impulsu do swojej pracy, dlatego że ślizgało się wszystko po smarze. Należy to miejsce wyczyścić szmatką lub patyczkiem do uszu, ew. można psiknąć spray-em do przewodzenia styków dla lepszego działania.



U mnie na dodatek 1 z blaszek była urwana w połowie, ale na szczęście za elementem stykającym, z blaszką więc wystarczyło obie blaszki odgiąć na zewnątrz aby lepiej stykały. Odginamy śrubokrętem lub czymś podobnym, czyścimy całą blaszkę i również można psiknąć sprayem.



Wyczyszczone elementy zakładamy na miejsce.



Wszystko teraz składamy w odwrotnej kolejności i cieszymy się z działającego spryskiwacza wreszcie.

Satysfakcja z naprawy samemu - BEZCENNA

Mam nadzieję, że komuś pomogłem

PS. jeżeli byłby problem ze zdjęciami, że nie otwierałyby się na całym ekranie to proszę mi to zgłosić.
Zdjęcia na całym ekranie otwieramy PPM "Otwórz w nowej karcie"

Pozdrawiam
Wito

Ostatnio edytowane przez Wito_13 ; 09-12-16 o 00:25 Powód: aktualizacja zdjęć
Wito_13 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[FFI] Spryskiwacz przedniej szyby Tomi12 Inne techniczne 39 17-03-11 19:40
Naprawa ogrzewania przedniej szyby focus MKII mirek1 Elektryka, audio i alarmy 7 14-01-11 11:10
[FFI] Naprawa przedniej szyby mlun Inne techniczne 13 12-11-08 22:38
Spryskiwacz przedniej szyby ? Mariow Elektryka, audio i alarmy 6 26-04-07 11:00
Spryskiwacz przedniej szyby nie działa (tył OK) /Płock mpiasek Elektryka, audio i alarmy 4 14-02-07 12:19

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u