Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Tuning > Tuning mechaniczny

Komunikaty

Tuning mechaniczny Co zrobić żeby nasze foki lepiej jeździły, lepiej skręcały i w ogóle były fajniejsze... Optyka piętro niżej!!!

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 11-01-08, 09:58   #1
AR3S
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar AR3S
 
Rafał
Zarejestrowany: Jun 2006
Postów: 1 201
Domyślnie [FFI] Plany zmian optycznych + pytania

Witam wszystkich,

Pewnie będziecie mnie próbowali zjeść jako nowicjusza w FKP ale uprzedzę wyrywnych, że przeczytałem archiwum forum i otrzymałem kilka porad na pm - jadnakże nie wszystko zostało powiedziane.

Miło mi, że szybko niektórzy mnie rozpoznali (kolega KAMEL - pozdrawiam) - ostatnio bawiłem się w zmiany takiej taczki : KLIKNIJ MNIE, teraz przyszła kolej na fokę.

W gwoli wyjaśnienia jestem posiadaczem FF1 FX 1,6 5D HB po liftingu w kolorku ciemny granat. Żona już przyzwyczaiła się do mojego fisia na punkcie zmian w samochodach więc długoi nie musiałem czekać na hasło - to kiedy zmieniamy fokę . Żona każe - mąż robi :P

Do rzeczy.

Na pierwszy ogien poszłyy duperele (K&N, owiewki przód, kierunki klar w nadkolach) a dzisiaj jadę do Galerii Tonów na ściemnianie.



Teraz czas na dalsze przemyślane zmiany. Zacznę od oświetlenia. Chcę odmłodzić fokę poprzez dedykowane zestawy lamp (wiem na forum jest mnóstwo postów w tym temacie - przeczytałem sumiennie). Po lekturze forum już wiem mniej więcej co i jak, jakie modele polecane są (FK, SONAR, HBM) a jakie niebardzo ( np. DECTANE), jakie żarówki Philips Blue Vision lub zestawy xenonów, które lampy mają regulację elektryczną, a które nie itp.
Po lekturze FKP, allegro i ebay wybrałem zestaw oświetlenia, który mnie zainteresował :





Wszystko fajnie, pięknie ale oczywiście mam dylemat ( a raczej kilka ). Po pierwsze czy czarne czy chrom - wydaje mi się, że do tego granatu wchodzącego w czerń to czarne klary. Po drugie znalazłem jeszcze alternatywę dla tyłu :



i sam już nie wiem ..

Ponadto mam pytanko do szanownych klubowiczów o te lampy ( nie ma ich na polskim rynku) :



czy ktoś miał z tym produktem do czynienia i czy wie coś więcej o nim (regulacja elektryczna, świecenie na polskich drogach itp) ?

Poza oświetleniem chciałbym wsadzić fele 17' (obecnie są 14) na 205/40 i może obniżyć trochę autko. Tutaj pytanie chcę aby po wsadzeniu 17 cali nie wyglądał jak terenówka - ale nie chcę twardego zawieszenia tylko komfort względny. Co proponujecie?

Wszystkim dziękuję z góry za wyrozumiałość, rady i odpowiedzi. Wasza pomoc będzie nioceniona w budowie nowego projektu. Początki zawsze są trudne :P
__________________

2005 : Focus MK2 1.6 Sport Sedan
2006 : Mondeo MK3 FL 2.0 TDCI
AR3S jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u