Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Gaz i zagazowane Foczki

Komunikaty

Gaz i zagazowane Foczki Gaz to zło ale są tacy co z niego korzystają

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 19-07-13, 01:55   #1
BOGUS
Turysta
Grupa: Brak
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Inny
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2002
Postów: 164
Domyślnie Walec niby sikawki a chodzi...

Witam
jak powszechnie wiadomo waldemary nie nadają się do niczego bo wszyscy tak mówią.
dziś byłem na okresowym przeglądzie instalacji lpg i okazało się że poza drobną korektą na wolnych obrotach bo było minimalnie ubogo jednak checka nigdy nie wywalalo jest wszystko oki. a instalacja ma już 34kkm nalotu. więc da się.
no i kondycja moich wtryskow jest całkiem dobra.
pozdrawiam
BOGUS jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-07-13, 11:36   #2
Geras
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar Geras
 
Paweł
Zarejestrowany: Jun 2011
Ford Focus I
HB 3D
1.6 Zetec 100KM manual
2001
Postów: 162
Domyślnie

Moje po 50 tys wariowały, silnik nierówno pracował, w zimie przy przełączaniu potrafił zgasnąć i hałasowały w sposób niemożliwie duży, teraz zmieniłem na Regfast i samochód płynie, czas oceni jak długo.
Geras jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-07-13, 12:07   #3
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie

Cytat:
Napisał BOGUS Zobacz post
Witam
jak powszechnie wiadomo waldemary nie nadają się do niczego bo wszyscy tak mówią.
dziś byłem na okresowym przeglądzie instalacji lpg i okazało się że poza drobną korektą na wolnych obrotach bo było minimalnie ubogo jednak checka nigdy nie wywalalo jest wszystko oki. a instalacja ma już 34kkm nalotu. więc da się.
no i kondycja moich wtryskow jest całkiem dobra.
pozdrawiam
I dlatego trzeba otwierać nowy temat? Gratuluję, oby żyły 100 lat, jednak mogłeś to napisać w jakimś istniejącym temacie. To, że auto jeździ to pierwsza sprawa, to jak jeździ to druga sprawa. Inercja waldemarów jest tragiczna, ostatnio robiłem koledze wtryski w focusie 2.0, zmieniałem na barracudy z waldków, na których auto jeździło całkiem sprawnie do powiedzmy 4-5 tysięcy obrotów, potem pętla przy ciśnieniu 1,1 bara.
drake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-07-13, 14:54   #4
slawek11
Sympatyk
Zlotowicz
Grupa: Małopolska
 
Avatar slawek11
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Inny
kombi
2.0 Zetec 130KM manual
2002
KOL powiat olkuski (Olkusz)
Postów: 3 272
Domyślnie

drake - ciezko komus to wytlumaczyc i zmienic poglad na wtryski dopóki nie zmieni na cos lepszego typu barracudy

Ostatnio edytowane przez marfm76 ; 19-07-13 o 21:31 Powód: Ortografia!!!!
slawek11 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-07-13, 16:08   #5
Yerzo
Żyrandol
Zlotowicz
Grupa: Warszawa
 
Artur
Zarejestrowany: Aug 2006
Skąd: Sokołów Podlaski
Ford Focus II
HB 3D
listopad
2006
Postów: 8 706
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Walec niby sikawki a chodzi...
to jakaś gwara ?
__________________

Tiguan R-line - Ateca FR
Yerzo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-07-13, 23:53   #6
Kam1l
Kataryna
Grupa: WLKP
 
Avatar Kam1l
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Skąd: Poznań
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150KM manual
sierpień
2011
PO Poznań
Postów: 3 525
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał Panther Zobacz post
to jakaś gwara ?
Jak na moje to po Niemiecku jest
__________________
http://focusklubpolska.pl/image.php?type=sigpic&userid=10594&dateline=135195  0374
Kam1l jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-07-13, 16:33   #7
slawek11
Sympatyk
Zlotowicz
Grupa: Małopolska
 
Avatar slawek11
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Inny
kombi
2.0 Zetec 130KM manual
2002
KOL powiat olkuski (Olkusz)
Postów: 3 272
Domyślnie

Artur - zapytaj autora tego postu o co mu chodzilo, moze w tamtych stronach taki slogan panuje
slawek11 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-07-13, 01:59   #8
BOGUS
Turysta
Grupa: Brak
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Inny
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2002
Postów: 164
Domyślnie

Cytat:
Napisał slawek11 Zobacz post
Artur - zapytaj autora tego postu o co mu chodzilo, moze w tamtych stronach taki slogan panuje
slogan? nie pomyliles że slangiem ? ale pewnie w innych stronach to slogan .

---------- Post dodany o 01:59 ---------- Poprzedni post był z 01:47 ----------

Cytat:
Napisał drake Zobacz post
I dlatego trzeba otwierać nowy temat? Gratuluję, oby żyły 100 lat, jednak mogłeś to napisać w jakimś istniejącym temacie. To, że auto jeździ to pierwsza sprawa, to jak jeździ to druga sprawa. Inercja waldemarów jest tragiczna, ostatnio robiłem koledze wtryski w focusie 2.0, zmieniałem na barracudy z waldków, na których auto jeździło całkiem sprawnie do powiedzmy 4-5 tysięcy obrotów, potem pętla przy ciśnieniu 1,1 bara.
mogłem to napisać w istniejącym temacie ale założyłem nowy nie jest to zbrodnią .
auto jeździ normalnie tak jak na benzynie . nie mam na celu wychwalac pod niebiosa waltekow bo zdaję sobie sprawę z tego że szczytem techniki nie są. jednak w połączeniu z ogarnietym gazownikiem i sprawnym 1.6 100km spokojnie dają radę. a to że twojemu koledze w 2.0 ktoś je założył i trzeba było poprawiać i zmieniać to już chyba lekko inna historia.
a i nie pochwale się wykresami instalacji bo ich nie mam, natomiast doskonale wiem jak 1.6 zetec ma pracować na benzynie i tym samym mam punkt odniesienia.
pozdrawiam.
BOGUS jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-07-13, 20:37   #9
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie

z wtryskami jak ze wszystkim....

ktoś ma słuchawki, nigdy nie słyszał dźwięku hi-end, jara się dźwiękiem jakichś badziewnych tam logitech czy coś, jak mu powiesz że grają jak dno, to stanie w obronie swojego sprzętu, normalka... nie widzę w tym nic dziwnego, tylko po co nowy temat.

Miłego weekendu Panowie
drake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-07-13, 09:12   #10
slawek11
Sympatyk
Zlotowicz
Grupa: Małopolska
 
Avatar slawek11
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Inny
kombi
2.0 Zetec 130KM manual
2002
KOL powiat olkuski (Olkusz)
Postów: 3 272
Domyślnie

Dobra to podjedz na hamownie i zrob pomiary mocy na Pb i na LPG z tymi waltekami, zobaczymy co tam wyjdzie.
Thomas77 z wtryskami Hana mial 101KM na Pb, 100,6 na LPG i to jest bardzo dobry wynik.

Ja mialem wateki na poczatku, niestety po 60 tys km sie poddaly i za porada drake zmienilem na barracudy. Co do ogarnietych gazownikow to prawie tacy nie istnieja bo albo im sie nie chce albo nie maja ku temu wiedzy. Twoja instalacja strojona byla przy pomocy sondy AFR

Ostatnio edytowane przez slawek11 ; 20-07-13 o 09:16
slawek11 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-07-13, 16:16   #11
BOGUS
Turysta
Grupa: Brak
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Inny
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2002
Postów: 164
Domyślnie

Slawek11;
nie pojade na hamownie autem kombi ktore ma 1250 wagi gotowe do drogi i tylko 100 konikow . To auto nie ma ani jego wlasciciel najmniejszych aspiracji sportowych zeby szukac kazdego konika. Jak sam zauwazyles walteki wytrzymaly ci 60 kkm i pewnie nie zabily silnika co? Oczywiscie nie zmienia to faktu ze lepsze jest wrogiem dobrego, byc moze nawet sam zmienie na inne jak te klekna chyba ze wczesniej zmienie auto.
No i musze sie zgodzic ze gazownik ogarniety to ze swieca szukac .
Pozdrawiam
BOGUS jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-07-13, 17:44   #12
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie

Cytat:
natomiast doskonale wiem jak 1.6 zetec ma pracować na benzynie i tym samym mam punkt odniesienia.
pozdrawiam.
niezły lol... łyknij trochę wiedzy o spalaniu LPG, tymczasem ja juz nie uczestniczę w dyskusji w tym temacie.
drake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-07-13, 08:52   #13
BOGUS
Turysta
Grupa: Brak
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Inny
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2002
Postów: 164
Domyślnie

Cytat:
Napisał drake Zobacz post
niezły lol... łyknij trochę wiedzy o spalaniu LPG, tymczasem ja juz nie uczestniczę w dyskusji w tym temacie.
ja mam używać tego auta a nie doktoryzować się ze spalania. trochę wiedzy mam ale najważniejsza jest wiedza mechaników którzy moje auta serwisują.
BOGUS jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-07-13, 10:27   #14
slawek11
Sympatyk
Zlotowicz
Grupa: Małopolska
 
Avatar slawek11
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Inny
kombi
2.0 Zetec 130KM manual
2002
KOL powiat olkuski (Olkusz)
Postów: 3 272
Domyślnie

BOGUS - silnika mi te walteki nie zabily ale glowice niestety juz tak a problemy z nia zaczely sie dopiero po ok 50 tys km.
Ja nie kaze Ci szukac KM w Twoim aucie tylko na hamowni mozesz sprawdzic jak masz dobrze wystrojona instalacje gazowa w odniesieniu do Pb, bedziesz mial czarno na bialym.
slawek11 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-07-13, 23:41   #15
BOGUS
Turysta
Grupa: Brak
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Inny
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2002
Postów: 164
Domyślnie

Cytat:
Napisał slawek11 Zobacz post
BOGUS - silnika mi te walteki nie zabily ale glowice niestety juz tak a problemy z nia zaczely sie dopiero po ok 50 tys km.
Ja nie kaze Ci szukac KM w Twoim aucie tylko na hamowni mozesz sprawdzic jak masz dobrze wystrojona instalacje gazowa w odniesieniu do Pb, bedziesz mial czarno na bialym.
Ja nigdy żadnym swoim autem nie byłem na hamowni i nieprędko będę... dopóki nie kupię sobie fajnego kręcącego mnie auta, tyle że pewnie nie będzie ono zasilane lpg. Mam nadzieję że moja instalacja nie zabije głowicy mojego silnika, a jeżeli jednak się to stanie to trudno - maly mam na to wpływ, koszty na akceptowalnym poziomie więc dam radę.
Zakładając temat chciałem tylko wspomnieć że podstawą nie jest super hiper zestaw instalacji a ogarnięty gazownik i na słabszym zestawie jednak zakładanym z głową i regularnie serwisowanym można spokojnie pokonywać kolejne tysiące kilometrów. W ani jednym zdaniu nie napisałem że mój zestaw jest najlepszy a tylko że wystarczający.
Po następnych 15kkm wrócę do tematu i odkopię go z archiwum a nie będę zakładał nowego by podzielić się wrażeniami na temat sprawowania się budżetowej instalacji lpg.
Mam nadzieję do tej pory dotrwać na tym samym silniku.
pozdrawiam
BOGUS jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] Niby wypowiedziane OC mlz Szkody, Naprawy, Porównania 28 21-01-10 14:10
Niby 140 przy 70 km/h gervee Silnik i skrzynia 14 23-09-06 18:48

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u