Forum Focus Klub Polska  
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 07-03-13, 20:42   #1
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie 1.6 Ti-VT P000A

Witam forumowiczów,

poczytałem fora takie, śmakie i owakie, nawet przez google translator i nurtuję mnie pochodzenie tego błędu gdyż bardzo mało osób go zgłasza, a te które zgłaszają, magicznie potem nie odpowiadają jak rozwiązali problem (jak w smoleńsku), dlatego zanim zacznę rozdłubywać pierdoły i wymieniać pół samochodu chciałbym zwrócić się do użytkowników silnika Ti-VCT 115 KM w Focusie 2.


Posiadam takie wozidełko z przebiegiem 82 tyś km. Był robiony komplet rozrząd SKF (nie przez ASO) przy przebiegu 73 tyś km., rok temu.(przebieg jest w 101% oryginalny) Na komputerze brak błędów, przez standardowy interfejs brak, a po podłączeniu przez Ford Diagnostics pokazuje się błąd 'w tle', czyli taki który nie wywala checka na 'dash', a tli się gdzieś tam widocznie z dość niską częstotliwością.

jest to P000A - Intake (a) Camshaft Position Slow Response (Bank 1)
czyli dosłownie dolot - pozycja wałka rozrządu, wolne działanie


Olej wymieniony 10 kkm temu wraz z filtrami, kolejna wymiana oleju odbędzie się na dniach, planuję zrobić płukankę Liqui Moly.

Słynne dieslowskie 'terkotanie' wariatorów po odpaleniu zimnego silnika trwa niecałą sekundę, dosłownie... nie utrzymuje się przez 2-3-4 sekundy, po odpaleniu po prostu ustaje po 0,5-1 sekundy. Gdy ciepły po postoju nie zaterkoczę ani razu.

Symptom jest natomiast inny - wydaje mi się, że czuję zmulenie motoru do 3500-4000 rpm. Jak wciskam gaz, to tak rozpędza się trochę ocieżale, natomiast w obrębie 3500-4000 rpm następuje znaczna poprawa osiągów i do samej odcinki ciągnie bardzo 'chętnie'. I też wydaje mi się, że nie jest tak zawsze... czasem jedzie 'z dołu' chętniej, a czasami jest ospały. Od 3500-4000 rpm zawsze jest dynamiczny (na tyle, na ile pozwala ten silnik). Nie wiem niestety jak rozpędza się ten motor ponieważ nie jeździłem nim nigdy więc trudno mi ocenić, jednak na pewno od tego 4000 rpm wszystko jest OK bo ciągnie bardzo ładnie jak na taki mały silniczek. Rzekłbym że tylko trochę gorzej od STka. No ale z niskich np. 2000 rpm jest nieciekawie, nie ma porywu. W STku 2200 rpm już czuć, tutaj nic.

Widziałem przebieg momentu tego silnika i nie zgadza się on z moim 'organoleptycznym' widzi mi się na przykładzie mojego motoru + ten błąd = coś jest na rzeczy.


W samochodzie 20kkm temu kuna przegryzła kabel od przepływomierza, zostało to naprawione w ASO.


Czy jest możliwość że 10kkm temu źle złożyli rozrząd i taki jest objaw? Wiadomo że można wróżyć z fusów, dlatego zadaje pytanie o ten błąd tylko użytkownikom, którym on wyskoczył.

Ostatnio edytowane przez drake ; 07-03-13 o 20:48
drake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK2] Silnik TiVCT kontrolka check engine:/ błąd P000A Pakiuz Silnik i skrzynia 11 09-05-11 21:56

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u