Forum Focus Klub Polska  
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > FAQ > Inne

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 27-10-08, 23:53   #1
Rasta
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Z dupy
Inny
cabrio
1.4 Zetec 75KM manual
2011
Postów: 7 209
Domyślnie Uturbianie Foczki I 2.0 by Rasta

A teraz na poważnie, jako, że ma to być FAQ dlatego postaram się krok po kroku przekazać swoją wiedzę, jaką nabyłem walcząc łącznie z dwoma Focusami.

Część pierwsza I

Poniższy FAQ dotyczy tylko i wyłącznie uturbiania silnika 2.0, Posiadacze 1.8 też mogą z niego czerpać gdyż są to bliźniacze jednostki. Posty na temat 1.6 będą ignorowane i kasowane, tu liczę na Grega. O wyższości 1.6 nad 2.0 i na odwrót już wiele na tym forum zostało napisane. Jak ktoś chce sobie o tym poczytać/podyskutować zapraszam do SZUKAJ.

Dlaczego 2.0

Bo jest to stara Fordowska jednostka, która przez Forda była przez wiele lat rozwijana i udoskonalana. W Focusie znajduje się tzw. „Black Top”, jest to trzecie i ostatnia generacja Zeteca 2.0. Największą zaletą tego silnika jest to, że powstał jeszcze w czasach kiedy księgowi nie decydowali o tym co znajdzie się pod maską. Jest to bardzo wytrzymała jednostka dla której przebieg 500 tyś. km bez remontu nie robi wrażenia, oczywiście pod warunkiem, że zmieniamy na czas olej itd. Itp.. Do Focusa została zaadoptowana wraz ze skrzynią prosto z Mondeo. Kolejna niepodważalna zaleta tej jednostki jest to, że w USA Focus występował tylko z tym silnikiem, pomijam silniki występujące tylko w USA. Dzięki temu mam ogromny rynek tubingowych części do tego silnika. Można dostać do niego wszystko, za naprawdę śmieszne pieniądze. Przykładowo pompa oleju, która w polskim ASO kosztuje 800 pln, w USA kosztuje 35 $, chyba dalej nie muszę przekonywać. Kolejną ogromną zaletą Focusa z silnikiem 2.0 jest to, że posiada na pokładzie jedną z najlepszych i najmocniejszych skrzyni jakie kiedykolwiek wyprodukował Ford czyli MTX-75. Świetna skrzynia znosząca mordercze katowanie, u mnie przez 2 lata ciągłego pałowania zero problemów, a przez spory czas miałem ponad 400 Nm.


Teraz kilka oczywistych spraw, ale niestety niektórzy nie są tego świadomi! Jeśli chociaż przy jednym z tych pytań będziesz miał wątpliwości to znaczy, że nie jesteś gotowy na turbo.


Pyt. 1. Czy mój samochód będzie bezawaryjny

Odp. Nie

Taki samochód robi się do, upalania i katowania. Nim się powoli i spokojnie nie jeździ. A wszystko co się upala i katuje, wcześniej czy później się popsuje. Wszystko się zużywa, i trzeba się z tym liczyć, że degradacja wszystkiego w tak wysilonym samochodzie następuje znacznie szybciej. Jeśli jest to jedyny samochód w twoim domu, w dodatku maż żonę, dzieci, dużo robisz km w skali roku to znaczy, że to nie dla ciebie, no chyba, że Foka jest 2 lub 3 samochodem w domu i jesteś gotowy na to, że może więcej stać w warsztacie niż jeździć.

Pyt. 2. Ile będzie palił

Odp. Tyle ile wlejesz, tyle ile będzie chciał. Ale przyjmijmy, że >=15 gdzie górna granica spalania jest niemierzalna. Oczywiście, jeździmy tylko na markowej benzynie 98 oktanów.

Jest takie powiedzenie – „ Jeśli pytasz o spalanie, to znaczy, że cię nie stać”.

I jeszcze jedno – „Turbo żyje, turbo pije”.

Pyt. 3 Ile potrzeba na to kasy

Jak idziemy lajtowo czyli 200 kucy to trzeba mieć w zapasie przynajmniej 10 tys. Jak grubiej to dwa razy tyle. Nie możemy być z kasą na styk. Trzeba liczyć się z tym, że zawsze będą jakieś nieprzewidziane niespodzianki, że coś się wysra itd. Itp.
Trzeba pamiętać, że celowanie w moce 200 km i więcej wiąże się nie tylko z modyfikacją silnika. Podstawą to zawieszenie, hamulce i koła, te trzy elementy spokojnie mogą kosztować 10 tyś. Tak na szybko dobry zawias 2 tyś., felgi z oponami kolejne 3-4 tys. Heble przynajmniej 1-2 tys.

Pyt. 4 Ile wytrzyma seryjny silnik i skrzynia

Jak pisałem wcześniej skrzynia jest bardzo mocna. Jeśli mamy zdrowy egzemplarz to sporo zniesie i długo będzie nam służyć. Ale trzeb się liczyć z tym że wcześniej czy później klęknie – dlatego mam drugą w zapasie. Plus MTX-75 jest taki, że ford pakował go do wielu swoich samochodów i na rynku wtórnym jest tego pełno za dobre pieniądze od 500 do 1000 pln

Silnik teoretycznie zniesie moce do ok. 250 koni. Ale jest tu bardzo wiele czynników na to wpływających. Oczywiście kluczowe jest prawidłowe wystrojenie i użytkowanie. Przyjmijmy jednak, że 200 km jest wartością dla tego silnika bezpieczną choć i tak nikt ci nie zagwarantuje tego, że coś się nie wysra. Dobra wiadomość to taka, że cały motor można wyrwać za ~1000 pln.

Pyt. 4. Czy będę miła gwarancję

Zapomnij, nikt ci nie da gwarancji na to, że coś się nie wysra.

[ Dodano: Pon 27 Paź, 2008 22:54 ]
Cytat:
Napisał grzybek
Do ilu kucyków wyrabia seryjna pompka paliwa
U mnie przy 300 kucach jest seryjna pompa - więc jak widać daję radę i wymiana nie ma najmniejszego sensu
__________________
Jestem biedakim, jeżdżę Focusem.
Rasta jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[FFI] Uturbianie foczki Greg Tuning mechaniczny 269 11-11-17 10:32

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u